play
00:00 / 00:00

ارسال پیامک از روی نقشه

امکان ارسال پیامک از نقشه، یکی از امکانات ویژه پنل پیامکی سیگنال است. در گذشته کبوترهای نامه رسان، نامه‌ها را به محل سکونت افراد ارسال می کردند و حالا نسخه ارتقا یافته این کبوترها همان پنل های پیامکی و نامه ها هم همان پیامک ها هستند! با وجود این ویژگی و قابلیت بازاریابی پیامکی، پیامک های تبلیغاتی براساس مکان جغرافیایی به دست افراد خاصی رسیده و از این طریق باعث افزایش بازدهی تبلیغات می شود.

ارسال پیامک از روز نقشه و امکانات آن

بازاریابی پیامکی مبتنی بر مکان یا همان ارسال پیامک براساس نقشه، این امکان را برای کسب و کارها ایجاد می کند که محصولات و خدمات خود را از طریق پیامک برای مخاطبان خاص خود تبلیغ کنند. در واقع با داده‌های مکانی و جغرافیایی افراد و همچنین استفاده از نقشه آنلاین، می ‌توان به راحتی پیامک های تبلیغاتی را برای آن ها ارسال و بدین ترتیب به مخاطبان دسترسی دقیق تر و هدفمندتر پیدا کرد. در این مطلب می خواهیم به طور کامل و جامع در مورد این ویژگی بی نظیر و مزایا و معایبش صحبت کنیم، پس تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

باکمترین هزینه، خدمات یا محصولتو تبلیغ کن!!

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

منظور از ارسال پیامک از روی نقشه چیست؟

بازاریابی پیامکی مبتنی بر مکان، تبلیغات را برای مشتریان بر اساس موقعیت جغرافیایی آن ها ارسال می کند. یکی از ویژگی هایی بازاریابی پیامکی مبتنی بر مکان، ارسال پیامک از روی نقشه است.

در ارسال پیامک از روی نقشه شما با انتخاب منطقه مورد نظر خود از روی نقشه و انتخاب تعداد شماره و اپراتور، اقدام به ارسال هدفمند پیامک به شماره های آن منطقه می کنید.

در این روش بازاریابی، مخاطبان و دریافت کنندگان پیامک ها براساس موقعیت مکانی و جغرافیایی خود تقسیم بندی می شوند. به معنای دیگر این روش تبلیغات هوشمند برای کسب و کارها و مشاغلی مناسب است که می خواهند محصولات و خدمات خود را تنها به دست افرادی برسانند که در یک شهر یا محله خاص سکونت دارند. در این روش ارسال پیامک هدفمند می توانید از روی نقشه و به صورت آنلاین، ناحیه و منطقه مورد نظر خود را انتخاب نموده و به جامعه هدف خود پیامک تبلیغاتی ارسال کنید.

در ادامه این مطلب در مورد نحوه ارسال پیامک از روی نقشه و مراحل آن بیشتر توضیح خواهیم داد. اما قبل از آن سری می زنیم به مزایا و معایب این ویژگی و نوع پیامک هایی که می توان با آن ارسال کرد.

با ارسال پیامک از نقشه چه نوع پیامکی هایی را می توان ارسال کرد؟

ارسال پیامک از روی نقشه نه تنها برای تبلیغات بلکه برای اطلاع رسانی و یادآوری نیز کاربرد دارد. در واقع از طریق این قابلیت پنل های پیامکی می توان علاوه بر پیامک تبلیغاتی، پیامک اطلاع رسانی نیز ارسال کرد.

فرض کنید یک فروشگاه قصد باز کردن شعبه جدید خود در یک شهر یا ناحیه خاص داشته باشد. این فروشگاه به کمک ارسال پیامک از روی نقشه می تواند به راحتی به مشتریان خود در آن منطقه دسترسی داشته و به آن ها با ارسال پیامک اطلاع رسانی، تاریخ و ساعت افتتاحیه شعبه جدید خود را اطلاع دهد.

از سوی دیگر این قابلیت می تواند در جهت تبلیغ فروشگاه مذکور نیز استفاده شود، برای مثال این فروشگاه می تواند با ارسال پیامک تبلیغاتی به مناطق نزدیک به مکان شعبه جدید، برند و محصولات خود را تبلیغ کند.

مزایای ارسال پیامک از نقشه

مزایای ارسال پیامک از نقشه

یکی از راه های موفقیت در کمپین تبلیغات پیامکی و ارسال هدفمند پیامک ها، ارسال پیامک از روی نقشه است. با وجود این ویژگی پنل های پیامکی، می توان جامعه هدف کسب و کار خود را به آسانی دسته بندی و به آن ها دسترسی پیدا کنید. علاوه بر دسترسی آسان به مخاطب هدف، این روش بازاریابی مزایای دیگری هم دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت:

افزایش تعامل با مشتری

اگر به مخاطبان هدف خود اطلاعاتی در مورد آنچه در حال حاضر نیاز دارند ارائه دهید، شانس بیشتری برای حفظ علاقه و افزایش تعامل با آن ها خواهید داشت. اما ارسال پیامک از روی نقشه چگونه می تواند موجب افزایش تعامل با مشتری شود؟ با استفاده از این قابلیت پنل های پیامکی می توان تبلیغات را به کسانی فرستاد که احتمال بیشتری برای تبدیل شدن به مشتری وفادار دارند. به معنای دیگر کسب و کارها می توانند از طریق ارسال پیامک تبلیغاتی از روی نقشه، محصولات و خدمات خود را به دست کسانی برسانند که بازار هدفشان هستند و بدیهی است که جامعه هدف احتمال بازخورد و تعامل بیشتری نسبت به افراد دیگر دارند. برای مثال اگر تبلیغات یک فروشگاه محلی لباس به دست افراد ساکن در همان محله برسد، احتمال بازخورد و تعامل مشتری با این فروشگاه بیشتر خواهد بود.

نرخ بالای باز شدن پیامک

در مقایسه با ایمیل یا شبکه های اجتماعی، پیامک دارای نرخ باز شدن 95 درصد است، به این معنی که پیام های بازاریابی پیامکی شما بدون شک خوانده می شوند. حال تجسم کنید اگر این پیامک ها به صورت دقیق تر و هدفمندتر ارسال شود چه اتفاقی خواهد افتاد؟ بدون شک نرخ باز شدن پیامک بیشتر خواهد شد، چرا که پیامک تبلیغاتی شما به دست مخاطب مناسب رسیده و برای او جذابیت بیشتری خواهد داشت.

کاهش هزینه‌ها

 با استفاده از این روش، می ‌توانید هزینه‌های بازاریابی و تبلیغات خود را کاهش داده و به صورت موثرتر و بهینه تر با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. به لطف ارسال پیامک از روی نقشه، می توانید لیست مخاطبان و گیرندگان پیامک های تبلیغاتی خود را کوتاه‌تر کرده و از این طریق از اتلاف زمان و از همه مهم‌تر هزینه تبلیغات خود جلوگیری کنید. 

راه‌اندازی ساده و آسان

استفاده از ارسال پیامک انبوه برای راه‌اندازی کمپین‌های بازاریابی مبتنی بر مکان، ساده و بدون پیچیدگی است. کمپین های تبلیغات پیامکی که از قابلیت ارسال پیامک از روی نقشه استفاده می کنند را می توان در چند دقیقه و به آسانی ایجاد کرد. در ادامه این مطلب مراحل و نحوه اجرای این قابلیت را توضیح خواهیم داد.

معایب ارسال پیامک از روی نقشه

معایب ارسال پیامک از روی نقشه

حال که با مزایای ارسال پیامک از روی نقشه آشنا شدیم، بد نیست معایب این قابلیت را نیز بررسی کنیم. برخی از معایب ارسال پیامک تبلیغاتی از روی نقشه عبارتند از:

احتمال ارسال به مخاطب اشتباه

یکی از معایب ارسال پیامک از روی نقشه، احتمال ارسال پیامک به مخاطب اشتباه است! در حقیقت با استفاده از این قابلیت شما به کسانی پیامک ارسال می کنید که هنگام خرید سیم‌کارت آدرس منطقه یا محله هدف شما را ثبت کرده‌اند. بنابراین ممکن است برخی از افراد در زمانی که شما پیامک تبلیغاتی ارسال میکنید، دیگر ساکن آن منطقه یا محله هدف نباشند.

عدم پوشش دهی کامل مخاطبان

با وجود اینکه هدف قرار دادن افراد ساکن در یک منطقه یکی از مزایای ارسال پیامک از روی نقشه است، اما این ویژگی مانند تیغ دو لبه است. به معنای دیگر شما با فیلتر کردن لیست مخاطبان خود، بازار هدفتان را کوچک کرده و ممکن است برخی از مشتریان بالقوه خود را از دست بدهید.

عدم امکان دسترسی به مخاطبان خارج از کشور 

در صورتی که می خواهید پیامی را به فردی در کشور دیگری ارسال کنید، نمی توانید از ارسال پیامک از روی نقشه استفاده کنید. چراکه معمولاً اپراتورهای مختلف در کشورهای مختلف فناوری ها و پروتکل های متفاوتی را برای ارسال پیامک استفاده می کنند و قوانین مخصوص به خود را دارند.

کدام اپراتور ها ارسال پیامک از روی نقشه را پشتیبانی می کنند؟

کدام اپراتور ها ارسال پیامک از روی نقشه را پشتیبانی می کنند؟

با ارسال ارسال پیامک از روی نقشه می توان به راحتی شهر یا منطقه مورد نظر را از روی نقشه انتخاب و به افرادی که در این شهر یا منطقه سکونت دارند، پیامک ارسال کرد. بعد از انتخاب منطقه و مکان مورد نظر نیز می توان به تمام اپراتورها پیامک ارسال کرد. البته لازم به ذکر است که می توان بعد از بعد از انتخاب منطقه، تعداد ارسال از هر کدام از اپراتور های همراه اول و ایرانسل را نیز مشخص کرد. 

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

نحوه ارسال پیامک از روی نقشه 

برای استفاده از قابلیت و ویژگی منحصر به فرد ارسال پیامک از روی نقشه، تنها کافیست مراحل زیر طی شود:

  • بعد از ثبت نام در پنل پیامکی، وارد پنل پیامکی شده و از منوی بالا گزینه ارسال هدفمند و سپس ارسال از نقشه را انتخاب کنید.
  • سپس شهر مورد نظر را انتخاب کنید تا نقشه آن باز شود.
ارسال پیامک از روی نقشه
  • سپس سر شماره پیامکی خود را انتخاب کنید. (خطی که با آن پیامک ها ارسال می شوند.)
  • متن پیامک خود را تایپ کنید.
  • با انتخاب منطقه مورد نظرتان کادری برایتان باز می شود که شامل تعداد کل شماره های آن منطقه به تفکیک اپراتور ایرانسل و همراه اول است.
  • تعداد شماره های مورد نظر را انتخاب کرده و بعد از بررسی تعداد پیامک، دکمه ارسال را بزنید.
ارسال پیامک از نقشه
هنوز برای کسب و کارت پنل پیامکی نداری؟!

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

در آخر

پنل پیامکی سیگنال یکی از ابزارهای هوشمندی است که در بازاریابی پیامکی کاربرد دارد. از این پنل و امکانات بی نظیر آن می توان برای ارسال پیامک انبوه استفاده کرد. برخی از قابلیت ها و امکانات پنل های پیامکی می توانند برای ارسال هدفمند پیامک و افزایش بازخورد و بازده کلی بازاریابی سودمند باشند. یکی از این قابلیت ها و ویژگی های منحصر به فرد پنل اس ام اس، ارسال پیامک از روی نقشه است. با این روش کسب و کارهای می توانند با بهره گیری از نقشه آنلاین شهر، مخاطبان هدف خود را براساس موقعیت مکانی دسته بندی کرده و پیامک های تبلیغاتی و اطلاع رسانی خود را تنها به این افراد خاص ارسال کنند. با استفاده از این روش کسب و کارهای محلی می توانند ساکنین مجاور محل کار خود را به مشتریان بالفعل تبدیل و از این طریق موجب رشد و توسعه کسب و کار خود شوند. در این مطلب به صورت کامل و جامع از قابلیت ارسال پیامک از روی نقشه صحبت کردیم و با مراحل اجرای آن آشنا شدیم. اگر شما هم به فکر رشد و معرفی کسب و کار و برند خود به افراد ساکن یک شهر یا منطقه خاص هستید، این مطلب را از دست ندهید.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *