بلک لیست چیست؟و روش ارسال به بلک لیست

بلک لیست چیست؟و روش ارسال به بلک لیست

دریافت پیامک‌های تبلیغاتی برای بسیاری از افراد آزاردهنده است. پیامک‌های تبلیغاتی اغلب موارد حاوی موضوعاتی هستند که به هیچ وجه برای کاربران جذاب نیست. به همین خاطر، تعداد زیادی از مردم پیامک‌های تبلیغاتی را مسدود می‌کنند. مسدود شدن پیامک‌های تبلیغاتی آسیب بسیار زیادی به کسب و کارها وارد می‌کند. در این حالت، پیامک‌های تبلیغاتی کسب و کارها برای کاربران ارسال نشده و به هیچ وجه به دست آنها نمی‌رسد. اما به طور کلی، روش‌هایی برای ارسال پیام به بلک لیست وجود دارد که در ادامه این مقاله به طور کامل برای شما توضیح داده می‌شود. 

باکمترین هزینه، خدمات یا محصولتو تبلیغ کن!!

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

بلک لیست چیست؟

اینفوگرافی ارسال پیام به بلک لیست

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

قبل از اینکه به طور کامل درباره ارسال به بلک لیست صحبت کنیم، ابتدا باید ببینیم که بلک لیست چیست؟ همانطور که می‌دانید، شرکت‌های مخابراتی لیستی از شماره تلفن مشترکین تمامی اپراتورها را در اختیار دارند. علاوه بر این، شماره تلفن‌های ثابت نیز در تمامی مناطق در اختیار شرکت‌های مخابراتی قرار دارند. تعدادی از شماره تلفن‌ها در میان لیست سیاه مخابرات قرار می‌گیرند. لیست سیاه مخابرات نام دیگر بلک لیست است. 

زمانی که یک کاربر پیامک‌های تبلیغاتی خود را مسدود می.کند بلافاصله شماره تلفن آن به لیست سیاه مخابرات منتقل می‌شود. به بیانی دیگر، بلک لیست شامل تمامی کاربرانی است که علاقه چندانی به دریافت پیامک‌های تبلیغاتی ندارند. به گونه‌ای که با شماره گیری برخی از کدهای خاص، هرگونه پیامک‌های تبلیغاتی را مسدود می‌کنند. تعداد کاربرانی که در لیست سیاه مخابرات قرار دارند بسیار زیاد است. به همین دلیل، کسب و کارها باید به دنبال روش‌هایی باشند که با کمک آن بتوانند پیام‌های تبلیغاتی را به لیست سیاه مخابرات نیز ارسال کنند. 

 در ابتدا افراد زیادی از وجود کدهایی که می‌تواند پیامک‌های تبلیغاتی را برای شماره تلفن آنها مسدود کند اطلاع نداشتند. به مرور زمان، استفاده از استراتژی بازاریابی پیامکی گسترش بسیار زیادی پیدا کرد. به گونه‌ای که تعداد زیادی از کسب و کارها تصمیم گرفتند از روش بازاریابی پیامکی برای توسعه کسب و کار خود استفاده کنند.

 همین موضوع سبب شد تا به مرور تعداد پیامک‌های تبلیغاتی ارسالی افزایش پیدا کند. در نتیجه، برخی از کاربران به صورت روزانه بیش از الی ۸ پیامک تبلیغاتی دریافت می‌کردند. این موضوع برای کاربران بسیار آزاردهنده بود. در نهایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تصمیم گرفت تا یک کد مخصوص برای مسدود شدن پیامک‌های تبلیغاتی ایجاد کند. به همین دلیل، امروزه تمامی کاربران می‌توانند به راحتی با شماره گیری یک کد خاص، پیامک تبلیغاتی را مسدود کنند. 

روش‌های ارسال پیام به بلک لیست

امروزه کسب و کارها نمی‌توانند از طریق پنل پیامکی، پیامک تبلیغاتی برای کاربرانی که در لیست سیاه قرار دارند ارسال کنند. با این وجود، روش‌های دیگری برای ارسال به بلک لیست وجود دارد که در ادامه برای شما بیان می‌شود: 

  • استفاده از خط خدماتی 

یکی از بهترین روش‌های ارسال به بلک لیست، استفاده از خط خدماتی است. در واقع بسیاری از کسب و کارها می‌توانند با دریافت خط خدماتی، به شکل کاملا قانونی پیامک‌های خود را برای کاربرانی که در لیست سیاه شرکت مخابرات قرار دارد ارسال کنند. خط خدماتی یکی از قابلیت‌هایی است که شرکت‌های مخابراتی در اختیار کسب و کارها قرار می‌دهد. در واقع، پیامک‌هایی که توسط کسب و کارها برای مردم ارسال می‌شوند، شامل دو دسته پیامک‌های تبلیغاتی و پیامک‌های خدماتی هستند. ارسال پیامک‌های تبلیغاتی بدون اجازه مشترکین انجام می‌شود. به همین دلیل، بسیاری از کاربران از دریافت این پیام‌ها رضایت نداشته و به سرعت آنها را مسدود می‌کنند. 

اما ارسال پیامک‌های خدماتی با اجازه کاربران انجام می‌شود. همچنین روش‌هایی برای لغو دریافت اینگونه پیام‌ها وجود دارد که باید در محتوای پیامک ذکر شده و برای تمامی کاربران ارسال شود. پیامک‌های خدماتی برخلاف پیامک‌های تبلیغاتی شامل اطلاعیه‌های مهم هستند. به عنوان مثال، بسیاری از شرکت‌های حقوقی و موسسات و نهادها از خط خدماتی برای ارسال پیامک‌های آموزشی و انگیزشی به مردم استفاده می‌کنند. گاهی اوقات می‌توان با دریافت خط خدماتی، پیامک‌هایی با محتوای خاص برای کاربران ارسال کرد. 

این گونه پیامک‌ها، مشترکین اپراتورهای تلفن همراه را با کسب و کار شما آشنا می‌کند. توجه داشته باشید که از خط خدماتی، به هیچ وجه نباید به صورت مستقیم پیامک‌های تبلیغاتی ارسال کرد. زیرا این کار باعث مسدود شدن پنل پیامکی خدماتی شما می‌شود. 

  • ارسال به بلک لیست با کمک خط خدماتی 

خطوط خدماتی می‌توانند پیام‌هایی را به لیست سیاه مخابرات ارسال کنند. تمامی سازمان‌های دولتی و خصوصی برای دریافت خط خدماتی ابتدا باید اطلاعاتی مثل شناسه ملی، شماره ثبت و ایمیل سازمانی خود را وارد سامانه کنند. بعد از احراز هویت، ابزارهای لازم برای دریافت خطوط خدماتی در اختیار کسب و کار قرار می‌گیرد. 

بعد از آن، شرکت‌های مخابراتی لیستی از شماره تلفن‌های مرتبط با کسب و کار یا نهاد مربوطه آماده کرده و برای خریداران خطوط خدماتی ارسال می‌کنند. علاوه بر این، خریداران فقط موظف هستند پیامک‌های اطلاع رسانی را برای شماره تلفن‌های موجود در لیست ارسال کنند. در غیر این صورت، پنل پیامکی آنها مسدود می‌شود. 

ارسال پیامک صوتی، یکی از بهترین روش‌های بازاریابی پیامکی است که امروزه بسیاری از کسب و کارها از آن استفاده می‌کنند. برای استفاده از پیامک صوتی، ابتدا اپراتور با شماره تلفن کاربران تماس می‌گیرد و یک صدای ضبط شده و آماده برای کاربران پخش می‌شود. ارسال پیامک صوتی، بازدهی بیشتری نسبت به پیامک‌های متنی دارد. چرا که معمولاً تعداد زیادی از کاربران تمایل دارند محتوای پیام صوتی را تا انتها گوش کنند. ولی همه کاربران، محتوای پیام‌های متنی را تا انتها نمی‌خوانند! 

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث شده است پیام صوتی نسبت به پیامک‌های متنی بیشتر مورد توجه قرار بگیرد، قابلیت ارسال پیام به بلک لیست شرکت‌های مخابراتی است. در واقع پیام‌های صوتی نه تنها با هزینه کاملا مقرون به صرفه ارسال می‌شوند و بازدهی بیشتری دارند، بلکه به راحتی برای لیست سیاه مخابرات ارسال شده و کسب و کار شما را به یک برند مشهور تبدیل خواهند کرد. البته استفاده از پیامک صوتی مزایای دیگری نیز دارد.

هنوز برای کسب و کارت پنل پیامکی نداری؟!

همین حالا تماس بگیرید (داخلی یک)

 به عنوان مثال، شما می‌توانید با شماره تلفن‌های ثابت نیز تماس بگیرید و پیامک صوتی را برای آنها را پخش کنید. پیامک صوتی قابلیت‌های گوناگون دیگری نیز دارد. مثلا اپراتور می‌تواند از کاربران بخواهد که در نظرسنجی کسب و کار شرکت کنند و از ۱ تا ۱۰ به محصولات و خدمات کسب و کار نمره دهند. 

  • روش ارسال به بلک لیست با کمک پیام صوتی

برای دریافت پیام صوتی، شما نیازی به خرید خط خدماتی ندارید. بلکه با کمک خط تبلیغاتی نیز می‌توانید یک پنل پیامکی دریافت کنید. در مرحله بعد، لیستی از شماره تلفن‌های خاص از طرف شرکت‌های مخابراتی در اختیار کسب و کار شما قرار می‌گیرد. این لیست شامل شماره تلفن تمامی کاربرانی است که در لیست سیاه یا لیست سفید شرکت‌های مخابراتی قرار دارند. بهتر است لیست شماره تلفن را به صورت هدفمند انتخاب کنید. به عنوان مثال، شماره تلفن‌های مشتریان را بر اساس منطقه، سن و جنسیت و مواردی مانند این دسته بندی کنید.  بعد از آن، باید به دنبال یک گوینده با صدای واضح باشید.

 شما می‌توانید از یک گوینده برای ارسال پیام صوتی به کاربران استفاده کنید. روش دیگر این است که به پنل پیامکی خود مراجعه کرده و از گوینده مجازی استفاده کنید. گویندگان مجازی متن پیامک شما را با صدای دلنشین و واضح بیان می‌کنند. سپس این پیام صوتی در اختیار شما قرار می‌گیرد تا بتوانید از طریق پنل پیامکی، آن را به شکل انبوه برای کاربران ارسال کنید. بنابراین اگر قصد نفوذ به بلک لیست شرکت‌های مخابراتی را دارید، ارسال پیام صوتی بهترین راه حل خواهد بود. زیرا نیاز به پرداخت هزینه زیاد برای خرید خط خدماتی ندارد و از طرفی تاثیر گذاری بیشتری روی مشتریان خواهد داشت. 

  • ارسال به بلک لیست با خط 9999

یکی دیگر از بهترین روش‌های ارسال به بلک لیست، استفاده از خط سیم کارتی ۹۹۹۹ است. خط ۹۹۹۹ یک سرویس پیامکی بوده که می‌تواند از تمامی اپراتورهای تلفن همراه پشتیبانی کند. این خط پیامکی معمولاً برای ارسال پیام به بلک لیست و ارتباط با شماره تلفن‌های لیست سیاه شرکت مخابرات مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از مهم‌ترین مزایای این خط سیم کارتی این است که قادر است پیام‌هایی انبوه و با سرعت بسیار بالا برای کاربران ارسال کند. حتی امکان ارسال پیام تکی توسط خط ۹۹۹۹ وجود دارد. 

معمولا در بسیاری از پنل‌های پیامکی، بخشی برای خرید خط ۹۹۹۹ وجود دارد. شما با استفاده از این خط، قابلیت ارسال پیامک‌های تبلیغاتی و خدماتی برای تمامی کاربران را خواهید داشت. سرشماره‌های اصلی این خط ۹۹۹۹ هستند. این سرشماره‌ها با شماره‌های دیگر ادغام شده و در اختیار کسب و کارها قرار  می‌گیرند. این خط قادر است گزارشات ارسالی را به صورت روزانه برای شما به روز رسانی کند. بنابراین، متوجه خواهید شد چه تعداد از پیامک‌های تبلیغاتی و غیر تبلیغاتی برای کاربران ارسال شده است. 

روش خرید خط ۹۹۹۹

این خط به صورت معمول با قیمت ۳۹۹ هزار تومان و ضریب 2.8 در اختیار کسب و کارها یا خریداران قرار می‌گیرد. ضریب 2.8 به این معنا است که هر پیامکی که توسط کسب و کار شما برای کاربران ارسال شود، به اندازه 2.8 از اعتبار اصلی پنل پیامکی کمک می‌کند. بنابراین برای استفاده از خط ۹۹۹۹ لازم است که ابتدا پنل کاربری خود را تا حد قابل توجهی شارژ کنید. زیرا ممکن است با ارسال پیام برای مشتریان، به یکباره اعتبار شما به صفر برسد. 

علاوه بر این، شما قادر خواهید بود پنل پیامکی را به وب سایت و نرم افزار کسب و کار خود متصل کنید. از این طریق می‌توانید برای ارسال API و وب سرویس پیامکی نیز از خطوط ۹۹۹۹ استفاده کنید. علاوه بر این، پیامک‌های خطوط ۹۹۹۹ برای یک منطقه خاص نیز ارسال می‌شوند. البته قوانین خاصی برای دریافت خط ۹۹۹۹ وجود دارد. 

به عنوان مثال، مالک کسب و کار باید پروانه کسب یا جواز کسب و کار داشته باشد و اطلاعات آن را وارد پنل کاربری کند. اگر قصد داشته باشید خط ۹۹۹۹ را به وب‌سایت خود متصل کنید، وب سایت شما باید دارای نماد اعتماد الکترونیکی باشد. 

از کجا می ‌توان متوجه شد که شماره ما در لیست سیاه مخابرات قرار دارد؟

برای اینکه متوجه شوید شماره تلفن شما در لیست سیاه مخابرات قرار دارد یا خیر، باید استعلام بگیرید. نحوه استعلام گیری برای شماره تلفن‌های مختلف متفاوت است. به عنوان مثال، مشترکین سیم کارت‌های همراه اول باید عدد ۲ را به ۸۹۹۹ ارسال کنند تا متوجه شوند که شماره تلفن آنها در کدام لیست شرکت مخابرات قرار دارد. اگر قبلا پیامک تبلیغاتی خود را مسدود نکرده باشید، ممکن است پیامک با محتوای زیر برای شما فرستاده شود: 

«مشترک گرامی پیامک تبلیغاتی شما فعال است»

اما در صورتی که قبلاً پیامک تبلیغاتی خود را مسدود کرده باشید، پیامی با محتوای زیر برای شما ارسال می‌شود:

«مشترک گرامی پیامک تبلیغاتی شما تا 24 ساعت آینده فعال می‌شود.»

مشترکین اپراتور ایرانسل باید از روش دیگری برای بررسی وضعیت شماره تلفن خود در شرکت‌های مخابراتی استفاده کنند. در صورتی که یکی از مشترکین اپراتورهای ایرانسل هستید و می‌خواهید از لیست سیاه شرکت مخابرات خارج شوید، باید عدد ۱ را به ۵۰۰۵ ارسال کنید.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

سخن پایانی

در این مقاله به طور کامل درباره نحوه ارسال پیام به بلک لیست صحبت شد. لیست سیاه مخابراتی و بلک لیست شامل کاربرانی است که پیام‌های تبلیغاتی خود را مسدود کرده و تمایل به دریافت اینگونه پیامک.ها ندارند. زمانی که شما یک پنل پیامکی را به صورت عادی خریداری می‌کنید، می‌توانید از آن برای ارسال پیامک‌های تبلیغاتی یا ارسال پیامک‌های مناسبتی استفاده کنید. اما نکته مهم اینجا است که پیامک شما برای همه کاربران ارسال نمی‌شود. زیرا بسیاری از کاربران پیامک‌های تبلیغاتی خود را مسدود کرده‌اند.

 این موضوع آسیب بسیار زیادی به کسب و کار شما وارد می‌کند و بر توسعه تجارت شما تاثیرگذار خواهد بود. بنابراین، بهترین راه حل این است که از روش‌های دیگری برای ارسال پیام به بلک لیست استفاده کنید. روش‌های رایج برای ارسال به بلک لیست شامل خرید خط خدماتی، ارسال پیام صوتی و خرید خط ۹۹۹۹ هستند. شما قادر خواهید بود با توجه به شرایط و سرمایه اولیه خود، از یکی از این روش‌ها برای ارسال به بلک لیست استفاده کنید. 

سوالات متداول

آیا می ‌توان به لیست سیاه مخابرات پیام فرستاد؟

بله. باید از روش‌هایی مثل پیامک صوتی، خط خدماتی و خط ۹۹۹۹ استفاده کرد.

مزایای ارسال پیام به بلک لیست چیست؟

با ارسال پیام به بلک لیست، کابران بیشتری با کسب و کار شما آشنا خواهند شد. بنابراین این موضوع بر توسعه فعالیت‌های شما موثر است. 

لیست سیاه مخابرات چیست؟

کاربرانی که پیامک تبلیغاتی خود را مسدود کرده‌اند، در لیست سیاه مخابرات قرار می‌گیرند. 

بهترین راه ارسال پیام به بلک لیست چیست؟

ارسال پیام صوتی هزینه کمتر و بازدهی بیشتری دارد. بنابراین، برای کسب و کارهای نوپا مناسب است.

افزایش فروش، تبلیغات پیامکی، خرید پنل

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

مقالات مرتبط