play
00:00 / 00:00

ارسال هوشمند پیامک چیست؟

پس از اینکه پنل های پیامکی ارائه شدند روند ارسال پیامک های تبلیغاتی نسبت به گذشته بسیار آسان تر و راحت تر شد. چرا که پنل های فوق امکانات بسیار ویژه ‌ای را در اختیار کاربران قرار می دادند و کاربران با استفاده از این امکانات می توانستند پیامک های تبلیغاتی خود را با فیلتر سازی مناسب برای مشتریان هدفشان ارسال نمایند. 

ما در این مقاله قصد داریم تا اطلاعات جامع و کاملی در خصوص ارسال پیامک هوشمند در اختیار شما قرار دهیم. در نتیجه چنانچه شما هم می خواهید با این روش جدید بیشتر آشنا شوید و اطلاعات خود را در این خصوص افزایش دهید پیشنهاد می کنیم خواندن ادامه این مقاله را از دست ندهید.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

ارسال پیامک هوشمند چیست؟

اینفوگرافی موارد کاربرد ارسال پیامک هوشمند

ارسال پیامک هوشمند روشی جدید برای ارسال پیام های متنی است که تحویل سریع اعلان ها را تضمین می کند و کنترل موقعیت جغرافیایی پیام های متنی را نیز فراهم می نماید. ارسال پیامک هوشمند بخش های ثابت متنی را با یکسری اطلاعاتی که متغیر هستند (مانند نام و نام خانوادگی افراد و…) ترکیب می کند و در نهایت پیامی با متن ثابت اما شامل بخش هایی متغییر که مختص به هر مشتری می باشد را، به مشتریان زیادی در یک زمان کوتاه ارسال می کند. 

پیام های ارسال شده به این روش می توانند تا 400 برابر سریع تر از روش سنتی باشند. پیامک هوشمند برای کسب و کارهایی که نیاز به ارسال پیام های فوری و انبوه به مشتریان دارند ایده آل است.

یکی دیگر از اجزای اصلی پیامک هوشمند، امکان ارسال خودکار پیام ‌ها به شماره‌ هایی است که با کد منطقه مورد نظر کاربر مطابقت دارند. مشتریان می ‌توانند مجموعه ‌ای از شماره ‌ها را با کد منطقه ‌ای که در آن سرویس می ‌دهند انتخاب کنند و پیامک هوشمند اطمینان حاصل می‌کند که پیام‌ ها به یک کد منطقه منطبق یا نزدیک ارسال می‌ شوند.

کاربران با استفاده از ماژول ارسال پیامک هوشمند می ‌توانند پیامک ارسالی خود را به صورت هوشمند برای هر شماره موبایل شخصی سازی نمایند.

 اگر بخواهیم این موضوع را به صورت ساده تر برای شما توضیح دهیم چنانچه شما تمایل داشته باشید که پیامک هایی را بنویسید که در بخش ابتدایی آن ها فیلدهایی مثل نام و نام خانوادگی فرد آورده می شود می توانید از این ماژول استفاده نمایید. 

تنها کافیست از قابلیت ارسال هوشمندی که در پنلتان وجود دارد استفاده کنید و پس از تنظیم یک فایل اکسل، اقدام به ارسال پیامک شخصی سازی شده به صورت انبوه برای کاربران هدف نمایید و با این کار در وقت و زمان خود صرفه جویی کنید. با یک مثال قصد داریم تا این موضوع را بیشتر برای شما شفاف سازی نماییم. 

مثلاً فرض کنید که تمایل دارید برای مشتریانتان که از سایت شما خرید انجام می دهند پیامکی که حاوی اطلاعات خرید می باشد را برای او ارسال نمایید. متن پیامک های هوشمند همواره از یک بخش متن ثابت برخوردار بوده ولی متغیر های مختلفی نظیر نام خریدار، زمان خرید، نام کالای خریداری شده و مواردی از این دست هم وجود دارند که در هر خرید متفاوت خواهد بود. 

با استفاده از ارسال پیامک هوشمند شما نیازی به نوشتن دستی تمام این خصوصیات نخواهید داشت و به راحتی با استفاده از این ماژول می توانید المان هایی که در پیام های مختلف می بایست تغییر کنند را به نحوی تنظیم نمایید که پیامک شما با استفاده از فیلترهای مورد نظر تغییر پیدا کند. در اصل در این روش از ترکیب قسمت ثابت متن و فیلد های متغیر بدنه اصلی پیامک شما تشکیل گردد.

بهتر است به این نکته مهم توجه داشته باشید که استفاده از روش ارسال پیامک هوشمند هر چقدر هم که وسوسه انگیز باشد، نباید در آن زیاده روی کنید و مشتریان خود را بیش از حد تحت فشار قرار دهید.

زمان بندی درست برای ارسال پیامک

معرفی ساعت های آرام در استفاده از ارسال پیامک هوشمند 

همانطور که می ‌دانید بسیاری از افراد تنها در ساعت های خاصی از شبانه روز اقدام به خواندن پیام ها می نمایند. بنابراین ارسال پیامک در زمان های حساس نه تنها برای کسب و کار شما مزایا و فوایدی به دنبال ندارد، بلکه می ‌تواند حس رضایتمندی کاربران از کسب و کار شما را نیز کاهش دهد. 

بنابراین در حین استفاده از ارسال پیامک هوشمند می بایست اقدام به معرفی ساعت های آرام نموده و پیامک های خود را در زمان بندی درست برای مشتریانتان ارسال نمایید. شما می‌توانید پس از معرفی بازه زمانی مناسب اطمینان حاصل کنید که پیام های شما در زمان مناسب برای مشتریان شما ارسال خواهد شد.

مهمترین مزیت ارسال پیامک هوشمند

مزایای ارسال پیامک هوشمند 

با توجه به مطالبی که تا اینجای مقاله به آنها اشاره کردیم ارسال پیام هوشمند می تواند مزایای ویژه ای در اختیار کاربران قرار دهد. در ادامه به تعدادی از این مزایای مهم اشاره خواهیم نمود: 

  • مهمترین و اصلی ترین مزیت ارسال پیامک هوشمند امکان ارسال پیامک های اختصاصی برای افراد گوناگون می باشد. 
  • با استفاده از این ماژول سرعت ارسال پیامک های اختصاصی افزایش چشم گیری پیدا خواهد کرد و افراد می توانند در مدت زمان تقریبی کمتر از ۵ ثانیه اقدام به ارسال پیامک های متنی اختصاصی برای مخاطبان خود کنند. 
  • با استفاده از این ماژول هزینه ارسال پیامک به مراتب کاهش پیدا خواهد کرد و استفاده از این ماژول می تواند منجر به به وجود آمدن احساس رضایت در مشتریان شود و این موضوع نهایتاً می ‌تواند به شما برای برندسازی کمک کند. 
  • کاربرانی که از این سیستم در تبلیغات پیامکی خود استفاده می کنند، می‌توانند تعداد زیادی پیامک را برای عده زیادی از افراد به صورت اختصاصی ارسال نمایند. 
  • این ماژول بر میزان تاثیر پیامک های تبلیغاتی شما هم تاثیر مثبتی خواهد گذاشت و می ‌تواند نظر کاربران را به سمت مجموعه شما جلب کند.
  • از جمله مزایای ویژه‌ ای که پنل های پیامکی دارا هستند می توان به فیلتر سازی بر مبنای سن، جنسیت، منطقه، ناحیه، شهر و قابلیت اتصال به اپلیکیشن و سایت اشاره نمود. 

موارد کاربرد ارسال هوشمند 

با توجه به مزیت های فوق العاده ای که سامانه پیام هوشمند دارا می باشد می توان گفت که این سامانه از کاربردهای فراوانی برخوردار است و عده زیادی از افراد می توانند از مزایای فوق العاده این ماژول برخوردار گردند. از جمله این افراد می توانیم به فروشگاه های آنلاین، مراکز آموزشی نظیر دانشگاه ‌ها و مدارس و آموزشگاه های خصوصی، شرکت‌ های بیمه، اپلیکیشن ‌ها، سایت ها و مواردی از این دست اشاره نماییم. که در ادامه با مثال به بررسی این موارد می پردازیم.

کاربرد ارسال هوشمند پیامک برای مراکز آموزشی و دانشگاه ها

۱)  مراکز آموزشی نظیر دانشگاه ‌ها و مدارس و آموزشگاه های خصوصی

فرض کنید که شما به عنوان مدرس در یکی از رشته‌ های تحصیلی مثل ادبیات، فرانسه، انگلیسی، ریاضیات و غیره مشغول فعالیت هستید و قصد دارید که نمرات دانش آموزانتان را برای اولیای آنها ارسال نمایید. اگر بخواهید این کار را به صورت تک به تک و مجزا برای هر دانش آموز انجام دهید این کار زمان زیادی از شما خواهد برد. اما با استفاده از ارسال هوشمند می توانید در مدت زمان بسیار کوتاهی این نمرات را به صورت گروهی و دسته جمعی ارسال نمایید. متن پیام شما می تواند شامل یک قسمت ثابت و بخش‌ هایی به‌ صورت متغیر باشد که برای هر دانش آموز به صورت مجزا خواهد بود. به مثال های زیر توجه کنید: 

  • اولیای محترم خانوم رها اسدی، فرزند شما در درس ادبیات نمره ۱۵ را کسب نموده است. 
  • اولیای محترم آقای علی داودی فرزند شما در درس علوم نمره ۱۴ را کسب نموده است. 
  • اولیای محترم خانوم مریم باقری فرزند شما در درس فارسی نمره 18 را کسب نموده است. 

بنابراین با استفاده از ارسال هوشمند مدرسین و معلمین به راحتی می‌ توانند اقدام به ارسال نمرات دانش آموزان خود برای والدین آن ها نمایند. همچنین دانشگاه ها می توانند نمرات واحدهای مختلف دانشجویان را از طریق این سامانه برای آن ها ارسال نمایند.

۲) بانک ‌ها و موسسات اعتباری

پیامک های تبریک تولد که بانک ‌ها و موسسات اعتباری در روز تولد دارندگان حساب هایشان برای آنها ارسال می‌ شود از این ماژول برای ارسال پیامک استفاده می گردد. 

۳) فروشگاه های آنلاین

مثلاً شاهد هستیم که بسیاری از آنلاین شاپ ها پس از اینکه مشتری سفارشش را در وب سایت آن ها ثبت می کند کلیه مراحل ثبت سفارش تا دریافت سفارش را برای مشتری از طریق همین سامانه به اطلاع می رساند و این موضوع رضایت کاربران را به دنبال داشته است. چرا که دیگر نیازی به پیگیری ‌های مکرر برای اطلاع یافتن از وضعیت سفارش و دریافت کد مرسوله از طریق ادمین وجود ندارد و کلیه این مراحل از طریق پیامک هایی به کاربران اطلاع داده خواهد شد.

تفاوت ارسال نظیر به نظیر با ارسال هوشمند پیامک

تفاوت ارسال پیامک نظیر به نظیر با ارسال پیامک هوشمند

برای اینکه بتوانید تفاوت بین ارسال پیامک نظیر به نظیر با ارسال پیامک هوشمند را درک کنید در ابتدا بهتر است با ارسال پیامک نظیر به نظیر آشنا شوید. 

به عنوان مثال شاید در کسب وکار خودتان با این چالش روبرو شده باشید که بخواهید تعداد زیادی پیام مختلف را به شماره های گوناگونی ارسال کنید. بی‌شک یکی از راه هایی که می توانید برای این منظور به کار بگیرید ارسال تکی پیامک برای این شماره ها می باشد.  اما اگر بخواهید برای انجام این کار از این روش استفاده کنید، زمان زیادی از شما خواهد گرفت. چرا که در هر بار می بایست پس از مشخص کردن متن پیامک و وارد کردن گیرندگان دکمه ارسال را زده و مجدداً پیامک بعدی را به همین منوال وارد نمایید و گیرندگان آن را نیز مشخص کنید. این کار علاوه بر زمان بر بودن، بسیار خسته کننده نیز می باشد.

در صورتی که با استفاده از روش ارسال پیامک نظیر به نظیر می توانید پس از مشخص کردن متن پیامک و شماره موبایل گیرندگان پیامک در یک فایل اکسل، روند ارسال پیامک های متفاوت برای شماره های مختلف را به یک باره انجام دهید. و بدین ترتیب در وقت و انرژی خود صرفه جویی کنید.

بنابراین روش ارسال پیامک نظیر به نظیر تنها در مواقعی مورد استفاده قرار می گیرد که شما قصد دارید پیامک هایی با متن های متفاوت را به صورت یکباره برای مخاطبان در گروه های مختلف ارسال نمایید.

شرایط خاص دیگری نیز وجود دارد که کاربران در آن قصد دارند که یک پیام متنی با فرمت کلی ثابت را برای افراد مختلف ارسال نمایند. اما متن این پیامک شامل متغیرهایی نظیر نام فرد، تاریخ ثبت سفارش، مقدار بدهی و غیره می باشد. در چنین شرایطی کاربران می ‌توانند از ارسال پیامک هوشمند استفاده کنند. که در این مقاله به توضیح این روش به صورت مفصل پرداختیم.

پس تفاوت ارسال پیامک نظیر به نظیر و ارسال پیامک هوشمند دراین است که در پیامک نظیر به نظیر متن پیامک ها کاملا متفاوت هست اما در ارسال پیامک هوشمند تنها بخشی از پیامک ها با متغییر های تعیین شده متفاوت است و پیامک ها دارای بخش های ثابت و مشابهی نیز هستند.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

سخن پایانی

در این مقاله در خصوص ارسال پیامک هوشمند اطلاعاتی مفید در اختیار کاربران قرار دادیم و موارد کاربرد این روش را نیز با ذکر مثال به کاربران توضیح دادیم. بهتر است هنگام استفاده از این ماژول ساعت های آرام در طول شبانه روز را انتخاب نمایید تا بتوانید بازخورد بیشتری از سوی مخاطبان دریافت نمایید.

 این روش از مزایای بسیار بالایی برخوردار می باشد و همین موضوع سبب جذب عده زیادی از مخاطبان به استفاده از آن شده است. علاوه بر این افرادی که می‌توانند از این روش برای پیشبرد هدف های تبلیغاتی خود استفاده کنند; شامل افراد گوناگونی در حوزه های شغلی مختلف می باشد. آیا شما هم به کارگیری ارسال هوشمند را برای افزایش بازدهی تبلیغات موثر و مفید می دانید؟ با در میان گذاشتن نظرات خود در بخش کامنت می توانید به کاربران در انتخاب بهترین روش برای تبلیغات مشاغلشان یاری رسانید.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *