ارسال پیامک بر اساس کدپستی

ارسال پیامک بر اساس کدپستی

شاید شما هم دیده باشید که خیلی از کسب و کارها برای تبلیغات،  با وجود هزینه هنگفت  به فکر اجاره بیلبوردهای محیطی یا  تهیه و پخش تراکت در منطقه ای خاص هستند و می خواهند پیام تبلیغاتی خود را به مخاطبان خود در آن منطقه برسانند و حرف اول را در حرفه خود در آن منطقه بزنند.

هر پیامک، یک فرصت برای جذب مشتری

دریافت مشاوره رایگان، تنها با ثبت شماره

 ما یک راه جایگزین با بازدهی بالا و هزینه بسیار پایین تر از روش های نامبرده و البته  سرعت پخش و بازدید بالا پیشنهاد می کنیم. با این روش شما در کمترین زمان می توانید بیشترین تعداد مخاطب در یک منطقه و محله خاص را پوشش دهید و پیام تبلیغاتی خود را هر چه سریع تر به گوش مخاطبان خود برسانید. 

در این روش  تبلیغات شما از مناطق  اطراف مجموعه خودتان شروع و به مناطق دیگر انتقال پیدا می کند. اگر جزو آن دسته از کسب کارها هستید که می خواهید تبلیغاتتان در مناطق خاصی از شهر صورت بگیرد، (مناطق اطراف مجموعه خودتان، مناطق مرکز شهر و …) و یا حتی در مناطقی اصلا صورت نگیرد (مناطق حومه شهر و…)  ارسال پیامک بر اساس کدپستی پیشنهاد ما به شماست.

 اگر تمایل دارید تا در خصوص این روش اطلاعات بیشتری کسب کنید و مزایای آن را دریابید پیشنهاد می کنیم خواندن ادامه این مقاله را از دست ندهید.

ارسال پیامک با کدپستی

ارسال پیامک با کدپستی چیست؟ 

یکی دیگر از روش های تبلیغات پیامکی هدفمند، ارسال پیامک بر اساس کدپستی می باشد. همانطور که می دانید افراد به هنگام خرید سیم کارت می بایست اقدام به پر کردن فرم های خاصی نمایند که در این فرم ها آدرس محل سکونت فرد از او پرسیده می شود. اپراتورهای ارسال اس ام اس اقدام به دسته بندی کدپستی های مربوط به هم در گروه های یکسان می کنند و کاربران می توانند با انتخاب کدپستی یا بازه کدپستی، به شماره های ناحیه انتخابی پیامک ارسال کنند.

بنابراین به راحتی از روی کدپستی ثبت شده در حین خرید سیم کارت می توانید اقدام به دسته بندی کاربران بر مبنای محدوده مرحله زندگیشان نمایید. افرادی که تمایل دارند تا از این روش برای ارسال پیامک انبوه استفاده کنند در مرحله اول می بایست اقدام به خرید پنل ارسال اس ام اس کنند. دلیل این امر هم این است که این افراد برای آنکه بتوانند به بانک های اطلاعاتی اپراتور های ایرانسل و همراه اول دسترسی پیدا کنند نیاز به خرید پنل ارسال اس ام اس دارند تا از آن به عنوان یک پل ارتباطی استفاده نمایند.

 معمولاً افرادی از این سبک ارسال پیامک تبلیغاتی استفاده می نمایند که تمایل دارند تا بازاریابی و تبلیغاتشان را در حوزه مجاور محل کارشان انجام دهند. بنابراین با استفاده از این روش می توانند اقدام به تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان بالفعل نمایند و کسب و کارشان را رونق بخشند.

هدف از ارسال پیامک با کدپستی

با ارسال پیامک با کد پستی چه نوع پیامکی هایی را می توان ارسال کرد؟

ارسال پیامک با کدپستی می تواند با اهداف مختلفی مورد استفاده قرار بگیرد. به معنای دیگر هدف اصلی از ارسال پیامک با این روش، محدود کردن مخاطبان و بازار هدف و افزایش بازده کلی بازاریابی پیامکی است. بنابراین بدیهی است که با ارسال پیامک بر اساس کدپستی می توان انواع پیام ها را ارسال کرد و با این روش فقط مخاطبان پیام ها دسته بندی و فیلتر می شوند. 

به طور کلی پیامک ها به دو نوع پیامک تبلیغاتی و پیامک اطلاع رسانی دسته بندی می شوند که هرکدام کاربردهای مختلفی دارند. پیامک تبلیغاتی عموماً برای تبلیغ و معرفی خدمات و محصولات به کار برده می شود و پیامک اطلاع رسانی برای یادآوری، اطلاع از رویدادها و تخفیفات و پیشنهادهای مهم و غیره. اما چیزی که در هر دو این پیامک ها مشترک و مشابه است، روش ارسال آن بر اساس کد پستی است! برای مثال یک فروشگاه لباس و پوشاک در یکی از مناطق تهران می تواند محصولات خود را از طریق پیامک تبلیغاتی و با کمک ارسال پیامک با کدپستی به افراد ساکن در آن منطقه یا مناطق مجاور ارسال و از این طریق کسب و کار خود را تبلیغ کند. از سوی دیگر همین فروشگاه می تواند با استفاده از پیامک اطلاع رسانی و باز هم با کمک ارسال پیامک بر اساس کدپستی، افتتاحیه شعبه جدید، جشنواره فروش، شروع حراج فصلی و اطلاعات اینچنینی را به بازار هدف خود در آن منطقه ارسال کند. 

هنوز برای کسب و کارت پنل پیامکی نداری؟!

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

ارسال پیامک بر اساس کدپستی جنسیتی

ارسال پیامک بر اساس کدپستی جنسیتی این امکان را به شما می دهد که با تعیین جنسیت و سن، پیامک های خود را دقیقا به جامعه هدف خود ارسال کنید.

ارسال پیامک بر اساس کدپستی همراه اول

تمام شماره های اپراتور همراه اول، که با کدپستی انتخابی شما ثبت شده باشد را می توانید انتخاب کرده و پیامک ارسال کنید.

ارسال پیامک بر اساس کدپستی ایرانسل

با انتخاب بازه کدپستی مورد نظر، لیست تمام شماره های ثبت شده در اپراتور ایرانسل به شما نمایش داده می شود و بر حسب نیاز می توانید به آن شماره ها پیامک ارسال کنید.

اینفوگرافی مزایای ارسال پیامک بر اساس کد پستی

مزیت ارسال پیامک بر اساس کد پستی نسبت به سایر روش ها:

امکان برنامه‌ ریزی

اولین مزیت این نوع ارسال ها این هست که امکان برنامه‌ ریزی دارد و شما می توانید مشتری های خود را  به جامعه هدف های کوچک تری تقسیم و در دفعات هدفمند ارسال های تبلیغاتی خود را داشته باشید.

تبلیغات به صورت محلی و منطقه ای

با ارسال از این طریق شما می توانید کسب و کار، خدمات و شرایط ویژه خود را در وهله اول به اطلاع مناطق اطراف خود برسانید که در صف اول مشتری های بالقوه شما هستند.

انتخاب هوشمندانه جامعه هدف

بیشتر افراد ترجیح می ‌دهند از آرایشگاه، باشگاه، فروشگاه، رستوران و امکانات موجود در محل زندگی خودشان، خدمات دریافت کنند. شما به ‌سادگی می ‌توانید با تبلیغات محلی درست، مشتریان خود را در مناطق اطراف افزایش دهید.

صرفه جویی در هزینه

پرداخت هزینه پیامک های شما با توجه به دفعات ارسال تقسیم می گردد. به این ترتیب می ‌توانید در هرنوبت برای یک یا چند منطقه و کد پستی پیامک ارسال کنید و بدون نگرانی هزینه، سریعا به نتیجۀ مطلوبتان برسید.

ارسال پیامک با کدپستی افزایش بازدهی و تاثیر تبلیغات

افزایش بازدهی تبلیغات

بازدهی تبلیغات شما قابل بررسی و تحلیل می شود. به این صورت که شما می توانید  بررسی دقیقی از میزان بازدهی در هر منطقه ارسالی داشته باشید و در دفعات بعدی مناطق پربازده تر برای کسب و کار خود را شناسایی و سرمایه گذاری کنید. 

دقت بالا در ارسال پیامک به مقصد

با استفاده از کد پستی، پیامک به صورت دقیق به مقصد خود می ‌رسد و احتمال خطای ارسال کاهش می ‌یابد. در واقع این روش با فیلتر و محدود کردن گیرندگان پیامک ها، باعث می شود تا کسب و کارها به صورت دقیق تر و هدفمندتر به مخاطبان خاص خود دسترسی پیدا کنند.

باکمترین هزینه، خدمات یا محصولتو تبلیغ کن!!

همین حالا تماس بگیرید (داخلی یک)

امکان جستجوی سریع و دقیق مخاطبان

با داشتن کد پستی هر منطقه، می ‌توان به راحتی آدرس و موقعیت جغرافیایی افراد ساکن در آن را پیدا کرد و از این طریق امکان جستجوی سریع و دقیق مخاطبان هر منطقه و ارسال پیامک به آن ها وجود دارد.

بنابراین، استفاده از کد پستی در ارسال پیامک باعث می‌ شود که امکانات بیشتری در اختیار کاربران قرار گرفته و به راحتی با داشتن کد پستی، می ‌توانند پیامک خود را به صورت دقیق و سریع به مقصد خود ارسال کنند.

امکان استفاده از ارسال بهینه و لیست سفید 

قابلیت ویژه ارسال بهینه و لیست سفید به کاربران این امکان را می ‌دهد تا تبلیغات منطقه ‌ای و ناحیه ای خود را به طرز مطلوب تری تحت اجرا در بیاورند. این موضوع به این معنی است که پیامک هایی که شما قصد ارسال آن را دارید تنها برای شماره هایی که فعال هستند و گیرنده آنها مسدود نیست ارسال خواهد شد.

معایب ارسال پیامک با کدپستی

معایب ارسال پیامک با کد پستی

با وجود مزایا و فوایدی که ارسال پیامک با کدپستی برای کاربر خود فراهم می کند، مثل هر روش بازاریابی دیگر معایبی هم دارد. برخی از معایب ارسال پیامک بر اساس کدپستی عبارتند از:

محدودیت در انتخاب مقصد

 با استفاده از کد پستی، فقط می ‌توان به مقصدی که در آن منطقه کد پستی وجود دارد، پیامک ارسال کرد و امکان ارسال به مقصدی که کد پستی خاص خود را ندارد، وجود ندارد. 

عدم قابلیت تشخیص صحت آدرس

 با استفاده از کد پستی، تنها آدرس منطقه را می ‌توان شناسایی کرد و قابلیت تشخیص صحت آدرس خاص درون آن منطقه وجود ندارد. بنابراین با استفاده از این روش نمی توان به صورت دقیق مشتری مورد نظر را پیدا کرد مگر اینکه اطلاعات کدپستی فرد مورد نظر از قبل در داده‌های کاربر موجود باشد.

مشکلات در ارسال به آدرس‌های جدید

در صورتی که با یک منطقه جدید مواجه شویم و کد پستی آن هنوز در دسترس نباشد، ارسال پیامک به آدرس‌های جدید ممکن است با مشکلاتی روبرو شود.

بنابراین، استفاده از کد پستی در ارسال پیامک محدودیت‌هایی را نیز به دنبال دارد که باید در نظر گرفته شود.

کدام اپراتور ها ارسال پیامک بر اساس کدپستی را پشتیبانی می کنند؟

کدام اپراتور ها ارسال پیامک بر اساس کدپستی را پشتیبانی می کنند؟

همه ما تجربه خرید سیمکارت را داریم و می دانیم که هنگام خرید و پر کردن فرم تحویل سیمکارت باید کدپستی محل سکونت خود را درج کنیم. این اطلاعات و داده ها داخل سیستم اپراتورها یعنی ایرانسل و همراه اول و غیره ثبت شده و سپس این اپراتورها اقدام به دسته بندی کدپستی های مربوط به هم در گروه های یکسان می کنند. پس از آن این بانک های اطلاعاتی اپراتور های ایرانسل و همراه اول در اختیار ارائه دهندگان پنل اس ام س قرار گرفته و کاربران از این طریق به داده های کدپستی مناطق مختلف دسترسی پیدا می کنند. بنابراین می توان به این نتیجه گرفت که با استفاده از ارسال پیامک با کدپستی، می توان به تمام یا تعدادی از مشترکین اپراتورهای همراه اول و ایرانسل در یک منطقه خاص، پیامک ارسال کرد. در ادامه اما با نحوه ارسال پیامک بر اساس کدپستی بیشتر آشنا می شویم.

تفاوت ارسال از نقشه و ارسال با کدپستی

تفاوت ارسال پیامک بر اساس کدپستی و ارسال از نقشه

  • در روش ارسال پیامک از روی نقشه فقط کافیست که شهر مورد نظرتان را از روی نقشه انتخاب کنید، سپس تمام مناطق آن شهر برای شما نشان داده خواهد شد و شما می توانید بر اساس نیاز خود منطقه ای را روی نقشه مشخص کنید.

با انتخاب هر محدوده، می ‌توانید تعداد مشترکین همراه اول و ایرانسل را به تفکیک روی نقشه مشاهده کنید و همچنین می توانید تعداد ارسال از هرکدام از اپراتور ها را (ایرانسل و همراه اول) مشخص کنید.

  • ارسال پیامک از روی نقشه در حال حاضر تنها برای شهرهای بزرگ و مرکزی ایران در دسترس است و امکان ارسال پیامک از روی نقشه برای سایر شهرستان‌ها ممکن نیست.
  • در  ارسال پیامک بر اساس کدپستی شما می توانید تبلیغات پیامکی‌تان را به دسته‌های کوچک تر تقسیم کرده و به اصطلاح با محدودکردن بازار هدف، به مراتب جزئی‌ تر تبلیغات کنید (شما حتی می توانید با این طریق فقط برای یک خیابان خاص پیامک ارسال کنید) درمقابل در ارسال پیامک از روی نقشه شما تنها می ‌توانید مناطق و محله های تفکیک شده در نقشه را انتخاب کنید.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

آموزش ارسال پیامک با کدپستی

آموزش ارسال پیامک با کد پستی 

ارسال پیامک با کدپستی یکی از ابزارهای ارسال پیامک هدفمند در پنل پیامکی است. بنابراین برای استفاده از این قابلیت بی نظیر کافیست در یک پنل پیامکی ثبت نام و از این طریق به اطلاعات کدپستی و دسته بندی های مناطق مختلف دسترسی داشته باشید. مراحل استفاده از این روش ارسال پیامک هوشمند به شرح زیر است:

  • برای تبلیغات به شماره های اپراتور همراه اول و ایرانسل مناطق پستی شهر مورد نظر، ابتدا کافیست وارد پنل پیامکی خود شده و گزینه ارسال هدفمند را فعال کنید.
  • بعد از این مرحله گزینه ارسال کدپستی ایرانسل/همراه اول را انتخاب کرده و سپس شماره ارسال کننده مورد
  • نظر را وارد کنید.
  • حال نوبت وارد کردن متن پیامک در کادر مخصوص محتوای پیام است و پس از آن نیز باید گزینه اضافه کردن را انتخاب کنید.
  • حال استان یا شهر مدنظر خود را انتخاب کرده و سپس کد پستی منطقه مورد نظر خود را وارد کنید. در این مرحله می توانید تعداد دریافت کنندگان پیامک براساس کد پستی وارد شده را مشاهده کنید. 
  • در مرحله آخر کافیست تعداد گیرندگان و دریافت کنندگان پیامک دلخواه خود را مشخص و سپس روی گزینه ارسال پیامک کلیک کنید.

نکته قابل توجهی که در نحوه ارسال پیامک براساس کدپستی وجود دارد، ارسال پیامک براساس کد پستی جنسیتی است. در شرایطی که کسب و کارها بخواهند علاوه بر کد پستی مخاطبان و گیرندگان پیامک های خود را براساس جنسیت نیز تفکیک کنند، باید از گزینه ارسال کد پستی جنسیتی در پنل پیامکی استفاده کنند. در این صورت علاوه بر طی کردن مراحل بالا، کافیست گزینه زن و مرد و در صورت تمایل حداقل و حداکثر سن مخاطبان خود را فیلتر کرده و با کلیک بر گزینه ارسال تفکیکی، پیامک خود را ارسال کنند.

جمع بندی

ارسال پیامک بر اساس کدپستی می تواند لیستی از مخاطبان را در اختیارتان قرار ‌دهد که شما با برنامه ریزی و تحلیل بازخورد های خود می توانید  خیلی زود آنها را به مشتریان همیشگی و واقعی خودتان تبدیل کنید. فقط باید برنامه مشخصی داشته باشید و با روش های مختلف از جمله کد تخفیف، متن های جذاب تبلیغاتی، مزیت های رقابتی و … توجه این گروه را به خوبی جلب کرده و مشتری های خود را افزایش دهید. نظر شما در رابطه با این روش ها چیست؟ به نظر شما امتحان کردن این روش ها برای جذب مخاطب روشی کاربردی و منطقی است و اساسا ارزش وقت گذاشتن را دارد؟ با در میان گذاشتن نظرات خود در بخش کامنت می توانید به کاربران کمک کنید تا مزایا و معایب این روش ها را بهتر درک کنند و تصمیم منطقی تری در خصوص استفاده یا عدم استفاده از این روش ها بگیرند.

سیگنال در تمام مسیر از طراحی متن، انتخاب جامعه هدف، برنامه ریزی تبلیغات پیامکی تا ارسال بازدهی مطلوب همراه شما خواهد بود.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *