نمونه متن پیامک جشن مردادگان – امردادگان

نمونه متن پیامک جشن مردادگان – امردادگان

ایرانیان باستان در طول تاریخ جشن‌های متعدد و متنوعی را برگزار کرده‌اند که نشان‌دهندهٔ فرهنگ، اعتقادات و سبک زندگی آن‌ها بوده‌است. این جشن‌ها علاوه بر این که مناسبت‌های شادی و سرور را برای مردم فراهم می‌کردند، نقش مهمی در تقویت همبستگی، همدلی و همکاری در جامعه داشتند. برخی از این جشن‌ها به دلیل اهمیت و ارزش آن‌ها تا به امروز نیز در ایران و کشورهای دیگر که تحت تأثیر فرهنگ ایران باستان بوده‌اند، جشن گرفته می‌شوند. یکی از جشن‌های دوازده گانه آن‌ها، جشن امردادگان می‌باشد. در این مطلب قصد داریم به معرفی این جشن‌ باستانی ایران بپردازیم.
در روز جشن امردادگان می‌توانیم با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود، قدمی هرچند کوچک برای زنده نگه داشتن آداب و رسوم زیبای مردمان آن زمان برداریم.

باکمترین هزینه، خدمات یا محصولتو تبلیغ کن!!

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

جشن امردادگان

جشن باستانی امردادگان

در تقویم باستانی ایران، هرسال را 12 ماه 30 روزه در نظر می‌گرفتند. برای سال کبیسه هم هر 120 سال، یک ماه به سال اضافه می‌شد. در این تقویم، هر روز از ماه دارای نامی ویژه بود. ایرانیان باستان به مناسبت هم نام شدن روز و ماه، سالیانه دوازده جشن برپا می‌کردند. یکی از این جشن‌ها امردادگان یا مردادگان است. امردادگان در روز هفتم ماه پنجم هر سال برگزار می‌شود. در ایران باستان این جشن به افتخار فرشته‌ای به نام امشاسپند امرداد برگزار می‌شد. او نماد بقا و جاودانگی بوده که از زمین نگهدرای می‌کرد. در این روز مردم به دامن طبیعت می‌روند و پس از نیایش به درگاه اهورا مزدا، به شادی و سرور می‌پردازند. در متون قدیمی نیز اشاره‌های زیادی به این جشن شده است.

چرا جشن امردادگان را باید حفظ کرد؟

جشن امردادگان یکی از جشن‌های باارزش در ایران باستان است که نماد احترام به طبیعت، عشق به زندگی، همبستگی اجتماعی، تقویت روحیه، شادابی روح و بخشودگی است. این جشن با تأکید بر نقش خورشید و آب در حفظ حیات، یادآور مسئولیت های محیط زیستی است که در دوران کنونی بسیار حائز اهمیت است. همچنین این جشن با ترویج فضایل اخلاقی مانند صلح، دوستی، عفو، شکرگزاری و سپاسگزاری، به ما کمک می‌کند تا رابطه های خود را با خود، خداوند، دیگران و جهان بهبود بخشیم.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

عکس نوشته جشن امردادگان

پیامک جشن امردادگان

امرداد ماه و امرداد روز
بگیرند جشنی بـه فرخنده روز
بخوانیش ان را امردادگان
کـه وی، پاس دارد زمین و زمان
پریستارِ گیتی و بالندگی اسـت
بـه معنی، رسایی و پایندگی اسـت

هفتم مرداد ماه، فرا رسیدن جشن باستانی امردادگان مبارک باد.


جشن امردادگان

چو گفتار خردادش آمد به سر / همان گاه امرداد شد پیش‌تر

سخن گفت درباره رستنی / که زرتشت گوید ابا هر تنی

نباید به بیداد کردن تباه / به بیهوده برکندن از جایگاه

کزو راحت مردم و چار پاست / تبه کردن او، نه راه خداست

هفت مرداد، جشن امردادگان بر شما مبارک باد.


تبریک جشن امردادگان

امردادِ بی‌مرگ، سرورِ گیاهان بی‌شمار است؛ زیرا او خویشاوند گیاه در گیتی است. گیاهان را رویاند و رَمه‌ گوسپندان را افزاید؛ زیرا همه‌ دام‌ها از او خورند و زیست‌ کنند. در هنگامِ نوسازیِ جهان نیز خوراک بی‌مرگی را از امرداد آرایند. اگر کسی گیاه را رامش بخشد یا بیازارد، آن‌گاه اَمرداد از وی آسوده یا آزرده شود.

هفتم مرداد، جشن باستانی امردادگان مبارک.


جشن امردادگان مشهور به جشن نیلوفر، برای گرامی داشت جاودانگی و عدم زوال بر شما دوست عزیزم مبارک باد.


جشن امردادگان

روز مُرداد مُژده داد بدان / که جهان شد به طبع، باز جوان

مرداد مه است سخت خرم / می نوش پیاپی و دمادم

فرا رسیدن جشن مردادگان را تبریک می‌گویم.


فرا رسیدن جشن باستانی مردادگان، جشن جاودانگی و بی مرگی را به شما دوست عزیزم تبریک می‌گویم.

هنوز برای کسب و کارت پنل پیامکی نداری؟

همین حالا تماس بگیرید (داخلی یک)

کلام آخر

در این مقاله متوجه شدیم؛ ایرانیان باستان، مردمی بودند که به جشن گرفتن و شادی اهمیت زیادی می‌دادند. آن‌ها برای هر مناسبت و رویداد مهم، جشنی برگزار می‌کردند که نشان دهنده فرهنگ و آیینشان بود. جشن امردادگان را نیز به چند دلیل برگزار می‌کردند. یکی از دلایل، تقارن نام روز و ماه بود که به عقیده آن‌ها، نشان دهنده هماهنگی و همسویی با خورشید بود. دلیل دیگر، تحولات طبیعت در این فصل بود که به علت گرمای هوا، گل‌های زرد رنگ به چشم می‌خوردند. این گل‌ها نماد خورشید و آتش بودند که در جشن امردادگان ستایش شده می‌شدند. دلیل سوم، احترام به خورشید و آتش به عنوان منابع حق و نور بود که در دین زرتشت، جایگاه والایی دارند. درنهایت شما می توانید با ارسال پیامک جشن امردادگان، این جشن و آداب رسوم کهن را زنده نگه دارید.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *