20 نمونه پیامک روز عفاف و حجاب + 1000 پیامک رایگان

20 نمونه پیامک روز عفاف و حجاب + 1000 پیامک رایگان

پیامک روز عفاف و حجاب را در روز 21 تیر ماه به مناسبت گرامی داشت واقعه قیام مسجد گوهرشاد برای دوستان، آشنایان و همکاران و یا کارمندان خود می توانیم ارسال کنیم. در این روز مراسم و همایش های متنوعی درباره فلسفه پوشش درست و لزوم امر به معروف و نهی از منکر برگزار می شود.

حجاب به معنای چادر نیست. حجاب یعنی این که بدانیم در هر مکانی چه نوع پوششی داشته باشیم. حجاب یعنی حفظ حیا و عفت و وقار. حجاب فقط مخصوص زنان نیست بلکه مردان جامعه نیز باید حجاب پوشش داشته باشند و نگاه خود را از نامحرم بپوشانند.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 1000 پیامک رایگان


حجاب چیست؟

آیات قرآن در مورد لزوم رعایت عفت و حیا در زنان و همچنین مردان توصیه هایی کرده است اما در مورد این  که حجاب باید به صورت چادر باشد سخنی نگفته است.

آیات مختلفی از قرآن، کتاب مقدس مسلمانان و احادیث، بیانات منسوب به حضرت محمد (ص)، به حجاب توسط همسران پیامبر اشاره شده است. اما علمای جهان اسلام در مورد اینکه آیا این سخنان فقط در مورد همسران پیامبر صدق می کند یا برای همه زنان مسلمان اختلاف نظر دارند.

سوره احزاب

يَا نِسَاءَ النَّبِيِّ لَسْتُنَّ كَأَحَدٍ مِنَ النِّسَاءِ ۚ إِنِ اتَّقَيْتُنَّ فَلَا تَخْضَعْنَ بِالْقَوْلِ فَيَطْمَعَ الَّذِي فِي قَلْبِهِ مَرَضٌ وَقُلْنَ قَوْلًا مَعْرُوفًا ﴿٣٢﴾

وَقَرْنَ فِي بُيُوتِكُنَّ وَلَا تَبَرَّجْنَ تَبَرُّجَ الْجَاهِلِيَّةِ الْأُولَىٰ ۖ وَأَقِمْنَ الصَّلَاةَ وَآتِينَ الزَّكَاةَ وَأَطِعْنَ اللَّهَ وَرَسُولَهُ ۚ إِنَّمَا يُرِيدُ اللَّهُ لِيُذْهِبَ عَنْكُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَيْتِ وَيُطَهِّرَكُمْ تَطْهِيرًا ﴿٣٣﴾

ای همسران پیامبر! شما اگر پرهیزکاری پیشه کنید مانند هیچ یک از زنان نیستید، پس در گفتار خود، نرمی و طنّازی نداشته باشید تا کسی که بیمار دل است طمع کند، و سخن پسندیده و شایسته گویید. ۳۲

و در خانه هایتان قرار و آرام گیرید، ومانند زنان دوران جاهلیت پیشین ظاهر نشوید، و نماز را برپا دارید و زکات بدهید، و خدا و پیامبرش را اطاعت کنید، جز این نیست که همواره خدا می خواهد هرگونه پلیدی را از شما اهل بیت برطرف نماید، و شما را چنان که شایسته است پاک و پاکیزه گرداند. ۳۳

سوره نور

قُلْ لِلْمُؤْمِنِينَ يَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ وَيَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ۚ ذَٰلِكَ أَزْكَىٰ لَهُمْ ۗ إِنَّ اللَّهَ خَبِيرٌ بِمَا يَصْنَعُونَ ﴿٣٠﴾

وَقُلْ لِلْمُؤْمِنَاتِ يَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَارِهِنَّ وَيَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَلَا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلَّا مَا ظَهَرَ مِنْهَا ۖ وَلْيَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلَىٰ جُيُوبِهِنَّ ۖ وَلَا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلَّا لِبُعُولَتِهِنَّ أَوْ آبَائِهِنَّ أَوْ آبَاءِ بُعُولَتِهِنَّ أَوْ أَبْنَائِهِنَّ أَوْ أَبْنَاءِ بُعُولَتِهِنَّ أَوْ إِخْوَانِهِنَّ أَوْ بَنِي إِخْوَانِهِنَّ أَوْ بَنِي أَخَوَاتِهِنَّ أَوْ نِسَائِهِنَّ أَوْ مَا مَلَكَتْ أَيْمَانُهُنَّ أَوِ التَّابِعِينَ غَيْرِ أُولِي الْإِرْبَةِ مِنَ الرِّجَالِ أَوِ الطِّفْلِ الَّذِينَ لَمْ يَظْهَرُوا عَلَىٰ عَوْرَاتِ النِّسَاءِ ۖ وَلَا يَضْرِبْنَ بِأَرْجُلِهِنَّ لِيُعْلَمَ مَا يُخْفِينَ مِنْ زِينَتِهِنَّ ۚ وَتُوبُوا إِلَى اللَّهِ جَمِيعًا أَيُّهَ الْمُؤْمِنُونَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ ﴿٣١﴾

به مردان مؤمن بگو: چشمان خود را فرو بندند، و شرمگاه خود را حفظ کنند، این برای آنان پاکیزه تر است، قطعاً خدا به کارهایی که انجام می دهند، آگاه است.۳۰

و به زنان با ایمان بگو: چشمان خود را از آنچه حرام است فرو بندند، و شرمگاه خود را حفظ کنند، و زینت خود را مگر مقداری که پیداست آشکار نکنند، و مقنعه های خود را به روی گریبان هایشان بیندازند،

 و زینت خود را آشکار نکنند مگر برای شوهرانشان، یا پدرانشان، یا پدران شوهرانشان، یا پسرانشان، یا پسران شوهرانشان، یا برادرانشان، یا پسران برادرانشان، یا پسران خواهرانشان، یا زنان شان، یا بردگان زر خریدشان، یا خدمتکارانشان از مردانی که ساده لوح و کم عقل اند و نیاز شهوانی حس نمی کنند، یا کودکانی که نرسیده اند. و زنان نباید پاهایشان را به زمین بزنند تا آنچه از زینت هایشان پنهان می دارند شناخته شود. و ای مؤمنان! همگی به سوی خدا بازگردید تا رستگار شوید. ۳۱

با ارسال پیامک تبریک روز عفاف و حجاب این فریضه الهی را زنده نگاه می داریم.

فلسفه حجاب

به عقیده برخی از حجاب به عنوان راهی برای مهار میل جنسی مردان استفاده شده است. اما پوشاندن سر و بدن قبل از اسلام بود. زنان یهودی، مسیحی و هندو نیز در مقاطع مختلف تاریخ و در نقاط مختلف جهان سر خود را پوشانده اند.
اما دلایل دیگری برای اتخاذ حجاب وجود دارد:

  • استعمارگران فرانسوی و انگلیسی زنان مسلمان را تشویق به برداشتن حجاب و الگوبرداری از زنان اروپایی کردند. در نتیجه در کشورهای شمال آفریقا و خاورمیانه، حجاب در دوران استقلال طلبی و جنبش های ملی گرایانه به نماد هویت ملی و مخالفت با غرب تبدیل شد. امروزه برخی از زنان برای نشان دادن افتخار به هویت قومی خود حجاب می پوشند. این بیشتر در مورد مهاجران در اروپا و ایالات متحده است، جایی که اسلام هراسی افزایش یافته است.
  • برای بسیاری از زنان دیگر، روسری به وسیله ای برای مقاومت در برابر استانداردهای زیبایی زنانه تبدیل شده است که نشان دادن بیشتر را می طلبد. طرفداران این دیدگاه استدلال می کنند که برداشتن لباس به نفع نگاه مردانه برابر با رهایی نیست.
  • به گفته محققان، زنان با حجاب خاطر نشان می‌کنند که کارفرمایان باید بر اساس شایستگی‌هایشان با آنها تعامل داشته باشند تا ظاهرشان.
  • در نهایت، برای برخی از زنان، روسری یک راحتی است. این می تواند نظرات دیگران را در مورد حضور زنان در انظار عمومی کاهش دهد و موارد آزار و اذیت در خیابان و محل کار را کاهش دهد.

نمونه هایی از زنان با حجاب در دولت امریکا، مانند ایلهان عمر، نماینده کنگره، یا ورزشکارانی مانند شمشیرباز المپیکی، ابتهاج محمد، ممکن است به رفع این کلیشه ها کمک کند.

پیامک روز عفاف و حجاب می تواند یک قدم کوچک اما گسترده برای حفظ امنیت عمومی باشد.

حجاب در ایران

در کشورهای اسلامی مختلف قوانین حجاب متفاوت است.

در 21 تیر ماه سال 1314 تحصن و قیام مردم خراسان در مسجد گوهرشاد اتفاق افتاد. این قیام در اعتراض به قانون تغییر لباس برای مردم سراسر کشور بود که به دستور رضاشاه سرکوب شد.

در تقویم ملی ایران، این روز به عنوان روز ملی عفاف و حجاب نام گذاری شده است.

 بر اساس قوانینی که بعد از انقلاب سال 1357 وضع شد، رعایت حجاب اسلامی در کشور واجب است و برداشتن پوشش سر، موجب مجازات می شود.


پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 1000 پیامک رایگان


نمونه پیامک روز عفاف و حجاب

برخی از ما برای محافظت از بدن خود و برخی از ما برای محافظت از روح مان، خود را می پوشانیم. در هر دو مورد، به انتخاب های مان احترام بگذارید.

 روز ملی عفاف و حجاب گرامی باد


حجاب زیباست، پس آن را زیبا جلوه دهید، با عشق بپوشید، با غرور بپوشید و مهم تر از همه آن را درست بپوشید.

روز ملی عفاف و حجاب گرامی باد


بهترین حجاب در چشم بیننده است.

روز ملی عفاف و حجاب گرامی باد


همه کسانی که در این گرما حجاب دارند، خداوند بر آن ها سایه می افکند آن روز که سایه‌ای نیست جز سایه او.

گرامی داشت روز ملی عفاف و حجاب


زیبایی مانند یک کتاب است که نمی توان از روی جلد آن قضاوت کرد.

گرامی داشت روز ملی عفاف و حجاب


حیا بهترین جواهر یک زن است.

گرامی داشت روز ملی عفاف و حجاب


چقدر زیباست که در دنیایی از آدم‌هایی که چیزی برای پنهان کردن ندارند، یک راز باقی بماند.

روز بزرگ عفاف و حجاب مبارک باد


خورشید زیبایی خود را از دست نمی دهد وقتی که ابرها آن را می پوشانند. به داشتن حجاب افتخار کن!

روز عفاف و حجاب مبارک باد


مهم نیست که چه ظاهری دارید، وقتی مهربانی در قلب تان باشد، زیباترین فرد دنیا هستید.

روز عفاف و حجاب مبارک باد


حجاب یک انتخاب شخصی است.

تسلیم شدن به خدا به جای مد جامعه، یک انتخاب شخصی است.

روز عفاف و حجاب مبارک باد


اگر یک زن حق دارد آن چه را که دارد نشان دهد، پس او نیز حق دارد آن را بپوشاند.

روز عفاف و حجاب مبارک باد


حیا تاج زن مسلمان است. حجاب مرد را مجبور می کند که به زن با احترام نگاه کند نه به عنوان یک شی.

روز عفاف و حجاب مبارک باد

حجاب شامل طرز صحبت کردن، راه رفتن، نگاه کردن و فکر کردن انسان است. همه این ها باید با متواضعانه انجام شود و در مورد مردان و زنان صدق می کند.

روز عفاف و حجاب مبارک باد


برادران معنای حجاب را برای مردان بیاموزند. این چیزی فقط برای زنان نیست. نگاهت را کم کن و به زنان احترام بگذار.

روز عفاف و حجاب مبارک باد


حجاب، حق من، انتخاب من، زندگی من است.

روز عفاف و حجاب مبارک بادبرایم مهم نیست دیگران چه می گویند. من برای رضای خدا حجاب دارم.

روز عفاف و حجاب مبارک باد


من می‌ خواهم خواهرم، خواهرزاده‌ های کوچکم، حتی برادرزاده‌ هایم، بازنمایی‌ هایی از کسی ببینند که به شیوه‌ های مدرن حجاب دارد، به گونه ‌ای که بتوانند با آنها ارتباط برقرار کنند.

حلیمه عدن


افراد برهنه تأثیر کمی بر جامعه دارند یا اصلاً تأثیر ندارند.

مارک تواین


تصمیم بگیرید که چه هستید، چه چیزی را می خواهید با نحوه لباس پوشیدن و نحوه زندگی خود بیان کنید.

هر زن جوانی باید خوب لباس بپوشد، یعنی آراسته، با سلیقه، متواضعانه، خواه ثروتمند باشد یا فقیر. لباس پوشیدن آشکار، مبتذل است. ظرافت واقعی، از هر چیزی نمایشی و پر زرق و برق اجتناب می کند.

جی آر میلر


جمع بندی

با ارسال پیامک روز عفاف و حجاب برای دوستان و آشنایان خود این روز تاریخی را گرامی می داریم. روزی که مردم ایران برای حفظ باورها و اعتقادات خود از جان خود گذشتند.

سامانه پیامکی سیگنال نمونه پیامک های متنوعی برای مناسبت های ملی و مذهبی گرد هم آورده که می توانید آن ها را در بلاگ سیگنال بخوانید.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *