پیامک تبلیغاتی چیست؟

پیامک تبلیغاتی یک پیام با محتوای مشخص است که با اهداف مختلفی برای مشتریان ارسال می‌شود. به عنوان مثال، یکی از اهداف ارسال پیامک تبلیغاتی، معرفی کسب و کارها به مشتریان بالقوه یا مشتریان جدید است.

طی چند سال گذشته، تحقیقات بسیار زیادی در این زمینه انجام شده است. به عنوان مثال، یکی از گزارشات نشان می‌دهد که نرخ باز شدن پیامک توسط مشتریان حداقل ۹۸ درصد و نرخ پاسخ دهی مشتریان به پیام حدود ۴۵ درصد است.

این موضوع نشان می‌دهد که بازدهی پیامک تبلیغاتی نسبت به سایر کانال‌های ارتباطی بسیار بیشتر است. اگر به تازگی کسب و کار خود را راه‌اندازی کرده‌اید و کوچک‌ترین اطلاعی درباره پیامک تبلیغاتی ندارید، ما در ادامه این مطلب قصد داریم یک راهنمای کامل درباره پیامک تبلیغاتی و ارسال آن را در اختیار شما قرار دهیم. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم حتما این مطلب را تا پایان مطالعه کنید.

ثبت نام مشاوره رایگان

پیامک تبلیغاتی چیست؟

اهمیت پیامک تبلیغاتی

 گاهی اوقات پیامک تبلیغاتی برای اطلاع رسانی و انتقال اخبار مهم به مشتریان انجام می‌شود. به طور کلی، پیامک تبلیغاتی در نهایت منجر به فروش یک محصول و برندسازی موثر در مشتریان خواهد شد.

بازدهی پیامک تبلیغاتی در مقایسه با سایر روش‌ ها

پیامک تبلیغاتی نسبت به سایر روش‌های بازاریابی که معمولاً کسب و کارها از آن استفاده می‌کنند، بازدهی بیشتری دارد.

 1.گاهی اوقات ممکن است از روش‌های دیگری مثل ارسال ایمیل یا اپلیکیشن‌های پیام رسانی آنلاین برای تبلیغات و بازاریابی استفاده شود. این روش‌ها نمی‌توانند نتایجی مانند ارسال پیامک تبلیغاتی داشته باشند. زیرا بسیاری از افراد، حتی پوشه ایمیل خود را به صورت هفتگی یا ماهانه چک نمی‌کنند.

2.همچنین، اپلیکیشن‌های پیام‌رسانی آنلاین بسیار متنوع هستند و ممکن است همه افراد از آن‌ها استفاده نکنند.

3. برای استفاده از اپلیکیشن‌های پیام رسانی، باید ابتدا به اینترنت متصل شد. در حالی که تمامی مخاطبین امکان اتصال به اینترنت را ندارند. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت پیامک تبلیغاتی گزینه کاملا مناسبی برای بازاریابی است.

میزان واکنش مشتریان به پیامک تبلیغاتی

 یک مقایسه بین ارسال پیامک تبلیغاتی و ارسال پیام از طریق سایر اپلیکیشن‌ها مثل ایمیل نشان داد که مشتریان معمولاً در عرض ۹۰ ثانیه به پیامک تبلیغاتی پاسخ می‌دهند. در حالی که پاسخگویی به پیامک تبلیغاتی در ایمیل و سایر اپلیکیشن‌ها معمولاً بیشتر از یک ساعت طول می‌کشد. برای کسب و کارهایی که کمپین‌های تخفیفی و مسابقات هفتگی برگزار می‌کنند، اقدام سریع مشتریان اهمیت بسیار زیادی دارد. بنابراین، پیام‌های تبلیغاتی کانال ارتباطی بهتری خواهند بود‌.

نحوه ارسال پیامک تبلیغاتی

اگرچه ارسال پیامک تبلیغاتی بسیار ساده به نظر می‌رسد، ولی در باطن باید برخی از نکات مهم را رعایت کنید تا پیامک تبلیغاتی بازدهی بالایی داشته و درصد بیشتری از مشتریان با شما تعامل داشته باشند.

دقت هنگام تعیین محتوای پیامک تبلیغاتی

 نوع پیام و محتوای پیامک تبلیغاتی باید همراه با فرکانس مثبت و جملات تاثیر گذار برای مشتریان ارسال شود. تنها در این حالت است که تعامل با مخاطبین افزایش یافته و فعالیت کسب و کار توسعه پیدا خواهد کرد.

در ادامه نحوه ارسال پیامک تبلیغاتی را برای شما بیان می‌کنیم:

۱.دریافت پنل پیامکی

اولین و مهم‌ترین قدم برای ارسال پیامک تبلیغاتی، دریافت پنل پیامکی است. به طور قطع، کسب و کارهای بزرگ و توسعه یافته یا حتی کسب و کارهای کوچک، با تعداد زیادی از مشتریان در ارتباط هستند. بنابراین، اگر بخواهند هر یک از پیام‌ها را به صورت جداگانه برای مخاطبین خود ارسال کنند،، زمان بسیار زیادی را از دست خواهند داد. در حالی که می‌توانند به راحتی با دریافت پنل پیامکی، پیامک مورد نظر خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای مشتریان بفرستند. بنابراین، اولین قدم اول برای ارسال پیامک تبلیغاتی، دریافت پنل است.

۲.آماده سازی محتوای پیامک

دومین مرحله برای ارسال پیامک تبلیغاتی، آماده سازی محتوای پیامک است. این مرحله اهمیت بسیار زیادی دارد. محتوای پیامک باید تا حد امکان کوتاه بوده و از جملات و عبارات تاثیرگذار برای ارتباط بهتر با مشتری استفاده شود

۳. دریافت شماره مخاطبین

بعد از آماده سازی محتوای پیامک، باید لیستی از شماره تلفن مخاطبین خود را از شرکت‌های مخابراتی دریافت کنید. پیامک تبلیغاتی ممکن است به صورت هدفمند ارسال شود. در این حالت بر اساس یکی از ویژگی‌های خاص مشتریان، لیستی از شماره تلفن‌ها از شرکت‌های مخابراتی دریافت خواهد شد. بخشی از کسب و کارها نیز به ارسال پیامک تبلیغاتی هدفمند توجهی ندارند و ترجیح می‌دهند پیامک تبلیغاتی را برای مشتریان تصادفی ارسال کنند.

۴.انتخاب زمان و نوع گیرنده

بعد از اینکه شماره تلفن مخاطبین در اختیار شما قرار گرفت، وارد پنل کاربری خود شده و محتوای پیام تبلیغاتی را بارگذاری کنید. پس از انتخاب مخاطب، می‌توانید نوع گیرندگان را مشخص کنید. بهتر است زمان مناسبی را برای ارسال پیامک تبلیغاتی در نظر بگیرید. به عنوان مثال، ساعات اولیه صبح معمولا مشتریان مشغول انجام کار و فعالیت هستند. پس این ساعات، به هیچ وجه برای ارسال پیامک تبلیغاتی مناسب نیستند.

امکانات متعددی در پنل برای شما وجود دارد:

ارسال پیامک تکی

ارسال پیامک انبوه

ارسال از دفترچه تلفن

ارسال از فایل

ارسال سریع

ارسال از نقشه

روش‌های متفاوتی برای ارسال پیامک دارید:

ارسال متناظر

ارسال زماندار

ارسال از نقشه

ارسال هوشمند

ارسال هدفمند

ارسال اس ام اس تبلیغاتی انبوه به سراسر ایران و خارج از کشور

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های پنل پیامکی که کسب و کارها می‌توانند از آن استفاده کنند، ارسال اس ام اس تبلیغاتی در مقیاس انبوه است که در ادامه بیشتر درباره آن توضیح خواهیم داد:

●       دلیل استفاده از این ام اس تبلیغاتی انبوه

با توجه به اینکه کسب و کارهای توسعه یافته با صدها یا هزاران نفر از مشتریان خود در ارتباط هستند، بنابراین نمی‌توان یک پیام مشخص را به صورت مجزا برای تک به تک مشتریان ارسال کرد. تنها راه چاره، ارسال اس ام اس تبلیغاتی انبوه است.

●       مزیت مهم ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه

 یکی از مهم‌ترین مزایای پیامک تبلیغاتی انبوه، این است که به کسب و کار اجازه می‌دهد پیامک مورد نظر خود را نه تنها در داخل کشور، بلکه برای سایر کشورهای خارجی نیز ارسال کند.

●       چگونگی ارسال پیام تبلیغاتی انبوه در پنل پیامکی

 برای ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه، کافی است که ابتدا مخاطبین  را مشخص کرده و متن پیام را در پنل پیامکی بارگذاری کنید. در مرحله بعد، پیام مورد نظر به صورت همزمان در اختیار تعداد زیادی از مشتریان قرار خواهد گرفت.

●       دلیل استفاده از پنل پیامکی برای ارسال پیامک انبوه

مهم‌ترین مزیت استفاده از پنل پیامکی برای ارسال پیامک انبوه، این است که با افزایش تعداد گیرندگان دچار اختلال نمی‌شود. همچنین:

• اگر بخواهید از سرویس ارسال پیامک گوشی تلفن همراه برای ارسال پیام انبوه به مشتریان استفاده کنید، با محدودیت شرکت‌های مخابراتی اپراتورهای همراه اول و ایرانسل مواجه خواهید شد. زیرا هر کاربر می‌تواند به صورت روزانه تعداد خاصی پیامک برای افراد دیگر ارسال کند. در این حالت، مجبور خواهید بود از چند سیمکارت مختلف استفاده کنید که هزینه خرید بسیار بالایی دارد.

زمان ارسال پیامک تبلیغاتی

یکی از مهم‌ترین مسائلی که بسیاری از کسب و کارها برای ارسال پیامک تبلیغاتی باید به آن توجه کنند، زمان ارسال پیامک تبلیغاتی است. که در ادامه درباره آن صحبت خواهد شد:

●       اهمیت توجه به زمان ارسال پیامک تبلیغاتی

 همانطور که می‌دانید، در برخی از انواع روش‌های بازاریابی مثل بازاریابی تلفنی، زمان برقراری تماس تلفنی با مشتریان اهمیت بسیار زیادی دارد. با توجه به اینکه ارسال پیامک تبلیغاتی در میان یکی از شاخه‌های بازاریابی پیامکی قرار می‌گیرد، بنابراین باید بهترین موقعیت زمانی برای ارتباط با مشتریان را پیدا کرد.

●       بهترین زمان ارسال پیامک تبلیغاتی

یکی از مهم‌ترین نکاتی که برای تعیین زمان ارسال پیامک تبلیغاتی باید به آن توجه کنید، ساعات شلوغ کاری مشتریان است.

  • اکثر مشتریان ممکن است در ساعات بین ۷ تا ۱۱ صبح بسیار شلوغ و پرکار باشند.
  • همچنین در ساعات بین ۱ تا ۴ بعد از ظهر نیز تعداد زیادی از مشتریان مشغول انجام کار و فعالیت هستند. بنابراین، از ارسال پیامک تبلیغاتی در این بازه زمانی، شدیدا خودداری کنید.
  • بسیاری از مشتریان از روزهای شنبه تا چهارشنبه مشغول انجام کار و فعالیت هستند. اگر فعالیت کسب و کار شما به گونه‌ای است که باید پیام‌های تبلیغاتی خود را به صورت هفتگی برای مشتریان ارسال کنید، پیشنهاد می‌کنیم این کار را به آخر هفته مثل پنجشنبه یا ساعات پایانی چهارشنبه موکول کنید. در غیر این صورت، بسیاری از مشتریان حتی پیام تبلیغاتی شما را باز نخواهند کرد. در نتیجه ارسال پیامک تبلیغاتی برای مشتریان، بازدهی بالایی نخواهد داشت.

هزینه ارسال پیامک تبلیغاتی

یکی دیگر از نکاتی که برای ارسال پیامک تبلیغاتی باید مورد توجه قرار دهید، تعرفه ارسال پیامک است. به طور کلی، تعرفه پیامک تبلیغاتی به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه برخی از این عوامل را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

01

نوع اپراتور

هزینه ارسال پیامک در اپراتورهای ایرانسل و همراه اول با یکدیگر متفاوت است. بنابراین زمانی که لیستی از شماره تلفن مخاطبین را از شرکت‌های مخابراتی دریافت می‌کنید، باید به نوع اپراتور توجه داشته باشید. با توجه به اینکه خطوط ثابت نمی‌توانند پیامک تبلیغاتی متنی دریافت کنند، بنابراین ناچار هستید از شماره تلفن همراه مخاطبین برای ارسال پیام استفاده کنید. اگر قصد دارید پیامک تبلیغاتی را برای مشتریان خطوط ثابت ارسال کنید، باید از روش‌های دیگر مثل پیامک تبلیغاتی صوتی کمک بگیرید. 

02

نوع سامانه ارائه دهنده پنل

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر هزینه ارسال پیامک تبلیغاتی، نوع سامانه ارائه دهنده پنل پیامکی است. سامانه‌های ارائه دهنده پنل پیامکی بسیار متنوع و گسترده هستند و هر کدام از آن‌ها پنل خصوصی خود را با ویژگی‌ها و امکانات خاص در اختیار کسب و کارها قرار می‌دهند. به همین دلیل، هزینه نهایی ارسال پیام از طریق پیامک نیز متفاوت خواهد بود. حتی سامانه‌هایی وجود دارند که پنل پیامکی را به صورت کاملاً رایگان در اختیار کسب و کارها قرار می‌دهند. با این وجود، این پنل‌ها نمی‌توانند چندان برای کسب و کارهای توسعه یافته پرکاربرد باشند. زیرا هر کسی می‌تواند برای دو یا سه بار از خدماتی مثل ارسال پیامک انبوه استفاده کند.

03

تعداد گیرندگان

از دیگر عوامل موثر بر هزینه نهایی ارسال پیامک تبلیغاتی، تعداد گیرندگان است. این موضوع کاملاً مشابه سرویس‌های پیامکی معمولی گوشی تلفن همراه است. هر چه که تعداد گیرندگان شما افزایش پیدا کند، هزینه نهایی پیامک تبلیغاتی نیز افزایش پیدا خواهد کرد. به همین دلیل، بعد از دریافت پیامک ابتدا باید حساب خود را شارژ کنید. سعی کنید موجودی حساب را دقیقا متناسب با تعداد گیرندگان یا کمی بیشتر از آن شارژ کنید. در غیر این صورت، ممکن است موجودی حساب هنگام ارسال پیام تبلیغاتی به اتمام برسد و تمامی زحمات شما به باد برود!

ویژگی های ارسال پیامک تبلیغاتی

شاید تصور کنید ارسال پیامک تبلیغاتی مانند سایر پیام‌های سرویس گوشی تلفن همراه است. در حالی که پیامک تبلیغاتی ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که در ادامه برای شما بیان خواهد شد:

1

ارسال پیامک انبوه

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های ارسال پیامک تبلیغاتی که در سایر انواع پیام رسان‌ها به چشم نمی‌خورد، قابلیت ارسال پیامک انبوه است. با دریافت پنل پیامکی، به راحتی می‌توانید برای تعداد زیادی از مشتریان پیام ارسال کنید. این کار تنها با دریافت پنل پیامک تبلیغاتی یا پنل پیامک خدماتی امکان پذیر است.

2

فیلتر بندی مخاطبین

از دیگر ویژگی‌های ارسال پیامک تبلیغاتی، فیلتر بندی مخاطبین است. شما می‌توانید با توجه به نوع مشتریان و فعالیت خود، مشتریان را بر اساس ویژگی‌های مختلف مثل سن، جنس، منطقه محل سکونت و مواردی مانند این دسته بندی کنید. فیلتر بندی مخاطبین به کسب و کارها کمک می‌کند تا با صرفه جویی در هزینه، بازدهی بالاتری از ارسال پیامک تبلیغاتی داشته باشند.

3

دریافت بانک شماره

با دریافت پیامک تبلیغاتی از سامانه‌های پیامکی، قادر خواهید بود بانک شماره مرتبط با مشتریان خود را دریافت کنید. بانک شماره مجموعه یا لیستی از شماره تلفن مخاطبین هدف شما است که در ابتدای کار تاثیر بسیار زیادی بر توسعه فعالیت‌های کسب و کار خواهد داشت. بدون بانک شماره، هیچ کسب و کاری نمی‌تواند مخاطبین هدف خود را پیدا کند. در نتیجه بازاریابی پیامکی باید همراه با دریافت بانک شماره انجام شود.

4

ارسال پیامک صوتی

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های ارسال پیامک تبلیغاتی، قابلیت ارسال پیامک صوتی است. این ویژگی در سرویس‌های پیامکی گوشی تلفن همراه وجود ندارد. اما با کمک سرویس‌های پیامک تبلیغاتی، می‌توانید با شماره تلفن خطوط ثابت یا شماره تلفن همراه مخاطبین تماس گرفته و یک پیام با محتوای صوتی پخش کنید. پیام‌های صوتی گاهی اوقات تاثیر گذاری بیشتری بر مخاطبین دارند.

سوالات متداول ارسال پیامک تبلیغاتی

آیا پیامک تبلیغاتی برای کاربران تمامی اپراتورها ارسال می‌شود؟

بله. با توجه به اینکه پنل‌های پیامکی با تمامی اپراتورها سازگاری دارند، می‌توان پیامک تبلیغاتی را برای کاربران تمامی اپراتورها ارسال کرد.

آیا هزینه‌ پیامک های نرسیده، بازگشت داده می شود؟

چنانچه پیامک تبلیغاتی ارسال کردید هزینه پیامک های ارسال نشده به بلک لیست بازگشت داده می شود.

پیامک تبلیغاتی دارای محدودیت کاراکتری است؟

پیامک تبلیغاتی نیز درست مانند پیامک خدماتی یا سایر سرویس‌های پیامکی، دارای محدودیت کاراکتری است. بهتر است که پیام‌های فارسی بین ۶۰ تا ۷۰ کاراکتر داشته باشند.

می‌توان پیامک تبلیغاتی را سفارشی سازی کرد؟

پیامک تبلیغاتی قابلیت سفارشی سازی دارد. یعنی می‌توان ویژگی‌های ارسال پیام تبلیغاتی را بر اساس امکانات پنل پیامک تغییر داد.

تفاوت پیامک تبلیغاتی انبوه و پیامک خدماتی چیست؟

پیامک تبلیغاتی انبوه با هدف توسعه و رشد فعالیت‌های یک کسب و کار انجام می‌شود و زیر شاخه‌ای از بازاریابی پیامکی است. اما پیامک خدماتی، صرفاً جهت اطلاع رسانی و آموزش کاربران ارسال می‌شود.

می‌توان پیامک تبلیغاتی را به صورت هدفمند ارسال کرد؟

بله. پیامک تبلیغاتی ممکن است بر اساس منطقه، سن و جنسیت یا سایر ویژگی‌های مشتریان دسته بندی شود.

نکات مهم هنگام ارسال پیامک تبلیغاتی چیست؟

هنگام ارسال پیامک تبلیغاتی، باید به برخی از نکات مهم مثل لحن پیامک تبلیغاتی و زمان فرستادن پیامک توجه کرد. بهتر است پیامک تبلیغاتی در ساعات شلوغ کاری برای کاربران ارسال نشود. همچنین لحن پیام باید نه شدیداً رسمی و نه کاملاً غیر رسمی باشد. به طور کلی، متن پیامک تبلیغاتی به نوع فعالیت کسب و کار بستگی دارد.

پیامک تبلیغاتی به چند صورت ارسال می‌شود؟

پیامک تبلیغاتی به شکل پیام متنی یا پیام صوتی برای کاربران ارسال می‌شود. برخی از پیام‌های تبلیغاتی صرفا به صورت یک طرفه برای کاربران فرستاده می‌شوند. برخی دیگر به شکل دو طرفه هستند. یعنی کسب و کار مورد نظر می‌تواند پاسخ پیام را از مشتریان دریافت کند.

هزینه ارسال پیامک تبلیغاتی چقدر است؟

هزینه ارسال پیامک تبلیغاتی ثابت نیست و به عوامل مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال، تعداد گیرندگان، نوع سامانه پیامکی یا اپراتور بر هزینه ارسال پیامک تبلیغاتی موثر است.

اگر تعداد پیامک‌های تبلیغاتی کم باشد باید چه کاری انجام داد؟

بهتر است در این حالت یک پنل پیامکی دریافت کرده و شخصا فرایند ارسال پیامک را انجام دهید.

آیا شخص متوجه خواهد شد که تعداد پیامک به دست مشتریان رسیده است؟

بله، پنل‌های پیامکی دارای ویژگی‌هایی مثل گزارشات تایید و گزارشات ارسال هستند. به این ترتیب، کسب و کار از وضعیت پیام ارسال شده مطلع خواهد شد.

سامانه ارسال اس ام اس تبلیغاتی

برای ارسال پیامک تبلیغاتی، ابتدا باید یک سامانه ارائه دهنده پنل پیامکی پیدا کنید. در ادامه به موارد زیر نیز توجه کنید:

•         نحوه یافتن بهترین سامانه پیامکی

همان طور که گفته شد، سامانه‌های ارسال اس ام اس تبلیغاتی در کشور ایران بسیار متنوع هستند. بنابراین، برای یافتن بهترین سامانه ارسال اس ام اس تبلیغاتی، باید صبور باشید و از دوستان و آشنایان خود کمک بگیرید.

•         نحوه ثبت نام در سامانه پیامکی

 بعد از اینکه سامانه مورد نظر خود را پیدا کردید، باید درخواستی مبنی بر دریافت پنل پیامکی را به سامانه اعلام کنید. در مرحله بعد، شرایط کسب و کار شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت و یک پنل پیامکی مرتبط با کسب و کار آماده خواهد شد.

مزایای سامانه‌ های ارسال اس ام اس

برخی از مهم‌ترین مزایای سامانه‌های ارسال اس ام اس شامل موارد زیر هستند که بهتر است از آنها اطلاع داشته باشید:

●       جذب مشتریان جدید

سامانه‌های پیامکی لیستی از بانک شماره مخاطبین جدید را در اختیار شما قرار خواهند داد. بنابراین، می‌توانید از این شماره‌ها برای جذب مشتریان جدید کمک بگیرید.

●       حفظ مشتریان بالقوه

از دیگر مزایای سامانه ارسال اس ام اس تبلیغاتی، حفظ مشتریان بالقوه است. زیرا با کمک پنل پیامکی قادر خواهید بود تعامل و ارتباط خود را با مشتریانی که قبلاً از شما خرید کرده‌اند افزایش دهید و از این طریق به حفظ مشتریان بالقوه کمک کنید.

●       برند سازی

ارسال پیامک تبلیغاتی، به تنهایی می‌تواند بر فرآیند برندسازی موثر باشد. مشتریانی که پیامک تبلیغاتی را دریافت می‌کنند، با نام برند شما آشنا خواهند شد. همچنین، تبلیغات پیامکی بر بازاریابی دهان به دهان نیز موثر خواهد بود.

انواع سامانه پیامکی

برخی از سامانه‌ها پنل پیامکی را به صورت دائمی در اختیار مشتریان قرار می‌دهند. اما برخی دیگر از انواع پنل‌های پیامکی، نیاز به تمدید دارند. به عنوان مثال، بعد از گذشت یکسال باید مجدداً اشتراک بخرید تا حق استفاده از امکانات پنل پیامکی را داشته باشید.

1.تبلیغات پیامکی انبوه

هدف اکثر کسب و کارها از خرید پنل پیامکی، استفاده از خدمات تبلیغات پیامکی انبوه است. برخی از مهم‌ترین نکات تبلیغات پیامکی انبوه در ادامه بیان می‌شود:

•         دلیل نیاز کسب و کارها به ارسال پیامک انبوه

 بسیاری از کسب و کارها در هر ۲۴ ساعت با تعداد زیادی از مشتریان در ارتباط هستند. گاهی اوقات برای ارتباط و تعامل بیشتر با مشتریان، از نیروهای انسانی کمک گرفته می‌شود. به عنوان مثال، ممکن است کسب و کار مورد نظر تعداد زیادی اپراتور استخدام کند تا در ساعات مختلف شبانه روز به پیام‌های مشتریان در فضای مجازی پاسخ دهند. بعضی از اپراتورها نیز وظیفه پاسخ دهی به تماس تلفنی را بر عهده دارند.

●       معایب جذب نیروی انسانی برای پاسخگویی به مشتریان

 اگرچه این روش ممکن است در نهایت بر بازدهی و درآمد یک کسب و کار موثر باشد، اما با معایبی نیز همراه است. به عنوان مثال، استخدام نیروی انسانی هزینه‌های بسیار زیادی دارد. زیرا کسب و کار موظف است به صورت ماهانه حقوق نیروی انسانی را پرداخت کند و تمامی نیروها را از امکانات و مزایایی مانند بیمه و پاداش بهره مند سازد. انجام چنین کاری برای کسب و کارهای نوپا که به تازگی فعالیت خود را شروع کردند، امکانپذیر نیست.

●       مزیت استفاده از سامانه ارسال پیامک انبوه به جای نیروی انسانی

با کمک ارسال پیامک انبوه، بدون استفاده از نیروی انسانی و تنها در یک زمان کوتاه، می‌توانید با بسیاری از مخاطبین خود ارتباط برقرار کنید. این روش حتی بازدهی بیشتری نسبت به روش قبلی دارد. همچنین قادر خواهید بود پیامک تبلیغاتی را بر اساس ویژگی‌های مخاطبین فیلتر بندی کرده و یک پیامک هدفمند برای آن‌ها ارسال کنید.

2.ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه منطقه ‌ای

همانطور که گفته شد، روش‌های مختلفی برای ارسال پیامک تبلیغاتی هدفمند وجود دارد. به عنوان مثال، می‌توان پیامک تبلیغاتی انبوه را بر اساس منطقه به مشتریان ارسال کرد.

•          مزایای ارسال پیامک تبلیغاتی بر اساس منطقه

 هدف بندی مخاطبین بر اساس منطقه باعث می‌شود تا فرآیند بازاریابی پیامکی به شکل کاملاً جزئی و دقیق انجام شود زیرا تمامی مشتریان موجود در یک منطقه خاص مورد بررسی قرار می‌گیرند.

  • یکی از مهم‌ترین مزایای ارسال پیامک تبلیغاتی بر اساس منطقه، این است که در هزینه و زمان کسب و کار تا حد زیادی صرفه جویی خواهد شد. در این حالت، نیازی نیست کسب و کار مورد نظر تعداد زیادی پیام برای مشتریان در مناطق پراکنده ارسال کند.
  • همچنین، برای ارسال پیام‌های تخفیف یا کمپین‌های روزانه، می‌توانید فقط یک منطقه خاص را هدف قرار دهید.

•          نحوه ارسال پیامک تبلیغاتی بر اساس منطقه

برای ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه منطقه‌ای، کافی است شهری که در آن مشغول به فعالیت هستید را به چند منطقه مختلف تقسیم کنید. در مرحله بعد، باید لیستی از شماره تلفن مخاطبین هر منطقه را دریافت کنید. بهترین راه حل این است که هر روز برای مشتریان این یک منطقه پیامک تبلیغاتی ارسال کنید. این کار به شما اجازه می‌دهد تا نتایج و بازدهی پیامک تبلیغاتی را بر اساس منطقه و به صورت روزانه مورد بررسی قرار دهید.

•          محدودیت مناطق برای ارسال پیامک تبلیغاتی

 هیچ محدودیتی برای تعیین منطقه هدف وجود ندارد. به عنوان مثال، می‌توانید علاوه بر مناطق شهر خود، از سایر مناطق شهرهای کشور ایران نیز برای ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه استفاده کنید.

•          نحوه ارسال پیامک تبلیغاتی بر اساس منطقه

 برای ارسال پیامک تبلیغاتی منطقه‌ای، ابتدا باید پنل پیامکی دریافت کنید. سپس منطقه مورد نظر را از روی نقشه پیدا کرده و پیامک تبلیغاتی را برای ساختمان‌ها یا منازلی که دارای کد پستی هستند ارسال کنید.

3.ارسال اس ام اس تبلیغاتی انبوه براساس کد پستی

از دیگر روش‌های ارسال اس ام اس تبلیغاتی انبوه، این است که مشتریان خود را بر اساس کد پستی و محل سکونت در دسته‌های مختلف قرار دهید.

•          مزایای ارسال پیامک تبلیغاتی بر اساس کد پستی

 این کار به شما کمک می‌کند تا  تمامی مشتریان را دسته بندی کنید. هر دسته شامل تعداد محدودی از مشتریان هستند. بنابراین، بررسی و تحلیل رفتار مشتریان در پاسخ به پیامک تبلیغاتی بسیار ساده خواهد بود.

علاوه بر این، برای کسب و کارهای نوپا که سرمایه اولیه زیادی برای بازاریابی پیامکی ندارند، ارسال اس ام اس تبلیغاتی بر اساس کد پستی بهترین انتخاب است. زیرا فقط کد پستی مشتریان هدف انتخاب می‌شود. بنابراین، پیامک تبلیغاتی صرفاً برای چند دسته از مشتریان خاص ارسال خواهد شد. در نتیجه، بازدهی تبلیغات و بازاریابی پیامکی افزایش پیدا می‌کند.

•          نحوه ارسال پیامک تبلیغاتی بر اساس کد پستی

برای ارسال اس ام اس تبلیغاتی بر اساس کد پستی، ابتدا به شرکت سامانه ملی پست ایران مراجعه کنید. بعد از ارائه مدارک لازم، یک نقشه در اختیار شما قرار خواهد گرفت که شامل آدرس و کدپستی تمام منازل و ساختمان‌ها است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی ساختمان مورد نظر کلیک کنید تا اطلاعات آن قابل مشاهده باشد.

4.ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه از طریق فایل اکسل

شاید جالب باشد بدانید که کسب و کارها می‌توانند پیامک تبلیغاتی را به راحتی از طریق فایل اکسل برای مخاطبین خود ارسال کنند.

•          اهمیت استفاده از فایل اکسل برای ارسال پیامک تبلیغاتی

 استفاده از فایل اکسل برای ارسال پیامک انبوه، باعث می‌شود کسب و کارها نیازی به وارد کردن دستی شماره تلفن‌ها برای ارسال پیام نداشته باشند.

•          نحوه ارسال پیامک تبلیغاتی از طریق فایل اکسل

تنها کاری که باید انجام شود این است که لیست شماره تلفن دریافت شده از شرکت‌های مخابراتی با فرمت اکسل باز شود. • در مرحله بعد، باید نام و نام خانوادگی مشتریان در ستون مقابل شماره تلفن‌ها قرار بگیرد.

•  در ادامه، باید شخص وارد پنل کاربری خود شود و گزینه ارسال پیام تبلیغاتی از طریق فایل اکسل را انتخاب کند. در این حالت، فایل اکسل مربوطه در بخش مورد نظر آپلود می‌شود.

• سپس شخص باید متن پیامک تبلیغاتی خود را وارد کند. فایل اکسل بر اساس خواسته شما می‌تواند اعداد را به صورت انگلیسی و فارسی نشان دهد.

•  در مرحله بعد، فرد باید روی گزینه ارسال کلیک کند تا یک پیام متنی با قالب آماده برای کاربران ارسال شود. نمونه پیام‌ برای ارسال به مخاطبین از طریق فایل اکسل به صورت زیر است:

«سلام (نام مشتری) عزیز! ورود شما به سامانه پیامکی (نام مجموعه) تایید شد»

5.ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه بر اساس سن و جنسیت

یکی دیگر از راه‌های ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه، تفکیک مشتریان بر اساس سن و جنسیت است.

•          اهمیت ارسال پیامک تبلیغاتی بر اساس سن و جنسیت

ارسال پیامک تبلیغاتی بر اساس سن و جنسیت کمک بسیار زیادی به کسب و کارها خواهد کرد. زیرا بسیاری از کسب و کارها با یک رده سنی خاص در تعامل هستند.

مثال اول:

به عنوان مثال، کسب و کارهایی که در زمینه فروش کتاب‌های تحصیلی در مقاطع دبیرستان و دوره دوم متوسطه فعالیت می‌کنند، صرفاً با مخاطبینی در بازه سنی ۱۵ تا ۱۸ سال در ارتباط هستند. ارسال پیامک تبلیغاتی برای افراد مسن و افراد بالای ۳۰ سال ممکن است بازدهی چندانی برای این دسته از کسب و کارها نداشته باشد.

مثال دوم:

به عنوان مثال دیگر، آرایشگاه‌های زنانه صرفاً با بانوان در تعامل هستند. پس آقایان نمی‌توانند در میان مشتریان این دسته از کسب و کارها قرار بگیرند.

نحوه دریافت لیست شماره تلفن مخاطبین بر اساس سن و جنسیت

یکی از سوال‌هایی که برای بسیاری از افراد به وجود می‌آید این است که چگونه شماره تلفن مخاطبین بر اساس سن و جنسیت در اختیار کسب و کارها قرار می‌گیرد. هر فردی که سیمکارت تهیه می‌کند، ابتدا باید اطلاعاتی مثل تاریخ تولد و جنسیت خود را در سامانه دریافت سیم کارت ثبت کند. بنابراین، شرکت‌های مخابراتی می‌توانند به اطلاعات کاربران دسترسی داشته باشند.

•          نحوه ارسال پیامک تبلیغاتی بر اساس سن و جنسیت

 برای ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه بر اساس سن و جنسیت، کافی است که به پنل پیامکی خود مراجعه کنید و از میان فیلترهای موجود، ارسال پیام بر اساس سن و جنسیت را انتخاب کنید. در صورتی که بانک شماره مخاطبین در اختیار شما قرار گرفته باشد، ارسال پیام به راحتی انجام خواهد شد.

6.ارسال پیامک تبلیغاتی از طریق دکل BTS

ارسال پیامک تبلیغاتی از طریق دکل بی تی اس یا دکل‌های مخابراتی، به کسب و کارها اجازه می‌دهد تا پیامک تبلیغاتی خود را صرفاً به کاربران اپراتورهای ایرانسل در یک منطقه و محدوده خاص ارسال کنند.

•          مزایای ارسال پیامک تبلیغاتی از طریق دکل مخابراتی

تمامی کاربران اپراتورها، مثل اپراتور ایرانسل تحت پوشش دکل مخابراتی هستند. بنابراین، این روش به کسب و کارها امکان خواهد داد تا با صرفه جویی در هزینه، صرفا مخاطبین هدف خود را پیدا کنند.

•          نحوه ارسال پیامک تبلیغاتی بر اساس دکل BTS

برای ارسال پیامک تبلیغاتی از طریق دکل BTS، کافی است که در پنل پیامکی خود قسمت ارسال پیام از طریق دکل مخابراتی را انتخاب کنید. با وارد کردن متن پیامک تبلیغاتی، در مدت زمان کمتر از ۶۰ ثانیه پیام برای تمامی مشتریان منطقه مورد نظر ارسال می‌شود.

تبدیل خط تبلیغاتی به خط خدماتی

تفاوت ارسال پیامک تبلیغاتی از طریق دکل مخابراتی یا سایر روش‌ ها

وجه تمایز این روش نسبت به سایر روش‌ها این است که کسب و کارها می‌توانند از طریق دکل مخابراتی صرفاً برای مشتریان موجود در یک منطقه محدود و بسیار کوچک پیام ارسال کنند. به عنوان مثال، فردی که در خیابان فرهنگ مغازه لباس فروشی دارد و می‌خواهد مشتریان را از تخفیف روزانه خود مطلع سازد، کافی است که کاربران اپراتورهای دکل مخابراتی در خیابان فرهنگ را انتخاب کرده و پیام را برای مردم همان منطقه منطقه ارسال کند.

جمع بندی

در این مطلب به طور کامل درباره ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه صحبت شد. ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه یکی از روش‌های مناسب برای انجام بازاریابی پیامکی است. این روش به کسب و کارها کمک می‌کند به راحتی برند خود را به مشتریان معرفی کنند و از این طریق مشتریان جدید را به سمت کسب و کار خود جذب کرده یا مشتریان بالقوه را حفظ کنند.

برای ارسال پیامک تبلیغاتی، ابتدا باید یک پنل پیامکی دریافت کنید. زیرا بدون پنل پیامکی امکان ارسال پیام در مقیاس انبوه را نخواهید داشت. بعد از دریافت پنل پیامکی، کافی است که پیام خود را آماده کرده و به لیستی از بانک شماره‌هایی که از طریق شرکت‌های مخابراتی در اختیار شما می‌گیرد ارسال کنید.

 توجه داشته باشید که قوانین خاصی برای ارسال پیامک تبلیغاتی وجود دارد. به عنوان مثال، محدودیت‌های کاراکتری یا عدم ارسال محتوای غیر اخلاقی، نمونه‌هایی از قوانین ارسال پیامک تبلیغاتی هستند. بنابراین، هر کسب و کار باید اطلاع از شرایط و قوانین تبلیغات پیامکی انبوه آگاهی داشته باشد.

دریافت مشاوره