روش دریافت بازخورد از مشتریان با پنل پیامکی

روش دریافت بازخورد از مشتریان با پنل پیامکی

یکی از مهم‌ترین روش‌هایی که به پایداری فعالیت هر کسب و کاری کمک می‌کند، دریافت بازخورد از مشتریان است. زمانی که مشتریان خدمات و محصولات شما را دریافت می‌کنند، نظرات گوناگونی راجع به کاربری محصولات و خدمات دارند. برخی از کسب و کارها از انواع روش‌های بازاریابی برای دریافت بازخورد از مشتریان استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، بازاریابی مجازی یا بازاریابی تلفنی دو نوع از روش‌های رایج برای دریافت بازخورد از مشتریان هستند. 

در بازاریابی تلفنی یک اپراتور با مشتریان بالقوه تماس گرفته و نظرات آنها را درباره محصولات و خدمات جویا می‌شود. در بازاریابی مجازی نیز مشتریان می‌توانند نظرات و انتقادات خود را در یک صفحه خاص ثبت کنند. اگرچه بازاریابی مجازی و بازاریابی تلفنی روش‌های مناسبی برای دریافت بازخورد از مشتریان هستند، اما امروزه سریع‌ترین و بهترین روش برای پی بردن به نظرات و انتقادات مشتریان، استفاده از بازاریابی پیامکی است.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

 بازاریابی پیامکی با کمک پنل پیامکی انجام می‌شود. پنل پیامکی، یک پلتفرم در بستر اینترنت است که خدماتی مثل ارسال پیام انبوه و دریافت بانک شماره را به کاربران عرضه می‌کند. با استفاده از پنل پیامکی، می‌توان در مدت زمان کوتاهی بازخورد مشتریان را دریافت کرد. در ادامه بطور کامل روش‌های دریافت بازخورد مشتریان را برای شما بازگو می‌کنیم. 

افزایش فروش، تبلیغات پیامکی، خرید پنل

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

روش های دریافت بازخورد مشتریان 

اینفوگرافی روش دریافت بازخورد پیامکی
ارتباط مستقیم با کارشناسان سیگنال

همین حالا تماس بگیرید (داخلی یک)

برای دریافت بهترین بازخورد از مشتریان، باید از راهکارهای گوناگونی استفاده کنید. روش‌هایی که در ادامه به شما معرفی می‌کنیم، بازخورد مشتریان شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن افزایش خواهد داد. توجه داشته باشید که روش‌های زیر برای بازاریابی پیامکی مناسب هستند و به ندرت برای سایر روش‌های بازاریابی مثل بازاریابی مجازی مورد استفاده قرار می‌گیرند: 

برای دریافت بازخورد از پیامک کاربران را تشویق به پاسخ کنید.

۱. کاربران را مشتاق کنید

یکی از بهترین روش‌های دریافت بازخورد مشتریان این است که آنها را به پاسخگویی و شرکت در نظرسنجی مشتاق کنید. به عنوان مثال، می‌توانید یک جایزه کوچک یا مسابقه برگزار کنید. به این ترتیب افرادی که در نظرسنجی شرکت می‌کنند یا به سوالات شما پاسخ می‌دهند، می‌توانند یکی از اعضای مسابقه بوده و شانس بردن یک جایزه بزرگ را داشته باشند.

 توجه داشته باشید کاربران زمانی نظرات و پیشنهادات خود را بیان می‌کنند که پاسخگویی به پیامک شما منفعتی برای آنها داشته باشد. بازاریابی پیامکی با بازاریابی تلفنی تفاوت‌های بسیار زیادی دارد. در بازاریابی پیامکی نمی‌توان مکالمات طولانی با مشتریان داشت. به همین دلیل، شما باید در یک یا دو جمله کاربران را به ارائه پاسخ و ارسال نظر مشتاق کنید. 

۲.ارسال پیام در شادترین لحظه 

همانطور که می‌دانید، در بازاریابی تلفنی باید زمان مشخصی را برای برقراری تماس تلفنی با مشتریان تعیین کرد. این موضوع در بازاریابی پیامکی نیز صدق می‌کند. یعنی شما باید پیامک تبلیغاتی خود را در بازه زمانی مناسبی برای کاربران ارسال کنید. به عنوان مثال، اکثر مشتریان در ساعات اولیه صبح مشغول کار و فعالیت هستند.

 به همین دلیل زمان رسیدگی به پیامک‌ یا مطالعه اس ام اس‌های دریافتی را ندارند. ممکن است این دسته از مشتریان در پایان شب و در زمان استراحت پیامک‌های دریافتی خود را بررسی کنند. در این حالت امکان دارد زمان نظرسنجی شما به اتمام رسیده باشد. به همین دلیل، بهترین زمان برای ارسال پیامک‌های تبلیغاتی یا پیامک خدماتی، ساعاتی است که مشتریان کار کمتر و حوصله بیشتری داشته باشند.

 معمولاً ساعات نزدیک به ظهر یا ساعت ۲ و ۳ بعد از ظهر برای ارسال پیام تبلیغاتی به مشتریان مناسب است. به این ترتیب، بازخورد پیامکی شما تا حد زیادی افزایش پیدا خواهد کرد و بازاریابی پیامکی به شکل مناسبی انجام خواهد شد. 

۳.درخواست خود را مارک کنید 

یکی از بهترین روش‌های دریافت بازخورد مشتریان این است که نام برند خود را به همراه پیامک تبلیغاتی برای کاربران ارسال کنید. با توجه به اینکه برخی از کسب و کارها امکان ارسال شرکت خود را ندارند، می‌توانید از یک مارک متفاوت برای ارسال پیامک تبلیغاتی استفاده کنید. بهترین روش، دریافت یک شماره تلفن همراه اختصاصی است. زمانی که پیامک‌های تبلیغاتی را با شماره اختصاصی خود برای مشتریان می‌فرستید، بعد از مدتی آنها به سرعت شما را از روی شماره شناسایی خواهند کرد.

 این روش به خصوص برای کسب و کارهایی که به شکل دوره‌ای روی محصولات خود تخفیف می‌گذارند یا مسابقات کوچک برگزار می‌کنند کاملاً مناسب است. بنابراین بهتر است از یک شماره تلفن همراه اختصاصی استفاده کنید تا مشتریان به سرعت شما را شناسایی کرده و بدانند که درخواست نظرسنجی بخشی از کسب و کار شما است و پیام آن هر چند مدت یکبار برای مشتریان ارسال می‌شود. زمانی که مشتریان شما را شناسایی کنند نرخ بازخورد چند برابر افزایش پیدا خواهد کرد. 

افزایش فروش، تبلیغات پیامکی، خرید پنل

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

برای دریافت یازخورد بهتر از پیامک از مخاطبین خود تشکر کنید.

۴.تشکر کنید

بهترین راه حل برای دریافت بازخورد مشتریان این است که بعد از شرکت کاربران در نظرسنجی و ارسال پاسخ، از آنها تشکر کنید. تشکر کردن از مشتریان نشان می‌دهد که شما به همکاری آنها واکنش نشان داده و قدردان هستید. به همین دلیل، مشتریان در دفعات بعدی نیز مجددا در نظرسنجی شما شرکت خواهند کرد. با توجه به اینکه تعداد مشتریان بسیار زیاد است، بهتر است به روش دستی این کار را انجام ندهید. 

شما باید از یک پلتفرم پاسخ خودکار استفاده کنید. معمولا پنل‌های پیامکی می.توانند یک پیام آماده را به عنوان پاسخ به مشتریان ارسال کنند. علاوه بر این، اگر از نیروی انسانی برای پاسخ به مشتریان استفاده کنید، ممکن است نتوانید در هر ساعت شبانه روز پیام تشکر را برای آنها بفرستید. زیرا اکثر مشتریان در ساعات پایانی شب پیامک‌های خود را بررسی می‌کنند.  بنابراین با کمک پلتفرم ارسال خودکار می‌توانید هنگامی که مشتری پاسخ خود را برای شما فرستاد، بلافاصله یک پیام تشکر یا پیگیری برای او ارسال کنید.

۵.الگو برای نوشتن پیامک 

برای نوشتن پیامک یک الگو بسازید. محتوای پیام باید به گونه‌ای باشد که پیام اصلی شما را به کاربران برساند. با این وجود، نمی‌توان یک پیام با محتوای طولانی برای مشتریان ارسال کرد. چرا که معمولا از طرف سامانه‌های پیامکی، محدودیت‌ها و قوانین خاصی در ارتباط با تعداد کاراکترهای پیام وجود دارد.

 به عنوان مثال، اگر لازم است که پیام‌هایی با حدود ۱۶۰ کاراکتر یا کمتر ارسال کنید، باید جملات و کلمات کلیدی مهم را به گونه‌ای در کنار یکدیگر قرار دهید که مجموع کاراکترها از ۱۶۰ کاراکتر بیشتر نشود و در عین حال، پیام اصلی کسب و کار به مشتریان منتقل شود. در این حالت، باید مستقیم سر اصل مطلب بروید و از حاشیه پردازی خوددداری کنید. در ادامه می‌توانید از الگوهای زیر برای ارسال پیام کمک بگیرید: 

 • «سلام، نام کوچک، امیدوارم محصول خود را دوست داشته باشید. ما دوست داریم بدانیم چند بار از آن استفاده می‌کنید.»
 • «سلام، نام کوچک، تجربه شما در ارتباط با محصولات ما چگونه بود؟ برای کمک به ما در دفعات بعد بهتر است، لطفاً نظر خود را در اینجا بگذارید:
 • با تشکر»
 • «سلام، نام کوچک، امیدواریم محصول جدید خود را دوست داشته باشید. تجربه تحویل چگونه بود؟ لطفا در بازه 1-10 به محصول امتیاز دهید.»
 • «نام کوچک، متأسفیم که محصول مطابق با سلیقه شما نبود. در چند کلمه ساده، می‌توانید به ما بگویید چه مشکلی رخ داده است؟»
 • «نام کوچک، متشکرم. ما از بازخورد شما برای کمک به بهبود خدمات تحویل خود استفاده خواهیم کرد»
 • سلام، نام کوچک، مایلیم از شما 3 سوال درباره تجربه خدمات اخیرتان با محصولات…. بپرسیم. برای انصراف، روی، NO یا STOP کلیک کنید. با تشکر»
 • «نام کوچک، آیا محصولاتی که دریافت کردید مشکل شما را حل کرد؟ لطفا با بله یا خیر پاسخ دهید. از شنیدن پاسخ شما خوشحال خواهیم شد.»
 • «نام کوچک، از 1 تا 5، چقدر احتمال دارد که خدمات پشتیبانی ما را به دوستان و خانواده توصیه کنید؟ لطفاً به ما اطلاع دهید که چه کارهای دیگری می‌توانیم برای بهبود تجربه پشتیبانی خود انجام دهیم.»
افزایش فروش، تبلیغات پیامکی، خرید پنل

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

ارسال پیام های دوره ای و منظم برای دریافت بازخورد بهتر از مشتری با پیامک

۶. پیام های دوره ای ارسال کنید

یکی از روش‌های مناسب برای دریافت بازخورد مشتریان، ارسال پیام‌های دوره‌ای است. اگر به صورت مکرر پیام‌هایی را برای کاربران ارسال کنید، خیلی زود مشتریان با کسب و کار شما آشنا شده و به پیام‌ها پاسخ خواهند داد. تمامی کسب و کارها می‌توانند مشتریان خود را در مورد موضوعات متنوع آگاه کنند. بعد از هر پیام، بهتر است بخشی با عنوان نظر سنجی قرار بگیرد تا مشتری توانایی پاسخگویی به پیام‌های دریافتی را داشته باشد.

 به این ترتیب، بازخورد مشتریان بیش از پیش افزایش پیدا خواهد کرد. یکی از مهم‌ترین مسائل هنگام ارسال پیام‌های دوره‌ای، جمله بندی پیام‌های ارسالی است. پیام‌هایی با محتوای یکسان که به شکل مکرر و دوره‌ای برای مشتریان ارسال می‌شوند، به مرور زمان کمتر مورد توجه قرار می‌گیرند. در نتیجه، تعداد بازخورد از این پیام‌ها کاهش پیدا می‌کند. 

۷.پیام‌ های مبتنی بر تراکنش ارسال کنید. 

پیام‌های مبتنی بر تراکنش، بهترین پیام‌ها برای افزایش بازخورد مشتریان هستند. مشتری می‌تواند درخواست‌هایی مثل تراکنش خرید، درخواست های پشتیبانی و اشتراک/تغییر تعرفه را در قالب یک پیام برای کسب و کار ارسال کند. در نتیجه، دیگر نیازی به استفاده از روش‌های دیگر برای ثبت خرید یا دریافت اشتراک نیست. اینکار میزان بازخورد پیامکی شما را افزایش خواهد داد. پیام‌های مبتنی بر تراکنش می‌توانند از طرف کسب و کار نیز برای کاربران ارسال شوند. به عنوان مثال، فرض کنید شما از یک وبسایت خرید اینترنتی انجام داده‌اید. 

بعد از چند ثانیه پیامی با مضمون «کاربر عزیز! خرید شما با موفقیت انجام شد. کد رهگیری متعاقبا برای شما ارسال خواهد شد» برای شما ارسال می‌شود. این همان پیام مبتنی بر تراکنش است. در ادامه، کسب و کارها می‌توانند روش‌هایی دیگری را نیز برای دریافت بازخورد بیشتر مورد استفاده قرار دهند.  به عنوان مثال، بعد از تحویل بسته به کاربر، می‌توان پیام‌های با عنوان نظرسنجی کیفیت محصول برای مشتریان ارسال کرد. پیام مورد نظر می‌تواند محتوایی با مضمون زیر باشد «کاربر عزیز، محصول مورد نظر مورد علاقه شما بود؟ کیفیت و عملکرد محصول را چگونه ارزیابی می‌کنید؟»

ارسال پیامک های مربوط به کمپین ها چه برای خودمان یا رقبا برای دریافت بازخورد بهتر از تبلیغات پیامکی
افزایش فروش، تبلیغات پیامکی، خرید پنل

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

۸. پیام‌ های کمپین ارسال کنید

پیام های کمپین بهترین انتخاب برای دریافت بازخورد مشتریان هستند. این روش تقریبا توسط بسیاری از برندها مورد استفاده قرار می‌گیرد. یک کسب و کار می‌تواند با سایر کمپین‌ها نیز همکاری داشته باشد. به عنوان مثال، اگر یک مشتری از کسب و کار رقیب کفش کوهنوردی خریده است، شما می‌توانید برای فروش لباس حرارتی نیز به مشتری مورد نظر پیام دهید. در این حالت مستری با احتمال بیشتری از محصولات شما استقبال خواهد کرد. حرفه

۹.پیام های متنی و اس ام اس خود را حرفه ای نگه دارید

حتی اگر پیام خود را به شکل مختصر می‌نویسید، باز هم باید پیام‌های متنی خود را حرفه‌ای نگه دارید. سبک پیام نویسی شما مانند سایر ارتباطات باید کاملا حرفه‌ای بنظر برسد. برای انجام این کار، باید به چند نکته مهم توجه داشته باشید. اولین نکته این است که نام شرکت یا نام برند خود را ذکر کنید. 

 • بدون توجه به پاسخ مشتری باید لحن مودبانه خود را حفظ کنید. 
 • سخنان خود را به شکل کوتاه و شیرین بیان کنید. 
 • همیشه سعی کنید برای ارسال پیام متنی برنامه ریزی کنید. چندین بار متن خود را بخوانید و آن را تصحیح کنید. 
 • اشتباهات املایی و گرامری خود را اصلاح کنید. 

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

 سخن پایانی

در این مقاله به طور کامل درباره دریافت بازخورد مشتریان صحبت شد. دریافت بازخورد از مشتریان یکی از مهم‌ترین مراحل بازاریابی پیامکی است. هر چه مشتریان بیشتری به سوالات شما پاسخ داده و در نظرسنجی شرکت کنند، برند شما شهرت بیشتری خواهد داشت. روش‌های مختلفی برای دریافت بازخورد از مشتریان وجود دارد. به عنوان مثال، بهتر است با ارائه جایزه و برگزاری مسابقه مشتریان را برای ارسال پیام ترغیب کنید. همچنین ارسال دوره‌ای پیام نیز تاثیر بسیار زیادی بر کسب و کار شما خواهد داشت. 

ارتباط مستقیم با کارشناسان سیگنال

همین حالا تماس بگیرید (داخلی یک)

سوالات متداول در مورد دریافت بازخورد از مشتریان

چرا دریافت بازخورد مشتریان مهم است؟

بازخورد مشتریان، نواقص محصول و کیفیت خدمات را مشخص می‌سازد و به رشد کسب و کار کمک خواهد کرد. 

بهترین راه برای دریافت بازخورد مشتریان چیست؟

اگرچه روش‌هایی مثل بازاریابی مجازی و تلفنی وجود دارد، ولی دریافت بازخورد از طریق بازاریابی پیامکی بهترین راه حل است. 

چگونه می‌توان مشتریان را ترغیب به ارسال پیام کرد؟ 

با کمک ارائه جایزه و برگزاری مسابقات، می‌توان مشتریان را به ارسال پیام ترغیب کرد. 

برای جلوگیری از تکراری نشدن پیام ‌های ارسالی باید چه کاری انجام داد؟

باید یک الگوی خاص برای ارسال پیام به کاربران استفاده کرد. الگوسازی پیامک‌ها باعث می‌شود تا پیامک‌ها تکراری نباشد و همواره مورد توجه کاربران قرار بگیرد.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *