ارسال پیامک بر اساس سن و جنسیت مخاطب

ارسال پیامک بر اساس سن و جنسیت مخاطب

پیامک بر اساس سن و جنسیت برای برخی مشاغل مانند آرایشگاه‌ها که جامعه هدف مشخصی دارند، بسیار مهم است. اگر بی‌هدف و گسترده پیامک ارسال کنید، وقت و هزینه زیادی صرف کسانی می‌کنید که اصلا نیازی به خدملات یا محصولات شما ندارند. نگران نباشید. راه حل این است که از پنل پیامکی استفاده کنید که قابلیت ارسال اس ام اس بر اساس سن و جنسیت را داشته باشد. با این کار به راحتی می‌توانید مخاطب خود را پیدا کنید. سامانه پیامکی سیگنال با دارا بودن این ویژگی و بانک اطلاعاتی گسترده کشوری بر اساس سن و جنسیت، می‌تواند در کم‌ترین زمان ممکن به رونق کسب و کار شما کمک کند. در ادامه به ویژگی‌های ارسال پیامک بر اساس سن و جنسیت می‌پردازیم. پس ما با همراه باشید.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

پیامک بر اساس سن و جنسیت چیست؟

اینفوگرافی متغیرهای ارسال پیامک هدفمند

در سامانه‌های پیامکی گزینه‌های مختلفی برای ارسال پیام کوتاه به مخاطبین و مشتریان است. از جمله ارسال از روی نقشه، ارسال به مشاغل هدف، ارسال بر اساس شهر یا استان، ارسال طبق کدپستی و ارسال اس ام اس بر اساس سن و جنسیت مخاطبین. ارسال پیامک به تفکیک سن و جنسیت، یک تبلیغ هدفمند و زودبازده است. با این نوع ارسال شما می‌توانید پیام کوتاه تبلیغاتی یا خدماتی خود را به شماره تلفن مخاطبینی ارسال کنید که در بازه سنی مشخص و یا صرفا خانم یا آقا هستند.

ارسال پیام طبق سن و جنسیت چه کاربردی دارد؟

این گزینه ارسال برای مشاغلی که جامعه هدف مشخصی دارند، کارآمد و مفید است. باشگاه‌های ورزشی، آرایشگاه‌های زنانه و مردانه، فروشندگان لوزام آرایشی بهداشتی، فروشندگان پوشاک خانم‌ها و آقایان و کودکان، آموزشگاه‌های کنکور، مزون‌ها و بسیاری از مشاغل دیگر که بیشتر یک بازه سنی خاص یا فقط یک جنسیت برایشان مهم‌تر است.

تقسیم بندی مخاطبان بر اساس سن و جنسیت، راهی برای موفقیت بازاریابی شما

با وجود روش های بسیار زیادی که برای استراتژی و برنامه ریزی بازاریابی پیامکی وجود دارد، شما کمپین اس ام اس مارکتینگ خود را از کجا شروع می کنید؟ توصیه ما به شما تقسیم بندی مخاطبان بر اساس سن و جنسیت است. در واقع شما می ‌توانید با تقسیم‌بندی مخاطبان خود فرآیند تبلیغات و مارکتینگ خود را ساده کنید تا انگیزه‌های آن‌ها، احتمال مشارکت، و مشتریان بالقوه محصولات و خدماتی را که می ‌خواهند بخرند، را شناسایی کرده و طبق این اطلاعات بتوانید یک پیامک مناسب و هدفمند ارسال کنید. اما چرا ارسال پیامک بر اساس سن و جنسیت اهمیت دارد؟

آیا تا به حال سعی کرده اید برای خانواده یا گروهی از دوستان خود پیتزا سفارش دهید، اما هر فردی یک تاپینگ متفاوت می خواهد؟ یک نفر سبزیجات می خواهد، دیگری پنیر ساده می خواهد و یکی دیگر عاشق گوشت است! سفارش یک پیتزا که مطابق با ترجیحات همه باشد به سرعت به یک چالش تقریبا غیرممکن تبدیل می شود. اگر یک بازاریاب تجارت الکترونیک هستید، احتمالاً با چالش مشابهی روبرو شده اید. ارائه محتوای شخصی شده برای هر مشترک بر اساس ترجیحات آنها می تواند دشوار باشد، به خصوص بدون ابزار مناسب. برای متمایز شدن و ارائه بهترین تجربه برای مشتریان خود، باید بتوانید داده های دقیق را جمع آوری کنید و به راحتی از آن داده ها برای ایجاد مخاطبین هدفمند و ارسال پیامک شخصی استفاده کنید. یکی از را هایی که شما را در کمپین بازاریابی پیامکی موفق می کند، ارسال پیامک به مخاطب هدف است و برای این کار شما ابتدا باید متغیرهای ارسال پیامک هدفمند را بشناسید.

متغیرهای ارسال پیامک هدفمند

مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند و چگونه برای آنها پیامک ارسال می کنید؟ اگر شناخت مخاطبان و مشتریان بالقوه برای شما واضح نیست، چند راه وجود دارد که می توانید انتخاب خود را محدود کنید. به معنای دیگر اگر ایده ای دارید که محصول یا خدمات شما برای چه کسی در نظر گرفته شده است، اما کمی بیش از حد گسترده است، از این ابزار ها نیز می توان برای محدود کردن لیست ارسال پیامک و تعیین مخاطبین هدف بازاریابی پیامکی خود استفاده کرد.

1. جمعیت شناسی

 اولین و گسترده ترین راه برای تعریف مخاطب، جمعیت شناسی است. جمعیت شناسی هر چیزی است که شما می توانید به صورت کمی تعریف کنید: مانند سن، جنسیت، سطح تحصیلات، مذهب و غیره. بنابراین ارسال پیامک بر اساس سن و جنسیت در این دسته قرار می گیرد.

هنگامی که برای مخاطبان هدف بر اساس جمعیت شناسی تبلیغ می کنید، بازاریابی پیامکی خود را با ترجیحات آنها هماهنگ می کنید. به عنوان مثال، از ابزار هایی تجزیه و تحلیل خوانایی برای تعیین خوانایی پیام خود استفاده کنید تا مطمئن شوید که با سطح تحصیلات مخاطبانتان مطابقت دارد. در ادامه این مطلب در مورد ارسال پیامک بر اساس سن و جنسیت بیشتر صحبت می کنیم.

2. روانشناسی

یکی دیگر از ابزار های تقسیم ‌بندی مخاطبان تبلیغات پیامکی، روانشناسی عمومی است که افراد را بر اساس چیز هایی مانند نگرش ‌ها، ترجیحات، اهداف یا سایر معیارهای روان‌شناختی دسته‌بندی می ‌کند. هنگام تبلیغات برای این گروه‌ ها، برای تعیین پیام‌رسانی مناسب، می توانید از موضوعات مورد علاقه آنها صحبت کنید. به عنوان مثال، ب برای افرادی که علاقه زیادی به نجات حیوانات دارند، یک پیام احساسی نسبت به حیوانات و محیط زیست، یک استراتژی موثر خواهد بود.

3. وضعیت اجتماعی-اقتصادی

در حالی که از نظر فنی می توان این متغیر را زیر مجموعه متغیر جمعیت شناسی در نظر گرفت، تبلیغات مبتنی بر وضعیت اجتماعی- اقتصادی به هویت برند شما مربوط می شود. برای مثال باید در نظر بگیرید که برند شما لوکس، مقرون به صرفه یا ارزان است؟ سپس مطمئن شوید که مخاطبان پیام های خود را بر اساس آن تراز می کنید. به عنوان مثال، اگر خودرو های گران ‌قیمت می ‌فروشید، پیام ‌های متنی با کوپن برای مشتریان ارسال نکنید!

4. جغرافیا

شما می توانید با موفقیت برای مخاطبان بر اساس محل زندگی، کار، غذا خوردن، سفر و موارد دیگر اس ام اس مارکتینگ ایجاد کنید. هنگام ایجاد پیام بر اساس جغرافیای مخاطب، حتماً آن را محلی و موضوعی نگه دارید. 

5. رفتار

تقسیم بندی مخاطبان بر اساس رفتار مانند ترکیبی از متغیر های جمعیت شناختی و روانشناختی است. رفتارهای مصرف کننده روندهای قابل اندازه گیری هستند، مانند الگوهای خرید و وفاداری به برند. جمع آوری این اطلاعات از مخاطبین شما در هنگام توسعه کمپین ها بسیار مهم است. برای مثال، اگر مشتری دارید که هر ماه همان برند لنزهای تماسی را خریداری می ‌کند، می‌ توانید مواد تبلیغاتی محلول لنز از همان برند را برای او ارسال کنید. اینجاست که یک استراتژی تقسیم بندی هوشمند نقش مهمی ایفا می کند و به شما امکان می دهد مخاطبان مناسب را با متن مناسب هدف قرار دهید.

ارسال پیامک بر اساس سن و جنسیت

 تقسیم بندی بر اساس سن و جنسیت یکی از مهم ترین ابعاد تقسیم بندی برای محدود کردن جامعه ای است که شما می توانید بازاریابی پیامکی خود را برای آنها اجرا کنید. سن یا تغییر مرحله زندگی یک فرد می تواند تا حد زیادی بر محصولات مورد علاقه آنها، موضوعات گفتگو که آنها را محرک می دانند و هدف کلی آنها از برقراری ارتباط با تجارت شما تأثیر بگذارد. مخاطبان خود را بر اساس مراحل مختلف زندگی از جمله اینکه آیا آنها بچه دارند یا باردار هستند، اگر آنها متاهل هستند یا مجرد هستند، اگر بازنشسته هستند یا کار می کنند و سایر فصول زندگی که می تواند بر علایق آنها تأثیر بگذارد، مرتب کنید. شما می توانید با شناخت سن مخاطبان خود، کلمات کلیدی مرتبط را برای ایجاد بخش هایی در بین مخاطبان خود اختصاص دهید و سپس از اعضای کمپین تبلیغات پیامکی خود بخواهید که آنها را بخوانند. 

مرتب سازی مخاطبان بر اساس نسلی که در آن متولد شده اند می تواند به تولید محتوای مرتبط با لحن مناسب کمک کند. سنی که یک عضو در آن است بر زبان یا عامیانه ای که او دوست دارد در پیام ها ببیند تأثیر می گذارد. استفاده از این اطلاعات برای ساختاربندی متن‌ های خود می‌ تواند به اعضا کمک کند که دیده شوند و در نتیجه تمایل آنها برای تعامل و ارتباط با شرکت شما افزایش می ‌یابد. متن اعضا را در کلمات کلیدی که برای هر نسل تعیین می ‌کنید بنویسید و حتی می ‌توانید این کلمات کلیدی را به صورت ایموجی تنظیم کنید.

جنسیت نیز عامل مهم دیگری برای ارسال پیامک هدفمند است. خصوصیات، شخصیت، علایق و انتظارات و توقعات خانم ها و آقایان با هم متفاوت است. این تفاوت ها می توانند روی نگاه افراد مختلف به برند یا محصولات شما تاثیر بگذارد. شما هم می تواند با جدا کردن مخاطب هدف خود بر اساس جنسیت و ارسال پیامک بر اساس جنسیت مشتریان خود، موفقیت کمپین تبلیغاتی خود را تضمین کنید. فرض کنید شما محصولات آرایشی و بهداشتی می فروشید، در این صورت انتظار دارید چند پاسخ از جانب آقایانی دریافت کنید که برایشان اس ام اس تبلیغاتی فرستادید؟

چگونه طبق سن و جنسیت مخاطب، پیامک بفرستیم؟

اگر در سامانه پیامکی سیگنال عضو هستید، به راحتی می‌توانید با کم‌ترین هزینه، مخاطبین هدف خود را پیدا کنید:

1.عضویت در سامانه

اگر در پنل پیامکی سیگنال عضو نیستید، وارد سایت سیگنال شوید و گزینه ثبت‌نام را بزنید. فرم مربوطه را پر کنید و بدون پرداخت هزینه و کاملا رایگان، ثبت‌نام کنید.

2.ورود به پنل

حالا با داشتن کد کاربری و رمز عبور، می‌توانید وارد پنل خود شوید. شما با یک ثبت‌نام، به تمام امکانات پنل دسترسی دارید و می‌توانید بدون پرداخت هزینه جداگانه، ارسال پیامک به تفکیک سن و جنسیت انجام دهید.

3.ارسال هدفمند

در نوار بالای صفحه، گزینه ارسال هدفمند را بزنید.

4.کدپستی جنسیتی

حالا چند گزینه پیش روی شماست: استانی/شهری، کدپستی ایرانسل، کدپستی همراه اول، کدپستی جنسیتی، ارسال از نقشه. گزینه کدپستی جنسیتی را بزنید.

5.پر کردن فرم

در این قسمت یک فرم پیش روی شماست که باید آن را پر کنید:

  1. شماره‌ای را که می‌خواهید با آن پیامک ارسال کنید، در قسمت شماره فرستنده وارد کنید.
  2. متن اس ام اس را بنویسید. توجه کنید که متن پیام می‌تواند تا 70 کاراکتر باشد.
  3. در قسمت لیست گیرندگان پیام، گزینه اضافه کردن را بزنید. در این قسمت، فرم دیگری باز می‌شود که باید آن را پر کنید:

ابتدا استان مورد نظر را انتخاب کنید. با انتخاب استان، محدوده کدپستی برای شما مشخص می‌شود. حالا شما محدوده کدپستی خود را در کادر مربوطه وارد می‌کنید. هرچه کد پستی بزرگتر باشد، منطقه ای که به آن پیامک ارسال می‌شود، کوچکتر خواهد بود. بعد از این مرحله، زن یا مرد بودن مخاطبان و محدوده سنی آن‌ها را مشخص کنید. در مرحله بعد نوع ارسال را مشخص کنید.

6.محاسبه هزینه

در انتها، قبل از ارسال پیامک، با انتخاب گزینه محاسبه هزینه، می‌توانید از هزینه ارسال پیامک‌ها مطلع شوید.

7.ارسال پیامک

تمام این مراحل ارسال پیامک بر اساس سن و جنسیت، کمتر از یک ربع انجام می‌شود. به همین راحتی!

8.گزارش

پس از ارسال پیامک‌ها، جهت گزارش‌گیری و مشاهده وضعیت ارسال، به بخش گزارشات و  پیام‌های گروهی مراجعه نمایید.

محدودیت‌های ارسال پیامک طبق سن و جنسیت

ارسال اس ام اس بر اساس سن و جنسیت علاوه بر مزایای ذکر شده، معایبی نیز دارد:

1.در این نوع ارسال پیام کوتاه، امکان انتخاب محدوده و منطقه مورد نظر وجود ندارد یعنی فقط می‌توانید شهر مورد نظرتان را انتخاب کنید و شاید برخی از کاربران تمایل داشته باشند که منطقه را نیز انتخاب کنند.

2.در هر ارسال اس ام اس تبلیغاتی، تعدادی از مخاطبین ممکن است پیامک تبلیغاتی دریافت نکنند چون در بلک لیست مخابراتی هستند. دراین صورت می‌توان یک خط خدماتی برای ارسال به بلک لیست تهیه کرد تا این مشکل برطرف شود.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

جمع‌بندی

 یکی از جدیدترین و مدرن ترین روش های بازاریابی و تبلیغات، ارسال پیامک یا همان اس ام اس مارکتینگ است. اما اگر این پیامک ها با هدف روشن ارسال شوند، می توانند موفقیت بیشتر و در نهایت فروش و معرفی بیشتر شما را تضمین کنند. یکی از راه های ارسال هوشمند و هدفمند تبلیغات پیامکی، ارسال پیامک بر اساس سن و جنسیت است. شما با این کار لیست بلند بالای مخاطبان خود را هوشمندانه کوتاه می کنید و به این ترتیب نه تنها نرخ پاسخ بیشتری دریافت می کنید بلکه در هزینه های خود نیز صرفه جویی می کنید. در این مطلب در مورد بازاریابی پیامکی بر اساس سن و جنسیت صحبت کردیم؛ اگر شما نیز تجربه ای در این زمینه دارید می توانید آن را با ما به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط