کاربرد بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی برای مشاغل خدماتی

 کاربرد بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی برای مشاغل خدماتی

از زمانی که اولین پیامک در سال 1992 ارسال شد، این فناوری در سطح جهانی رشد کرد و به یک ابزار بازاریابی تبدیل شد. در سراسر جهان، حدود پنج میلیارد نفر پیامک ارسال و دریافت می‌کنند و این یعنی بیش از ۷۰ درصد مردم جهان مخاطب این شیوه تبلیغاتی هستند. با وجود کانال‌های مجازی و راه‌های ارتباطی جدید، استفاده از پنل پیامکی برای مشاغل خدماتی همچنان به طور موثر به کار خود ادامه می‌دهد. نرخ باز شدن پیامک به 98 درصد رسیده است و این یعنی احتمال دیده شدن تبلیغات شما تقریبا قطعی است.

افزایش فروش، تبلیغات پیامکی، خرید پنل

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

بازاریابی پیامکی مکمل کمپین‌های تبلیغاتی است و ارتباط با مشتریان را بهبود می‌بخشد. 71 درصد از کاربران گفته‌اند که از طریق پیامک با مشاغل ارتباط موثری برقرار می‌کنند. در این مقاله به شما خواهیم گفت که بازاریابی پیامکی چه مزایایی دارد، چگونه یک پیام کوتاه موثر ارسال کنید و چطور بهترین پنل پیامکی را پیدا نمایید.

پنل پیامکی برای مشاغل خدماتی

معرفی بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی

بازاریابی پیامکی عبارت است از تبلیغ محصولات یا خدمات شرکت از طریق پیام‌های کوتاه که مربوط به خدمات اپراتورهای تلفن همراه است. استفاده از پنل پیامکی برای مشاغل خدماتی می‌تواند باعث بهره‌مندی از امکانات زیر شود:

  • فروش مستقیم خدمات از طریق پیشنهادات ویژه و تبلیغات
  • اطلاع از وضعیت سفارشات مشتریان، تغییرات تعرفه‌ها و یادآوری رویدادها
  • دعوت به شرکت در مسابقات، رویدادها، به اشتراک گذاشتن نظرات در مورد شرکت
  • پیگیری ارتباط با مشتریان بالقوه و بالفعل

ارسال پیامک به عنوان بخشی از یک استراتژی بازاریابی عمل می‌کند یا می‌تواند به تنها کانال تبدیل شود. در هر صورت تبلیغات پیامکی باید در حد متوسط ​​باشد تا کاربر شماره شرکت را مسدود نکند. معمولا ترکیب پیام‌های متنی با روش‌های دیگر کارآمدتر است.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

مشاغل خدماتی که به پنل پیامکی نیاز دارند

انواع مشاغل خدماتی که می‌توانند از بازاریابی پیامکی استفاده کنند

تقریبا همه مشاغل خدماتی می‌توانند از این روش برای افزایش مشتری‌های خود استفاده کنند. به طور مثال برخی از این مشاغل شامل موارد زیر است:

کلینیک‌های زیبایی

مشاغل مربوط به زیبایی یکی از رقابتی‌ترین کسب‌وکارها در ایران است و به همین دلیل مسئله تبلیغات در این دسته شغلی بسیار مهم است. ارائه کیفیت بالا و در عین حال قیمت مناسب به تنهایی برای جذب مشتری کافی نیست، لازم است که بتوانید به طور موثر خود را در معرض دید و انتخاب مشتری قرار دهید. استفاده از پنل پیامکی برای مشاغل خدماتی برای معرفی مختصر و ارجاع دادن به کانال‌های مجازی می‌تواند ایده خوبی برای معرفی اولیه کسب‌وکار شما باشد.

تهیه غذا و رستوران

امروزه دیگر بیشتر مردم ترجیح می‌دهند که غذای خود را به صورت غیرحضوری سفارش دهند. همچنین خدماتی مانند رزرو میز و اطلاع از منوی غذا از موضوعاتی است که می‌تواند سوژه تبلیغات قرار گیرد. ارسال پیامک می‌تواند علاوه بر معرفی کسب و کار شما، خدماتی که ارائه می‌دهید و نحوه ارتباط با شما را به مشتریان بالقوه معرفی نماید.

مشاور املاک

استفاده از پیامک می‌تواند کاربرد قابل توجهی برای مشاوران املاک داشته باشد. علاوه بر امکانات عمومی برای معرفی کسب و کار شما، می‌توان از امکانات ویژه‌ای مانند تنظیم ساعات بازدید و ارائه نمونه‌های مناسب در رنج قیمت‌های پرطرفدار استفاده نمود.

آژانس‌های مسافرتی

معمولا افراد ترجیح می‌دهند برای خرید بلیط یا انتخاب تور به در دسترس‌ترین و در عین حال مناسب‌ترین قیمت مراجعه کنند. به همین دلیل استفاده از پنل پیامکی برای مشاغل خدماتی مسافرت می‌تواند تاثیر چشمگیری بر جذب مخاطبان شما داشته باشد.

باشگاه‌های ورزشی

معمولا افراد ترجیح می‌دهند که به باشگاه‌های نزدیک خانه خود مراجعه کنند؛ این فرصتی را برای شما ایجاد می‌کند تا بتوانید با پوشش محلی پنل پیامکی برای مشاغل خدماتی افراد زیادی را به سوی خود جلب کنید. علاوه بر این شما می‌توانید با تهیه لیست پیامکی از مخاطبان خود توصیه‌های ورزشی و برنامه‌های زمانی خود را ارائه کنید.

موارد معرفی شده در بالا صرفا به عنوان مثال هستند؛ شما می‌توانید برای هر نوع شغل خدماتی که در آن فعالیت دارید از این ظرفیت بزرگ برای گسترش مخاطبان خود استفاده نمایید.

مزایای پنل پیامکی برای مشاغل خدماتی

مزایای استفاده از بازاریابی پیامکی برای مشاغل خدماتی

این روش مزایای قابل توجهی دارد که بعضی از آن‌ها شامل موارد زیر است:

سرعت بالا

مخاطب سریعتر از هر روش دیگری پیامک را دریافت می‌کند. 34 درصد از مردم در پنج دقیقه اول پس از دریافت پیامک، آن را می‌خوانند. اما برای ایمیل، باید به طور خاص ایمیل را بررسی کنید، و کاربران اغلب اعلان‌های برنامه‌های کاربردی خاموش می‌کنند. پیامک مانند یک ایمیل از بین نخواهد رفت و سریعا به دست مخاطب می‌رسد.

هزینه پایین

هزینه پنل پیامکی برای مشاغل خدماتی پایین است. اگرچه ابزارهای رایگان جایگزین وجود دارد، پیامک همچنان یک روش کار تبلیغ موثر است. ارسال پیام از طریق شبکه تلفن همراه هزینه آن را توجیه می‌کند. علاوه بر این پیامک به اینترنت نیاز ندارد، بنابراین احتمال بیشتری وجود دارد که مخاطب پیام را به سرعت دریافت کند. همچنین، پیامک یک راه ارتباطی آشنا برای افراد در هر سنی است.

امکان شخصی سازی

برای یک کمپین تبلیغاتی، ارسال هدفمند زمانی امکان پذیر است که پیام‌ها به بخش خاصی از مخاطبان یا کاربران خاص برسد. سپس مشتری یک تخفیف فردی یا اطلاعات محرمانه در مورد سفارش خود دریافت می‌کند. پیامک همچنین از آدرس دهی کاربر با نام استفاده می‌کند. این رویکرد مؤثرتر از پیامک انبوه با پیشنهادات عمومی است.

ارتباط مستقیم با کارشناسان سیگنال

همین حالا تماس بگیرید (داخلی یک)

نمونه‌های موفق از استفاده از بازاریابی پیامکی در مشاغل خدماتی

نمونه‌های موفق فراوانی وجود دارد که با استفاده از پیامک‌های تبلیغاتی توانسته‌اند مشتری‌های زیادی را به سوی خود جلب نمایند و در زمان کوتاهی موفق شوند. تقریبا می‌توان گفت نتیجه بخشی این روش برای همه کسب و کارها قطعی است و این خلاقیت شما است که می‌توان بر میزان جذب مخاطب اثرگذار باشد. اگر بخواهیم به طور مصداقی از تبلیغات پیامکی موفق در کشور نام ببریم می‌توانیم به شرکت‌های کاریابی مانند جاب ویژن و جابینجا، اپراتورهای همراه، با سلام (فروشگاه اینترنتی)، فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش، جانبو و رفاه، موسسات کنکور و…. اشاره کنیم.

ترفندهایی برای بهبود بازدهی بازاریابی پیامکی در مشاغل خدماتی

برای اینکه بتوانید بیشترین بازدهی را از پنل پیامکی برای مشاغل خدماتی دریافت کنید لازم است دستورالعمل‌های خاصی را رعایت کنید. در ادامه بعضی از این ترفندهای مهم معرفی می‌شود:

به قوانین حقوقی پایبند بمانید

در هر کشوری قوانینی در مورد تبلیغات وجود دارد که شرکت‌ها ملزم به‌رعایت آن‌ها هستند. دسترسی به شماره تلفن افراد باید از روش‌های قانونی انجام شود و در بعضی موارد می‌تواند غیرقانونی تلقی شود. علاوه بر این محتوای تبلیغاتی شما نباید حاوی مطالب یا وعده‌هایی باشد که امکان قانونی آن فراهم نیست. رعایت این نکته می‌تواند از بروز دردسرهای بعدی برای شما پیشگیری کند.

متن پیام‌ها را برای وضوح بررسی کنید

یک متن ساده و قابل فهم برای همه، قانون اصلی یک پیامک خوب است. هیچ کس نمی‌خواهد معما حل کند تا بفهمد منظور شما چیست. متن را کوتاه و در دسترس نگه دارید. اما اگر توانستید آن را با سادگی ترکیب کنید، از خلاقیت در پیامک دست نکشید. در پیام مشخص کنید که چه چیزی را ارائه می‌دهید و راه ارتباط با شما چیست (مثلا اینکه به سایت بروید، به یک فروشگاه آفلاین بیایید یا تماس بگیرید.)

نام ساده و مشخص

یک نام فرستنده قابل تشخیص بسازید. در این مورد، خلاقیت به احتمال زیاد آسیب می‌زند؛ زیرا مشتریان فکر می‌کنند که پیام از سوی کلاهبرداران است. ارسال پیام‌ها از یک نام شناخته شده تاثیر بهتری دارد.

پیام را کوتاه نگه دارید

عبارات پیچیده از پیامک انتظار نمی‌رود. آن را کوتاه و دقیق نگه دارید، اما همیشه یک CTA (لینک اینترنتی) اضافه کنید تا مشتری بفهمد که چه کاری باید انجام دهد.

تعداد پیامک ارسالی را متعادل نگه دارید

ارسال پیامک‌های زیاد اصلی‌ترین دلیل بلاک شدن است. شما نباید در مورد همه تبلیغات بنویسید، تمام اخبار شرکت را بگویید، یا هر مقاله جدید سایت را تبلیغ کنید. فقط اطلاعات مفید و فوری را در پنل پیامکی برای مشاغل خدماتی بگذارید. منطقه زمانی مشتری را در نظر بگیرید، بعید است که کسی در نیمه شب از پیامک خوشحال شود!

بخش بندی و شخصی سازی کنید

پیام شخصی تاثیر قابل توجهی دارد. ارسال پیامکی که مشتری را با نام مخاطب قرار می‌دهد و تخفیف‌های شخصی برای کالاها ارائه می‌کند، جذاب‌تر از یک پیام همگانی است. مشتریان را بر اساس فعالیت و درجه علاقه‌مندی تقسیم کنید.

از محتوای تعاملی استفاده کنید

برای ادامه ارتباط با مشتری، پیوندهایی را از سایت یا کانال شرکت در پیام‌ها اضافه کنید؛ مثلا صفحات محصول، صفحات تبلیغاتی، پرسشنامه‌ها و غیره.

تجزیه و تحلیل را فراموش نکنید

درصد باز شدن‌ها و خریدها را پس از دریافت پیامک پیگیری کنید تا هزینه ارسال پیامک به مشتریان غیرفعال را بیش از حد پرداخت نکنید. پایگاه داده را پاک کنید و کاربرانی را که برای مدت طولانی به پیام‌ها پاسخ نمی‌دهند حذف کنید. نسخه‌های مختلف متون را تست کنید و فقط نسخه‌های موثر را بگذارید.

تأیید شماره را بخواهید

هنگام ثبت نام، یک شخص ممکن است یک شماره نادرست یا غیرفعال ارائه دهد. این باعث می‌شود پول شما برای پنل پیامکی برای مشاغل خدماتی هدر رود. به همین دلیل برای ثبت نام، تایید شماره با کد ارسالی را در دستور کار قرار دهید.

ارسال خودکار

اجازه دهید مشتری هنگام سفارش بلافاصله پیامک دریافت کند. به مشتری اطلاع دهید که درخواست را پذیرفته‌اید و به زودی پاسخ خواهید داد. مجموعه‌ای از پیام‌های خوشامدگویی را برای مشتریان جدید تنظیم کنید.

پیام مناسبتی

تبریک و گرامی‌داشت مناسبت‌های مهم راهی برای یادآوری خود به شرکت و افزایش تعامل مشتریان است.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

مقایسه بازاریابی پیامکی با سایر روش‌های بازاریابی برای مشاغل خدماتی

روندهای مدرن بازاریابی پیامکی نشان می‌دهد که این تکنیک یکی از مؤثرترین کانال‌های ارتباطی است که به شما کمک می‌کند تا تجربه مشتری خود را بهبود بخشید و تعداد مشتریان فعال خود را افزایش دهید. پیامک نتایج تعامل باورنکردنی را برای شرکت‌ها ارائه می‌دهد. اگرچه ممکن است هیجان انگیز به نظر برسد، اما جنبه منفی آن را هم فراموش نکنید؛ مثلا برخی از گیرندگان ممکن است پیامک را باز کنند تا از شر اعلان گوشی خود خلاص شوند. به همین دلیل توجه بیشتر به معیارهای تعامل مانند کلیک‌ها و لینک‌ها بسیار مهم است.

اما به طور کلی بسته به محتوایی که با مخاطبان خود به اشتراک می‌گذارید، پیامک می‌تواند بهتر از سایر کانال‌های بازاریابی باشند.

مردم معمولا به سرعت به پیام‌ها پاسخ می‌دهند. طبق آمار ارائه شدن، اکثر مردم پیامک را باز کرده و در عرض سه دقیقه می‌خوانند. اگر پیشنهاد ویژه‌ای برای مشتریان خود دارید و می‌خواهید به آن پاسخ فوری دهند، استفاده از پنل پیامکی برای مشاغل خدماتی موثرترین روش است. به عنوان مثال، ارسال ایمیل در این مورد می‌تواند بسیار ناامید کننده باشد، زیرا گیرنده بلافاصله اعلان نامه جدید را دریافت نمی‌کند، اما پیام در همان لحظه‌ای که شما آن را ارسال می‌کنید می‌رسد و مشتری آن را دریافت می‌کند.

اگرچه در سال‌های گذشته نقش تبلیغات اینترنتی و فضای مجازی بالا رفته است، اما تبلیغات پیامکی همچنان مزایایی دارد که باعث شده است مورد استفاده وسیع قرار گیرد. دسترسی عمومی‌تر، ارزان‌تر و عدم نیاز به شبکه وب از برتری‌های پیامک نسبت به بازاریابی اینترنتی است.

راهنمایی برای انتخاب بهترین پنل پیامکی برای مشاغل خدماتی

طبعا انتخاب یک پنل مناسب می‌تواند کار شما را بسیار راحت‌تر و موثرتر کند. توجه به رابط کاربری ساده و قابل فهم از اولین نکاتی است که هنگام انتخاب پنل باید به آن توجه کنید. در مرحله بعد توجه به امکاناتی که در اختیار شما قرار می‌گیرد می‌تواند مورد بررسی قرار گیرد.

به عنوان مثال به این توجه کنید که آیا امکان شخصی سازي پیام‌ها در این پنل وجود دارد؟ امکان پیامک تایید سفارشات وجود دارد؟ هزینه چطور محاسبه می‌شود و چقدر به صرفه است؟ آیا خدمات موازی مانند ایمیل یا نوتیفیکیشن هم وجود دارد؟ آیا امکان استفاده از دوره آزمایشی وجود دارد؟ پس از بررسی پنل مورد نظر و مقایسه با سیر پنل‌ها می‌تواند بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

مشکلات رایج و راه حل‌های آن در بازاریابی پیامکی برای مشاغل خدماتی

شناخت مشکلات و تلاش برای رفع آن‌ها در بازاریابی پیامکی اهمیت بالایی دارد. اگر بازخورد نگیرید ممکن است پس از مدت طولانی متوجه شوید با وجود هزینه بالا هیچ سودی از آن نبرده‌اید. برخی از مشکلات احتمالی که ممکن است با آن مواجه شوید شامل موارد زیر است:

  • ارسال پیام به شماره‌های نامعتبر: ممکن است در لیست شما شماره‌هایی باشد که معتبر نباشند و در نتیجه پیام به دست کسی نرسد. پرهیز از خرید شماره از مراکز غیرمعتبر و همچنین پایش مداوم پیام‌ها از لحاظ تحویل به مشتری از بروز این مشکل پیشگیری می‌کند.
  • پیام‌های خیلی رسمی شبیه به ایمیل: توجه کنید که فضای تبلیغاتی پیامک و ایمیل تفاوت زیادی دارند. در این ایمیل متن‌های طولانی و جامع نوشته می‌شود؛ در حالی در پیامک اصل بر اختصار است.
  • راه ارتباطی نامشخص: ممکن است شما ایده جذابی هم مطرح کرده باشید اما به روشنی در مورد نحوه ارتباط حرف نزدیه باشید. با واضح‌ترین کلمات در مورد راه تماس گرفتن یا مراجعه به سایت صحبت کنید.
افزایش فروش، تبلیغات پیامکی، خرید پنل

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

جمع بندی

بازاریابی پیامکی راهی سریع برای تبلیغ و برقراری ارتباط یک برند با مشتری است. ارسال پیامک نسبتا ارزان است و همچنان یک کانال قابل اعتماد برای ارائه اطلاعات است. پیامک در هرزنامه قرار نمی‌گیرد و قطعا به دست مخاطب می‌رسد. شما می‌توانید از طریق پیامک، محصولات و خدمات خود را تبلیغ کنید و در مورد وضعیت سفارشات، تغییرات تعرفه‌ها و سایر اخبار کسب و کار خود اطلاع رسانی کنید.

برای تاثیر بیشتر لازم است که متن پیامک خود را ساده نگه دارید و از ارسال پیام‌های متعدد خودداری نمایید. قرار دادن لینک‌های اینترنتی می‌تواند پاسخ مخاطبان را افزایش دهد. انتخاب یک پنل مناسب می‌تواند کار شما را بسیار راحت‌تر کند. برای اطلاعات بیشتر در مورد پنل پیامکی برای مشاغل خدماتی می‌توانید با ما تماس بگیرید.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *