راهنمای دریافت خط خدماتی و کاربردهای آن

راهنمای دریافت خط خدماتی و کاربردهای آن

هنگامی که در سایتی ثبت نام می‌کنید و یا قصد ورود به یک اپلیکیشن را دارید؛ بعد از وارد کردن شماره تلفن همراه، پیامکی حاوی رمز ورود و یا نام کاربری دریافت می‌کنید. این پیامک صرفا جهت اطلاع‌رسانی بوده و برای ارسال آن از خطوط خدماتی استفاده شده است. پیامک‌های واریز و برداشت از حساب بانکی، پیگیری سفارشات، پاسخ‌گویی تیکت، کدپیگیری و… نیز از جمله پیام‌هایی هستند که توسط خطوط خدماتی برای مخاطبان هدف ارسال می‌گردند. اما به چه خطی خط خدماتی گفته می‌شود و شرایط دریافت خط خدماتی چگونه است؟ کاربردها و مزایای استفاده از خطوط خدماتی چیست؟ و همچنین نکات مهم در استفاده از خطوط خدماتی از جمله سوالاتی هستند که در این محتوا به آن‌ها پاسخ داده‌ایم. برای دریافت پاسخ کامل و جامع این سوالات و آشنایی با نحوه دریافت خط خدماتی در ادامه این محتوا از پنل پیامکی سیگنال همراه ما باشید.

باکمترین هزینه، خدمات یا محصولتو تبلیغ کن!!

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

خط خدماتی پیامک چیست؟

بسیاری از افراد این سوال را دارند که ما چگونه می‌توانیم برای لیست سیاه مخابرات و همچنین برای افرادی که به هر دلیل دریافت پیامک‌های تبلیغاتی خود را مسدود کرده‌اند، پیام ارسال کنیم. برای ارسال پیامک به این دسته از افراد، می‌توان از خطوط خدماتی استفاده کرد. اما خط خدماتی چیست و برای دریافت خط خدماتی باید چه کنیم؟

خط خدماتی در واقع به خطی گفته می‌شود که امکان ارسال پیامک‌ در هر ساعت از شبانه‌روز را برای کابران فعال کرده و افراد می‌توانند حتی به لیست سیاه مخابرات و کسانی که دریافت پیامک‌های تبلیغاتی را مسدود کرده‌اند، پیام ارسال کنند. این خط برای سازمان‌ها و شرکت‌ها جهت ارائه خدمات و اطلاع‌رسانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع خطوط خدماتی حالتی از خطوط اختصاصی هستند که اپراتور پس از دریافت یکسری مدارک حقوقی و یا شرکتی آن را به خط خدماتی تبدیل می‌کند. در ادامه محتوا نحوه دریافت خط خدماتی مورد بررسی قرار گرفته است.

انواع خط خدماتی و ویژگی های آن

در حالت کلی خطوط خدماتی در سه دسته اشتراکی، اختصاصی و سامانتل قرار می‌گیرند که در ادامه به بررسی هر یک از این موارد پرداخته‌ایم. قبل از اقدام برای دریافت خط خدماتی، بهتر است با این سه دسته آشنایی کاملی داشته باشید.

خط خدماتی اشتراکی

اگر صاحب یک کسب‌و‌کار کوچک هستید و هنوز شرکت خود را به ثبت نرسانده‌اید، برای اطلاع‌رسانی به مشتریان خود می‌توانید از خطوط خدماتی اشتراکی استفاده کنید. این خط به شما اجازه می‌دهد که حتی برای لیست سیاه مخابرات نیز پیام ارسال نمایید. لازم به ذکر است که محتوای پیام‌های خدماتی اشتراکی باید طبق تعهدنامه نوشته شده باشد. شما بعد از دریافت خط خدماتی اشتراکی می‌توانید پیامک‌های اطلاع‌رسانی را تنها برای مشترکین خود ارسال نمایید. البته؛ سرعت ارسال پیامک توسط خطوط اشتراکی خدماتی با خطوط اختصاصی نیز هیچ تفاوتی نداشته و شما در لحظه می‌توانید برای صدها نفر پیام ارسال کنید.

خط خدماتی اختصاصی

موسسات و سازمان‌ها بعد از ثبت شرکت خود و ارائه مدارک لازم می‌توانند نسبت به دریافت خط خدماتی اختصاصی اقدام نمایند. پروسه دریافت خط اختصاصی حدود 2 تا 6 ماه به طول می‌انجامد. از این خط برای ارسال کد تخفیف و یا پیام‌های تبلیغاتی نباید استفاده شود. در صورتی که به تعهدات عمل نکنید و بیش از 3 بار تعهدات خود را زیر پا گذاشته و پیامک‌های انبوه بفرستید، خط شما مسدود شده و تمامی شماره‌های شما از لیست سفید حذف می‌گردند.

خط خدماتی سامانتل

خطوط خدماتی بدون سفته، با نام خط خدماتی سامانتل شناخته می‌شوند. اشخاص حقیقی می‌توانند از این خط استفاده کرده و برای مخاطبان هدف خود و حتی افرادی که در لیست سیاه مخابرات قرار دارند، پیام ارسال کنند. لازم به ذکر است که برای دریافت خط خدماتی سامانتل نمی‌توانید شماره خود را انتخاب کنید و یک شماره تصادفی در اختیار شما قرار می‌گیرد.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

راهنمای دریافت خط خدماتی در سال 1400
خط خدماتی اختصاصی و اشتراکی

همین حالا تماس بگیرید (داخلی یک)

نحوه دریافت خط خدماتی

قبل از این که به نحوه دریافت خطوط خدماتی بپردازیم، لازم است متذکر شویم که خطوط خدماتی همان‌طور که از نامشان پیداست، صرفا برای ارسال پیامک‌های خدماتی و اطلاع‌رسانی مورد استفاده قرار می‌گیرند و ارسال پیام‌های تبلیغاتی توسط خطوط خدماتی ممنوع بوده و جریمه در پی دارد. برای دریافت خط خدماتی از پنل پیامکی سیگنال کافیست از منوی پشتیبانی، گزینه ” درخواست خط خدماتی” را انتخاب کرده و سپس فرم یکی از اپراتورها را دانلود نموده و پر کنید.

مزایای استفاده از خط خدماتی

دسترسی به مخاطبان گسترده‌تر، حتی لیست سیاه

همان‌طور که گفتیم؛ بعد از دریافت خط خدماتی می‌توانید برای تمامی مخاطبان هدف، لیست سیاه مخابرات و تمامی کسانی که دریافت پیامک‌های تبلیغاتی را مسدود کرده‌اند، پیامک ارسال کنید. اما؛ لازم به تذکر است که امکان ارسال پیامک‌های تبلیغاتی با استفاده از خطوط خدماتی وجود نداشته و در صورت ارسال این دسته از پیامک‌ها، خط شما مسدود می‌گردد.

افزایش نرخ تعامل با مشتریان

شما با استفاده از خطوط خدماتی می‌توانید با مشتریان بیشتری ارتباط گرفته و به آن‌ها اطلاع‌رسانی نمایید.

ارتقای اعتبار و برندینگ کسب‌و‌کار

استفاده از خطوط خدماتی در هر یک از سه دسته اشتراکی، اختصاصی و یا سامانتل، اعتبار کسب‌و‌کار شما را افزایش داده و شما بهتر می‌توانید برند خود را به دیگران معرفی نمایید.

کاهش هزینه‌های تبلیغات و اطلاع‌رسانی

با دریافت خط خدماتی، هزینه‌های مربوط به اطلاع‌رسانی تا حد زیادی کاهش پیدا کرده و شما می‌توانید با هزینه کمی پیامک اطلاع‌رسانی را به تمامی مشترکین خود ارسال نمایید.

ارائه خدمات بهتر و سریع‌تر به مشتریان

با استفاده از خطوط خدماتی اختصاصی، اشتراکی و یا سامانتل می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان و با کم‌ترین هزینه به مشتریان بیشتری پیام ارسال کنید.

کاربردهای خط خدماتی

ارسال پیامک‌های اطلاع‌رسانی و اخبار

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین کاربردهای خطوط خدماتی، استفاده از این خطوط جهت اطلاع‌رسانی می‌باشد. شما می‌توانید نسبت به دریافت خط خدماتی از پنل پیامکی سیگنال اقدام کرده و در مدت زمان بسیار کوتاه پیامک اطلاع‌رسانی را در هر ساعت از شبانه‌روز ارسال کنید.

ارسال کدهای تایید و احراز هویت

کدی که بعد از وارد کردن شما تلفن همراه در اپلیکیشن‌ها و سایت‌های مختلف برای شما ارسال می‌شود، توسط خطوط خدماتی می‌باشد. شما بعد از ثبت شرکت خود و ایجاد سامانه می‌توانید نسبت به دریافت خط خدماتی اقدام نمایید.

پشتیبانی مشتریان و پاسخ به سوالات

شما می‌توانید با استفاده از خطوط خدماتی به سوالات مشتریان و مخاطبان خود پاسخ دهید.

نکات مهم در استفاده از خط خدماتی

  • رعایت قوانین و مقررات مربوط به خطوط خدماتی

قبل از دریافت خط خدماتی، بهتر است قوانین و مقررات مربوط به این خط را با دقت مطالعه نمایید تا در آینده به مشکل نخورید. یکی از مهم‌ترین قوانین مربوط به این خطوط، ممنوعیت ارسال پیامک‌های تبلیغاتی، مناسبتی، نظرسنجی و… می‌باشد. تمامی این قوانین در پنل پیامکی سیگنال برای شما قرار داده شده است.

  • استفاده از محتوای مناسب و جذاب در پیامک‌ها

در نگارش پیام‌هایی که با خطوط خدماتی ارسال می‌کنید؛ دقت کافی داشته و سعی کنید محتوایی جذاب و مناسب را برای مشتریان خود ارسال نمایید. در نگارش این پیام‌ها به قوانین و مقررات مربوط به خطوط خدماتی دقت کنید.

  • پرهیز از ارسال پیامک‌های اسپم و آزاردهنده

یکی از قوانین و مقرراتی که برای دریافت خط خدماتی لحاظ می‌گردد، پرهیز از ارسال پیامک‌های آزاردهنده می‌باشد. به خاطر داشته باشید که ارسال این دسته از پیام‌ها چیزی به جز مسدود شدن خط شما را در پی نخواهد داشت.

  • ارائه خدمات باکیفیت و جلب رضایت مشتریان

با استفاده از خطوط خدماتی، اطلاع‌رسانی مربوط به شرکت و سازمان خود را با کیفیت بالاتر و زمان کمتری انجام دهید.

با کیفیت ترین و به صرفه ترین پنل پیامکی

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

جمع بندی

همانطور که در این مقاله خواندیم از خطوط خدماتی به منظور ارسال اطلاع رسانی‌ها، کدهای تایید، واریزها و برداشت‌های بانکی  و… استفاده می‌شود. این خطوط در سه دسته قرار می‌گیرند و با توجه به نیاز و شرایط موجود از آن‌ها استفاده می‌شود. استفاده از این خطوط مستلزم رعایت دقیق مقررات و تعهدات مربوطه است تا از هرگونه تخلف و احتمال مسدود شدن خط جلوگیری شود. جهت دریافت خط خدماتی و همچنین مطالعه قوانین و مقررات مربوط به این خطوط همین حالا می‌توانید به بخش مربوطه در سایت سیگنال مراجعه کنید.

مقالات مرتبط