تفاوت خط اختصاصی و اشتراکی

تفاوت خط اختصاصی و اشتراکی

 

خطوط اختصاصی و اشتراکی دو روش بازاریابی پیامکی است که می‌توانید با توجه به میزان هزینه‌ای که باری تبلیغات صرف می‌کنید و با توجه به نوع کالا و خدمات‌تان یکی یا هر دو را انتخاب کنید. در ادامه به تفاوت این دو خط می‌پردازیم.

 

تفاوت خطوط اختصاصی و اشتراکی

 

1.صاحب خط

خط اختصاصی فقط به نام یک شخص است که با آن می‌تواند به مشتریان خود پیامک ارسال کند. اما چند نفر می‌توانند به طور همزمان از خط اشتراکی استفاده کنند.

 

2.یک طرفه یا دو طرفه بودن

خط اختصاصی دو طرفه است. یعنی امکان دریافت پیامک از طرف مخاطب و مشتری را دارد اما خط اشتراکی چون چند نفر از آن استفاده می‌کنند، نمی‌توان از طریق آن پیامکی از طرف مخاطب و مشتری دریافت کرد.

 

3.تعرفه

تعرفه خط اختصاصی بیشتر از خط اشتراکی است.

 

4.پیامک مسابقه و نظرسنجی

با خط اختصاصی می‌توانید برای مخاطبین و مشتریان خود مسابقه پیامکی یا نظرسنجی پیامکی ایجاد کنید در حالی که این تعامل در خط اشتراکی وجود ندارد.

 

 

شباهت خط اختصاصی و اشتراکی

 

1.خط اختصاصی و اشتراکی، هر دو دارای دو بخش هستند:

الف)خط تبلیغاتی

با این خط شما می‌توانید کالا یا خدمات خود را به مشتریان و مخاطبین هدف خود معرفی و تبلیغ کنید.

 

ب)خط خدماتی

با این خط شما می‌توانید به شماره‌هایی که دریافت پیامک تبلیغاتی را مسدود کرده‌اند، اس ام اس ارسال کنید. البته فقط پیامک اطلاع‌رسانی، نه تبلیغاتی.

 

2.خدمات مشترک در پنل پیامک

خط اختصاصی و خط اشتراکی دارای خدمات و گزینه‌های مشترک در سامانه پیامکی هستند. مانند استفاده از بانک شماره.

 

جمع‌بندی

تفاوت کارایی خط اختصاصی و اشتراکی نکته‌ایست که باید قبل از انتخاب خط پیامکی، به ان توجه کنید تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشید. البته می‌توانید از مشاورین ما در سامانه پیامک سیگنال راهنمایی بگیرید یا در پنل پیامک سیگنال رایگان ثبت نام کنید و خدمات مربوط به خطوط اختصاصی و اشتراکی را ببینید.32008-025

 

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *