اجرای کمپین ارجاعی با پیامک تبلیغاتی + نکات

اجرای کمپین ارجاعی با پیامک تبلیغاتی + نکات

یکی از بهترین روش‌های بازاریابی و جذب مشتریان، استفاده از کمپین ارجاعی با پنل پیامکی است. کمپین یا بازاریابی ارجاعی از مشتریان حال حاضر خود برای جذب مشتریان جدید استفاده می‌کند. در کمپین ارجاعی مشتریان بالقوه اهمیت بسیار زیادی دارند. همه افراد هنگام خرید محصول با دوستان و آشنایان خود مشورت می‌کنند.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

 زمانی که تعداد محدودی از مشتریان از محصولات و خدمات شما راضی باشند و به مشتریان بالقوه یا مشتریان وفادار تبدیل شوند، می‌توانند از طریق استراتژی دهان به دهان به جذب مشتریان جدید کمک کنند. بهترین راه حل برای نگه داشتن مشتریان بالقوه و کمک گرفتن از آن‌ها برای جذب مشتریان جدید، استفاده از کمپین ارجاعی با پنل پیامکی است.

 در این روش می‌توان با استفاده از چند ابزار ساده مثل کارت هدیه، محصولات اشانتیون و رایگان، تخفیفات و مواردی مانند این کمپین ارجاعی را اجرا کرد. در ادامه این مقاله قصد داریم به طور کامل درباره کمپین ارجاعی با پنل پیامکی، صحبت کنیم. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

کمپین ارجاعی چیست؟

اینفوگرافی کمپین ارجاعی

کمپین ارجاعی یکی از مهم‌ترین استراتژی‌های بازاریابی است که می‌تواند به صورت بازاریابی انسانی یا بازاریابی پیامکی انجام شود. با توجه به اینکه بازاریابی انسانی هزینه بسیار بیشتری نسبت به بازاریابی پیامکی دارد، بنابراین کمپین ارجاعی با پنل پیامکی بهترین گزینه برای اجرای این استراتژی خواهد بود. این کمپین به عنوان یکی از روش‌های بازاریابی شفاهی یا دهان به دهان نیز شناخته می‌شود. در این روش، ابتدا کسب و کار مورد نظر از روش‌هایی مثل بازاریابی انسانی یا پنل پیامکی مشتریان بالقوه را برای خرید بیشتر محصولات و خدمات جذب می‌کند. 

در مرحله بعد، مشتریانی که رضایت کافی از محصولات و خدمات کسب و کار دارند، اطلاعات مربوط به محصول یا خدمات را به خانواده، دوستان یا سایر همکاران خود منتقل می‌کنند. کمپین ارجاعی با پنل پیامکی، به حفظ و نگه داشتن مشتریان بالقوه کمک می‌کند و بهترین راه حل برای پایین نگهداشتن هزینه‌های بازاریابی و جذب سود خواهد بود. امروزه اکثر برندهای معروف دنیا که برای جذب مشتریان تمایل جدید دارند، از موقعیت مشتریان بالقوه برای ردیابی مشتریان جدید خود استفاده می‌کنند.

 برای استفاده از کمپین ارجاعی، کسب و کارها باید تعامل بیشتری با خریداران بالقوه داشته باشند و از استراتژی‌های خاص برای ارجاع محصولات و خدمات جدید به مشتریان بالقوه استفاده کنند. مطالعات و تحقیقات نشان می‌دهد که کمپین‌های ارجاعی قابل اعتماد‌ترین روش برای تبلیغات هستند. تنها کاری که کسب و کارها آن باید انجام دهند این است که تعداد محدودی از مشتریان را از خود راضی نگه دارند. بعد از آن، این دسته از مشتریان به صورت رایگان در مورد تجارت شما با افراد دیگر صحبت خواهند کرد. 

کمپین ارجاعی برای چه مشاغلی مفید است؟

کمپین ارجاعی برای چه مشاغلی مفید است؟

اگر دید درستی نسبت به کمپین ارجاعی با پنل پیامکی داشته باشید، می‌توانید به راحتی حدس بزنید که این کمپین‌ها تقریبا برای تمامی مشاغل موجود در سراسر جهان مناسب هستند. کمپین اجرایی ساده‌ترین و کم هزینه‌ترین روش برای کسب درآمد بیشتر است. بنابراین همه کسب و کارها مثل کسب و کارهای کوچک و بزرگ می‌توانند از آن استفاده کنند. در ادامه نتایج استفاده از کمپین ارجاعی برای مشاغل کوچک و مشاغل بزرگ را بیان می‌کنیم: 

  • کمپین اجرایی مشاغل کوچک 

کسب و کارهای کوچک به راحتی می‌توانند از کمپین‌های ارجاعی با پنل پیامکی برای افزایش تعداد سرنخ‌ها و مشتریان جدید استفاده کنند. تبلیغات و بازاریابی برای کسب و کارهایی که به تازگی فعالیت خود را شروع کردند بسیار سخت است. ممکن است تعداد زیادی از مشاغل، روش‌های گوناگونی را برای بازاریابی و تبلیغات به کار بگیرند، اما هیچ کدام از این روش‌ها سودمند نباشند. 

استفاده از روش‌های مختلف بازاریابی برای کسب و کارهای کوچک مانند یک آزمون و خطا است. در بسیاری از مواقع ممکن است سرمایه اولیه کسب و کار طی فرایند بازاریابی ازبین برود و نتیجه خوبی حاصل نشود. گاهی اوقات نیز ممکن است فرایند بازاریابی نتیجه بخش باشد. اما یکی از قابل اعتماد‌ترین و بهترین روش‌ها برای اجرای استراتژی دهان به دهان، استفاده از کمپین ارجاعی با پنل پیامکی است. 

اولین کاری که کسب و کارهای کوچک برای معرفی برند خود به مردم انجام می‌دهند، چاپ تعداد متعددی کارت ویزیت و تراکت است. در عصر امروز دیگر این روش‌ها سودمند نیستند. تحقیقات و تجربیات کسب و کارهای مختلف نشان می‌دهد که در حال حاضر بهترین روش برای بازاریابی، استفاده از بازاریابی پیامکی است. بازاریابی پیامکی معمولاً با کمک پنل‌های پیامکی انجام می‌شود. اما برای کسب درآمد بیشتر می‌توان از کمپین‌های ارجاعی نیز استفاده کرد. با کمک این کمپین‌ها، کسب و کارهای کوچک ارتباط و تعامل بهتری با مشتریان بالقوه خواهند داشت. همچنین مشاغل کوچک می‌توانند در همان ابتدای کار تعداد زیادی مشتریان وفادار به دست آورند.

  • کمپین ارجاعی برای کسب و کار های بزرگ 

کمپین ارجاعی با پنل پیامکی فقط برای کسب و کارهای کوچک مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. بلکه کسب و کارهای بزرگ می‌توانند از پنل پیامکی و ارجاع مشتریان برای کسب درآمد بیشتر استفاده کنند. اگر چه کسب و کارهای بزرگ درآمد بالایی دارند و می‌توانند از بسیاری از روش‌های بازاریابی استفاده کنند، اما یک کسب و کار همیشه باید از منابع موجود خود به شکل عاقلانه استفاده کند. تا زمانی که می‌توان با استفاده از کمپین ارجاعی با پنل پیامکی هزینه بازاریابی را تا حد زیادی کاهش داد، چرا باید از سایر روش‌های بازاریابی انسانی استفاده شود که هزینه بسیار بالایی دارد؟ 

کسب و کارهای توسعه یافته معمولاً مشتریان وفادار خاص خود را دارند. اما کمپین ارجاعی به کسب و کارهای بزرگ کمک می‌کند تا با تعامل بهتری با مشتریان وفادار داشته باشند. به این ترتیب، مشتریان راضی تمام تلاش خود را انجام می‌دهند تا بدون دریافت حتی یک ریال برای کسب و کار شما تبلیغ کنند. مشتریان وفادار در این حالت احساس می‌کنند دارای ارزش هستند. زمانی که مشتریان بالقوه یا مشتریان وفادار با دوستان و خانواده خود درباره کسب و کار شما صحبت می‌کنند، خود را موظف می‌دانند تا برای همیشه محصولات و خدمات شما را انتخاب کنند. 

بنابراین کسب و کارهای توسعه یافته قادر خواهند بود با کمک کمپین ارجاعی با پنل پیامکی، یک زنجیره بزرگ از مشتریان بالقوه آماده کنند که همه آن‌ها برای تبلیغ کسب و کار و اجرای استراتژی دهان به دهان داوطلب هستند. 

بهترین روز برای اجرای کمپین ارجاعی چه روزی است؟

بهترین روز برای اجرای کمپین ارجاعی چه روزی است؟

یکی از مهم‌ترین مسائلی که بسیاری از کسب و کارها هنگام اجرای کمپین به آن توجه نمی‌کنند، روز اجرای کمپین ارجاعی است. برای اینکه تعداد بیشتری از مشتریان برای خرید محصولات و خدمات شما اقدام کنند، باید روزهای خاصی را انتخاب کنید. در ادامه برخی از روزهای مناسب برای اجرای کمپین ارجاعی با پنل پیامکی را برای شما بیان می‌کنیم: 

  • روزهای عید 

یکی از بهترین روزها برای اجرای کمپین ارجاعی با پنل پیامکی، روزهای عید است. زمانی که به عید نوروز یا عید قربان نزدیک می‌شوید، می‌توانید با یک پیامک تبلیغاتی ساده تعداد زیادی از مشتریان را برای خرید محصولات و خدمات خود جذب کنید. به عنوان مثال، تخفیف ویژه برای فروش پوشاک زنانه به مناسبت عید نوروز می‌تواند که گزینه مناسبی برای اجرای کمپین ارجاعی باشد. زمانی که مخاطبین پیامک تبلیغاتی را دریافت می‌کنند، به سرعت به محل کسب و کار شما مراجعه کرده و بقیه دوستان یا آشنایان خود را نیز با خبر می‌کنند. زیرا این تخفیف در روزهای دیگر سال وجود نخواهد داشت.

  • روزهای خاص 

برخی از روزها دارای اهمیت بیشتری نسبت به سایر روزهای سال هستند. به عنوان مثال، شب یلدا یا روز مادر به عنوان روزهای مناسب برای اجرای کمپین ارجاعی با پنل پیامک شناخته می‌شود. با نزدیک شدن به شب یلدا، می‌توانید پیامک‌های تبلیغاتی با موضوعات مختلف برای مشتریان ارسال کنید. توجه داشته باشید که اجرای کمپین ارجاعی مستلزم در نظر گرفتن یک هدیه ویژه برای مشتریان بالقوه است. 

این هدیه ممکن است به شکل یک اشانتیون روی خرید محصولات یا یک تخفیف ویژه ارائه شود. به عنوان مثال، پیامک تبلیغاتی با محتوای خرید آجیل شب یلدا با تخفیف ۳۰ درصدی و دو بسته شکلات رایگان، می‌تواند یک پیام مناسب برای اجرای کمپین ارجاعی باشد. به این ترتیب، مشتریان بالقوه که همیشه از فروشگاه آجیل و خشکبار تهیه می‌کنند، به سرعت دوستان و آشنایان خود را با خبر کرده و به محل کسب و کار شما مراجعه خواهند کرد.

  • روز آخر هفته 

روزهای آخر هفته نیز می‌توانند برای اجرای پیامک ارجاعی با پنل پیامکی مناسب باشند. بسیاری از افراد در روزهای آخر هفته مشغول استراحت هستند و می‌توانند از تخفیفات ویژه شما بهره مند شوند. 

مزایای برگذاری کمپین ارجاعی با پیامک تبلیغاتی چیست؟

مزایای برگذاری کمپین ارجاعی با پیامک تبلیغاتی چیست؟

کمپین ارجاعی با پیامک تبلیغاتی مزایای بی‌شماری دارد که در ادامه برخی از آن‌ها را برای شما بیان می‌کنیم: 

۱.با کمک کمپین ارجاعی با پیامک تبلیغاتی، کسب و کارها می‌توانند با صرف هزینه کمتر درآمد بیشتری داشته باشند. به جای اینکه از روش‌های بازاریابی متعدد برای جذب مشتریان استفاده شود، صرفا می‌توان یک پنل پیامکی دریافت کرد و با ارسال پیامک انبوه در روزهای خاص، فروش بیشتری نسبت به باقی روزهای سال داشت.

۲.کمپین ارجاعی از استراتژی دهان به دهان استفاده می‌کند. زمانی که مخاطب پیامک تبلیغاتی را دریافت کرد، به سرعت این موضوع را به نزدیکان خود اطلاع می‌دهد. تحقیقات نشان می‌دهد افراد هنگام توضیح دادن درباره محصولات یک کسب و کار، به محصول مورد نظر پر و بال می‌دهند و اثرگذاری بهتری بر دیگران خواهند داشت.

۳.با استفاده از کمپین ارجاعی دیگر نیازی نیست برای پیدا کردن مشتریان هدف دور خود بچرخید! زیرا مشتریان بالقوه می‌توانند مستقیما شما را به سمت مشتریان جدید سوق دهند.

۴.کمپین ارجاعی با پنل پیامکی، تعداد مشتریان وفادار و بالقوه را افزایش می‌دهد و تاثیر بهتری بر میزان تعامل کسب و کار با مشتریان خواهد داشت. زیرا اکثر مشتریان پیامک‌های تبلیغاتی را باز می‌کنند. 

نکات اجرای کمپین ارجاعی با پنل پیامکی

برای اجرای کمپین ارجاعی با پنل پیامکی بهتر است به نکات زیر توجه داشته باشید: 

۱.برای اجرای کمپین ارجاعی با پنل پیامکی، ابتدا باید زیرساخت‌ها را آماده کنید. مهم‌ترین زیرساخت‌، جذب رضایت مشتریان بالقوه و ایجاد مشتریان وفادار است. تا زمانیکه وبسایت یا نرم افزار خاصی برای ارجاع مشتریان نداشته باشید، نمی‌توانید از کمپین ارجاعی با پنل پیامکی استفاده کنید.

۲.هنگام اجرای کمپین ارجاعی با پنل پیامکی، عاقلانه عمل کنید. ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه به تنهایی هزینه بالایی دارد. بنابراین نیازی نیست در کمپین ارجاعی، تخفیف بالای ۵۰ درصد یا هدیه‌های گران قیمت به مشتریان ارائه دهید.

۳. زمانی که ارجاع برای مشتریان بالقوه سخت باشد، هیچ وقت راضی به انجام دادن آن نخواهند شد. بنابراین از روش‌هایی برای آسان‌تر ساختن ارجاع استفاده کنید. به عنوان مثال، می‌توانید کد تخفیف یا لینک آن را در پیامک تبلیغاتی برای مشتریان بفرستید.

۴.تمام تلاش خود را انجام دهید تا مشتریان برای شما تبلیغ کنند. به عنوان مثال، می‌توان در صفحه وب سایت خود از مشتریان  بخواهید که با دعوت دو نفر دیگر برای خرید محصول، تخفیف ۷۰ درصدی دریافت کنند. 

بهترین پنل پیامک برای اجرای کمپین ارجاعی کدام پنل است؟

بهترین پنل پیامک برای اجرای کمپین ارجاعی کدام پنل است؟

مهم‌ترین مسئله برای اجرای کمپین ارجاعی با تبلیغات پیامکی، دریافت پنل پیامک است. برای اینکه با پرداخت هزینه کمتر قادر به جذب مشتریان بیشتری باشید، باید یک پنل پیامکی استاندارد و مقرون به صرفه انتخاب کنید. برخی از پنل‌های پیامکی هزینه بالایی بابت ارسال پیامک انبوه دریافت می‌کنند. این پنل‌ها برای افرادی که قصد اجرای کمپین ارجاعی دارند به هیچ وجه مناسب نیستند. زیرا در کمپین‌های ارجاعی، لازم است روی محصولات و خدمات تخفیف گذاشته شود یا هدیه خاصی به مشتریان ارائه شود.

 در این حالت، کسب و کار مورد نظر نمی‌تواند سود چندانی دریافت کند. اما سامانه پیامکی سیگنال پنل پیامکی خود را با قیمت کاملا مناسب و مقرون به صرفه در اختیار کسب و کارها قرار می‌دهد. هزینه ارسال پیام انبوه از طریق این پنل بسیار پایین است و به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا به راحتی از کمپین ارجاعی برای حفظ مشتریان بالقوه و جذب مشتریان جدید استفاده کنند. 

مراحل اجرای کمپین ارجاعی با پیامک تبلیغاتی چیست؟

قبل از اینکه برای راه‌اندازی یک کمپین ارجاع اقدام کنید، ابتدا باید با مراحل آن آشنا شوید. مراحل اجرای کمپین ارجاعی شامل موارد زیر هستند: 

۱.با استفاده از پنل پیامکی، یک گروه مشخص از مشتریان رضایتمند را پیدا کنید. به عنوان مثال، مشتریانی که به پیامک تبلیغاتی شما پاسخ می‌دهند یا به سرعت وارد لینک وارد نظر می‌شوند، ممکن است در میان مشتریان بالقوه یا مشتریان رضایتمند قرار بگیرند. 

۲.دومین کاری که برای اجرای کمپین ارجاعی باید انجام دهید این است که یک استراتژی مناسب برای ارجاع مشتریان بالقوه بچینید. به عنوان مثال، روزهای مهم سال را در نظر بگیرید و با توجه به شرایط خود روی محصولات و خدمات تخفیف بگذارید. همچنین استراتژی شما باید به گونه‌ای باشد که هزینه‌های مربوط به اجرای کمپین ارجاعی را پوشش دهد. یعنی باید با کمترین هزینه پیامک انبوه را برای مشتری ارسال کنید و بازدهی بالایی داشته باشید.

۳.بعد از مراجعه مشتریان بالقوه و جذب افراد جدید، میزان سود و زیان را مورد بررسی قرار دهید. همچنین اطلاعات مشتریانی که وارد وبسایت شما شده و محصولات و خدمات را خریداری کرده‌اند ثبت کنید. هر کدام از این مشتریان جدید می‌توانند در آینده به مشتریان بالقوه یا مشتریان وفادار تبدیل شوند و نقش موثری در اجرای کمپین ارجاعی بعدی داشته باشند. 

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

سخن پایانی

در این مقاله به طور کامل درباره کمپین ارجاعی با پنل پیامکی صحبت شد. کمپین ارجاعی به معنی جذب مشتریان جدید با کمک به مشتریان بالقوه یا مشتریان وفادار است مشتریان بالقوه از استراتژی دهان به دهان برای جذب مشتریان جدید استفاده می‌کنند. برای اجرای این کمپین باید یک هدیه یا اشانتیون خاص هنگام خرید محصولات و خدمات در نظر بگیرید. اگر کمپین ارجاعی با پنل پیامکی به درستی اجرا شود، می‌تواند سود بسیار زیادی را نصیب کسب و کار شما کند.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *