کمپین برنامه ریزی شده

ارسال اس ام اس,سامانه اس ام اس

تبلیغات پیامکی تنها به معیار ارسال اس ام اس برای مشتریان نیست. بلکه کمپین برنامه ریزی شده ای می باشد که در مواقع مناسب و با توجه به استراتژی از پیش تعریف شده ای، از طریق سامانه اس ام اس برای مشتریان پیامک ارسال می کند و هدف از تبلیغات رساندن محصول به مشتری است.

با رعایت نکات زیر می توانید در طی مدت کوتاهی، مخاطبان را با نام تجاری خود آشنا کنید:

  • مشارکت مشتری

در ارسال اس ام اس مشتریان قادر نیستند محصول را در دست بگیرند و تجربه استفاده از آن را حس کنند. اما هر فروشنده، بسته به نوع محصولی که می فروشد می تواند روش های مبتکرانه ای را برای مشارکت مشتری در فرآیند خرید محصول و ارزیابی و امتحان و تجربه ی کار با آن پیش پای مشتری قرار دهد.

برای مثال می تواند به مشتری پیشنهاد تخفیفی برای ارائه پیامک به صندوقدار ارائه دهد که باعث می شود مشتریان برای دریافت تخفیف ترغیب شوند و به دنبال آن محصول را از نزدیک مشاهده کنند.

  • شروع مناسب

ارسال اس ام اس از طریق سامانه پیام کوتاه، تنها ابزار موجود برای تبلیغات، متن می باشد.


برای برقراری ارتباطی مناسب با مشتریان و تداوم این ارتباط در پیامک باید شروع مناسبی داشته باشید. اولین پیامک هایی که شما برای مشتریان ارسال می کنید توجه اکثر افراد را جلب می کند. چرا که شما به عنوان یک تبلیغ کننده جدید شناخته می شوید و مشتریان کنجکاوند که درباره خدمات شما بیشتر بدانند.

در اولین پیامک های ارسالی تنها سعی کنید توجه و کنجکاوی مخاطب را برانگیزید و از همان ابتدای کار تمام جزییات را ارسال نکنید. مهم ترین پارامتر ها در اولین پیامک، درج نام تجاری، جمله ای برای ایجاد کنجکاوی، تلفن یا سایر راه های ارتباطی می باشد.

  • تکرار در ارسال پیامک

برخی صاحبان کسب و کار، با ارسال پی در پی پیامک از طریق سامانه اس ام اس در واقع تاثیر منفی روی تجارت خود می گذارند.

پیامک تبلیغاتی باید به صورت زمانبندی شده و با برنامه ریزی، تکرار شود و البته این تکرار به معنی ارسال پیامک مشابه در دو هفته متوالی نیست، بلکه شما موظفید برای ترغیب مشتریان و کمک به آن ها در انتخاب محصول، نیاز هایشان را در قالب جملات متفاوتی به آن ها یاد آوری کنید.

  • روش های مبتکرانه و متمایز

با تبلیغات سامانه اس ام اس به شیوه ی جذاب می توانید ضمن معرفی ویژگی های برجسته ی محصولاتتان، به شکلی تأثیرگذارتر و ماندگارتر آن ها را در حافظه ی مشتری ها خود ثبت کنید؟

این روش های مبتکرانه و متمایز گاهی به قدری برای مشتری ها جالب و چشمگیر هستند که پس از خرید آن محصول، سال های سال نیز تصاویر آن تبلیغ جذاب را فراموش نمی کنند.

در واقع صرف نظر از اینکه محصولمان چقدر معمولی است می توانیم با تبلیغاتی خلاقانه و جذاب، آن را در ذهن مشتری ماندگار کنیم و ذوق و اشتیاق او را برای خرید محصول برانگیزیم.

این تکنیک نه تنها در تبلیغات پیامکی مورد استفاده قرار می گیرد بلکه در تمامی انواع تبلیغات می توان از آن بهره برد.

  • پایانی به یاد ماندنی

زمانی که شما بعد از ارسال چندین پیامک برای معرفی نام تجاری و خدمات و محصولات خود، قصد ارسال پیامکی برای معرفی و فروش محصول را دارید، فراموش نکنید که از فرصت ارسال این پیامک به نحو احسنت استفاده کنید.

یکی از نکاتی که تاثیر مستقیم در ترغیب مشتریان دارد، پایانی به یاد ماندنی است. جمله هایی مثل منم اگه جای شما بودم، همین تصمیم رو می گرفتم باعث ایجاد احساس و ذهنیت مثبت در مشتری می شود و علاقه و اشتیاق بیشتری برای مراجعات بعدی در خود احساس می کند.


نکاتی برای داشتن کمپین تبلیغاتی موفق (2)

 

در ادامه مقاله نکاتی برای داشتن کمپین تبلیغاتی موفق (1) می توان گفت که هر کسی می‌تواند یک کمپین تبلیغاتی بسازد. اما کمتر کسی می‌تواند یک کمپین تبلیغاتی موفق بسازد. ساماندهی یک کمپین تبلیغاتی موفق نیاز به دقت، تحقیق، تمرکز بر جزئیات و اجرای صحیح دارد. ساماندهی یک کمپین تبلیغاتی موفق با درک موقعیت خود در بازار آغاز می‌شود و با جزئیاتی مانند جمله بندی یک آگهی به پایان می‌رسد. شما میتوانید با بهره گیری از سامانه اس ام اس نیز به کمپین خود رونق دهید. حال ممکن است شما بخواهید در مورد لباس، دکوراسیون و .. تصمیماتی را اتخاذ کنید.

انتخاب صحیح جامعه هدف

کسب و کارهایی که بدون برنامه ریزی و هدف مشخص سامانه اس ام اس خریداری کرده و به ارسال اس ام اس تبلیغاتی می پردازند هیچوقت موفق نخواهند شد.

در ابتدا قبل از شروع، اهداف بازاریابی و وضعیت کسب و کار خود را بررسی کنید تا بتوانید کمپین تبلیغات خود را در جهت اهداف بیزینستان  پیش ببرید و مطمئن باشید این کمپین شما را به جایی که میخواهید میرساند.

داشتن اهداف هوشمندانه (مشخص، قابل دسترس، مرتبط و زمان دار) تضمین خواهد کرد که سامانه اس ام اس شما را به اهداف مدنظرتان خواهد رساند.

یادتان باشد که این کمپین تبلیغاتی روی کل کسب و کارتان تأثیر خواهد داشت پس مشخص کردن هدف و استراتژی دقیق برای این کار بسیار مهم است.

تشویقی برای کاربران

تلفن هر فرد تقریبا یکی از شخصی ترین وسیله های آن فرد میباشد. بنابراین وقتی به تلفن کسی دسترسی پیدا کرده و ارسال اس ام اس میکنید باید بتوانید آن ها را تبدیل به مشتریانی وفادار برای خود نمایید. و باید پیامک شما مشوقی برای آن ها باشد تا جذب شما شده و به کمپین شما بپیوندند.

معمولاً برندهای مختلف این کار را با تخفیف های درصدی و یا کدهای تخفیف انجام میدهند.

در مراحل اولیه استفاده از سامانه اس ام اس و بازاریابی تان و در زمانی که در حال ایجاد و گسترش لیست مخاطبین خود هستید، میتوانید با یک آفر کوچک مثل یک تخفیف ۲۰ درصدی شروع نمایید.

و بعدها که تعداد مخاطبینتان زیاد شد و لیست ارسالی گسترش پیدا کرد میتوانید پیشنهادهای بزرگتر و جذاب تر مانند یکی بخر یکی ببر را ارائه نمایید.

شوخ طبعی

شاید هیچ چیز نتواند مثل یک شوخی محترمانه در تبلیغات مخاطب شما را درگیر خود کند. البته باید توجه کنید که زمانی که شما می خواهید در تبلیغات خود با مخاطب شوخی کنید اولا باید مخاطب خود را دقیقا بشناسید، دوما حدود را بشناسید تا به رابطه میان شما و مشتریان آسیبی وارد نشود.

روانشناسی رنگ ها را مطالعه کنید

حتما شما هم تا بحال شنیده اید که بعضی از رنگ ها اثری خاص بر مخاطب دارند. به عنوان مثال رنگ سبز سبب به وجود آمدن آرامش در مخاطب می شود.

پس رنگ ها را دست کم نگیرید و در مورد آنها مطالعه کنید و از یک متخصص در مورد استفاده از رنگ ها درخواست کمک کنید.


نکاتی برای داشتن کمپین تبلیغاتی موفق (1)

 

درواقع هدف از راه اندازی کمپین تبلیغاتی معرفی محصولات به مشتری وجذب اوست. اما منظور از کمپین تبلیغاتی چیست و کار آن به چه شکل است؟ تبلیغات بیش از استعداد به عناصری مثل هوشمندی و نظم نیاز دارد. کمپین‌های تبلیغاتی شما ممکن است در نهایت خلاقیت طراحی شده باشند اما اگراین کمپین‌ها از عناصری مثل پیام واضح، انتخاب درست مخاطب هدف بی‌بهره باشند، قطعا نتایج مطلوبی را به همراه نخواهند داشت. در این مقاله شما را با راه های موفقیت و پنل ارسال اس ام اس آشنا می کنیم.

برای آغاز کمپین، مطمئن شوید تبلیغ شما موجب تشویق و ترغیب کاربر می شود. ادوارد برنیز معتقد است، که چیزی که بتواند احساسات افراد را برانگیزد بیشتر از اطلاعات افراد را به انجام یک فعالیت ترغیب می کند. با این نوع کمپین، شما می توانید نرخ کلیک شدگی خود را افزایش دهید.

بر موفقیتهای خود تاکید کنید

طرز تفکری که بین بازاریابهای مختلف وجود دارد این است که همیشه  فقط باید از موفقیتها صحبت کرد اما بهتر است در صحبتهای خود با مشتری از شکستهایی هم که داشته اید صحبت کنید.

حتی میتوانید در لا به لای صحبت هایتان از شکستها و پیروزی های حاصل شده از آن هم صحبت کنید، چون از این راه میتوانید اعتماد مشتری را به خود جلب کنید، جلب اعتماد مشتری یکی از مهم ترین گام ها در کمپین تبلیغاتی است.

تنوع ایجاد کنید

همه ی تخم مرغ ها را در یک سبد قرار ندهید، یعنی چه؟ لازم نیس کل بودجه ای که دارید را در یکی از راه های تبلیغاتی خرج کنید. مثلا استفاده ازپنل پیامک میتواند بودجه ی کمپین را کاهش دهد.

در واقع با این کارشما بین راه های متنوع تبلیغات را دسته بندی می کنید تا ببینید کدام روش بهتر جواب میدهد تا با بودجه ی بعدی بیشتر در آن راه سرمایه گذاری کنید.

لوگوی مناسب انتخاب کنید

لوگو مي‌تواند گام‌هاي يك مجموعه كالايي را محكم و هدفمند سازد. يك لوگو حرفه‌اي مي‌تواند توجه مردم را به خود جلب كند و در عين حال تاثيري ماندگار بر ذهن مردم بگذارد.

براي مثال لوگوهاي شركت‌هاي معروف در سراسر جهان به راحتي مشتري را متوجه آن برند مي‌كند. هرجا كه يك لوگو تيك را ببينيد متوجه مي‌شويد كه متعلق به نايك است و يا هر وقت يك سيب گاز زده را ببينيد به ياد شركت اپل مي‌افتيد و مثال‌هاي ديگري از اين قبيل كه در دنيا كم نيستند.

همچنين طراحي يك آرم و لوگو حرفه‌اي كار ساده‌اي نيست و نياز به طراحان خبره و آشنا با بازاريابي دارد، همچنین استفاده از تبلیغات با اس ام اس میتواند بسیار کارآمد باشد.

پیشنهاد غیر قابل مقاومتی را به مشتری ارائه کنید

به طور میانگین هر روز با ارسال اس ام اس از طریق پنل ارسال اس ام اس بمباران می شویم و مایلیم بدانیم که کدامیک از آنها به کار ما می آیند. همیشه از خود این سوال را بپرسید که مشتریان چرا باید به لیست ارسال شما ملحق شوند. خود را به جای مشتری بگذارید و از خود بپرسید که واقعا از شما و کسب و کار شما چه می خواهد و همین نکات را در مورد پیام های خود لحاظ کنید. کلمه کلیدی خود را به دقت بررسی کنید، آیا کلمه جذابی است؟ آیا توجه مشتریان را به خود جلب می کند؟

در مقاله بعدی نکاتی برای داشتن کمپین تبلیغاتی موفق (2) است به طور مفصل تری به این مبحث می پردازیم.


 

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *