مزایای بازاریابی پیامکی نسبت به تبلیغات در شبکه های اجتماعی

مزایای بازاریابی پیامکی نسبت به تبلیغات در شبکه های اجتماعی

این روزها که اکثر افراد از گوشی هوشمند استفاده می کنند، مقایسه بازاریابی پیامکی با شبکه های اجتماعی برای بازاریابان و کسب و کارهایی که به دنبال بهترین روش بازاریابی هستند، اهمیت زیادی دارد. وقتی نوبت به بازاریابی و معرفی کسب و کار می رسد، استفاده از هر پلتفرمی که مشتریان و مخاطبان هدف استفاده می کنند، ضروری است. با توجه به اینکه 70 درصد افراد در شبکه های اجتماعی فعال هستند، قطعاً نمی توان بازاریابی شبکه های اجتماعی را نادیده گرفت. همچنین فراموش نکنید که که 96 درصد افراد تلفن همراه دارند و احتمال خواندن و بازکردن پیامک برای آن ها بیشتر از چک کردن اینستاگرام یا سایر شبکه های اجتماعیشان است.

باکمترین هزینه، خدمات یا محصولتو تبلیغ کن!!

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

بدون شک استفاده از پیامک انبوه برای بازاریابی، یکی از تاثیرگذارترین استراتژی های بازاریابی است. این روش بازاریابی مدرن به شما این امکان را می دهد که بر پیام خود تأکید کرده و تبلیغات خود را به روش های مختلف و با افراد خاص به اشتراک بگذارید. بنابراین در این مطلب می خواهیم شما را با مزایای بازاریابی پیامکی نسبت به تبلیغات در شبکه های اجتماعی آشنا کنیم. پس اگر شما هم می خواهید کسب و کار خود را از یک راه مقرون به صرفه و پربازده تبلیغ کرده و در این دو راهی سرگردان هستید، پیشنهاد می کنیم این مطلب را از دست ندهید.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

بازاریابی پیامکی برای کسب و کارها

8 مزیت اصلی بازاریابی پیامکی نسبت به تبلیغات در شبکه های اجتماعی

مانند هر روش بازاریابی دیگری، استفاده از پیامک برای بازاریابی نیز مزایای خاص خودش را دارد. خبر خوب این است که در مقایسه بازاریابی پیامکی با شبکه های اجتماعی، بسیاری از نقاط قوت بازاریابی پیامکی کمبودهای بازاریابی شبکه های اجتماعی را پر می کند. این همان دلیلی است که بازاریابی پیامکی را به یک روش عالی و پربازده برای تبلیغات تبدیل می کند. بنابراین بهتر است کمی به بررسی مزایای بازاریابی پیامکی نسبت به تبلیغات در شبکه های اجتماعی بپردازیم:

مزایای بازاریابی پیامکی نسبت به شبکه های اجتماعی

1. هزینه کمتر، بازدهی بیشتر

بازاریابی پیامکی برای برندهایی که بودجه کمی برای تبلیغات دارند عالی است. به طور کلی بازاریابی پیامکی در مقایسه با بازاریابی شبکه های اجتماعی بسیار ارزان و مقرون به صرفه است. این روش بازاریابی مدرن به کسب و کارها کمک می کند تا با بودجه بندی کم، بهترین نتایج را در بازایابی و مارکتینگ خود به ارمغان بیاورند. بسیاری از شرکت ها هزینه های عمومی و خصوصی خود را هر روز با ارسال پیامک به جای ارسال نامه یا بروشور کاهش می دهند. به علاوه با استفاده از پنل پیامکی و ارسال پیامک انبوه می توانند با شارژ اکانت پنل خود، تبلیغات خود را به صورت همزمان به هزاران نفر ارسال و از این طریق در هزینه های صرفه جویی کنند.

دسترسی به مخاطبان دقیق تر و خاص تر

2. دسترسی به مخاطبان دقیق تر و خاص تر

ارسال هدفمند یکی دیگر از مزایای بازاریابی پیامکی است. این مزیت باعث شده تا در مقایسه بازاریابی پیامکی با شبکه های اجتماعی، بازاریابی پیامکی یک سرو گردن از رقیب خود بالاتر باشد! امکانات و ویژگی های پنل های پیامکی مانند بانک شماره دسته بندی شده، ارسال پیامک براساس سن و جنسیت، ارسال از روی نقشه و غیره موجب ارسال هدفمند و دسترسی به مخاطبان دقیق تر و خاص تر می شود. کاربران و بازاریابان می توانند با استفاده از این امکانات گیرندگان پیامک ها را دسته بندی کرده و پیامک مناسب را به شخص مناسب برسانند. 

تأثیربخشی بیشتر در تبلیغات با محدودیت زمانی کوتاه

3. تأثیربخشی بیشتر در تبلیغات با محدودیت زمانی کوتاه

یکی از ویژگی های بازاریابی پیامکی، امکان ارسال پیامک انبوه است. درواقع به لطف پنل های اس ام اس هوشمند، می توان پیامک های تبلیغاتی را به صورت همزمان به هزاران نفر ارسال کرد. این ویژگی باعث می شود تا تبلیغات و اطلاعات به شکلی آسان، به موقع و با کمترین هزینه ممکن به دست بازار هدف برسد.

نرخ باز شدن پیامک

4. امکان دریافت بازخورد سریع و دقیق از مخاطبان

پیامک در مقایسه با سایر روش ‌های بازاریابی، نرخ تعامل و دریافت بازخورد بالایی دارد. در واقع، میانگین نرخ باز شدن پیامک در عرض سه دقیقه پس از دریافت، 95 درصد برآورد می ‌شود. این بدان معناست که مخاطبان هدف یک کسب و کار در مقایسه بازاریابی پیامکی با شبکه های اجتماعی، احتمال بیشتری دارد که پیامک ها  را بخوانند و نسبت به آن ها اقدام کنند.

در واقع پیامک‌ها نرخ تعامل بالایی دارند زیرا بسیاری از مردم همیشه از تلفن همراه خود استفاده و اعلان‌های پیامک را روشن می ‌کنند. نرخ تعامل بالا و امکان دریافت بازخورد سریع و دقیق از مخاطبان به این معنی است که برند شما می تواند به طور موثرتری به مشتریان دسترسی پیدا کرده و فروش بیشتری را با بازاریابی پیامکی داشته باشد. همچنین می توان از طریق قرار دادن لینک سایت یا درخواست از مخاطب برای پاسخ دادن به پیامک، بازخورد او را به سرعت به دست آورد.

5. ارسال پیام در هر زمان و مکان

با وجود اینکه برای موفقیت کمپین تبلیغات پیامکی، بهتر است پیامک ها در بهترین زمان ممکن ارسال شوند؛ اما با این وجود امکان ارسال پیام در هر زمان و مکان وجود دارد. همانطور که می دانید ارسال پیامک در بازاریابی پیامکی از طریق پنل پیامکی امکان پذیر است. این پنل ها نیز یک سیستم و نرم افزار مبتنی بر اینترنت هستند و امکان مدیریت را در هر زمان و مکانی به کاربر خود می دهند. بنابراین کاربران این پنل ها می توانند به راحتی و از راه دور بازاریابی پیامکی خود را پیاده سازی و مدیریت کنند.

محدودیت کمتر در محتوا متن پیامک

6. محدودیت کمتر در محتوا متن پیامک

یکی دیگر از مزایایی که بازاریابی پیامکی را در مقایسه بازاریابی پیامکی با شبکه های اجتماعی ممتاز می کند، محدودیت کمتر در محتوای پیام است. با وجود محدودیت در تعداد کاراکتر پیامک های تبلیغاتی، محدودیتی در متن پیامک و نوع محصول یا خدماتی که تبلیغ می شود وجود ندارد. این درحالی است که برای تبلیغ در شبکه های اجتماعی باید قوانین و ضوابط هر شبکه اجتماعی را سنجید و نسب به آن یک محتوای مخصوص تولید کرد.

ایجاد وفاداری در مشتری با پیامک

7. ایجاد وفاداری بیشتر در مشتری 

ایجاد وفاداری در مشتری برای هر برندی که به دنبال ایجاد موفقیت بلندمدت است، ضروری است. ارسال پیامک و بازاریابی پیامکی نیر روشی موثر برای انجام آن است. با ارسال پیامک، می ‌توانید به مشتریان VIP و ویژه خود تخفیف‌های انحصاری، دسترسی زودهنگام به محصول جدید و پیشنهادات فوق العاده، ارسال کنید. این مزایا باعث ایجاد حس انحصار و تعلق خاطر در مشتری شده و مشتریان سابق را تشویق می کند تا برای خرید بیشتر بازگردند. به علاوه به مشتریان نشان می دهد که برای رابطه خود با آن ها ارزش قائل هستید. همچنین می ‌توانید از پیامک اطلاع رسانی و یادآوری برای ارسال یادآوری‌های مفید به مشتریان در مورد سفارش‌هایشان، توصیه‌هایی در مورد محصول و ارائه پشتیبانی از مشتری استفاده کنید. همه این موارد باعث ایجاد یک تجربه بهتر و لذت‌بخش‌تر در مشتری شده و آن ها را به برندتان وفادار می کند.

پیگیری آسان و اثربخش

8. پیگیری آسان و اثربخش

پیگیری تاثیر و نتایج هر کمپین بازاریابی ضروری است تا متوجه شوید که چه چیزی موثر است و چه چیزی نیاز به بهبود دارد. ردیابی و پیگیری نتایج بازاریابی نیز در بازاریابی پیامکی بسیار آسان‌تر از شبکه های اجتماعی است زیرا به داده‌های مشترکین خود دسترسی کامل دارید. با استفاده از امکانات پنل های هوشمند شما می دانید که مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند و چند نفر روی یک لینک در پیامک شما کلیک کرده اند. این داده ها برای درک تأثیر کمپین های بازاریابی پیامکی شما و انجام تغییرات لازم در استراتژی بازاریابی بسیار ضروری است.

هنوز برای کسب و کارت پنل پیامکی نداری؟

همین حالا تماس بگیرید (داخلی یک)

کلام آخر

بسیاری از مشاغل و کسب و کارهای کوچک با استفاده از مزایای باورنکردنی بازاریابی پیامکی، رشد و توسعه پیدا کرده‌اند. با این وجود اما بسیاری از بازاریابان معتقدند که تبلیغات در شبکه های اجتماعی رقیب خوبی برای بازاریابی پیامکی است. به همین دلیل هم در این مطلب برای مقایسه بازاریابی پیامکی با شبکه های اجتماعی، با مزایای بازاریابی پیامکی آشنا شدیم.

تا همین اواخر، پیامک بیشتر برای مکالمات شخصی استفاده می شد. اما امروزه از پیامک برای تبلیغات و بازاریابی نیز استفاده می شود و به برندها اجازه می ‌دهد تا حجم عظیمی از پیامک های تبلیغاتی و اطلاع رسانی خود را به بازار هدف ارسال کنند. در واقع هنگامی که جهان شاهد افزایش شدید استفاده از گوشی های هوشمند بود، کسب و کارها متوجه مزایا و اهمیت پیامک در استراتژی بازاریابی کلی خود شدند. کسب و کارها و بازاریابان متوجه شدند که  بازاریابی پیامکی یکی از ساده ترین راه های ارتباط تجاری است و نه تنها برای وفادارسازی مشتریان فعلی بلکه برای کشف مخاطبان و مشتریان جدید نیز قابل استفاده است. به طور کلی مزایای ارسال پیامک تبلیغاتی برای کسب‌وکارها آنقدر زیاد است که نمی ‌توان آن ها را نادیده گرفت. مزایایی مانند هزینه مقرون به صرفه، نرخ تعامل و بازخورد بالا و سایر فواید و مزایایی که در این مطلب به آن ها اشاره کردیم. اگر شما نیز تجربه یا نظری در این زمینه دارید، خوشحال می شویم آن را در اختیار ما و سایر مخاطبان این صفحه قرار دهید.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *