کاربرد بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی برای خدمات پستی

 کاربرد بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی برای خدمات پستی

پیامک یک روش موثر، انعطاف پذیر، ساده، سریع و مقرون به صرفه است که بازاریابی و ارتباطات مستقیم با مشتری را فراهم می‌کند. مزیت پیامک این است که می‌توان آن را در زمان کوتاهی به تعداد قابل توجهی از مخاطبین ارسال کرد. همچنین می‌توان آن را سفارشی‌سازی کرد تا اطلاعات مورد نیاز را به یک مخاطب ارسال نماید. به همین علت استفاده از پنل پیامکی برای خدمات پستی می‌تواند کاربردهای گوناگونی برای ارتباط با مشتریان داشته باشد.

پیامک انبوه یک راه حل ساده برای ارسال اطلاعات به هزاران گیرنده است. این روش به شما کمک می‌کند تا تنها با چند کلیک به تعداد زیادی مخاطب به روشی دوستانه، اقتصادی و مستقیم دسترسی پیدا کنید. در این مقاله با کاربردهای این روش بازاریابی برای خدمات پستی و مزایای استفاده از آن آشنا می‌شویم.

افزایش فروش، تبلیغات پیامکی، خرید پنل

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

معرفی خدمات پستی

معرفی خدمات پستی

شرکت‌های خدمات پستی در واقع به دسته‌ای از مشاغل خصوصی گفته می‌شود که تحت یک قرارداد با پست جمهوری اسلامی ایران اقدام به ارسال کالا به سراسر کشور می‌نمایند. مزیت این شرکت‌های خصوصی در مقایسه با شرکت پست کشوری این است که معمولا تنوع و حجم کالاهایی که مورد پذیرش قرار می‌گیرد بیشتر است و زمان تحویل کالا نیز سریع‌تر خواهد بود.

این شرکت‌ها می‌توانند از لحاظ پوشش جغرافیایی و خدمات تفاوت چشمگیری داشته باشند. بعضی از آن‌ها در تمام شهرستان‌های کشور شعبه و نیروهای تخصصی دارند، در حالی که بعضی دیگر منحصر به یک یا چند شهر هستند. از آنجا که فضای کسب و کار خصوصی به صورت رقابتی است، شرکتی می‌تواند موفق باشد که خدمات انبارداری، سرعت بالا، بسته‌بندی، اطلاع رسانی، پرداخت در محل و… را به خوبی ارائه دهد. استفاده از پنل پیامکی برای خدمات پستی یکی از ضرورتی‌ترین کاربردها است که امکان هماهنگی بین شرکت و کاربران را فراهم می‌کند.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

نقش بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی در بهبود خدمات پستی

بخش‌های لجستیک و حمل و نقل یک شرکت خدمات پستی باید سریع و کارآمد با هم ارتباط برقرار کنند. سرویس پیامکی به شما امکان می‌دهد اطلاعات را با یک کلیک ارسال کنید.

در طرف دیگر این مشتری‌های شما هستند که می‌خواهند از وضعیت سفارش خود و مراحل پست آن مطلع شوند. ارسال پیامک به شما این فرصت را می‌دهد که آن‌ها را از هر گونه ناراحتی، تغییر یا رویداد جدید مطلع کنید. پنل پیامکی برای خدمات پستی به شما این امکان را می‌دهد که روابط با مشتریان خود را بهتر مدیریت کنید و در نتیجه رابطه اعتماد و نزدیکی خوبی با آن‌ها ایجاد نمایید.

به کمک سرویس پیامکی، می‌توانید به مشتریان خود در مورد تاخیر هشدار دهید و شرایطی مانند تصادفات، ترافیک، اعتصابات… را توضیح دهید. پس از اطلاع، مشتریان شما می‌توانند وضعیت خود را مدیریت کنند و شما نیز می‌توانید خدمات خود را بهبود بخشید.

کاربرد پنل پیامکی برای خدمات پستی

کاربرد بازیابی پیامکی و پنل پیامکی برای خدمات پستی

کاربردهای این روش برای مشاغل پستی بسیار قابل ملاحظه است. برخی از این کاربردها شامل موارد زیر است:

  • ارسال اطلاعات ردیابی پستی: معمولا برای پیگیری مرسولات پستی یک کد رهگیری در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد که افراد می‌توانند با وارد کردن آن در سامانه از وضعیت مرسوله خود مطلع شوند. با کمک سرویس پیامکی می‌توانید این کد را در لحظه پست به کاربر ارسال کنید.
  • اطلاع رسانی درباره وضعیت پست‌ها: به کمک پیامک می‌تواند وضعیت مرسوله را در مرحله جدیدی که رخ می‌دهد به مخاطب اطلاع داد.
  • اطلاع رسانی در مورد تحویل پست‌ها: آخرین مرحله ارسال پستی که رسیدن مرسوله به شعبه محل زندگی مخاطب است به کمک ارسال پیامک به کاربر اطلاع داده می‌شود.
  • اطلاع رسانی در مورد خدمات جدید پستی: اگر خدمات جدیدی را به شرکت خود اضافه کرده‌اید می‌توانید به کمک سرویس پیامکی آن را به مخاطبان خود اطلاع دهید. این پیام می‌تواند به عنوان یک پیام تبلیغاتی نیز استفاده شود.
  • پیام‌های مناسبتی: می‌توانید در مناسبت‌های خاص برای کاربران خود پیام تبریک یا تسلیت بفرستید و خود را به آن‌ها یادآوری کنید. اما باید توجه داشت که در ارسال اینگونه پیام‌ها زیاده‌روی نشود زیرا می‌تواند باعث شود در لیست سیاه مخاطبان قرار بگیرید.
  • نظرسنجی: در بسیاری از موارد ممکن است لازم باشد که برای اتخاذ یک روش نظر و سلیقه مخاطبان خود را بپرسید. می‌تواند در همان پیام نظرسنجی از مخاطب بخواهد که با ارسال عدد مشخصی نظر خود را بگوید یا اینکه لینک سایت را در پیام بگذارید تا به صفحه نظرسنجی وارد شود. ارائه لینک می‌توانید به ارتباط بیشتر کاربر با سایت یا اپ شما بینجامد.
مزایای پنل پیامکی برای خدمات پستی

مزایای کاربرد بازیابی پیامکی و پنل پیامکی در خدمات پستی

استفاده از پنل پیامکی برای خدمات پستی مزایای فراوانی در مقایسه با سایر روش‌های بازاریابی دارد که برخی از آن‌ها شامل موارد زیر است:

افزایش رضایتمندی مشتریان

هیچ سیستمی تاکنون نتوانسته است مانند پیامک جزئیات سفارش و ارسال را به مشتری اطلاع دهد. به کمک پنل پیامکی برای پست مشتری در لحظه از وضعیت مرسوله خود مطلع می‌شود و تردید و نگرانی‌های او برطرف می‌گردد. بررسی‌ها نشان می‌دهد میزان رضایت از اطلاع رسانی با پیامک از سایر روش‌ها بیشتر است.

بهبود سطح خدمات پستی

استفاده از رویس پیامکی برای خود شرکت خدمات پستی نیز فواید بسیاری دارد. ارائه دقیق وضعیت مرسوله پستی باعث افزایش اعتماد مخاطبان به شما و پیشگیری از تماس‌های اضافه از سوی آنان خواهد شد.

کاهش هزینه‌های ارتباطی و تماس تلفنی

پیامک ارزان‌ترین روشی است که برای ارتباط گرفتن با مشتری در دسترس است. اغلب مردم تلفن همراه دارند و بیش از ۹۸ درصد پیام‌ها خوانده می‌شود. جالب است بدانید اغلب مردم کمتر از ۳ دقیقه پس از دریافت پیام آن را مطالعه می‌کنند. در حالی که اگر می‌خواستید این حجم اطلاع رسانی را با تماس تلفنی انجام دهید علاوه بر هزینه هنگفت وقت بسیار زیادی را نیز هدر می‌داد. سایر روش‌های تبلیغاتی مانند تلویزیون نیز هزینه بسیار بالاتری خواهد داشت.

ارتباط مستقیم با کارشناسان سیگنال

همین حالا تماس بگیرید (داخلی یک)

بهترین پنل پیامکی برای خدمات پستی چیست؟

باید به این نکته توجه کنید که همه پنل‌های ارائه شده در بازار کیفیت یکسانی ندارند. به همین دلیل لازم است پیش از انتخاب پنل در مورد امکانات و کیفیت آن دقت کنید. یک پنل مناسب رابط کاربری ساده‌ای دارد و با چند کلیک ساده پیام مورد نظر شما را ارسال می‌کند. سرعت ارسال پیام از نکات مهمی است که باید به آن دقت کنید. همچنین امکان شارژ سریع، هزینه خدمات و امکان شخصی سازی پیامک‌ها از مواردی است که باید با توجه به نیاز خود به آن توجه نمایید.

خدمات پستی

چگونه اثربخشی پنل پیامکی برای پست را افزایش دهیم؟

توجه به بعضی نکات می‌تواند بهره‌وری شما را از این روش افزایش دهد. در ادامه چند مورد از این ترفندهای موثر را بررسی می‌کنیم.

پیام‌های مختصر و مفید

ارائه اطلاعات اضافه فقط باعث آزار مخاطب خواهد شد. اگر می‌خواهید چیز را به مخاطب خود اطلاع دهید باید در کوتاه‌ترین و واضح‌ترین شکل انجام شود. مخاطب شما باید به راحتی منظور شما را بفهمد.

تعداد متعادل پیام‌ها

در استفاده از پنل پیامکی برای خدمات پستی اگر قصد ارسال پیام‌های تبلیغاتی دارید به این نکته توجه کنید که تعداد آن‌ها نباید خیلی زیاد باشد. ارسال پیام‌های متعدد باعث می‌شود که مخاطب شماره شما را به لیست سیاه اضافه کند.

انتخاب یک نام ساده

نامی که برای سرویس پیامکی خود انتخاب می‌کنید باید واضح و ساده باشد. معمولا خلاقیت به خرج دادن در این مورد اثر منفی دارد. زیرا می‌تواند سودجویی یا تبلیغاتی بودن هویت شما را به ذهن مخاطب القا کندو

پیام را تعاملی کنید

گاهی در بین پیام‌های خود مخاطب را به تعامل با خود دعوت کنید. برای مثال از مخاطب بخواهید که نظرش را در مورد سرویس ارائه شده با ارسال یک عدد اعلام کند. استفاده لینک سایت یا اپلیکیشن نیز می‌تواند افراد زیادی را با خدمات شما آشنا کند.

برای ماندگاری مشتری تلاش کنید

ماندگاری مشتری برای همه انواع مشاغل مهم است. کار بر روی بهبود روش ارتباطی بین برند شما و مشتریان را می‌توان با استفاده صحیح از بازاریابی پیامکی به دست آورد. سرویس پیامکی به مراتب بهتر از برقراری ارتباط از طریق تماس تلفنی است. مخاطبان همچنین ترجیح می‌دهند پیام متنی را به جای صحبت با تلفن دریافت کنند. بر اساس یک مطالعه، بیش از 50 درصد مشتریان به جای تماس تلفنی، پشتیبانی پیامک ترجیح می‌دهند. پیگیری مشتری با پیامک، همیشه فرصتی برای درآمد دوباره به شما می‌دهد.

به روز رسانی باعث افزایش فروش می شود

به‌روزرسانی اپ یا سایت و برنامه‌ریزی برای بهتر شدن باعث ایجاد حس دلبستگی در مخاطب می‌شود. مشتریان همیشه به برندهایی توجه می‌کنند که برای بهتر شدن وقت می‌گذارند. اما اگر بروزرسانی را به مخاطب اطلاع ندهید ممکن است زحمت شما هدر رود. سرویس پیامکی یک روش عالی برای اطلاع دادن بروزرسانی به مخاطب است.

افزایش فروش، تبلیغات پیامکی، خرید پنل

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

جمع بندی

استفاده از سرویس پیامکی در مشاغل پستی کاربرد گسترده‌ای دارد. شما می‌توانید از این روش برای تبلیغات کار خود و اطلاع رسانی در مورد وضعیت بسته‌های ارسال شده کمک بگیرید. در حال حاضر هیچ روش جایگزینی که بتواند مانند پیامک همه خدمات را پوشش دهد وجود ندارد.

تقریبا همه افراد جامعه دارای سیم کارت هستند و احتمال باز شدن پیام‌ها بیش از ۹۸ درصد است. شما می‌توانید از سرویس پیامک برای احراز هویت، ثبت فرایند پست و تایید تحویل پست استفاده نمایید. اطلاع رسانی دقیق باعث افزایش اعتماد مشتری به شما و ماندگاری مخاطبان شما خواهد شد. انتخاب صحیح یک پنل پیامکی برای خدمات پستی می‌توان تاثیر قابل توجهی بر توسعه کسب و کار شما داشته باشد. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می‌توانید با ما تماس بگیرید.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *