چگونه ارسال پیامک مناسبتی را فعال کنیم؟

چگونه ارسال پیامک مناسبتی را فعال کنیم؟

با ارسال پیامک مناسبتی در کسب‌وکارتان حس ارزشمند بودن را به مشتریان هدیه می‌دهید. اغلب ما این تجربه را داریم که پشت ویترین لوازم التحریر مشغول تماشای کارت‌های تبریک بودیم یا برای انتخاب از بین کارت‌پستال‌های تبریک پر رنگ و لعاب وقت گذاشته‌ایم. این هدایای مناسبتی را به اشخاصی ارسال می‌کردیم که برایمان اهمیت داشته­‌اند. امروزه به خاطر امکال ارسال پیامک و وجود فضای مجازی، کمتر از این کارت‌ها استفاده می‌کنیم. بنابراین با سامانه ارسال پیامک سیگنال می‌توان همان حس ارزشمند بودن را به دیگران داد.

 یکی از اصول بازاریابی نیز ایجاد حس ارزشمند بودن برای مشتریان است. اغلب مشتریان در تعامل با صاحبان کسب‌وکار این حس را دارند که فقط برای فروش محصول به آنها احترام گذاشته می‌شود و یا اگر به نیازهای آن‌ها توجه می‌شود، باز هم به خاطر تولید مطلوب‌تر و فروش هدفمندتر است. اگر مشتری شما احساس کند به شخصیت او اهمیت گذاشته می‌شود و برای شما ارزشمند است، جدا از تعاملات خرید و فروش، فضای دوستانه­‌ای خلق کرده‌اید.

به طور ناخودآگاه همه انسان‌ها دوست دارند مهم و ارزشمند باشند. اعتماد‌سازی و وفادار بودن مشتری بعد از ایجاد این حس آسان­‌تر خواهد بود. ترفندهایی برای خلق این حس، در جذب مشتری وجود دارد. اما جدا از جذب مشتری، نگه داشتن مشتریان قدیمی نیز اهمیت زیادی دارد. یکی از ساده­‌ترین کارها، ارسال پیامک مناسبتی است. این مناسبت­‌ها می­‌توانند روز تولد و تبریک مناسبت­‌های سال باشد. برای ارسال پیامک مناسبتی از پنل پیامکی سیگنال، چند راه وجود دارد که در ادامه توضیحات کامل داده می‌­شود.

انواع ارسال پیامک مناسبتی از سامانه ارسال پیامک

پیامک­‌های مناسبتی را می­‌توان به صورت ارسال پیامک انبوه یا برای هر فرد مجزا ارسال کرد. منظور از ارسال پیامک انبوه ارسال پیام­‌های تبریک و تسلیت تقویم رسمی است. مانند تبریک اعیاد، تبریک روز مادر یا روز پدر است. ارسال پیامک مناسبتی به صورت تکی مربوط به مناسبت­‌های شخصی می‌­شود. مانند روز تولد. زمانی از ارسال پیامک انبوه مناسبتی به صورت گروهی استفاده می‌­شود که بخواهیم پیامک مناسبت خاصی را به همه کاربران یا بخشی از جامعه هدف ارسال کنیم. متن پیامک را آماده کرده، ارسال گروهی را تنظیم می­‌کنیم.

برای ارسال پیامک مناسبتی، برای هر شخص به صورت مجزا و مشخص مانند پیام تبریک روز تولد، از منوی اصلی آیکون «امکانات» را انتخاب کنید و از گزینه­‌های زیر شاخه این آیکون «پیامک مناسبت» را انتخاب کنید.

نحوه ارسال پیامک مناسبتی با دستگاه ارسال پیامک

برای تنظیم پیامک روز تولد، قبل از ورود به این بخش باید فیلد «روز تولد» ایجاد شود. برای این کار مراحل زیر را انجام دهید:

1-انتخاب گزینه فلیدهای اضافی در قسمت امکانات

در این بخش یک فیلد برای تاریخ تولد کاربران تنطیم کنید. به این صورت که نام فیلد را در کادر می‌­نویسید. مثلاً (تاریخ تولد)

روی گزینه «ایجاد فیلد» کلیک کنید. شما یک فیلد جدید ساخته­‌اید.

2-انتخاب گزینه دفترچه تلفن در قسمت امکانات

در بخش دفترچه تلفن به این ترتیب عمل کنید:

  • در سمت چپ از بین سه گزینه مشاهده، ویرایش و حذف، گزینه «ویرایش» را انتخاب کنید.
  • با انتخاب این گزینه کادری باز می‌­شود که شامل بخش‌­های: ویرایش نام دفترچه، فیلدهای اضافی و فیلدهای کنونی است. در بخش «فیلدهای اضافی» سمت راست، فلید «تاریخ تولد» را انتخاب کنید.
  • در همان خط سمت چپ، روی گزینه «اضافه کردن فیلد» کلیک کنید. به این صورت فیلد تاریخ تولد تأیید می‌­شود.

3-انتخاب گزینه افزودن شماره در قسمت امکانات

  • کادری باز می‌­شود که دو گزینه «به صورت دستی» و «از طریق فایل اکسل» را شامل می‌­شود. گزینه «به صورت دستی» را انتخاب کنید.
  • انتخاب گزینه “افزودن شماره” در بخش امکانات

در کادری که باز شده است، روی گزینه «ایجاد سطر پیشرفته» کلیک کنید.

در این قسمت شما می‌­توانید برای هر کاربری که اطلاعات آن از پیش ثبت شده، در فیلد اضافی که ایجاد و تأیید کرده‌­اید تاریخ تولد آن کاربر را وارد کنید.

4-انتخاب گزینه پیامک مناسبتی در قسمت امکانات

روی گزینه «افزودن تبریکات» کلیک کنید.

کادری باز می­‌شود که درباره شماره ارسال پیامک و دفترچه­ تلفن و نوع فیلد از شما سوال می­‌پرسد. می‌­توانید متن پیام تبریک تولد کاربر را نیز در آن تنظیم کنید.

خط آخر از این کادر از شما می­‌خواهد ساعت ارسال پیامک را تنظیم کنید. روی ساعت مورد نظر کلیک کنید.

گزینه «ساخت پیامک» در انتهای کادر را فشار دهید.

به این صورت کاربر شما در روز تولد و ساعتی که تنظیم کرده‌­اید پیامک تبریک تولد خود را توسط سامانه ارسال پیامک سیگنال دریافت خواهد کرد.

جمع‌­بندی

ارسال پیامک مناسبتی به دو صورت ارسال پیامک انبوه و ارسال پیامک اختصاصی برای هر کاربر امکان‌پذیر است. شما می­‌توانید به صورت اختصاصی برای تولد هر کاربر پیام تبریک تولد بفرستید. قالب آماده برای ارسال پیامک تبلیغاتی و مناسبتی در پنل ارسال پیامک وجود دارد. نام شرکت، مؤسسه یا شخصی را که بهترین پیام تبریک تولد را برای شما فرستاده است در قسمت نظرات برایمان بنویسید.

مقالات مرتبط