عوامل عدم موفقیت در یک فروش پیامکی

ارسال اس ام اس,پنل اس ام اس

هدف هر تبلیغ با پنل اس ام اس تغییر دادن میزان آگاهی، نوع برداشت و ترجیحات مصرف کننده یا مخاطب می باشد.  اگر مشتریان به فروشگاه، سالن یا مکان کسب و کار شما مراجعه کنند می توانید در ازای ارائه تخفیف روی خرید یا هدایای رایگان، شماره موبایل آن ها را دریافت کنید این اره حل ساده ای است و مردم از دریافت هدیه یا تخفیف خوشحال می شوند و باعث می شود شما با ارسال اس ام اس تبلیغاتی موفق داشته باید ولی برخی از عوامل هستند که باعث عدم موفقیت در فروش پیامکی شما می شوند که در زیر شرح داده خواهند شد.

با چنین تبلیغاتی شما می توانید افزایش فروش ویزه ای را در محصولات خود ببینید.

مهم ترین عوامل عدم موفقیت در یک فروش پیامکی:

می خواهید بفروشید

اصلی ترین دلیل عدم موفقیت در فروش این است که در وهله نخست هدف و تمرکز خود را بر فروش گذاشته اید می خواهید کالا ، سرویس خود را بفروشید.

صبر ندارید


برای داشتن فروش موفق با پنل اس ام اس باید صبور باشید، باید حوصله به خرج دهید و با مشتریان خود با متانت وارد مذاکره شوید.


از سوال های تکراری و ساده لوحانه ی مشتریان خود رنجور نشوید به تک تک ایراداتی که مشتری به شما و کالا، سرویستان وارد میکند با آرامش پاسخ دهید و سعی کنید نشان دهید که رفع نیازخواسته ی وی برای شما در اولویت قرار دارد.

تماس نامناسب

یکی دیگر از دلایل عدم موفقیت در فروش با ارسال اس ام اس برقراری تماس های نا مناسب است. اینکه با فرد مستعد و نیازمند کالا  سرویس خود در زمان مناسب و به شکل مناسب تماس بگیریم از اهمیت بالایی برخوردار است.

بازار هدف خود را به شکل صحیح انتخاب کنید و پس از انتخاب زمان مناسب جهت ارسال اس ام اس اقدام کنید.

عدم پیگیری

پیگیری از مهم ترین مراحل فروش است که ضعف در آن می تواند از اصلی ترین دلایل عدم موفقیت شما در فروش باشد.

بعد از معرفی، قطعا نیاز به پیگیری مخاطب خواهید داشت.

معرفی نادرست

خب این مساله هم می تواند زمینه ساز بسیاری از شکست ها باشد وقتی فردی درست با کالا سرویس ما آشنا نشود دیگر پیگیری خیلی سخت تر از چیزی که هست، خواهد شد.

در معرفی محصول و سرویس خود به ۴ سوال پاسخ دهید:

چی هست، به چه درد مخاطب می خورد، چطور باید از آن استفاده کند و چقدر برای وی هزینه خواهد داشت و در نهایت تمام پروسه معرفی خود را با  ارسال اس ام اس و تبلیغات پیامکی در کم ترین زمان ممکن، انجام دهید.

 نداشتن برنامه

وقتی به صورت کیلویی شروع به تبلیغات و بعد برقراری ارتباط با مشتریان احتمالی می کنیم، طبعا کیلویی هم جواب می گیریم و کیلویی هم کسب و کار را مدیریت می کنیم.

برای هر اقدامی در کسب و کار خود، برنامه ای مکتوب و مرتب تدوین کنید و حرکت خود را بر مبنای آن انجام دهید.

موارد فوق را حتما در پروسه تبلیغات پنل اس ام اس فروش خود پیاده کنید تا شانس شما برای فروش کالا به اندازه چشم گیری افزایش پیدا کند.


تنها راه مطمئن شدن

 

 

هیچ کس نمی‌تواند موفقیت یک تبلیغ پیامکی با ارسال اس ام اس را ضمانت کند تنها راه مطمئن شدن تست کردن آن است ولی تعدادی از عناصر هستند که با بکار بردن آن ها می‌توان شانس موفقیت یک تبلیغ یا سامانه اس ام اس را افزایش داد. بهتر است در تبلیغ کسب و کار خود عوامل عدم موفقیت در یک فروش پیامکی را بدانید.

از این عناصر جهت موفقیت در تبلیغ با سامانه اس ام اس استفاده نمایید:

 • روی اهدافتان تمرکز کنید

تا زمانی که ماهیت چیزی که می‌خواهید را ندانید آن را به دست نمی‌آورید این اصل هم در زندگی شخصی و هم تهیه تبلیغ پیامکی موثر است.

اگر می‌خواهید مردم نسبت به تبلیغ با ارسال اس ام اس شما عکس‌العمل نشان دهند حتما باید هدف مشخصی داشته باشید. آیا هدفتان این است که به فروشگاهتان بیایند و از محصولات منحصر به فرد شما دیدن کنند و محصولات شما را خریداری کنند؟


در تبلیغات پیامکی هدفتان هر چه که باشد باید تمام عناصر تبلیغ را طوری درگیر آن هدف کنید که مشتریان متقاعد شوند آن هدف برآورده می‌شود.


فرض کنید هدفتان این است که مشتریان را جهت مراجعه برای دیدن از محصولات ترغیب نمایید در این ‌صورت مثلا باید بگویید: همین حالا برای بازدید از محصولات ما مراجعه کنید.

اگر تبلیغ شما شامل یک شاهد است از او بخواهید تا سخن خود را با چنین جمله‌ای شروع کند یک بار بازدید از محصولات ما می‌تواند زندگی شما را برای همیشه تغییر دهد.

اهداف چندگانه می‌توانند باعث سردرگمی مشتریان گردند و زمانی ‌که مردم سردرگم شوند معمولا عملی انجام نمی‌دهند.

 • تهیه تبلیغ هوشمندانه

اولین قدم در موفقیت یک تبلیغ با سامانه اس ام اس افزایش احتمال دیده شدن آن از طرف گروه هدف است. استفاده از تبلیغی که برای یک رادیوی بین المللی تهیه شده در یک رادیوی محلی موسیقی نمی‌تواند ‌ایده خوبی باشد.

در مورد علایق بازار هدف خود اطلاعات کسب نمایید و از علایق مخاطبان باخبر شوید.

تا زمانی که در مورد این مسائل اطلاعاتی نداشته باشید نمی‌توانید تبلیغ پیامک هوشمندانه بسازید در حقیقت پول خود را دور ریخته‌اید بدون آنکه بازار هدفتان تبلیغ شما را دیده باشند.

 • مزیت رقابتی انحصاری

چرا مصرف‌کنندگان باید به جای رقبایتان با شما تجارت کنند؟ حتی گاهی با وجود قیمت بالاتر.

آیا شما زحمت بیشتری از قابلیت انتخاب را به مشتریان پیشنهاد می‌کنید؟ یا از لحظه سفارش به مدت 8 ساعت کالای سفارش داده شده را تحویل می‌دهید؟

از آنجا که غالبا مزیت رقابتی انحصاری شما مهم‌ترین چیزی است که می‌توانید به مشتریان پیشنهاد نمایید توجه کنید که در سر تیتر تبلیغ با سامانه اس ام اس به برگه گارانتی محصولات خود اشاره کنید.

اگر احتمالا از حداقل یک مزیت رقابتی برخوردار نیستید بهتر است سریعا به فکر آن باشید.

اگر مزیت رقابتی منحصر به فردی که بتوانید ارزشمندی آن را متذکر شوید ندارید و فقط به قیمت خود به عنوان یک مزیت رقابتی انحصاری تاکید می‌کنید این کار باعث از دست دادن جایگاهتان خواهد شد و تبلیغات ارسال اس ام  اس با سامانه اس ام اس موفقی نخواهید داشت.


راهکارهایی برای موفقیت در بازاریابی پیامکی

 

اینطور در نظر میگیریم که در حال حاضر شما با شیوه ی کار پنل پیامک آشنایی دارید و اکنون آماده اید که از آن برای رونق کسب و کارتان استفاده نمایید. پس اکنون وقت آن رسیده که از عبارات کلیدی ما برای موفقیت در بازاریابی پیامکیتان بهره ببرید. در ادامه متوجه می شوید که چگونه ارسال اس ام اس کنید و آمارهای به دست آمده را تحلیل و بررسی کنید. در این مقاله از 5 عبارت کلیدی برای موفق شدن در بازاریابی پیامکی و رونق کسب و کارتان صحبت می کنیم.

در حال حاضر، احتمالا دارید متن اس ام اس تبلیغاتی خود را می نویسید، و برای مشتریان ویژه خود پیشنهاد های خاصی را از طریق پنل پیامک ارسال اس ام اس می کنید.

اما متاسفانه هنوز هیچ فردی اقدام به خرید محصولات شما نکرده و این امر سبب تعجب و ناراحتی شما شده است.


ما راهکارهایی برای موفقیت در بازاریابی پیامکی که باعث جلب توجه مخاطبان شما می شوند را معرفی می نماییم تا اس ام اس های ارسالیتان بیش از گذشته تاثیرگذار باشد.


 • رایگان
 • به ما سر بزنید
 • فراموش نکنید
 • این پیامک را نشان دهید
 • پیامک بفرستید تا برنده شوید

رایگان

احتمالا از پیش می دانید که استفاده از این کلمه چه اهمیت بالایی دارد.

اما هنگامی که از این کلمه استفاد می کنید همانند این است که به مشتریان خود بگویید: بپر

و آن ها در پاسخ خواهند گفت از کجا؟

به جرات می توان گفت که همه ی افراد علاقه مند هستند که محصولی رایگان از شما دریافت کنند، هنگامی که بدانند پیشنهاد شما صادقانه است مطمئن باشید که بدون درنگ اقدام به خرید و استفاده از خدمات شما خواهند کرد.

به ما سر بزنید

اگر با مفهوم بازاریابی آشنا دارید باید این را هم بدانید که عبارت اگر محصول خوبی ارائه نمایید، مشتریان خود به خود به سراغتان می آیند دیگر در بازار رقابتی امروزی کاربردی ندارد.

فراموش نکنید

همه ی افراد از پنل پیامک برای فروش محصولات خود استفاده نمی کنند.

برخی از سازمان ها و شرکت ها از پنل پیامک برای برقراری ارتباط با کارمندان خود اس ام اس ارسال می کنند، مثلا برای زمان برگزاری جلسات یا تغییرات به وجود آمده در قوانین را به کارمندان یادآوری می کنند.

این پیامک را نشان دهید

برای کاربران خود کد تخفیف اختصاصی ارسال اس ام اس کنید و آن ها را ترغیب کنید که به شما سر بزنند.

آن ها می توانند با نشان دادن پیامک اختصاصی خود از تخفیفات شما بهره مند شوند.

این کار سبب می شود تا آن ها به شما و نام تجاریتان اعتماد خاصی پیدا کنند.

پیامک بفرستید تا برنده شوید

این نوع اس ام اس ها تعداد مشتریان شما را افزایش می دهند.

این اس ام اس ها باید حاوی مطالب ارزشمندی باشند و پیشنهادی که به مشترینتان می دهید باید آن ها را وسوسه کند.


چگونگی موفقیت با طرح بازاریابی پیامکی

 

موفقیت نهایی هر برنامه بازاریابی پیامکی به ایجاد طرحی مناسب و نحوه اجرای آن وابسته است. با پیروی از مراحل اساسی این طرح ارسال اس ام اس تبلیغاتی، به نتایج تجاری بیشتر و بهتری نسبت به رسانه های بازاریابی سنتی دست پیدا می کنید. به کارگیری سامانه پیامکی می تواند راه حلی مناسب برای این طرح باشد. هدف اصلی هر فعالیت بازاریابی، افزایش میزان تعاملات تجاری است پس یک هدف واقع بینانه، مشخص و قابل سنجش انتخاب کنید.

این طرح به گام های متمایز زیر تقسیم می شود:

 • هدف گذاری برنامه
 • تدارکات برنامه
 • آغاز برنامه
 • اجرای برنامه
 • سنجش برنامه

هدف گذاری برنامه

از طریق چند سناریو کار کنید نه فقط یک سناریو. برای مثال، برای یک رستوران، محاسبه کنید که یک نرخ پاسخ ۱۰ درصدی در نتیجه نهایی چه تاثیری خواهد داشت.

همین کار را برای نرخ پاسخ ۲۰%، ۳۰% و ۴۰% انجام دهید. با این که ممکن است برخی از نرخ های پاسخ طرح ریزی  شده بلافاصله قابل حصول نباشند، مشاهده تاثیر نرخ های پاسخ متفاوت بر نتیجه نهایی یک هدف نهایی را فراهم می آورد که می  توان با بلوغ بیشتر برنامه پیامکی روی آن کار کرد.

منظور ما این است که به نتایج خوب بسنده نکنید و به دنبال کسب نتایج عالی باشید. در این صورت تاثیر فوق العاده استفاده از سامانه پیامکی را در رونق کسب و کارتان مشاهده خواهید کرد.

تدارکات برنامه

در مقاله گذشته راجع به کاربرد اس ام اس در تبلیغات آشنا شدیم، به عنوان مثال یک رستوران ممکن است چنین ارسال اس ام اس کند: برای پیوستن به طرح موبایلی ما عبارت  EATS را به شماره ۱۲۳۴۵ ارسال کنید.

می توانید درون فروشگاه ها هم رضایت افراد را برای شرکت در این برنامه کسب کنید.

پرسنل داخل فروشگاه باید آموزش ببینند تا مردم را برای ملحق شدن به برنامه پیامکی وسوسه کنند. مثلاً در مورد یک رستوران گارسون ها موقع ارائه صورت حساب می توانند از مشتری بخواهند که دراین کمپین شرکت کنند.

در همه موارد، ثبت نام در برنامه پیامکی زمانی با بیشترین موفقیت همراه است که ثبت نام فرد در برنامه برای او سود فوری به ارمغان بیاورد مانند همین الان به ما ملحق شوید و فوراً یک تخفیف ۱۰ درصدی برای خرید بعدی خود دریافت کنید. انواع دیگر پیام پیشنهاد می  کنند که فرد در نوعی مسابقه یا لاتاری شرکت کند و در صورت برنده شدن آیتم ارزشمندی را دریافت می  کند.

زمان تبلیغ باید کاملاً نزدیک به پیشنهاد یا رویداد خاصی باشد که در حال تبلیغ آن هستید.

تبلیغات شما نباید بیشتر از ۲ پیام در هفته باشد(مگر اینکه پیشنهاد شما وابسته به روزهای خاصی از هفته است مانند تخفیف هایی که در روزهای دوشنبه، چهارشنبه و جمعه به مشتریان داده می  شود)، حتی اگر این پیامها ۲ یا ۳ بار در ماه ارسال شوند، بهتر است.

در اینصورت است که مشتریان شما با دریافت پیام احساس می کنند که در صورت پاسخ ندادن به آن چیزی را از دست می دهند.

مجدداً در این مورد نیز تجربه بهترین راهنمای شماست.


تبلیغ و ارسال اس ام اس بیش از حد باعث می شود که مشتریان از حضور در لیست ارسال شما انصراف دهند و همچنین برنامه پیامکی شما تاثیر و اهمیت خود را از دست بدهد.


آغاز برنامه

در شروع می  توانید با ارائه یک پیشنهاد خاص یک  روزه تا جاییکه می  توانید مشتریان بیشتری را درگیر این برنامه کنید و تا حد امکان به تعداد مشترکین بیفزایید.

اجرای برنامه

این مرحله آسان ترین بخش طرح بازاریابی پیامکی است! شما در مورد نحوه تبلیغ، مورد تبلیغ، زمان و تعداد تکرار آن تصمیم  گیری کرده اید. حالا فقط باید از سامانه پیامکی استفاده کنید تا تبلیغات خود را زمان بندی و تایید کنید.

سنجش برنامه

این یک مرحله اساسی و مهم است که غالباً به آن کمتر توجه می  شود. سنجش کارایی تبلیغمان توسط سامانه پیامکی.

اکنون قادر به مقایسه اهداف و نتایج هستید. اگر نتایج واقعی پایین  تر از اهداف شما باشند، ممکن است نتایج را دست بالا گرفته باشید.

حتی این امکان وجود دارد که تبلیغات و ارسال اس ام اس شما در زمان نادرست انجام شده باشد یا هر دلیل دیگری داشته باشد.

این دلیل هر چه که باشد، درباره مواردی مانند اهداف، قدرت و زمانبندی پیام تبلیغاتی تجدیدنظر کرده و در صورت امکان آنها را تغییر دهید.

مطمئن باشید با انجام دادن این مراحل، نتایجی فراتر از حد انتظار کسب می کنید و اگر کل برنامه را تمام و کمال انجام دهید به نتایج بهتر وبیشتری هم می رسید.


 

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *