کاربرد منشی پیامکی یا پاسخگوی خودکار پیامک

کاربرد منشی پیامکی یا پاسخگوی خودکار پیامک

اگر از بازاریابی پیامکی برای برند، شرکت و… خود استفاده می‌کنید، می‌توانید با کمک پاسخگوی خودکار پیامک یا منشی پیامکی، به مخاطبان خود بهتر و سریع‌تر پاسخ دهید. در واقع پاسخگوی خودکار پیامکی به شما کمک می‌کند تا ارتباط خود را با مخاطبان قوی‌تر کنید و آنان را معطل دریافت پاسخ نگذارید. در این مقاله قصد داریم به بررسی این قابلیت مهم و مؤثر پنل‌های پیامکی بپردازیم و آن را از جنبه‌های مختلف بررسی کنیم. با ادامه این مطلب ما را همراهی کنید.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

پاسخگوی خودکار پیامکی چیست؟

پاسخگوی خودکار پیامکی چیست؟

منشی پیامکی ابزاری است که در اتوماسیون پنل پیامکی قرار دارد. این ابزار از کلمات کلیدی مشخص شده برای ارسال پاسخ سریع به مخاطبان استفاده می‌کند. وقتی متنی از جانب مخاطب ارسال شود و دارای کلمه کلیدی خاصی باشد، پاسخی که برای آن کلیدواژه مشخص شده است، برای مخاطب ارسال می‌شود. شما در زمان مدیریت اتوماسیون پنل پیامکی باید مشخص کنید که کدام کلمه کلیدی به عنوان محرک استفاده شود. وقتی مخاطب متنی با آن کلمه کلیدی ارسال کند، یک پاسخ از پیش تعریف شده دریافت خواهد کرد. این ابزار را افرادی می‌توانند استفاده کنند که خط اختصاصی خریداری کرده باشند و این خط قابلیت دریافت و ارسال پیامک را داشته باشد.

اینفوگرافی کاربرد منشی پیامکی

منشی پیامکی یک ابزار بازاریابی تجاری و انعطاف‌پذیر است که می‌تواند کاربردهای فراوانی در زمینه بازاریابی، خدمات مشتریان و به دست آوردن اطلاعات باارزش داشته باشد. کسب و کارها می‌توانند از پاسخگوی خودکار پیامکی برای موارد زیر استفاده کنند:

  • ارائه تخفیف‌ها و تبلیغات
  • خوشامدگویی به مشترکین جدید
  • پاسخگویی سریع به سوالات فروش و پشتیبانی
  • ارائه یادآوری‌ها، به روز رسانی‌ها و هشدارها
  • ایجاد نظرسنجی
  • به اشتراک‌گذاری فایل‌ها و محتواها
  • افزایش فروش
نحوه عملکرد پاسخگوی خودکار پیامکی

نحوه عملکرد پاسخگوی خودکار پیامکی

در این بخش طرز کار منشی پیامکی را توضیح می‌دهیم. فرض کنید یک مشتری به شما پیامک می‌دهد و از شما می‌خواهد زمانی را برای قرار ملاقات به او اعلام کنید. شما از قبل در اتوماسیون پنل پیامکی خود پیام‌هایی را بر اساس کلمات کلیدی مختلف آماده کرده‌اید. در نتیجه برای کلمه کلیدی «قرار ملاقات» نیز پیامی آماده دارید. هر بار که متنی با این کلمه کلیدی دریافت می‌کنید، سیستم با یک متن از پیش تعیین شده پاسخ را ارسال می‌کند. به عنوان مثال:

با سلام، مشترک گرامی، لطفا زمان مدنظر خود را برای قرار ملاقات اعلام کنید یا برای تنظیم وقت با شماره 12345 تماس بگیرید.

برای این که بتوانید به بهترین نحو ممکن از منشی پیامکی استفاده کنید، بهتر است همیشه پیام خود را شخصی‌سازی کنید. مخاطبان از این که مستقیماً مورد خطاب واقع شوند، خرسند می‌شوند.

تا جایی که امکان دارد برای استفاده از چنین پیام‌هایی از زمان مشخص استفاده کنید. فرض کنید که می‌خواهید پیامی را برای زمانی که در دفتر خود حضور ندارید، مشخص کنید. مردم می‌خواهند زمان دقیق در دسترس بودن شما را بدانند. در نتیجه اگر غیبت شما طولانی شود، به دنبال راه دیگری برای مسئله خود می‌گردند و احتمالاً سراغ شما را نخواهند گرفت. متونی همچون «به زودی با شما تماس خواهیم گرفت» مشکلی را حل نمی‌کند؛ زیرا آنان نمی‌دانند که منظور شما از این «به زودی» دقیقا چه زمانی است. باید در این باره پیام مشخص‌تری را تعیین کنید:

در حال حاضر در دسترس نیستم اما تا پایان تاریخ 30/2/1401 به شما تماس خواهم گرفت.

در ادامه نمونه دیگری می‌آوریم:

از تماس شما با شرکت سیگنال سپاسگزاریم. ساعات کاری ما از 9 صبح تا 5 بعد از ظهر است. ما ظرف 24 ساعت آینده با شما تماس خواهیم گرفت.

مثال دیگر:

ممنون از تماس شما، ما در حال حاضر در دسترس نیستیم اما در صورت نیاز به کمک فوری می‌توانید با شماره 12345 تماس بگیرید.

کاربردهای پاسخگوی خودکار پیامک و مزایای آن

کاربردهای پاسخگوی خودکار پیامک و مزایای آن

منشی پیامکی به شما این امکان را می‌دهد که در بالاترین سرعت به برخی از رایج‌ترین پاسخ‌های مخاطبان خود جواب دهید. این گونه می‌توانید در زمان صرفه‌جویی کنید و وقت خود را بیشتر برای پاسخ دادن به سوالات غیرعادی‌تر بگذارید. وقتی جواب سوالی مشخص است و نیازی به شخصی‌سازی و پاسخ متفاوت ندارد، بهترین راه این است که از منشی پیامکی اتوماسیون پنل پیامکی استفاده کنید. در ادامه به بررسی کاربردها و مزایای استفاده از پاسخگوی خودکار اس ام اسی می‌پردازیم.

امکان استفاده در جهت ارسال پیام‌های خوشامدگویی

وقتی مشترک جدیدی در سایت شما ثبت نام می‌کند یا با ارسال عدد یا کلمه کلیدی مختص به عضویت در خبرنامه، عضویت خود را تایید می‌کند، بهتر است برای وی پیام خوشامدگویی ارسال شود. در واقع این پیام تایید ثبت نام فرد را نشان می‌دهد. ممکن است فردی عدد مختص به ثبت نام را ارسال کند اما متوجه نشده باشد که ثبت نام وی انجام شده است یا خیر. 

با ارسال پیامد خوشامدگویی متوجه می‌شود که شما پیام درخواست ثبت نام یا عضویت وی را دریافت کرده‌اید. همچنین می‌توانید پیام را به صورت شخصی‌سازی شده ارسال کنید یعنی نام فرد را در ابتدای پیامک قرار دهید و اطلاعات مربوط به بخش موردنظر هر مخاطب را برای وی ارسال کنید. می‌توان در این پیامک لینک سایت، راهنما و نحوه کار، لینک ویدئوی آموزشی و… را ضمیمه کرد.

امکان استفاده در جهت یادآوری‌ها

از دیگر مزایای منشی پیامکی این است که می‌توان از آن در جهت ارسال یادآوری‌ها استفاده کرد. یادآوری رزرو بلیت، قرار ملاقات، پیشنهادات حساس به زمان، تمدید قرارداد و… با استفاده از این ابزار امکان‌پذیر است. شما می‌توانید این یادآوری‌ها را از قبل مشخص کنید تا در زمان تعیین شده به صورت خودکار برای مخاطبان ارسال شوند. به عنوان مثال، فردی وقت ملاقاتی ثبت کرده و حال تاریخ یا ساعت وقت خود را فراموش کرده است. منشی پیامکی شما قبلا برای تایید وقت رزرو برای این فرد پیامکی ارسال کرده است:

محمد عزیز، وقت شما ثبت شده است.

لغو قرار ملاقات با ارسال: لغو

یادآوری زمان ملاقات با ارسال: یادآوری

حال اگر فرد واژه لغو را ارسال کند، قرار ملاقات او لغو می‌شود و پیامی آماده مبنی بر این تصمیم برای او ارسال می‌شود:

مراجع عزیز، لغو قرار ملاقات با موفقیت انجام شد. دریافت وقت مجدد با ارسال: قرار ملاقات

ممکن است فرد واژه یادآوری را ارسال کند. در این صورت پیامی به صورت خودکار برای او ارسال می‌شود:

با سلام، قرار ملاقات شما در تاریخ 30/2/1401 و ساعت 10 است. منتظر حضور گرم شما در سالن شماره 2 هستیم.

استفاده از منشی پیامکی برای  اعلان‌ها و به روزرسانی‌ها

امکان استفاده در جهت اعلان‌ها و به روزرسانی‌ها

با کمک این ابزار می‌توانید هشدارهایی را در جهت استفاده از محصول، انقضا، موفقیت یا عدم موفقیت پرداخت، آپدیت شدن پشتیبانی، تایید خرید، اعلان تحویل کالا و… برای مخاطبان ارسال کنید. به عنوان مثال، فرض کنید پیامک ارسال بسته پستی از جانب فروشنده به شرکت پست، برای خریدار ارسال شده است. حال در این پیامک آورده شده است که اگر شخص می‌خواهد اطلاعاتی را در مورد روند ارسال بسته خویش دریافت کند، باید کلیدواژه «ارسال بسته» را به همان شماره ارسال کند. بنابراین، اگر فرد می‌خواهد بداند که بسته پستی وی در کدام مرحله ارسال قرار دارد، می‌تواند «ارسال بسته» را به همان شماره بفرستند و پس از آن پیامکی همانند پیام زیر برای وی ارسال خواهد شد:

مشترک گرامی، بسته پستی شما به شماره 12345 به مأمور پست تحویل داده شده است و تا ساعاتی دیگر به دست شما می‌رسد.

گرفتن نظرات و بازخوردها

با استفاده از این ابزار می‌توانید نظرسنجی پیامکی انجام دهید و بازخورد مخاطبان را از خرید، خدمات و… دریافت کنید. به عنوان مثال، پس از اتمام افتتاحیه فروشگاه و دریافت شماره حضار، می‌توان پیامک نظرسنجی را با کلیدواژه‌های مشخصی برای آنان ارسال کرد: 

مشترک گرامی، از شما دعوت می‌شود تا در نظرسنجی کوتاه پنل پیامکی سیگنال شرکت کنید و برای خرید بعدی خود 20 درصد تخفیف بگیرید. در صورت تمایل، «بله» را ارسال کنید.

لغو شرکت در نظرسنجی با ارسال: خیر

در این جا و در مرحله اول نظرسنجی کلیدواژه‌ها شامل «بله» و «خیر» می‌شوند. وقتی فرد پاسخ «بله» را ارسال کرد، می‌توانید از وی تشکر کنید و سوال خود را این گونه ارسال کنید:

با تشکر از شما، به تجربه آخرین خود از سایت ؟؟؟؟؟؟ از 1 تا 10 چه نمره‌ای می‌دهید؟

در پایان نظرسنجی هم می‌توانید پیام آماده تشکر را ارسال کنید و کد تخفیفی برای فرد بفرستید.

ارسال خبرنامه و پیشنهادات

با منشی پیامکی می‌توانید پیشنهادات و نکاتی را بر اساس فعالیت‌های هر مخاطب و مجموعه‌ای از محرک‌های از پیش تعریف شده مثل تولد، سالگرد و… ارسال کنید و به مخاطب نشان دهید که به یاد او هستید.

به عنوان مثال، می‌توانید پیامک خبرنامه خود را برای مخاطب ارسال کنید. سپس در انتهای آن بنویسید:

عضویت در خبرنامه با ارسال عدد 1

وقتی فرد عدد 1 را ارسال کرد، شما متنی از قبل مشخص شده به عنوان تایید ثبت نام برای او ارسال خواهید کرد. در انتهای این پیامک نیز باید راهی برای انصراف بگذارید. به عنوان مثال:

لغو عضویت با ارسال: لغو

وقتی فرد وازه لغو را ارسال کند، متن منشی پیامکی شما که مختص به انصراف از خبرنامه است، برای فرد ارسال می‌شود.

تعامل و ارتباط با مشتریان قدیمی با استفاده از منشی پیامکی

تعامل مجدد با مشتریان قدیمی

با کمک پاسخگوی خودکار پیامکی می‌توانید به مشتریان سابق خود نیز پیام ارسال کنید و ارتباط مجددی با آنان برقرار کنید.

سرعت عمل

منشی پیامکی به شما این امکان را می‌دهد تا پاسخ مشتریان خود را در اسرع وقت بدهید و به خواسته آنان رسیدگی کنید. این گونه در وقت هم صرفه‌جویی می‌کنید و می‌توانید تمرکز خود را روی مسائل دیگری بگذارید.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

سخن نهایی

در این مقاله به بررسی کاربردهای پاسخگوی خودکار پیامک یا منشی پیامکی پرداختیم و برای هر کدام از کاربردهای آن مثالی آوردیم. با کمک پاسخگوی خودکار پیامکی می‌توانید در اسرع وقت به مخاطبان خود پاسخ دهید. کافی است مخاطبان شما کلمه کلیدی را ارسال کنند و پیامی از قبل تعیین شده در اسرع وقت برای آن‌ها ارسال شود. در واقع شما باید کلمات کلیدی را در اتوماسیون پنل پیامکی مشخص کنید و برای هر کدام از آن‌ها متنی را آماده کنید. بسیاری از پیام‌هایی که از جانب سایت‌ها، شرکت‌ها و… برای ما ارسال می‌شوند، با همین شیوه مشخص شده‌اند و به دست ما می‌رسند. نظر شما در این باره چیست؟ لطفا نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *