لغو پیامک های تبلیغاتی و سرویس های پیامکی

لغو پیامک های تبلیغاتی و سرویس های پیامکی

لغو سرویس‌ های پیامکی بزرگترین دغدغه کسانی است که صبح تا شب در حال دریافت پیامک ‌های تبلیغاتی آزاردهنده هستند. پیامک‌ هایی که به صورت انبوه در زمان‌ های نامناسب ارسال می‌ شوند و به جای ترغیب مخاطب به خرید ، او را دور می کنند.

برخی از پیامک های تبلیغاتی که در ساعات پایانی شبانه روز به گوشی ها ارسال می شود اغلب حاوی محتوای غیرواقعی با محتوای جعلی است و بیشتر از اطلاع رسانی و تبلیغات آزاردهنده است. برخی از این پیامک ها با ارائه اطلاعات نادرست و کلمات کلیدی جذاب و توخالی، ما را به شرکت در مسابقات پیامکی تشویق می کنند که ممکن است به هر دلیلی منجر به سرقت اطلاعات مالی و شخصی ما شود.

یکی از مهم ترین حقوق مشتریان رعایت حریم شخصی است شرکت‌ ها و مشاغل مختلف باید قبل از ارسال پیامک‌ های تبلیغاتی خود، کد لغو پیامک بفرستند. این کار نشانه احترام به نظر مشتری است و اعتبار کسب و کار شما را بالاتر می برد.

در ادامه به روش‌ های لغو سرویس های پیامکی می پردازیم.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

نحوه شکایت از پیامک های تبلیغاتی

شکایت شهروندان از پیامک های تبلیغاتی انبوه از زمانی آغاز شد که مزاحمت از طریق پیامک با سیم کارت شخصی گسترش یافت. در این صورت حتی با لغو پیامک تبلیغاتی نیز نمی توانید جلوی این سیم کارت ها را بگیرید. برای این منظور، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات راه دیگری را پیشنهاد کرده است.

در صورت دریافت پیامک مزاحم از سیم کارت خود حتما با شماره 195 تماس بگیرید و این مساله را گزارش دهید. این کار برای شما هیچ هزینه ای ندارد. ضمناً سیم کارت بلافاصله توسط سیستم هوشمند بررسی و مسدود می شود. متخلف شناسایی شده و در نهایت قانون ارسال پیامک های مزاحم درباره آن اعمال می شود.

اما قبل از آن باید انواع پیامک ها را بشناسید تا آن پیامک هایی که برایتان مهم هستند را مسدود نکنید!

لغو سرویس های پیامکی مشاغل

تبلیغات پیامکی مختلف یا به دلیل ایجاد مزاحمت و یا هزینه بر بودن برای مخاطب، لغو می شوند. این پیامک ها چند مدل هستند:

1-پیامک های تبلیغاتی مشاغل

شرکت ها این نوع پیامک ها را از طریق پنل پیامکی به صورت انبوه برای تعداد گسترده ای از مخاطبین هدف خود ارسال می کنند. این پیامک ها محتواهای معرفی محصول، کد تخفیف، پیشنهادات ویژه و لینک سایت یا اینستاگرام دارند و هیچ گونه هزینه ای از شما کسر نمی کنند.

با غیرفعال کردن پیام های متنی، مشاغل مورد علاقه شما دیگر نمی توانند برای شما پیامک ارسال کنند. این بدان معناست که تا زمانی که تمایل خود را نشان ندهید از تخفیف در فروشگاه پوشاک مورد علاقه خود مطلع نخواهید شد.

2-پیامک های خدماتی مشاغل

پیامک های خدماتی یا اطلاع رسانی همان پیامک هایی هستند که از فروشگاه‌ها یا آژانس مسافرتی دریافت می کنید. این پیامک ها برای اطلاع رسانی و آگاهی از خدمات هستند.

این پیامک ها حتی به شماره های بلک لیست مخابرات هم فرستاده می شوند.

مشاغل مختلف از طریق پنل پیامکی این نوع اس ام اس ها را برای مخاطبین خود ارسال می کنند.

پیامک های ارسالی سرویس خط خدمات نباید جنبه تبلیغاتی داشته باشد. هنگام خرید سرویس آنلاین، شرکت ها متعهد می شوند که پیامک های غیر تبلیغاتی ارسال کنند و در صورت دریافت پیام تبلیغاتی از این خطوط، می توانید از فرستنده پیام شکایت کنید.

3-پیامک ارزش افزوده

پیامک Vas مخفف value added service است. به معنای خدمات ارزش افزوده یا خدمات مبتنی بر محتوا.

به مجموعه خدماتی که کاربر بابت آنها پول دریافت می کند خدمات ارزش افزوده می گویند.

انواع مختلفی از سیستم های ارزش افزوده وجود دارد. از کتاب های صوتی و تصاویر گرفته تا برنامه های کاهش وزن و آموزش در هنرها و زبان های مختلف و غیره. مثلاً فرض کنید یک اپلیکیشن کتاب صوتی دارید و چندین داستان صوتی در اپلیکیشن مخاطبان به صورت رایگان وجود دارد، اما اگر می خواهید داستان های دیگری را گوش دهید، باید هزینه آن را بپردازید یا در همان برنامه، مثلاً هر فصل را بپردازید. یا بخشی از کتاب اگر بخواهید آن را تهیه کنید باید هزینه خاصی بپردازید.

4– پیامک هایی که به هیچ وجه لغو نمی شوند

پیامک هایی که از طرف بانک ها و دیگر سازمان های دولتی مانند نیروی انتظامی و پلیس، قوه قضائیه و دولت به دست شما می رسند قابل لغو کردن نیستند و لغو کردنشان هم اصلا درست نیست.

به عنوان مثال نیروی انتظامی یا قوه قضائیه گاهی پیامک اطلاع رسانی اخطار درباره انواع کلاه بردای برای شهروندان ارسال می کنند و دریافت شان ضروری است.

پیامک هایی مانند واریز و برداشت از حساب بانکی، جریمه و تخلف خودرو، وضعیت قضایی، تایید سفارش، رمز عبور، هدف پروژه و… برای کاربران خط خدمات دولتی ارسال می شود.

لغو سرویس های پیامکی همراه اول

روش‌های مختلفی برای لغو سرویس‌های پیامکی یا پیامک‌های تبلیغاتی کسب و کارها توسط کاربران اپراتور همراه اول ابداع شده است که در ادامه به طور کامل به شما معرفی خواهد شد: 

 • استفاده از اپلیکیشن همراه من

یکی از بهترین و ساده‌ترین روش‌ها برای لغو سرویس‌های پیامکی همراه اول، استفاده از اپلیکیشن همراه من است. به کمک این اپلیکیشن، شما می‌توانید تمامی تراکنش‌های مربوط به سیم کارت‌های همراه اول را مشاهده کنید. علاوه بر این، بخش‌های مرتبط با لغو پیامک تبلیغاتی در این اپلیکیشن طراحی شده‌اند که به کاربران اجازه می‌دهند سرویس‌های پیامکی خود را مسدود یا لغو کنند. اگر یکی از کاربران اپراتورهای همراه اول هستید، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا این اپلیکیشن را نصب کنید. اپلیکیشن همراه من تنها روی گوشی‌های هوشمند و سایر رایانه‌ها نصب می‌شود. 

بعد از نصب و فعالسازی این اپلیکیشن، وارد بخش درخواست حذف پیامک تبلیغاتی شوید. البته روش ارسال درخواست لغو پیامک تبلیغاتی در اپلیکیشن‌های به روز رسانی شده همراه من کمی با نسخه‌های قدیمی متفاوت است. در نسخه‌های جدید، ابتدا باید اپلیکیشن روی حالت پیشرفته قرار بگیرد. بعد از فعال سازی حالت پیشرفته، بخش خدمات را انتخاب کنید و وارد آن شوید. 

در این بخش، تمامی خدماتی که از طرف شرکت همراه اول برای شما به عنوان یکی از کاربران این اپراتور ارسال می‌شود قابل مشاهده است. از میان تمامی خدمات، خدمات پیامک انبوه را انتخاب کنید. بعد از لغو پیامک تبلیغاتی، دیگر کسب و کارها نمی‌توانند پیامکی برای شما ارسال کنند. اما توجه داشته باشید که پیامک‌هایی با محتوای آموزش و سرگرمی همچنان برای شما ارسال خواهند شد. 

 • ارسال پیام کوتاه

یکی دیگر از روش‌های لغو پیامک تبلیغاتی، ارسال پیام کوتاه است. همانطور که می‌دانید، کسب و کارهای مختلف می‌توانند با اپراتورهای همراه اول و ایرانسل قرارداد ببندند و از این طریق پیامک‌های انبوه خدماتی و تبلیغاتی را برای کاربران ارسال کنند. شرایط و قوانین خاصی برای استفاده از خدمات پیامک انبوه توسط کسب و کارهای مختلف وجود دارد.

 به عنوان مثال، یکی از مهم‌ترین شرایط این است که کسب و کارها به کاربران اجازه لغو پیامک‌های تبلیغاتی را بدهند. زمانی که یک کاربر در پاسخ به یک شماره تبلیغاتی خاص، کلماتی مثل لغو و off را ارسال کند، تمامی پیامک‌های تبلیغاتی که از آن پیش شماره برای کاربر ارسال می‌شوند حذف خواهند شد. همچنین کسب و کار مورد نظر دیگر قادر به ارسال پیام برای کاربر نخواهد بود. البته توجه داشته باشید که این روش بسیار بهتر از استفاده از کد دستوری است. 

کد دستوری همراه اول تمامی پیامک‌های تبلیغاتی را لغو می‌کند. بنابراین، کاربر دیگر پیامک تبلیغاتی دریافت نخواهد کرد. اما با ارسال پیام به پیش شماره مورد نظر، صرفاً پیامک‌های تبلیغاتی مرتبط با آن کسب و کار لغو خواهد شد.

 • ارسال پیامک به 8999

یکی دیگر از روش‌های لغو سرویس‌های پیامکی، ارسال پیامک به یک پیش شماره ثابت است. البته این روش دقیقا مانند کد دستوری تمامی پیامک‌های تبلیغاتی را به صورت همزمان مسدود می‌کند. بنابراین، اگر قصد لغو یک شماره خاص را دارید، نباید از این روش استفاده کنید. برای لغو پیامک تبلیغاتی، عدد ۱ را به شماره ۸۹۹۹ بفرستید. بعد از آن به صورت کاملا خودکار تمامی پیامک‌های تبلیغاتی لغو خواهند شد.

 البته توجه داشته باشید که صرفاً پیامک‌های تبلیغاتی لغو می‌شوند و اپراتور همراه اول هیچ تضمینی در رابطه با لغو پیامک‌های خدماتی به شما نخواهد داد. اساساً پیامک‌های خدماتی با پیامک‌های تبلیغاتی متفاوت هستند. پیامک‌های خدماتی صرفاً جهت اطلاع رسانی به کاربران ارسال می‌شوند. به عنوان مثال، آغاز ثبت نام سهام عدالت یک مثال کوچک برای پیامک‌های خدماتی است. بنابراین، می‌توان گفت هدف پیامک‌های خدماتی ارسال اطلاعات و آموزش کاربران است و با پیامک‌های تبلیغاتی تفاوت دارد. 

کد ارسالی برای لغو پیامک تبلیغاتی همراه اول

علاوه بر روش‌هایی که در بخش‌های قبل بیان شد، روش دیگری نیز برای لغو پیامک تبلیغاتی وجود دارد. اگر علاقه‌ای به حذف اپلیکیشن همراه اول ندارید یا می‌خواهید پیامک‌های تبلیغاتی را از طریق ارسال پیام حذف کنید، می‌توانید از کد دستوری استفاده کنید. این روش نسبت به سایر روش‌ها بیشتر مورد توجه کاربران قرار گرفته است. به گونه‌ای که گزارشات نشان می‌دهد اکثر کاربران اپراتور همراه اول و ایرانسل اخیراً از همین روش برای لغو پیامک‌های تبلیغاتی استفاده کرده‌اند. برای لغو پیامک تبلیغاتی همراه اول از طریق کد دستوری، می‌توانید کد *800# را شماره گیری کنید.

 با شماره گیری این کد دستوری، صفحه جدیدی برای شما باز می‌شود که تعدادی از خدمات مرتبط با پیامک‌های تبلیغاتی را نشان خواهد داد. یکی از این خدمات، لغو پیامک‌های تبلیغاتی یا سرویس‌های پیامکی هستند. بعد از آن، می‌توانید عدد مربوط به خدمات مورد نظر را به صورت انگلیسی وارد کنید. در نهایت با کمک کد دستوری، تمامی پیامک‌های تبلیغاتی لغو می‌شوند. 

کد لغو تبلیغات پیامکی ایرانسل

برای لغو تبلیغات پیامکی ایرانسل نیز روش‌های مختلفی وجود دارد. یکی از ساده‌ترین روش‌های لغو پیامک تبلیغاتی، استفاده از کد دستوری است. در ادامه به طور کامل کدهای مرتبط با لغو سرویس‌های پیامکی را به شما معرفی خواهیم کرد:

. کد دستوری #800*

اپراتور ایرانسل دقیقا مشابه اپراتور همراه اول از یک کد دستوری یکسان برای حذف پیامک تبلیغاتی استفاده می‌کند. البته کد دستوری دیگری نیز برای لغو پیامک تبلیغاتی ایرانسل وجود دارد که در ادامه برای شما بیان خواهد شد. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای لغو سرویس‌های پیامکی، استفاده از کد دستوری  #800* است. این کد دستوری یک کد مشترک است. یعنی تمامی اپراتورهای ایرانسل همراه اول و رایتل می‌‌توانند از این کد برای لغو سرویس‌های پیامکی کاربران خود استفاده کنند. البته این کد دستوری صرفاً برای لغو پیامک تبلیغاتی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

 خدمات گوناگونی از طریق کد دستوری  #800* به کاربران ارائه خواهد شد. به عنوان مثال، یکی از این خدمات مشاهده خدمات فعال مربوط به اپراتور ایرانسل است. زمانی که عدد مربوط به گزینه خدمات فعال از طریق این کد دستوری ارسال شود، یک پیامک برای کاربر فرستاده خواهد شد که در آن تمامی خدمات فعال قابل مشاهده خواهند بود. البته کاربران می‌توانند هر کدام از این خدمات را که به آن علاقه ندارند، متوقف کنند.

 گزینه‌های مربوط به قطع خدمات فعال نیز در این کد دستوری وجود دارد. یکی دیگر از خدمات مربوط به این کد دستوری، قطع تبلیغات و سرویس‌های پیامکی است. کافی است که کاربران بعد از شماره گیری کد  #800*، عدد ۳ را در محل مربوطه وارد کنند. بعد از آن تمامی پیامک‌های تبلیغاتی لغو خواهند شد. 

. کد دستوری #5006*

کد دستوری دیگری که کاربران اپراتور ایرانسل می‌توانند برای لغو سرویس‌های پیامکی از آن استفاده کنند، کد #5006* است. این کد دستوری خدمات مشابه کد قبلی به کاربران ارائه می‌دهد. با این تفاوت که امکان مشاهده خدمات فعال و لغو آن‌ها از طریق این کد دستوری امکان‌پذیر نخواهد بود. بعد از شماره گیری کد #5006*، یک صفحه جدید برای کاربران باز می‌شود که در آن گزینه اول مربوط به پیامک‌های تبلیغاتی است.

 زمانی که عدد مربوط به این گزینه در محل مربوطه وارد شود، یک منوی جدید باز خواهد شد. در این منو، دو گزینه جدید وجود دارد. اولین گزینه مربوط به دریافت پیامک‌های تبلیغاتی و گزینه دوم مربوط به عدم دریافت پیامک تبلیغاتی است. بدیهی دیگری است که کاربران می‌توانند عدد مربوط به گزینه دوم را ارسال کنند و از این طریق تمامی پیامک‌های تبلیغاتی لغو خواهند شد. 

لغو پیامک تبلیغاتی ایرانسل 

علاوه بر کد دستوری، روش‌های دیگری نیز برای لغو پیامک تبلیغاتی ایرانسل وجود دارد که در ادامه برای شما بیان خواهد شد. 

. اپلیکیشن ایرانسل من

بسیاری از افراد با اپلیکیشن ایرانسل من آشنا هستند. این اپراتور نیز دقیقا مانند اپراتور همراه اول یک اپلیکیشن برای ارائه خدمات خود به کاربران طراحی کرده است که از طریق آن می‌توان تمامی سرویس‌های پیامکی را لغو کرد. با استفاده از اپلیکیشن ایرانسل من، امکان خرید شارژ یا حتی بسته اینترنت به صورت ماهانه یا در بازه‌های زمانی مختلف وجود دارد. تمامی تراکنش‌های ایرانسل در این اپلیکیشن قابل مشاهده خواهند بود. 

گاهی اوقات نیز می‌توان از جوایز و تخفیفات مرتبط با کاربران اپراتور ایرانسل که در اپلیکیشن قرار داده می‌‌شوند، استفاده کرد. کاربرانی که علاقه‌ای به دریافت پیامک‌های تبلیغاتی ندارند، می‌توانند از طریق این برنامه سرویس‌های پیامکی را مسدود کنند. برای انجام این کار، ابتدا باید این اپلیکیشن را دریافت و نصب کنید. سپس با وارد کردن شماره تلفن همراه، می‌توانید وارد اپلیکیشن شوید و از خدمات آن استفاده کنید. بعد از ورود به این اپلیکیشن، به قسمت بالای صفحه نگاه کنید.

 در قسمت بالای صفحه سه خط کوچک وجود دارد. با لمس این قسمت، وارد حساب کاربری خود شوید. در این حالت گزینه‌های مختلفی به شما نمایش داده خواهد شد. در میان تمامی گزینه‌ها، پرونده را انتخاب کنید. در مرحله بعد آیکونی با عنوان مدیریت پیامک‌های تبلیغاتی ایرانسل مشخص خواهد شد. با لمس این آیکون، به راحتی قادر خواهید بود پیامک های تبلیغاتی را لغو کرده یا آن‌ها را فعال کنید. 

. ارسال پیامک

یکی دیگر از روش‌های رایج برای لغو پیامک تبلیغاتی، ارسال پیامک به یک شماره ثابت است. این روش دقیقا مانند اپراتور همراه اول است. با این تفاوت که شماره آن متفاوت می‌باشد. برای انجام این کار، لازم است عدد ۲ را به شماره ۵۰۰۵ ارسال کنید.

 بعد از ارسال این عدد، تمامی پیامک‌های تبلیغاتی شما لغو خواهند شد. البته توجه داشته باشید که با ارسال پیام به شماره ۵۰۰۵، تمامی پیامک‌های تبلیغاتی به صورت همزمان لغو خواهند شد و شما نمی‌توانید تعداد خاصی از پیامک‌های تبلیغاتی را مسدود کنید. 

. تماس با یک شماره ثابت 

روش دیگری که اپراتور ایرانسل برای لغو سرویس‌های پیامکی ابداع کرده است، تماس با پشتیبانی می‌باشد. با کمک تماس با پشتیبانی، قادر خواهید بود در کوتاه‌ترین زمان ممکن پیامک‌های تبلیغاتی خود را لغو کنید. برای انجام این کار، ابتدا عدد ۷۰۰ را شماره گیری کنید.

 در این حالت، به اپراتور ایرانسل متصل خواهید شد. در مرحله بعد، از پشتیبانی بخواهید که تمامی پیامک‌های خطوط ایرانسل را برای شما مسدود کند. گاهی اوقات می‌توان از شماره‌های دیگری برای اتصال به پشتیبانی ایرانسل استفاده کرد. به عنوان مثال، شماره ۰۹۳۷۷۰۰۰۰۰۰ لینک مستقیم شما را به پشتیبانی اپراتور ایرانسل متصل خواهد کرد. 

سخنی با صاحبین مشاغل

برای ارسال پیام های تبلیغاتی همیشه کاربران را مورد توجه قرار دهید و پیام را به صورت هدفمند ارسال کنید تا باعث آزار مخاطب نشوید. با سامانه پیامکی به راحتی می توانید جامعه هدف خود را شناسایی کرده و پیام مناسب را ارسال کنید.

بازاریابی پیامکی اصولی دارد که در صورت رعایت آنها تاثیر خوبی در جذب مشتری، معرفی محصول یا خدمات مناسب و افزایش فروش خواهد داشت. برای این که بدانید چگونه یک تبلیغات انبوه مناسب داشته باشید که مخاطبین هدف، اس ام اس های شما را لغو نکنند، با مشاورین سامانه پیامکی که در آن عضو هستید صحبت کنید و راهنمایی بگیرید.

سوالات متداول لغو پیامک

1-روش های لغو سرویس پیامکی همراه اول چیست؟

 • ارسال شماره مورد نظر به سرشماره رایگان 195 و ثبت شکایت
 • عدد 1 را به 8999 ارسال کنید
 • کد دستوری # 8999 * را اجرا کنید
 • با شماره 800 تماس بگیرید
 • اپلیکیشن همراه من را نصب کن 
 • با 9990 تماس بگیرید

2- روش های لغو سرویس‌ های پیامکی ایرانسل چیست؟

 • از طریق اپلیکیشن ایرانسل من
 • شماره‌گیری کد ‎#5006*

3- روش های حذف فوری پیامک تبلیغاتی رایتل چیست؟

 • ورود به نرم افزار رایتل من
 • ارسال يك پيامك خالي به شماره 800 يا شماره 195
 • شماره‌گيری كد دستوری #800* يا كد دستوري #195*

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

سخن پایانی

در این مقاله روش‌ های لغو سرویس‌ های پیامکی را برای شما توضیح دادیم. البته باز هم در نظر داشته باشید پیامک های تبلیغاتی دو دسته هستند. اس ام اس های از طرف اپراتورهای هماره اول، رایتل و ایرانسل و اس ام اس های شرکت ها، فروشگاه ها و کسب وکارهای مختلف.

اگر پیامک های دسته دوم را لغو کنید ممکن است از دریافت برخی پیامک های تخفیف، جشنواره، ورود کالاهای جدید و مسائلی از این دست دور بمانید.

به همین دلیل در صورت لغو دریافت این نوع پیامک ها در صورت تمایل می‌ توانید با کد دیگری مجدد آن ها را دریافت کنید.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *