افیلیت مارکتینگ یا همکاری در فروش با پیامک

افیلیت مارکتینگ یا همکاری در فروش با پیامک

در جهان امروز، روش‌های مختلفی برای تبلیغ محصولات و خدمات وجود دارد. در ساده‌ترین روش، می‌توانید به یک شرکت تبلیغاتی مراجعه کنید و بنر تبلیغاتی خود را در اختیار شرکت مورد نظر قرار دهید. از صبح روز بعد، بنر تبلیغاتی شما در تمام سطح شهر پخش خواهد شد. روش دیگر این است که از رسانه‌های اجتماعی مثل وبسایت یا اپلیکیشن‌های پیام رسانی برای تبلیغات استفاده کنید. این روش‌ها نیز بازدهی بالایی دارند.

 اما اگر نگاه دقیقی به روش‌های تبلیغات و بازاریابی داشته باشید، می‌بینید که تمامی این روش‌ها قدیمی شده‌اند و دیگر بازدهی آن‌ها مانند زمان گذشته نیست. بنابراین بازاریابان حرفه‌ای تصمیم گرفتند روش جدیدی برای تبلیغات محصولات و خدمات یک کسب و کار ابداع کنند. این روش جدید با عنوان افیلیت مارکتینگ شناخته شد.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

افیلیت مارکتینگ یا همکاری در فروش در پیامک تبلیغاتی

 البته افیلیت مارکتینگ صدها سال است که به شکل‌های مختلف در بازار جهانی انجام می‌شود. اما تنها چندین سال است که با نام تخصصی خود اجرا می‌شود. ابزارهای مختلفی برای اجرای افیلیت مارکتینگ وجود دارد. یکی از بهترین ابزارها استفاده از پیامک است. اگر کنجکاو شده‌اید که افیلیت مارکتینگ چیست و چه تاثیری بر موفقیت کسب کار دارد، پیشنهاد می‌کنیم باقی بخش‌های این مقاله را مطالعه کنید. 

افیلیت مارکتینگ چیست؟

افیلیت مارکتینگ با نام بازاریابی وابسته نیز شناخته می‌شود. در این روش بازاریابی، شما به عنوان یک کسب و کار یا یک فرد عادی، محصولات و خدمات شرکت دیگری را تبلیغ می‌کنید و به ازای فروش محصولات و خدمات، از شرکت مورد نظر حق کمیسیون دریافت خواهید کرد. افیلیت مارکتینگ هیچ تأثیری بر قیمت محصولات ندارد و محصولات و خدمات به همان قیمت قبلی به مشتریان فروخته می‌شوند. تنها تفاوت این است که بخشی از سود فروش محصول در اختیار نفر سوم قرار می‌گیرد که به عنوان واسطه برای فروش عمل کرده است. 

یکی از رایج‌ترین روش‌های افیلیت مارکتینگ این است که کسب و کارها تبلیغات محصولات و خدمات خود را در اختیار یک کسب و کار معتبر قرار دهند. به عنوان مثال، همه شما با برند کوکاکولا آشنا هستید. برند کوکاکولا سالیان سال است که محصولاتی مثل نوشابه گازدار و انواع نوشیدنی وارد بازار می‌کند. حال فرض کنید یک برند جدید تولید نوشابه و نوشیدنی وارد بازار شود. 

در صورتی که کمپانی کوکاکولا برای این برند جدید تبلیغات انجام دهد، تعداد زیادی از مردم برای خرید محصولات این برند جدید اقدام خواهند کرد. مردم همیشه به برندهای معتبر اعتماد دارند و هر چیزی که توسط آن‌ها تبلیغ شود را می‌پذیرند. اما این تنها روش اجرای افیلیت مارکتینگ نیست. همانطور که گفته شد، بازاریابی وابسته توسط افراد معمولی نیز انجام می‌شود. 

مراحل افیلیت مارکتنگ در بازاریابی پیامکی

مراحل اجرای افیلیت مارکتینگ با پیامک 

برای اجرای افیلیت مارکتینگ با پیامک بهتر است مراحل زیر را طی کنید: 

 • جایگاه خود را انتخاب کنید

اولین و مهم‌ترین قدم برای اجرای افیلیت مارکتینگ با پیامک، این است که جایگاه خود را در میان تمامی رقبا انتخاب کنید. اگر بخواهید صرفاً یک رقیب معمولی و تکراری باشید، به سرعت کنار گذاشته خواهید شد و اجرای افیلیت مارکتینگ تاثیری بر فروش محصولات و خدمات شما نخواهد داشت. اما اگر منحصر به فرد باشید، بسیاری از مردم برای خرید محصولات و خدمات شما اقدام می‌کنند. بنابراین ارزش کسب و کار خود را بالا ببرید.

 حتی اگر به یک نفر سوم برای تبلیغات و محصولات خود نیاز دارید، باز هم باید از بابت کیفیت محصولات و خدمات خود مطمئن باشید. در غیر این صورت، انتخاب پنل پیامکی برای اجرای افیلیت مارکتینگ تنها هدر دادن سرمایه اولیه خواهد بود. بنابراین به جای اینکه در رابطه با محصولات و خدمات خود اغراق کنید، برای موفقیت در افیلیت مارکتینگ محتوای عالی تولید کرده و توجه مشتریان را به سمت خود جذب کنید.

 • در مورد پلتفرم محتوا تصمیم بگیرید

افیلیت مارکتینگ معمولاً از طریق وب‌سایت یا رسانه‌های اجتماعی اجرا می‌شود. بنابراین به راحتی می‌توان از بازاریابی پیامکی برای اجرای افیلیت مارکتینگ استفاده کرد. زیرا پنل پیامکی تنها راه برای ارسال لینک وب سایت و رسانه‌های اجتماعی همراه با پیام تبلیغاتی است. با این حال، بهتر است قبل از پنل پیامکی، برای انتخاب پلتفرم محتوا تصمیم بگیرید. 

بسترهای مختلفی مثل وب سایت اینترنتی، یوتیوب، رسانه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام، برنامه‌ها و مواردی مانند این برای اجرای افیلیت مارکتینگ یا بازاریابی وابسته مناسب هستند. توصیه می‌کنیم قبل از اجرای بازاریابی وابسته یک وبسایت راه اندازی کرده و از بهینه سازی موتور جستجو برای ارتقاء وبسایت خود در گوگل استفاده کنید. در مرحله بعد، قادر خواهید بود با استفاده از بازاریابی پیامکی ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید. 

برقراری ارتباط و شناخت شرکتهای وابسطه در افیلیت مارکتینگ ضروری است.
 • شرکت ها یا افراد وابسته را پیدا کنید

یکی دیگر از این مراحل اجرای افیلیت مارکتینگ با پیامک، این است که شرکت‌ها و افراد وابسته را پیدا کنید. شرکت‌ها و افراد وابسته، مراکزی هستند که به صورت مستقیم با کسب و کار شما در ارتباط می‌باشند. بنابراین، افزایش فروش محصولات و خدمات شما به معنی افزایش درآمد آن‌ها خواهد بود. چنین کسب و کارهایی تمایل بیشتری برای پیوستن به کسب و کار و همکاری در فروش دارند. هنگام انتخاب شرکت‌ها و افراد وابسته، دقت زیادی داشته باشید. 

گاهی اوقات ممکن است شرکت مورد نظر تمایلی برای انجام تبلیغات و بازاریابی نداشته باشد. فرایند افیلیت مارکتینگ باید توسط افراد علاقه‌مند و داوطلب انجام شود. در غیر این صورت، بازدهی برای شما نخواهد داشت.

 البته می‌توانید از افراد معمولی یا شرکت‌های غیر وابسته که هیچ ارتباطی با کسب و کار شما ندارند نیز برای اجرای افیلیت مارکتینگ با پیامک استفاده کنید. اما یافتن مراکز غیر وابسته برای تبلیغات محصولات و خدمات بسیار سخت است. 

 • محتوای عالی ایجاد کنید

از دیگر مراحل اجرای افیلیت مارکتینگ با پیامک، این است که محتوای عالی ایجاد کنید. درست است که فرایند بازاریابی وابسته به صورت پیامکی انجام می‌شود، اما باز هم ممکن است بسیاری از دریافت کنندگان پیامک روی لینک  سایت و رسانه‌های اجتماعی شما کلیک کنند. در نتیجه، بهتر است وب‌سایت و رسانه‌های اجتماعی کسب و کار شما از جذابیت کافی برخوردار باشند. این مسئله برای کسب و کارهای آنلاین اهمیت بسیار بیشتری دارد. 

مزایای افیلیت مارکتینگ و همکاری در فروش

مزایای افیلیت مارکتینگ با پیامک چیست؟

اگر تا این قسمت از مقاله را به طور کامل مطالعه کرده باشید، ممکن است برای شما سوال ایجاد شده باشد که چرا باید از پیامک و بازاریابی پیامکی برای اجرای مارکتینگ استفاده کرد. در ادامه، برخی از مزایای افیلیت مارکتینگ با پیامک را برای شما بیان می‌کنیم تا درک بهتری از این مسئله داشته باشید: 

 • کم هزینه

بازاریابی وابسته نسبت به سایر روش‌های تبلیغات و فروش هزینه کمتری دارد. در صورتی که فرایند افیلیت مارکتینگ را با استفاده از پنل پیامکی انجام دهید، هزینه بازاریابی تا حد زیادی کاهش پیدا خواهد کرد. زیرا برای اجرای افیلیت مارکتینگ با پیامک، صرفاً لازم است پیامک تبلیغاتی مرتبط با برند خود را برای تعداد زیادی از مشتریان در شهرهای مختلف بفرستید. 

البته توجه داشته باشید که پیامک تبلیغاتی باید توسط کسب و کارهای معتبر یا افراد واسطه معمولی برای مشتریان فرستاده شود. کسب و کارهایی که به تازگی فعالیت خود را شروع کرده‌اند، می‌توانند از این روش بازاریابی برای فروش بیشتر محصولات و خدمات استفاده کنند.

 در ابتدای راه اندازی کسب و کار، هزینه‌های بازاریابی و تبلیغات بسیار سرسام‌آور هستند. زیرا بخشی از هزینه‌های اولیه باید برای محصولات، کارکنان، خرید تجهیزات، اجاره مکان و مواردی مانند این پرداخت شوند. اما با استفاده از بازاریابی وابسته، فقط به یک وب سایت و پنل پیامکی برای فروش بیشتر نیاز دارید. 

 • کم خطر 

افیلیت مارکتینگ با پیامک، علاوه بر کم هزینه بودن بسیار کم خطر است. ریسک انجام بسیاری از روش‌های بازاریابی مثل بازاریابی انسانی و بازاریابی تلفنی بالا است. این روش‌های بازاریابی دردسرهای زیادی دارند و در اکثر موارد نتیجه‌بخش نیستند. اما با استفاده از افیلیت مارکتینگ با پیامک، نیازی به استخدام نیروی انسانی نخواهد بود. نفر سوم یا شرکت‌های واسطه به راحتی می‌توانند با خرید پنل پیامکی فرایند بازاریابی را انجام دهند.

 • آسان و گسترده 

یکی دیگر از مزایای همکاری در فروش با پیامک، آسان و گسترده بودن آن است. اجرای بازاریابی وابسته، برخلاف سایر روش‌های بازاریابی بسیار ساده است. علاوه بر این، افیلیت مارکتینگ گستردگی بسیار زیادی دارد. 

یعنی شما به عنوان یک کسب و کار می‌توانید با چندین شرکت واسطه یا افراد معمولی قرارداد ببندید تا به ازای فروش محصولات و خدمات شما پورسانت دریافت کنند. این در حالی است که بسیاری از روش‌های بازاریابی، مثل بازاریابی تلفنی و بازاریابی انسانی محدود به زمان و مکان هستند و بازدهی چندانی ندارند.

مزایای همکاری در فروش با پنل پیامکی

بخش های مختلف افیلیت مارکتینگ با پیامک 

افیلیت مارکتینگ با پیامک از چند بخش مختلف ساخته شده است که در ادامه تمامی بخش‌های آن را برای شما بیان می.کنیم: 

 • مالک کسب و کار

یکی از مهم‌ترین ارکان افیلیت مارکتینگ، مالک کسب و کار است که به تولید محصولات و خدمات می‌پردازد. مالک کسب و کار اولین و مهم‌ترین فرد در چرخه فروش است. برخی افراد تصور می‌کنند مالک کسب و کار کوچک‌ترین کاری برای اجرای افیلیت مارکتینگ با پیامک انجام نمی‌دهد و همه چیز بر عهده شرکت‌ها یا افراد واسطه است. 

در حالی که مالک کسب و کار یا تولید کننده محصول، مهم‌ترین نقش را در اجرای بازاریابی وابسته دارد. طراحی استراتژی تبلیغاتی، خرید پنل پیامکی و توسعه وب سایت یا رسانه‌های اجتماعی همه بر عهده مالک کسب و کار و تولید کنندگان محصول هستند. 

 • همکار در فروش 

یکی دیگر از اعضای تشکیل دهنده بازاریابی افیلیت مارکتینگ با پیامک، همکار در فروش است. همکار در فروش، در واقع همان شرکت یا فردی است که به عنوان واسطه عمل می‌کند. نقش همکار در فروش این است که از کانال‌های ارتباطی مختلف برای ارسال پیامک تبلیغاتی استفاده کند. این شرکت‌ها یا افراد می‌توانند به صورت شراکتی فعالیت داشته باشند و سود پورسانتی دریافت کنند. معمولاً شرکت یا فرد واسطه می‌تواند در کنار تبلیغ برند و محصولات شما، نام تجاری خود را نیز تبلیغ کند. 

 • مصرف کننده 

یکی دیگر از بخش‌های تشکیل دهنده افیلیت مارکتینگ با پیامک، مصرف کننده است. مصرف کنندگان افرادی هستند که پیامک تبلیغاتی را دریافت کرده و روی لینک رسانه‌های اجتماعی یا لینک وب سایت کلیک می‌کنند. معمولاً مصرف‌کنندگان بر اساس علایق خود رفتار مختلفی نسبت به پیامک تبلیغاتی دارند. 

بنابراین، شناخت رفتار مصرف کننده اهمیت بسیار زیادی در موفقیت بازاریابی وابسته دارد. به عنوان مثال، ممکن است برخی از مصرف کنندگان واکنش بهتری نسبت به لینک شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام یا تلگرام داشته باشند. اما برخی دیگر ترجیح دهند صرفاً روی لینک وب سایت کلیک کنند و محصولات و خدمات خود را از وب سایت بخرند. بنابراین قبل از هر چیزی باید شناخت درستی از رفتار مصرف کنندگان داشته باشید. 

 • شبکه مدیریت افیلیت 

آخرین بخش افیلیت مارکتینگ با پیامک، شبکه مدیریت افیلیت است. این شبکه از چند شرکت یا بازاریاب حرفه‌ای تشکیل می‌شود که وظیفه بررسی تعداد کلیک و بازخوردهای مشتریان را دارند. همچنین پرداخت سود فروش به شرکت‌ها یا افراد واسطه وظیفه شبکه مدیریت افیلیت است.

درآمد و نحوه پرداخت ها در افیلیت مارکتنینگ یا همکاری در فروش

نحوه پرداخت در افیلیت مارکتینگ

پرداخت به شرکت‌ها یا افراد وابسته به شکل‌های مختلفی انجام می.شود که در ادامه برخی از آن‌ها را برای شما بیان می‌کنیم: 

 • پرداخت در ازای کلیک

یکی از روش‌های پرداخت سود به شرکت‌ها و افراد وابسته، پرداخت در ازای کلیک است. یعنی شما به عنوان مالک کسب و کار، بر اساس تعداد کلیک مشتریان به افراد یا شرکت‌های واسطه هزینه پرداخت می‌کنید. بسیاری از افراد پیامک تبلیغاتی را باز می‌کنند و احتمال کلیک روی لینک وبسایت رسانه‌های اجتماعی بسیار بالا است.

 • پرداخت به ازای فروش محصول

یکی دیگر از روش‌های پرداخت به شرکت‌ها یا افراد واسطه، پرداخت به ازای فروش محصول است. در این روش، افراد و شرکت‌های واسطه تنها زمانی هزینه دریافت می‌کنند که تعدادی محصول و خدمات به مشتریان فروخته باشند.

 • پرداخت به ازای جذب مشتری بالقوه

برخی از کسب و کارها به اعضای جذب مشتریان بالقوه نیز هزینه پرداخت می‌کنند. البته این روش پرداخت ممکن است بازدهی چندانی نداشته باشد. زیرا بسیاری از مشتریان بالقوه در نهایت برای خرید محصول اقدام نمی‌کنند.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

سخن پایانی

در این مقاله به طور کامل درباره افیلیت مارکتینگ با پیامک صحبت شد. افیلیت مارکتینگ یا بازاریابی وابسته یکی از روش‌های فروش محصولات و خدمات است که در آن یک شخص سوم وظیفه تبلیغ محصول و خدمات را برعهده دارد و به ازای فروش محصولات، هزینه یا پورسانت دریافت می‌کند. بهترین ابزار برای اجرای افیلیت مارکتینگ، پنل پیامکی است. زیرا هزینه بسیار کمی داشته و تعداد زیادی مشتری برای خرید محصولات و خدمات جذب می‌کند. همچنین کار کردن با آن بسیار ساده است.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *