کاربرد پنل پیامکی برای مراکز معاینه فنی

کاربرد پنل پیامکی برای مراکز معاینه فنی

در هر شغلی که باشید باید بازاریابی را به طوری جدی پیگیری کنید. اکنون برخلاف گذشته بازار بسیار رقابتی شده است و کسب‌وکارهایی موفق خواهند بود که به خوبی با مخاطبان ارتباط برقرار کنند و با معرفی خدمات خود آن‌ها را جذب نمایند. استفاده از بازاریابی پیامکی یکی از موثرترین شیوه‌هایی است که در دهه اخیر برای اطلاع‌رسانی و تبلیغ برندها مورد استفاده قرار گرفته است. مراکز معاینه فنی از مشاغلی هستند که اغلب افراد با  آن سروکار دارند. به همین دلیل استفاده از پنل پیامکی برای مراکز معاینه فنی می‌تواند تاثیر قابل توجهی در جذب مخاطبان داشته باشد. در این مقاله با کاربردهای این تکنیک و مزایای آن برای معاینه فنی خودرو آشنا می‌شویم.

باکمترین هزینه، خدمات یا محصولتو تبلیغ کن!!

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

معاینه فنی خودرو

معاینه فنی چیست؟

معاینه فنی به طور کلی به بررسی سلامت خودرو از لحاظ ایمنی و آلایندگی می‌پردازد. خودرویی که از لحاظ فنی به خوبی کار کند مواد آلوده کننده زیادی به هوا وارد نمی‌کند و باعث آسیب به محیط زیست نمی‌شود. همچنین مواردی مانند سلامت ترمزهای خودرو،‌ چراغ‌های و عقب، سلامت مخزن گاز و… از مواردی است که در معاینه فنی بررسی می‌شود. به همین دلیل قانون همه دارندگان خودرو را ملزم می‌کند که هر سال گواهی تایید معاینه فنی را دریافت کنند. با توجه به تعداد بالای خودروها، استفاده از پنل پیامکی برای مراکز معاینه فنی می‌تواند مشتری‌های زیادی را به سمت مرکز شما جلب نماید.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

کاربرد پنل پیامکی برای مراکز معاینه فنی

پنل پیامکی برای مراکز معاینه فنی

نزدیک به ۲۰ سال از ورود سامانه پیامکی به کشور ما می‌گذرد. در ابتدا به دلیل تعداد کم تلفن‌های همراه، از این روش به عنوان یک ابزار تبلیغاتی استفاده نمی‌شد، اما از اواخر دهه ۸۰ و با افزایش تعداد خطوط همراه بسیاری از شرکت‌ها به استفاده از بازاریابی پیامکی پرداختند. خیلی زود روشن شد که این روش بسیار موثر است و می‌تواند ابزار کاملی برای اطلاع‌رسانی و تبلیغات باشد. با ظهور سرویس‌های پیامک انبوه کسب‌وکارهای مختلف توانستند که با هزینه کمی خدمات خود را به تعداد بسیار زیادی از مخاطبان معرفی کنند. پنل‌های پیامکی با افزایش امکانات سرویس پیامک انبوه، امروزه خدمات متنوعی مانند ارسال پیامک خودکار، پیامک شخصی‌سازی شده، ایجاد مسابقه پیامکی و نظرسنجی را نیز ارائه می‌دهند.

شما با استفاده از پنل پیامکی برای مراکز معاینه فنی می‌توانید علاوه بر معرفی مرکز خود، زمان انقضای معاینه فنی، نوبت‌دهی پیامکی، ارجاع به تعمیرگاه و ده‌ها خدمات دیگر را به مخاطبان خود ارائه دهید.

مزایای استفاده از پنل اس ام اس در مراکز معاینه فنی

استفاده از سامانه اس ام اس می‌تواند مزایای قابل توجهی برای مراکز معاینه فنی به همراه داشته باشد. بعضی از این مزایا شامل موارد زیر است.

مزایای پنل پیامکی برای مراکز معاینه فنی

کاهش هزینه‌ها و زمان برای ارتباط با مشتریان مراکز معاینه فنی

به جرات می‌توان گفت که پیامک ارزان‌ترین روش تبلیغاتی است که در بازاریابی مورد استفاده قرار می‌گیرد. حتی ارسال چند هزار پیامک نیز هزینه زیادی برای شما به همراه نخواهد داشت. در حالی که اطلاع‌رسانی با روش‌های مشابه مانند تماس تلفنی یا نصب بیلبورد می‌تواند هزینه قابل توجهی به همراه داشته باشد. پیامک از لحاظ زمانی نیز یک روش فوری محسوب می‌شود. شما با صرف چند دقیقه وقت می‌توانید محتوای مورد نظر خود به تعداد دلخواهی از مخاطبان منتقل کنید؛ در حالی که سایر روش‌ها مستلزم صرف وقت و انرژی بسیار بیشتری هستند.

افزایش رضایت مشتریان مراکز معاینه فنی و بهبود ارتباط با آن‌ها

یک مزیت قابل توجه پنل پیامکی برای مراکز معاینه فنی این است که مزاحمت خاصی برای مخاطبان ایجاد نمی‌کند. هر فردی می‌تواند پیام را در زمان دلخواد مطالعه کند و در صورت تمایل به آن پاسخ دهد. در صورتی که تماس تلفنی می‌تواند موجب آزار مخاطبان شود. به همین علت اغلب مخاطبان نیز ترجیح می‌دهند که پیام‌های اطلاع‌رسانی و تبلیغاتی را به صورت پیامکی دریافت کنند.

ارائه اطلاعات دقیق و به‌روز به مشتریان مراکز معاینه فنی

پیامک به دلیل محتوای متنی،‌ معمولا دقیق‌ترین اطلاعات را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. مخصوصا زمانی که محتوا شامل اعداد و ارقام، هزینه یا آدرس باشد پیامک بهترین گزینه است. زیرا با ماندگاری محتوای پیامک، امکان مراجعه مجدد مخاطب به آن نیز وجود دارد. به علاوه با توجه به فوری بودن پیامک، اطلاعات آن همیشه به‌روز است. به ویژه اگر از امکانات ارسال پیامک خودکار استفاده کنید، اطلاعات لازم در لحظه برای فرد ارسال می‌شود.

امکان شخصی سازی پیامک‌ها برای مشتریان

پنل پیامکی برای مراکز معاینه فنی این امکان را فراهم می‌کند که پیامک‌ها را شخصی‌سازی کنید. به طوری که به صورت خودکار پیام‌هایی به مخاطبان ارسال شود که با ذکر نام آن‌ها، موارد لازم مانند مهلت انتقاض معاینه فنی، نتیجه معاینه یا صورت حساب پرداخت اعلام گردد.

تنظیم منشی هوشمند جهت پاسخ گویی به مشتریان

با تظیمات پیامک خودکار می‌توانید یک منشی هوشمند پیامکی داشته باشید. می‌توانید از مشتری بخواهید که با ارسال اعداد خاصی درخواست مورد نظر خود را اعلام کند تا پنل به طور خودکار با تنظیماتی که اعمال کرده‌اید به آن‌ها پاسخ دهد.

کاربردهای پنل پیامکی برای مراکز معاینه فنی

کاربردهای پنل اس ام اس در مراکز معاینه فنی

پنل پیامکی می‌تواند به منظور اهداف مختلفی مورد استفاده قرار گیرد. برخی از کاربردهای مهم پنل پیامکی برای مراکز معاینه فنی می‌تواند شامل موارد زیر باشد.

یادآوری تاریخ معاینه فنی خودرو

به کمک ارسال پیامک می‌تواند زمان تاریخ انقضا معاینه فنی خودرو را به مخاطبان خود اعلام نمایید و از آن‌ها بخواهید برای معاینه مجدد مراجعه کنند. همه این پیام‌ها می‌توانند به صورت خودکار و بدون دخالت شما ارسال شوند.

اعلام نتیجه معاینه فنی خودرو

پنل پیامکی می‌تواند نتیجه معاینه فنی هر خودرو را که در سیستم وارد می‌نمایید را به صورت خودکار به مخاطبان اطلاع دهد.

ارائه تخفیفات

ارائه تخفیف می‌تواند باعث جلب مشتری‌ها به سمت شما شود. به کمک پیامک می‌تواند مخاطبان را از این تخفیفات را دوره‌های خاصی که تخفیفات زمان‌دار دارید را اعلام نمایید.

ارسال آدرس مراکز معاینه فنی از طریق سامانه پیامکی به تفکیک منطقه

پنل پیامکی برای مراکز معاینه فنی این قابلیت را دارد که لیست مخاطبان را بر اساس نیاز شما (مانند محله) تفکیک نماید. شما می‌توانید آدرس مراکز و شعبه‌های خود را به تفکیک منطقه به مخاطبان اطلاع دهید.

یادآوری مدارک مورد نیاز برای مراجعه به مراکز معاینه فنی با اس ام اس

برای جلوگیری از اتلاف وقت مشتری‌ها می‌توانید پیش از مراجعه آن‌ها مدارک لازم برای صدور گواهی معاینه فنی را به مخاطبان اطلاع دهید.

یادآوری پیامکی مواردی که برای گرفتن تایید معاینه فنی باید رعایت کنند

پیش از مراجعه خودرو، می‌توانید به مخاطبان در مورد شرایط فنی لازم برای تایید معاینه اطلاع دهید تا پیش از آن به تعمیرات خودرو بپردازند.

ایجاد نظرسنجی، مسابقه پیامکی و قرعه کشی

برای تعامل بهتر با مخاطبان و شناخت انتظارات آن‌ها می‌توانید اقدام به برگزاری نظرسنجی، مسابقه پیامکی یا قرعه کشی نمایید. پنل پیامکی برای مراکز معاینه فنی این امکان را فراهم می‌کند که نتایج نظرسنجی و مسابقه را به صورت نمودار و گزارش دریافت کنید. 

ارجاع به تعمیرگاه‌های نزدیک برای حل مشکل در سریع‌ترین زمان

در صورت تشخیص مشکلی در خودرو، می‌توانید به کمک پیامک آدرس نزدیک‌نریم تعمیرگاه‌ها را به مخاطبان اطلاع دهید. می‌توانید با تعمیرگاه‌ها صحبت کنید و در ازای معرفی آن‌ها پورسانت دریافت کنید.

اطلاع رسانی در مورد تغییر مکان با ارسال پیامک به مشتریان قبلی

با ایجاد لیستی از مخاطبان می‌توانید هر تغییری مانند تغییر مکان شعبه را در سریع‌ترین زمان به آن‌ها اطلاع دهید.

ثبت اطلاعات مربوط به ماشین مشتری بصورت کامل در سیستم

با ثبت اطلاعات خودرو در سیستم و نتایج معاینه فنی و هرگونه جزئیات دیگر می‌توانید با ارسال پیامک و لینک دادن از مخاطبان دعوت کنید که شرح کامل وضعیت خودرو را در سایت یا اپلیکیشن مشاهده کنند.

پیامک ایرادات ماشین که باید برطرف شود

بعد از معاینه فنی می‌توانید لیست ایرادات خودرو که باید برطرف شوند را به مخاطب اطلاع دهید. به عنوان مثال تعویض آینه سمت راننده، ایراد لنت ترمز جلو و… را اطلاع می‌دهید.

کاربرد پنل پیامکی برای معاینه فنی

نوبت دهی پیامکی برای مراجعه مشتریان

در مواقع شلوغ مانند نزدیک عید نوروز که مسافرت‌ها زیاد است و مراجعه به معاینه فنی نیز بیشتر می‌شود می‌تواند زمان دقیق مراجعه افراد را به کمک پیامک اطلاع دهید تا از ازدحام جلوگیری شود.

کنترل پرداخت‌ها با پنل پیامکی

به کمک پنل پیامکی می‌توانید به صورت خودکار جزئیات پرداخت و تراکنش را به مشتری‌های خود اطلاع دهید.

نحوه پیاده‌سازی پنل اس ام اس در مراکز معاینه فنی

پیاده‌سازی پنل پیامکی برای مراکز معاینه فنی فرایند ساده‌ای دارد. همچنین در صورت نیاز می‌توانید از پشتیبانی سیگنال ادز کمک بگیرید. برای اجرای سامانه پیامکی کافی است مراحل زیر را دنبال کنید.

انتخاب پنل اس ام اس مناسب

در گام اول یک سامانه پیامکی مناسب انتخاب کنید. اگرچه تعداد پنل‌های موجود در بازار زیاد است، اما با دقت کنید که امکانات آن‌ها با نیازهای شما منطبق باشد. در قدم اول به ظاهر پلتفرم دقت کنید که ساده و کاربردی باشد. یک پنل مناسب باید امکان شارژ سریع حساب و ارسال فوری پیامک را فراهم کند. همچنین دقت کنید که پنل امکان اتصال به سیستم معاینه فنی، امکان ارسال پیامک خودکار، امکان تنظیم ساعت ارسال پیامک و ایجاد نظرسنجی را داشته باشد. پنل مناسب باید یک پشتیبانی قوی ارائه دهد. با استفاده خدمات پنل پیامکی سیگنال می‌توانید از پشتیبانی کامل در تمام مراحل بهره‌مند شوید.

اتصال پنل اس ام اس به سیستم مراکز معاینه فنی

پس از تهیه پنل مناسب باید آن را به سیستم مرکز خود متصل کنید. اتصال به سیستم مرکز معاینه فنی به شما کمک می‌کند تا پنل اطلاعات لازم را به طور خودکار از سیستم برداشته و طبق تنظیمات شما به مخاطبان ارسال نماید. با درخواست شما، پشتیبانی پنل اتصال به سیستم یا سایت را انجام خواهد داد.

طراحی پیام‌های مناسب برای ارسال

لازم است پیش از استفاده از پنل پیامکی برای مراکز معاینه فنی، متن پیامک‌ها را طراحی کنید. باید متن پیامک‌های خودکار را وارد پنل کنید تا سیستم با اضافه کردن اطلاعات مشتری، آن را به مخاطبان ارسال نماید.

تعیین استراتژی پیامکی

بهتر از پیش از شروع کمپین‌های پیامکی، نقشه راه خود را مشخص کنید. البته اگر در آغاز راه این مسئله برای شما مبهم است نگران نباشید. با آغاز استفاده از پنل، کم کم ایرادات روش‌های شما روشن می‌شود و آن را اصلاح می‌کنید. به طور کلی باید مشخص کنید که کمپین‌های شما باید چه اهدافی را دنبال کند. آیا صرفا می‌خواهید اطلاع‌رسانی کنید؟ یا قصد دارید پیام‌های آموزشی و مسابقه‌ای نیز ارسال کنید؟ قرار است که میزان ارتباط شما با مخاطب چند روز یا هفته یک بار باشد؟

نکات مهم استفاده از پنل پیامک یبرای مراکز معاینه فنی

نکات مهم برای استفاده موثر از پنل پیامکی برای مراکز معاینه فنی

برای اینکه بیشتر بهره‌وری را از پنل پیامکی داشته باشید لازم است که رعایت نکات خاصی را مدنظر قرار دهید. بعضی از این نکات در ادامه شرح داده شده است؛ نکات تکمیلی را می‌توانید از پشتیبانی پنل دریافت نمایید.

  • متن پیامک را ساده و کوتاه نگه دارید: متن پیام‌های تبلیغاتی نباید پیچیده و معماگونه باشند. همچنین محتوا نباید طولانی باشد؛ زیرا پیامک‌های طولانی معمولا خوانده نمی‌شوند.
  • به زمان ارسال پیام دقت کنید: پیام‌ها را در زمانی ارسال کنید که بیشترین توجه را دریافت کند. طبعا ارسال پیامک در نیمه شب یا ساعات استراحت بعد از ظهر ایده خوبی نیست.
  • در ارسال پیامک زیاده‌روی نکنید: تعداد پیامک‌ها نباید به اندازه‌ای باشد که برای مخاطبان مزاحمت ایجاد کند. در این صورت ممکن است مخاطب شماره شما را مسدود کند.
  • راه ارتباطی معرفی کنید: پیامک شما نباید صرفا با محتوای تبلیغاتی باشد؛ بلکه لازم است که حتما یک راه ارتباطی مانند شماره تماس یا آدرس کانال در آن قرار دهید.
هنوز برای کسب و کارت پنل پیامکی نداری؟

همین حالا تماس بگیرید (داخلی یک)

جمع بندی

همه کسب‌وکارهای تجاری نیازمند استفاده از شیوه‌های بازاریابی موثر هستند. بازاریابی پیامکی یکی از تکنیک‌های مفیدی است که در دهه گذشته بسیار محبوب و کاربردی بوده است. پیامک یک روش ارزان قیمت است که ارتباط سریع شما با مخاطبان را فراهم می‌کند. پیامک همچنین به وقت و انرژی زیادی نیاز ندارد. می‌توانید پنل پیامکی را به سیستم نرم افزاری خود متصل کنید و پیامک‌های خودکار ارسال کنید.

کاربردهای پنل پیامکی برای مراکز معاینه فنی بسیار زیاد است. شما می‌توانید از آن برای اعلام زمان انقضای معاینه فنی،ِ نوبت دهی پیامکی، اعلام نتیجه معاینه فنی، اعلام جزئیات پرداخت، منشی هوشمند پیامکی، ارجاع به تعمیرگاه و… استفاده کنید. برای استفاده از سامانه پیامکی لازم است که ابتدا یک پنل مناسب تهیه کنید و پس از اتصال به سیستم خود، پیامک‌های مورد نظر را ارسال نمایید. برای دریافت مشاوره بیشتر و تهیه پنل پیامکی حرفه‌ای کافی است با ما تماس بگیرید.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *