کاربرد بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی برای چرم فروشی

کاربرد بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی برای چرم فروشی

چرم فروشی یکی از مشاغل سنتی و دیرپای ایرانیان است که امروزه به شکل یک تجارت مدرن و پراستقبال درآمده است؛ به همین علت این کسب‌وکار معمولا مخاطبان خاص خود را دارد. این مسئله باعث می‌شود که بازاریابی برای این شغل اهمیت ویژه‌ای پیدا کند. استفاده از پنل پیامکی برای چرم فروشی یکی از روش‌های موثری است که می‌تواند این برندها را به جامعه هدف خود معرفی نماید و باعث توسعه این دسته شغلی شود.

محصولات چرم تنوع قابل توجهی دارند و تولید آن‌ها معمولا با خلاقیت‌های خاصی همراه می‌شود. این مزیت باعث می‌شود که محصولات چرمی همیشه بتوانند خود را با مد همراه کنند. از طرفی این موضوع امکان استفاده از فضای رقابتی تزئینات و اکسسوری را برای شما فراهم می‌آورد. فقط کافی است که بازاریابی را به خوبی بشناسید تا خود را از رقبا متمایز نمایید. در این مقاله با کاربردهایی که پنل پیامکی برای بازاریابی در اختیار چرم فروشی‌ها قرار می‌دهد آشنا می‌شویم.

باکمترین هزینه، خدمات یا محصولتو تبلیغ کن!!

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

پنل پیامکی چه کمکی به چرم فروشی می‌کند؟

بازاریابی پیامکی چیست و چه کمکی به چرم فروشی می‌کند؟

همه شما تا حدودی با بازاریابی پیامکی آشنا هستید و تاکنون پیام‌های تبلیغاتی مشاغل مختلف را دریافت کرده‌اید. اما آیا با ویژگی‌های این روش بازاریابی و نحوه استفاده از پنل پیامکی برای چرم فروشی آشنا هستید؟ عمر پیامک در کشور ما چیزی حدود ۲۰ سال است. در ابتدا به علت مشترکان کم تعداد تلفن همراه از این روش به عنوان یک ابزار تبلیغاتی استفاده نمی‌شد؛ اما به مرور و با گسترش استفاده از موبایل، از حدود سال ۱۳۸۷، کسب‌وکارهای مختلف از ظرفیت‌های این روش برای معرفی برند خود استفاده کردند. دیری نپایید که بازاریابی پیامکی به عنوان موثرترین روش تبلیغاتی مورد استفاده قرار گرفت. تاثیرگذاری این روش به حدی بالا بود که به عنوان اصلی‌ترین ابزار تبلیغاتی اغلب برندهای تجاری قرار گرفت.

هنوز هم با گذشت ۲۰ سال از عمر پیامک، هیچ کدام از روش‌های جدید نتوانسته‌اند مزایا و کاربردهای پیامک را به طور جامع در خود جمع کنند. بنابراین می‌توان گفت همچنان این روش به عنوان پربازده‌ترین روش تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی استفاده می‌شود. بازاریابی با این روش برای چرم فروشی‌ها می‌تواند به صورت‌های مختلفی انجام شود. این تکنیک این امکان را برای شما فراهم می‌کند که در کمترین زمان و با ارزان‌ترین قیمت محصولات خود را معرفی کنید، کد تخفیف ارائه کنید و برند خود را معروف‌تر نمایید.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

مزایای پنل پیامکی برای چرم فروشی

پنل پیامکی برای چرم فروشی

پنل پیامکی در واقع نوعی سرویس ارسال پیامک انبوه است که می‌تواند با امکانات دیگری نیز همراه شود. شما علاوه بر اینکه می‌توانید از این سرویس به حجم بالایی از مخاطبان با نام برند خود پیامک تبلیغاتی ارسال کنید، می‌توانید با اتصال پنل به سایت یا اپلیکیشن خود پیامک‌های خودکار و شخصی سازی شده را نیز ارسال نمایید.

بدین معنا که با تعریف کردن پیام‌های استاندارد، از پیامک‌هایی مانند خوشامدگویی به سایت، پیام احراز هویت، پیامک تایید خرید، پیامک نهایی کردن سبد خرید و پیامک اطلاع‌رسانی ارسال پستی و کد رهگیری استفاده نمایید. همچنین پنل پیامکی به شما امکان می‌دهد نظرسنجی یا مسابقه برگزار نمایید و همچنین نتایج آن را به صورتی آماری تجزیه و تحلیل نمایید. همه این امکانات این مزیت را برای شما فراهم می‌کند که برند خود را شناخته‌تر کرده و با مشتریان ارتباط بهتری بگیرید. برخی از مزایای پنل پیامکی برای چرم فروشی شامل موارد زیر است:

هزینه پایین

پیامک ارزان‌ترین روش ارتباطی در کشور ما محسوب می‌شود. حتی ارسال چند هزار پیامک تبلیغاتی نیز هزینه قابل توجهی نخواهد داشت. در صورتی که اگر بخواهید از سایر روش‌های تبلیغاتی مانند اجاره بیلبورد، تبلیغات فضای مجازی، تبلیغات تلفنی و… استفاده نمایید هزینه شما به شدت بالاتر خواهد بود.

مخاطبان بسیار زیاد

امروز دیگر به جرات می‌توان گفت نزدیک به ۱۰۰ درصد مردم یک سیم کارت دارند. بنابراین شما به راحتی می‌توانید با هر کسی ارتباط برقرار نمایید. در صورتی که دامنه تبلیغات همه روش‌های دیگر بسیار محدودتر است.

سریع‌ترین روش

اگر بخواهید موضوعی را به طور فوری به مخاطبان اطلاع دهید، هیچ روشی به اندازه پنل پیامکی برای چرم فروشی سریع نخواهد بود. برای مثال اگر یک روز تا پایان فروش ویژه شما باقی مانده است می‌توانید این را با یک پیامک به مخاطبان اطلاع دهید و مطمئن باشید که اغلب آن‌ها پیام را مطالعه کرده‌اند. تحقیقات نشان می‌دهد که بیش از ۹۵ درصد مردم در چند دقیقه اول پیام‌های خود را می‌خوانند. در حالی تبلیغات با روش‌های دیگر ممکن است چند روز طول بکشد تا به رویت مخاطبان برسد.

بدون نیاز به زیرساخت

برای استفاده از بازاریابی پیامکی فقط کافی است که با یک سرویس پنل پیامکی تماس بگیرید. جز این، شما و مخاطبان نیاز به هیچ ابزار دیگری ندارید. حتی افراد ساکن دوردست‌ترین روستاها نیز با یک گوشی غیر هوشمند و بدون نیاز به اینترنت می‌توانند پیام شما را دریافت کنند.

امکان ارسال خودکار

برخلاف بسیاری از روش‌ها مانند تبلیغات تلفنی، در بازاریابی پیامکی نیازی به حضور دائمی شما نیست. با تنظیم ارسال خودکار پیام‌ها شما می‌توانید بخش عمده‌ای از پیام‌ها را به صورت اتوماتیک ارسال نمایید. شما می‌توانید ساعت ارسال پیامک‌های تبلیغاتی را مشخص کنید یا تنظیم کنید که در پاسخ به انواع تعاملات مشتری‌ها چه پیامکی ارسال شود. این موضوع باعث صرفه‌جویی در وقت و انرژی شما خواهد شد.

ارتقای تجربه مشتریان

وقتی که با ارسال پیامک‌های اطلاع رسانی، ارتباط با مخاطبان را فراهم می‌کنید، مشتری‌های شما تجربه مثبت‌تری دریافت می‌کنند. اغلب مردم مدعی هستند که دریافت پیامک را به تماس تلفنی ترجیح می‌دهند. علت آن می‌تواند عدم درگیر کردن ذهن و وقت مشتری و ماندگاری متن پیام برای مراجعه بعدی است. ماندگار بودن متن پنل پیامکی برای چرم فروشی، به خصوص در پیام‌های مربوط به پرداخت و تراکنش مزیت قابل توجهی نسبت به سایر روش‌های اطلاع‌رسانی دارد.

امکان سفارشی سازی پیام‌ها

شما مجبور نیستید که متن واحدی را برای ارسال به همه افراد انتخاب کنید. با امکانات سفارشی سازی پیام‌ها این امکان فراهم است که مخاطب خود را با اسم صدا بزنید! این موضوع باعث جلب توجه مخاطب خواهد شد. همچنین می‌توانید بعضی محتواهای خاص را برای دسته گزینشی از مخاطبان ارسال نمایید.

هنوز برای کسب و کارت پنل پیامکی نداری؟

همین حالا تماس بگیرید (داخلی یک)

کاربردهای پنل پیامکی برای چرم فروشی

کاربردهای بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی برای چرم فروشی

پنل پیامکی می‌تواند به شیوه‌های گوناگونی برای بازاریابی فروشگاه‌های چرم مورد استفاده قرار گیرد. بعضی از این کاربردها به شرح زیر است.

ارسال پیامک به مشتریان برای تبلیغات و اطلاع‌رسانی

اولین استفاده پنل پیامکی برای هر کسب‌وکاری تبلیغ محصولات و خدمات است. شما می‌توانید به صورت کلی یا برای مخاطبان فیلتر شده (مثلا برای محله) پیامک‌های تبلیغاتی خود را ارسال نمایید. نکته مهم در این پیام‌ها جذاب نوشتن و دست گذاشتن روی نیاز مخاطب است.

ارسال پیامک به مشتریان برای یادآوری پرداخت و فاکتور

پیامک می‌تواند وسیله خوبی برای ارسال و اطلاع‌رسانی در مورد فاکتورهای تراکنشی و پرداخت‌ها باشد. شما می‌توانید به صورت تنظیم ارسال خودکار یا دستی به مشتری‌های خود در مورد یادآوری پرداخت، هزینه فاکتور، موعد چک و… پیامک بدهید.

ارسال پیامک به مشتریان برای اطلاع‌رسانی درباره تخفیفات و پیشنهادهای ویژه

یکی از مهمترین کاربردهای پنل پیامکی برای چرم فروشی ارسال کد تخفیف و اطلاع‌رسانی در مورد فروش ویژه است. تجربه نشان داده است که ارائه کد تخفیف تاثیر قابل توجهی برای ترغیب مخاطبان دارد. شما می‌توانید از کد تخفیف برای جذب مخاطبان جدید (تخفیف در اوین خرید) یا برای بازگرداندن مشتری‌های قبلی استفاده نمایید.

ایجاد نظرسنجی و مسابقه

اولین کارکرد این روش این است که مشارکت و تعامل مخاطبان را با شما بالا می‌برد. به طور معمول مخاطبان نام برندهایی را که با آن‌ها تعامل داشته‌اند بهتر به خاطر می‌سپارند. مزیت دوم این روش این است که با ایجاد نظرسنجی هدفمند می‌توانید انتظارات و نیازهای مخاطبین خود را بشناسید و تغییرات لازم را در جهت رضایت مشتریان ایجاد کنید.

نحوه افزایش تاثیر بازاریابی پیامکی

چگونه تاثیر بازاریابی پیامکی را افزایش دهیم؟

شناخت ویژگی‌های پیامک و نحوه تعامل با مشتریان می‌تواند اثرگذاری پنل پیامکی برای چرم فروشی را افزایش دهد. برخی از نکات که می‌تواند میزان بهره‌وری شما را بیشتر کند شامل موارد زیر است.

مخاطبان را دسته‌بندی کنید

شاید در اوایل استفاده از پنل پیامکی، شناخت و دسته‌بندی مخاطبان برای شما دشوار باشد. اما به تدریج می‌توانید مخاطبان خود را بر اساس سن، جنس، سابقه خرید و… از یکدیگر جدا نمایید و لیست‌های ارسال جداگانه‌ای بسازید. این کار به شما کمک می‌کند که بتوانید پیام‌هایی با توجه به نیاز و انتظارات مشتریان ارسال نمایید.

متن پیام جذاب و واضح باشد

پیامک محل نوشتن متون طولانی نیست. متن بلند باعث می‌شود که مخاطب رغبتی برای مطالعه آن پیدا نکند. متن شما باید کوتاه و در عین حال جذاب باشد. چیزی که می‌خواهید بگویید باید کاملا واضح و به دور از پیچیدگی باشد.

نام برند خود را روی شماره قرار دهید

تجربه نشان داده است مشترکان به شماره‌های ناشناس کمتر اعتماد می‌کنند. استفاده از نام فروشگاه شما در پنل پیامکی برای چرم فروشی باعث شناخته شدن بهتر و ایجاد اعتماد می‌شود. نام سرشماره باید ساده و بدون خلاقیت باشد.

زمان ارسال پیامک

پیامک‌های خود را در زمان‌های مناسب ارسال کنید. مردم علاقه‌ای ندارند که در نیمه شب یا ساعات استراحت بعد از ظهر پیامک تبلیغاتی دریافت کنند. بهترین زمان برای ارسال پیامک ساعت ۱۰ تا ۱۲ و ۱۸ تا ۲۰ است. اگر پیام در زمان مناسبی ارسال شود علاوه بر امکان اقدام بالاتر، این شانس وجود دارد که مخاطبان درباره محتوای پیام با نزدیکان خود صحبت کنند.

راهی برای اقدام معرفی کنید

ارسال پیامک بدون اینکه مخاطب را دعوت به انجام کاری نکرده باشید بیهوده یا کم فایده است. پیام شما باید به طور واضح روشی برای ارتباط گرفتن با شما را نشان دهد. آدرس فروشگاه، شماره تماس، آدرس سایت یا پیج اینستاگرامی از مواردی است که می‌توانید برای اقدام معرفی کنید.

مدیریت چالش‌های بازاریابی پیامکی

استفاده از پنل پیامکی برای چرم فروشی می‌تواند با مشکلاتی نیز روبرو باشد. در صورتی که ویژگی‌های این فضا را بشناسید امکان مدیریت چالش‌ها نیز فراهم است. بعضی از چالش‌ها و نحوه رفع آن در ادامه بررسی شده است.

تعداد بالای پیامک‌ها

اینکه حجم پیام‌های ارسالی و دریافتی شما زیاد باشد در مجموع نشانه خوبی است و به معنی اثرگذار بودن کمپین‌های پیامکی است. با این حال تعداد بالای آن‌ها ممکن است مدیریت را دشوار کند. برای مدیریت پیام‌های ارسالی می‌توانید از سیستم ارسال خودکار استفاده کنید. برای مدیریت پیام‌های دریافتی نیز می‌توانید برای انواع درخواست‌ها و نظرها اعداد خاصی را به مخاطب معرفی نمایید تا دسته‌بندی آن‌ها را راحت‌تر شود.

عدم اطمینان از اثرگذاری کمپین‌ها

ممکن است با وجود هزینه قابل توجه به خوبی متوجه نشوید که کمپین چقدر موثر بوده است و چقدر از مخاطبین دست به اقدام زده‌اند. خوشبختانه پنل پیامکی برای چرم فروشی امکان دریافت بازخورد را فراهم کرده است. شما می‌توانید از پنل پیامکی برای نرخ تحویل پیامک‌ها، میزان مشارکت در نظرسنجی و مسابقه، تعداد کلیک روی لینک‌ها و… استفاده کنید.

تعداد محدود کلمات پیامک

هر پیامک فقط تعداد محدودی از کلمات را در خود جای می‌دهد. ممکن است تصور کنید این یک چالش است؛ اما در صورت استفاده صحیح می‌تواند یک مزیت باشد. با توجه به اینکه اغلب مردم به متن‌های طولانی علاقه ندارند، کسی که بتواند در کمترین کلمات جذاب‌ترین متن‌ها را بنویسد از رقبا پیشی می‌گیرد. سعی کنید پیام خود را کوتاه و در عین حال واضح بنویسید.

باکمترین هزینه، خدمات یا محصولتو تبلیغ کن!!

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

جمع بندی

استفاده از پیامک به عنوان روشی برای بازاریابی توسط بسیاری از مشاغل استفاده می‌شود. با وجود روش‌های مدرن‌تر، پیامک همچنان یک روش بسیار موثر برای تبلیغات و اطلاع رسانی محسوب می‌شود. پیامک به شما امکان می‌دهد که به حجم خیلی بالایی از مخاطبان در زمان بسیار کوتاهی دسترسی داشته باشید. قیمت بسیار پایین پیامک باعث می‌شود که برای تبلیغات انبوه روش مقرون به صرفه‌ای باشد. همچنین پیامک نیازی به هیچ امکانات ویژه‌ای ندارد و همه افراد می‌توانند آن را دریافت کنند.

پنل پیامکی برای چرم فروشی می‌تواند به شیوه‌های گوناگونی مورد استفاده قرار گیرد. شما می‌توانید از این روش برای تبلیغ محصولات، اطلاع‌رسانی در مورد تخفیفات و فروش ویژه، ارسال اطلاعت پرداخت و فاکتور و ایجاد نظرسنجی و غیره استفاده کنید. متن پیامک تبلیغاتی باید ساده و جذاب باشد. همچنین باید در انتخاب زمان مناسب برای ارسال پیامک تبلیغاتی دقت نمایید. برای اطلاعات بیشتر در مورد پنل پیامکی و تهیه پنل مناسب می‌توانید با ما تماس بگیرید.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *