کاربرد بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی برای کافی نت

کاربرد بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی برای کافی نت

کافی نت‌ها در دهه اخیر تغییرات گسترده‌ای در خدمات خود داشته‌اند. چند سال پیش عمده خدمات کافی نت‌ها حول اجاره ساعتی سیستم برای گشت و گذار در اینترنت و انجام کارهای اینترنتی بود. با شدت گرفتن خدمات الکترونیک و ثبت‌نام‌های اینترنتی کم کم این مشاغل به انجام فعالیت‌های اینترنتی مشتریان، کپی و پرینت، فروش لوازم جانبی و… روی آوردند. این شغل فضای نسبتا رقابتی دارد و استفاده از پنل پیامکی برای کافی نت می‌تواند ابزار خوبی برای بازاریابی باشد. کاربرد روش‌های ارسال پیامک انبوه برای این مشاغل بسیار متنوع است و می‌توانید محصولات، خدمات و امتیازات ویژه خود را به خوبی به مخاطبان معرفی کنید. در ادامه با این روش و کاربردهای آن در کافی نت‌ها آشنا می‌شویم.

باکمترین هزینه، خدمات یا محصولتو تبلیغ کن!!

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

پنل پیامکی چه کمکی به کافی نت‌ها می‌کند؟

بازاریابی پیامکی چیست و چه کمکی به کافی نت‌ها می‌کند؟

بازاریابی پیامکی به طور کلی به معنای استفاده از پیامک برای جذب مشتری شرکت‌های تجاری و کسب‌وکارهای مختلف است. این روش می‌تواند به صورت‌های گوناگونی انجام گیرد که تا حدودی به خلاقیت صاحبان مشاغل نیز بستگی دارد. پنل پیامکی برای کافی نت کاربردی است که هم برای حفظ مشتریان فعلی و هم برای مشتریان بالقوه قابل استفاده است. علاوه بر این، کافی نت‌ها ممکن است این روش بازاریابی را برای دستیابی به مشتریانی که به محصولات یا خدمات آن‌ها علاقه مند هستند یا افرادی که می‌خواهند برند خود را به آن‌ها یادآوری کنند، استفاده نمایند. برندها از این روش بازاریابی برای ارسال کدهای تخفیف، تبلیغات ویژه و اعلان‌ها به مشتریان خود، از طریق پیام متنی استفاده می‌کنند.

یکی از راحت‌ترین روش‌ها برای بازاریابی پیامکی ارسال پیام به صورت انبوه است. کافی نت‌ها می‌توانند از این قابلیت به شیوه‌های گوناگونی استفاده کنند که در ادامه به شرح آن‌ها خواهیم پرداخت.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

پنل پیامکی برای کافی نت چیست؟

پنل‌های پیامکی سرویس‌های اینترنتی هستند که به کسب و کارها اجازه می‌دهند با ارسال پیامک با مشتریان خود تعامل دوطرفه داشته باشند. کمپین‌های پیامک انبوه روشی متداول برای تجارت با مشتریان هستند. این نوع ارتباط معمولا بر سایر روش‌های تبلیغاتی ترجیح داده می‌شود زیرا ارزان و برای همه در دسترس است. ماندن در ذهن مشتریان فعلی و جذب مشتریان جدید یک کار ساده برای مشاغل امروزی است.

پنل پیامکی برای کافی نت علاوه بر ارسال پیامک انبوه تبلیغات امکاناتی دیگری نیز فراهم می‌کند. شما می‌توانید به کمک پنل نظرسنجی و مسابقه برگزار کنید و نتایج آن را به صورت آماری مشاهده کنید، می‌توانید از گزینه ارسال خودکار پیامک‌های از پیش تعیین شده استفاده کنید و به کمک آن به درخواست‌های مشتری‌ها جواب دهید، می‌توانید کمپین‌های تبلیغاتی ایجاد نمایید و میزان بازخورد خود را اندازه بگیرید.

مزایای استفاده از پنل پیامکی برای کافی نت ها

مزایای استفاده از بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی در کافی نت

بعضی از مزایای استفاده از پنل پیامکی می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

۱. بسیار سریع است

بازاریابی با پیام‌های متنی از چند جهت سریع است. برخلاف رسانه‌های اجتماعی یا بازاریابی ایمیلی، نیازی به تولید هیچ عکسی برای مطابقت با محتوای خود ندارید. پیام‌های متنی همچنین دارای کاراکتر کمی هستند که می‌توانید استفاده کنید، بنابراین نیازی به تایپ زیاد ندارید. ساخت آن سریع و آسان است.

دوم اینکه پیامک‌ها سریع‌تر از یک پست در اینستاگرام یا ایمیل به دست مردم می‌رسند. هنگامی که مشتریان شما پیامکی از شما دریافت می‌کنند، گوشی موبایل بلافاصله آن‌ها را مطلع می‌کند. برای مشاهده سایر تبلیغات شما، آن‌ها باید یک برنامه شبکه اجتماعی یا ایمیل را باز کنند.

۲. احتمالا باز شدن بسیار بالا

اگر می‌خواهید تبلیغات شما حتما دیده شود، از پنل پیامکی برای کافی نت استفاده کنید. 98 درصد پیامک‌ها باز می‌شود، یعنی می‌توان گفت تقریبا تمام مردم پیام‌های خود را می‌خوانند. این در حالی است که نرخ باز شدن ایمیل‌ها فقط ۲۱ درصد است.

۳. نرخ پاسخگویی بالا

از آنجایی که بسیاری از افراد پیامک را باز می‌کنند، بسیاری از افراد نیز آن را پاسخ می‌دهند. میانگین نرخ پاسخ به بازاریابی پیامکی 45 درصد است در حالی که میانگین نرخ کلیک برای یک ایمیل فقط 7 درصد است. وقتی لینکی را برای مشتری از طریق پیام متنی به جای ایمیل ارسال می‌کنید، احتمال کلیک کردن روی آن‌ها بسیار بیشتر است.

۴. صرفه‌جویی در هزینه‌های بازاریابی و تبلیغات

یکی دیگر از مزایای مهم استفاده از پنل پیامکی، ارزان بودن آن است. پنل هزینه اجرایی پایینی دارد و به شما این امکان را می‌دهد که به سرعت کمپین را حتی با بودجه محدود راه اندازی و اجرا کنید. وقتی صحبت از سایر اشکال بازاریابی مانند تبلیغات بنری، اینستاگرام یا تبلیغات روزنامه و تلویزیون می‌شود، هر کسب و کاری توانایی پرداخت آن را ندارد؛ به خصوص کافی نت‌ها که معمولا کسب‌وکارهای کوچکی هستند.

اما مشاغل در هر اندازه می‌توانند از پیامک بهره‌مند شوند. پنل پیامکی برای کافی نت طرح‌هایی را ارائه می‌دهد که با مخاطبین نامحدود، دریافت پیامک نامحدود و پشتیبانی فنی رایگان و نامحدود همراه است.

۵. امکان سفارشی سازی پیام‌ها

می‌توانید ارسال پیامک را بر اساس رفتار خرید، موقعیت جغرافیایی، عادات مصرف، ترجیحات، محدوده سنی، جنسیت و موارد دیگر که تا حدی به پایگاه داده مخاطبین شما بستگی دارد، تقسیم بندی و سفارشی کنید. 

اگر سعی کنید با سایر روش‌های بازاریابی به همان شخصی سازی دست یابید، هزینه زیادی برای شما خواهد داشت. با این حال، این کار را می‌توان بدون هزینه اضافی در کمپین‌های پیامکی انجام داد.

۶. امکان برندسازی قوی

بازاریابی پیامکی شرکت شما را قادر می‌سازد تا حضور برند را در بازار به دست آورید. با ارسال متناوب پیام‌های متنی، گیرنده یک شرکت خاص را می‌شناسد و با اطلاعات خاصی مرتبط می‌کند. به عنوان مثال، اگر یک کافی نت پیامک‌هایی با محتوای مفید درباره زمان ثبت نام‌های اینترنتی مختلف برای مشتریان خود ارسال کند، باعث می‌شود که آن‌ها برند را مثبت ببینند و اعتمادشان تقویت شود. این یک واقعیت شناخته شده است که فروش به مشتریان فعلی آسان‌تر از به دست آوردن مشتریان جدید است. بنابراین، می‌توانید از خدمات پیام متنی انبوه برای هدف قرار دادن مشتریان فعلی خود استفاده کنید.

هنوز برای کسب و کارت پنل پیامکی نداری؟

همین حالا تماس بگیرید (داخلی یک)

کاربردهای پنل پیامکی برای کافی نت

کاربردهای بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی برای کافی نت

شما به شیوه‌های گوناگونی می‌توانید از ظرفیت‌های بازاریابی پیامکی استفاده کنید. بعضی از این کاربردها شامل موارد زیر است.

تبلیغ خدمات و محصولات

شما می‌توانید از پیامک برای تبلیغ مستقیم خدمات و محصولات خود استفاده کنید. اگر فکر می‌کنید که بعضی خدمات شما پرتقاضا و مورد نیاز مخاطبان است می‌توانید به طور مستقیم به تبلیغ آن بپردازید.

اطلاع‌رسانی در مورد خدمات و تخفیفات

ارائه کد تخفیف معمولا تاثیر چشمگیری بر افزایش مشتری‌ها خواهد داشت. می‌توانید تخفیف را با هدف جذب مشتریان جدید در اولین خرید قرار دهید یا آن را برای ترغیب مشتری‌های قدیمی به خرید جدید ارسال نمایید.

ارسال پیامک به مشتریان برای ارائه پیشنهادهای ویژه

اگه دوره تخفیف ویژه دارید یا محصول خاصی را با تخفیف ارائه می‌دهید به مخاطبان خود اطلاع دهید. مثلا می‌توانید اینگونه پیام دهید که «2 روز باقی مانده برای تخفیف ۲۰ درصدی!». شاید مهمتر از خود تخفیف، ایجاد حس فوریت در مشتریان است. این دعوت‌های زمان دار این تصور را ایجاد می‌کنند که اگر مخاطب هدف در مدت زمان مشخص رفتار مورد نظر را انجام ندهد، ضرر خواهد کرد. این باعث می‌شود مخاطب احساس کند باید فورا اقدام کند.

برگزاری مسابقه پیامکی

مسابقات پیامکی از همان ابتدای راه‌اندازی سرویس پیام کوتاه وجود داشته است. این روش بازاریابی که از قدیمی ترین مدل‌های بازاریابی محسوب می‌شود، همچنان ادامه دارد. مطمئنا اگر همین الان تلفن همراه خود را بردارید و پیام‌های خود را بررسی کنید، چند پیام در این مورد می‌بینید. چرا هنوز از این مدل استفاده می‌شود؟ پاسخ ساده است، زیرا این روش کار می‌کند! پنل پیامکی برای کافی نت امکان برگزاری مسابقه و بررسی سریع پاسخ‌ها را فراهم می‌کند.

ارسال پیامک به مشتریان برای یادآوری پرداخت و فاکتور

می‌توانید از پیامک برای ارتباط بهتر و ساده‌تر با مشتریان خود استفاده نمایید. به عنوان مثال می‌توانید برای ارسال پیش فاکتور، یادآوری مهلت پرداخت و… از پیامک استفاده کنید. به کمک پنل پیامکی می‌توانید آن را به سایت خود متصل نمایید و با یک تنظیمات ساده، ارسال پیام‌های تراکنشی را به حالت خودکار درآورید.

نحوه پیاده‌سازی بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی برای کافی نت

برای اینکه بازاریابی پیامکی را آغاز کنید لازم است که مراحل زیر را طی نمایید.

انتخاب پنل پیامکی مناسب

اولین قدم انتخاب یک پنل مناسب است. پنل‌ها تنوع بالایی دارند و امکانات مختلفی ارائه می‌دهند. لازم است که پیش از از انتخاب پنل به خوبی راجع به آن تحقیق کنید. پنل مناسب در درجه اول باید یک رابط کاربری ساده و قابل فهم داشته باشد. باید در یک نگاه متوجه شوید که جای هر چیز کجا است. در قدم دوم به امکانات آن دقت کنید. بینید آیا امکان اتصال پنل به سایت را فراهم می‌کند؟ آیا امکان ارسال پیام خودکار دارد؟ آیا می‌توان ساعت ارسال پیامک را تنظیم کرد؟ آیا گزارش آماری از بازخورد پیام‌ها را ارائه می‌دهد؟ آیا پشتیبانی خوبی در مواقع بروز مشکل خواهد داشت؟ آیا خدمات جانبی مانند آموزش بازاریابی به شما ارائه مي‌دهد؟

طراحی پیام‌های مناسب

طراحی محتوای مناسب مهمترین بخش بازاریابی پیامکی است. اولین جمله پیامک معمولا مهمترین بخش آن است. شروع پیام باید با یک عبارت جذاب باشد.

برنامه‌ریزی و اجرای کمپین‌های بازاریابی پیامکی

در مرحله آخر باید استراتژی خود را مشخص کنید. باید هدف هر پیام را به خوبی بدانید. آیا می‌خواهید محصولی را تبلیغ کنید؟ تبلیغات چند وقت یکبار تکرار می‌شوند؟ پیام‌های اطلاع‌رسانی چگونه باشد و…

نحوه افزایش اثر گذاری بازاریابی پیامکی

چگونه اثرگذاری بازاریابی پیامکی را افزایش دهیم؟

برای افزایش تاثیرگذاری پنل پیامکی برای کافی نت می‌توانید به نکات زیر دقت نمایید.

پیام‌ها را در وقت مناسب ارسال کنید

برای اینکه بیشترین بازخورد را از بازاریابی پیامکی بگیرید لازم است که پیام‌ها را در زمان مناسب ارسال کنید. پیام‌های خود را در زمان شلوغی روز ارسال کنید تا احتمال توجه مخاطب به آن بیشتر شود.

متن پیچیده ننویسید

مزیت پیامک در سادگی آن است که باعث توجه مخاطب می‌شود. متن‌های پیچیده در همان نگاه نخست بسته می‌شوند. معمولا مخاطبان در سه ثانیه کلیت پیام را در ذهن خود اسکن می‌کنند و در صورتی که آن را جالب ببینند دنبال خواهند کرد.

لینک قرار دهید

اگر سایت، کانال یا پیج فضای مجازی دارید حتما در انتهای پیام خود بگنجانید. بدین صورت پنل پیامکی برای کافی نت اثر مضاعفی بر سایر روش‌های تبلیغاتی شما خواهد گذاشت. در صورتی که هیچ‌کدام از این موارد را ندارید حتما شماره و آدرس خود را در پیام‌ها ذکر کنید.

مخاطبان را سفارشی کنید

دسته‌بندی مخاطبان می‌تواند به ارسال پیام‌های متناسب‌تر کمک کند. برای مثال می‌توانید مخاطبان دانشجو را از دیگران جدا کنید و پیام‌های مربوط به تخفیف پرینت و… را به طور اختصاصی برای آن‌ها ارسال نمایید.

به مخاطب القا کنید فرصت در حال تمام شدن است

ایجاد فوریت در ارائه خدمات ویژه همیشه پاسخ می‌دهد. برای مثال در پیام خود اعلام کنید که تخفیف فقط تا ۴۸ ساعت دیگر ادامه خواهد داشت. این باعث ترغیب مخاطب به خرید خواهد شد.

مدیریت چالش‌های بازاریابی پیامکی

احتمالا هنگام استفاده از پنل پیامکی با مشکلات و چالش‌هایی نیز روبرو خواهید شد. بعضی از مشکلات و نحوه مدیریت آن‌ها شامل موارد زیر است:

  • حجم بالای پیام‌ها: از امکانات ارسال خودکار پیامک استفاده کنید.
  • حجم محدود کلمات: حجم کم را با افزایش جذابیت و واضح بودن محتوا جبران کنید.
  • دریافت بازخورد از اثرگذاری: از امکانات پنل پیامکی برای کافی نت جهت دریافت گزارش تحویل پیامک‌ها، باز کردن لینک‌ها و پاسخ به نظرسنجی‌ها توسط مخاطبین استفاده کنید.
باکمترین هزینه، خدمات یا محصولتو تبلیغ کن!!

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

جمع بندی

با اینکه در سال‌های اخیر روش‌های بازاریابی بسیار متنوع شده است، اما همچنان استفاده از پیامک روشی بسیار مطمئن و موثر است. پیامک بیش از هر روش دیگری توسط مخاطبان بازدید می‌شود و به آن پاسخ داده می‌شود. همچنین قیمت پایین آن باعث اقبال کسب و کارها به آن می‌گردد. پنل پیامکی برای کافی نت‌ها می‌تواند برای تبلیغ خدمات و محصولات، معرفی برند، ارائه کد تخفیف و اطلاع رسانی به مشتری‌ها مورد استفاده قرار گیرد. برای اثرگذاری بیشتر پیام‌ها از پیچیده نویسی پرهیز کنید و مخاطبان را به انجام یک اقدام ترغیب نمایید.

پنل پیامکی به شما امکان سفارشی کردن پیام‌ها و ارسال خودکار آن‌ها را فراهم می‌کند. بررسی‌ها نشان می‌دهد اغلب پیامک‌ها تا چند دقیقه پس از ارسال خوانده می‌شوند. برای شروع بازاریابی پیامکی باید ابتدا یک پنل مناسب با کارایی کامل و پشتیبانی قوی انتخاب کنید. برای مشاوره بیشتر و تهیه پنل پیامکی سیگنال می‌توانید با ما تماس بگیرید.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *