کاربرد پنل پیامکی برای هتل ها و مراکز اقامتی

کاربرد پنل پیامکی برای هتل ها و مراکز اقامتی

با توسعه سریع فناوری، بخش گردشگری نیز مانند بسیاری از بخش‌های دیگر شروع به استفاده از تکنولوژی برای معرفی خود و افزایش مخاطبان کرده است؛ پنل پیامکی برای هتل ها یکی از موارد بسیار کاربردی است که می‌توانید به کمک آن، به صورت فوری برنامه‌های تعطیلات، بلیط، اطلاعات سفر و رزرو اتاق را مخاطبان اطلاع دهید. در حالی که تا همین یک دهه پیش تبلیغات هتل‌ها کار ساده‌ای نبود و معمولا افراد به شکل تصادفی با هتل‌ها و مراکز اقامتی برخورد می‌کردند. پنل پیامکی فایده دو طرفه‌ای برای صاحبان هتل‌ها و گردشگران دارد؛ زیرا اغلب مسافران ترجیح می‌دهند پیش از سفر محل اقامت خود را قطعی کرده و با خاطر آسوده سفر کنند. در این مقاله به معرفی مزایای این روش و کاربردهای آن برای هتل‌ها می‌پردازیم.

باکمترین هزینه، خدمات یا محصولتو تبلیغ کن!!

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

پنل پیامکی چیست

پنل پیامکی برای هتل ها

پنل پیامکی در واقع همان سرویس ارسال پیامک انبوه است که با امکانت جدید و مدرنی همراه شده است. شما هنگام استفاده از پنل پیامکی علاوه بر ارسال پیامک‌های انبوه تبلیغاتی، می‌توانید از امکانات ارسال پیامک خودکار، پیامک‌های شخصی‌سازی شده،‌ پیامک تراکنشی، برگزاری نظرسنجی،‌ مسابقه و قرعه کشی نیز استفاده کنید. عملکرد پنل پیامکی برای هتل ها بسیار ساده است. پس از ثبت نام در یک پنل مناسب، هتل‌ها می‌توانند لیستی از مخاطبان خود را بارگذاری کند. علاوه بر این، هتل می‌تواند انتخاب کند که کدام پیام‌ها و چه زمانی ارسال شوند. پیام‌ها می‌توانند حاوی اطلاعات مختلفی مانند پیشنهادها یا تخفیف‌های جدید برای مشتریان، یادآوری‌های رزرو، اطلاعات رویدادهایی که در هتل برگزار می‌شوند و غیره باشند.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

مزایای پنل پیامکی برای هتل

مزایای استفاده از پنل پیامکی در هتل و مراکز اقامتی

با استفاده از پنل پیامکی برای هتل ها از مزایای زیادی بهره‌مند خواهید شد. برخی از این فواید شامل موارد زیر است.

ارائه اطلاعات در اسرع وقت

به جای چاپ تراکت و تبلیغات، می‌توانید اطلاعات دقیقی را در مورد رزرو اتاق و امکانات هتل به تلفن همراه مخاطبان خود ارسال کنید. علاوه بر این اعلان‌ها، پنل می‌تواند به مخاطبان شما جهت سفارش محصولات و خدماتی که ممکن است نیاز داشته باشند کمک کند.

افزایش رضایت مشتریان هتل و مراکز اقامتی و بهبود ارتباط با آن‌ها

پیامک به هتل این امکان را می‌دهد که به راحتی با مشتریان تماس گرفته و اطلاعاتی در مورد تبلیغات جدید، رویدادها یا تخفیف‌هایی که ممکن است برای مهمانان بالقوه جالب باشد به آن‌ها ارائه دهد. اغلب مخاطبان حوزه گردشگری ترجیح می‌دهند اطلاعیه‌های مربوط به محل اقامت را به صورت پیامکی دریافت کنند.

افزایش آگاهی از برند

پیام کوتاه به هتل اجازه می‌دهد تا به راحتی و به سرعت اخبار مربوط به خدمات خود و رویدادهای جدید در هتل را به اشتراک بگذارد. این به افزایش آگاهی از برند و جذب مشتریان جدید کمک می‌کند.

ارائه اطلاعات دقیق و به‌روز به مشتریان هتل و مراکز اقامتی

پیام کوتاه به هتل این امکان را می‌دهد که خدمات اضافی مانند یادآوری رزرو، اطلاعات اتاق و غیره را به مشتریان خود ارائه دهد. این به بهبود کیفیت خدمات و رضایت مشتری کمک می‌کند. مزیت پیامک این است که اطلاعات را به دقیق‌ترین شکل منتقل می‌کند. برای مثال ارسال پیام‌های حاوی تاریخ و هزینه، به کمک پیامک برای مخاطبان قابل فهم‌تر است.

کاهش هزینه‌ها و زمان برای ارتباط با مشتریان هتل و مراکز اقامتی

پنل پیامکی برای هتل ها یک ابزار بازاریابی مقرون به صرفه نسبت به سایر روش‌ها مانند تبلیغات تلویزیونی یا بیلبوردهای خیابانی است. این می‌تواند به هتل کمک کند تا هزینه‌های تبلیغات را کاهش دهد و تاثیر بیشتری داشته باشد.

اتصال به سیستم هتل و ارسال پیامک خودکار

یکی از دلایلی که پنل پیامکی صرفه‌جویی زیادی در زمان شما خواهد کرد و همچنین باعث افزایش دقت اطلاع‌رسانی‌های شما می‌شود امکان اتصال به سیستم، سایت یا اپلیکیشن هتل است. شما به کمک این مزیت، می‌توانید صرفا اطلاعات را به سیستم وارد کنید تا پنل طبق تنظیمات شما اطلاعات لازم را به مخاطبان ارسال کند.

کاربردهای پنل پیامکی برای هتل ها

کاربردهای پنل پیامکی در هتل و مراکز اقامتی

کاربردهای پنل پیامکی برای هتل ها و مراکز اقامتی بسیار قابل توجه است. برخی از آن‌ها شامل موارد زیر است.

تایید رزرواسیون و یادآوری زمان ورود و خروج

به کمک پنل پیامکی می‌توان تاریخ و ساعت دقیق ورود و خروج را به مخاطبان اطلاع داد. مزیت این روش این است که همه این پیام‌ها می‌توانند به صورت خودکار و بدون دخالت شما ارسال شوند.

اطلاع‌رسانی درباره تخفیفات و پیشنهادات ویژه

تجربه نشان می‌دهد که دوره‌هایی مانند جشنواره‌های تخفیف می‌تواند تاثیر بالایی در جذب مخاطبان هتل‌ها داشته باشد. می‌تواند دوره‌های تخفیف خود را به کمک پیامک به دیگران اطلاع دهید. همچنین می‌توانید برای اولین سفارش مخاطبان کد تخفیف قرار دهید تا آن‌ها را به ثبت درخواست تشویق کنید.

اطلاع‌رسانی درباره خدمات اضافی مثل رستوران، استخر و سایر امکانات

امکانات هر هتلی می‌تواند از سوژه‌های جذاب برای گردشگران باشد. اطلاع‌رسانی صحیح در مورد این خدمات می‌تواند باعث افزایش مخاطبان شما گردد. پنل پیامکی برای هتل ها می‌تواند روش بسیار مناسبی برای اطلاع‌رسانی در مورد خدمات اضافی باشد.

معرفی هتل و تبلیغات موثر به کمک ارسال پیامک

شاید عمده‌ترین کاربرد پیامک انبوه معرفی مختصر هتل شما باشد. در پیامک انبوه صرفا به معرفی برند، یک یا دو ویژگی منحصر به فرد و راه ارتباطی بپردازید.

ارسال پیامک خوش آمد گویی به مسافران

به کمک ارسال پیامک خودکار می‌توانید در بدو ورود گردشگران و تایید اطلاعات آن‌ها در سیستم، پیامک خوش‌آمدگویی ارسال نمایید.

معرفی تورهای خاص برای ایام خاص یا فصول مختلف و امکانات شان

اگر برنامه های خاصی در بازه‌های زمانی خاصی دارید، یا با تورهای گردشگری در ارتباط هستید که از خدمات هتل شما استفاده می‌کنند، می‌توانید با تبلیغات این برنامه‌ها مخاطبان خود را افزایش دهید.

هماهنگی با مسافرین برای بروز هر گونه تغییر و خلل در برنامه تور یا هتل با ارسال پیامک

بروز اتفاقات پیشبینی نشده همیشه قابل انتظار است. در مواقع بحرانی ممکن است لازم باشد به صورت فوری به تعداد زیادی از افراد اطلاع‌رسانی کنید. پیامک بهترین ابزار برای این منظور است.

برگزاری مسابقات و نظرسنجی‌ها برای جلب رضایت هر چه بیشتر مشتری

پنل پیامکی این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد که نظرسنجی یا مسابقه پیامکی برگزار کنید. شما به کمک پنل پیامکی می‌توانید نتایج را دسته بندی کرده و به صورت نمودار یا جدول مشاهده نمایید.

ارسال پیامک انبوه در ایام و مناسبت های خاص برای مسافرین

به کمک پنل پیامکی می‌توانید در مناسب‌های مختلف برای مخاطبان خود پیام تبریک یا تسلیت ارسال کنید. این موضوع باعث می‌شود که نام هتل شما به آن‌ها یادآوری شود.

ارسال اس ام اس به مسافرین در روز تولدشان

افزایش تعامل با مخاطبان و احترام به احساسات آن‌ها از مواردی است که در بازاریابی باید به آن توجه شود. تبریک روز تولد یک روش ارزان اما موثر است.

نحوه پیاده‌سازی پنل پیامکی در هتل و مراکز اقامتی

اجرا و استفاده از پنل پیامکی برای هتل ها پیچیدگی زیادی ندارد. شما می‌توانید به تنهایی آن را پیاده‌سازی نمایید؛ اما در صورت نیاز می‌توانید از پشتیبانی سایت سیگنال ادز نیز استفاده کنید. برای راه اندازی پنل پیامکی کافی است مراحل زیر را طی کنید.

انتخاب پنل پیامکی مناسب

برای اینکه پنل همه نیازهای شما را برآورده سازد لازم است که در انتخاب آن دقت داشته باشد. باید به این نکته توجه داشته باشید که امکانات پنل به گونه‌ای باشد که اهداف شما را پوشش دهد. شما باید به امکان ارسال پیام خودکار، امکان اتصال به سیستم و سایت هتل، امکان تنظیم زمان ارسال پیامک، امکان دسته‌بندی مخاطبان، امکان دریافت گزارش و… دقت کنید. همچنین پنل ایدآل باید ظاهر ساده و قابل فهمی داشته باشد. یک پنل مناسب باید امکان شارژ سریع حساب را ارائه دهد. پنل که پشتیبانی قوی دارد کار شما را بسیار راحت‌تر می‌کند.

اتصال پنل پیامکی به سیستم هتل و مراکز اقامتی

بعد از انتخاب پنل پیامکی مورد نظر، باید آن را به سیستم نرم افزاری هتل و سایت یا اپلیکیشن خود متصل نمایید. این امر باعث می‌شود که امکان ارسال پیامک خودکار از روی اطلاعاتی که شما یا کاربر وارد می‌کنید فراهم باشد. به عنوان مثال تنظیم می‌کنید که با ورود فرد به سایت پیام احراز هویت ارسال شود یا با ثبت ورود به هتل پیامک خوش‌آمدگویی ارسال گردد.

طراحی پیام‌های مناسب برای ارسال

قبل از استفاده از پنل پیامکی برای هتل ها باید محتوای پیام‌ها طراحی شود. لازم است که متن پیام‌های خودکار را تعریف کنید و به سیستم وارد نمایید. به این طریق، پنل به طور خودکار اطلاعات افراد را از سیستم برداشت کرده و با جایگذاری در متن پیامک آماده، آن را ارسال می‌کند. می‌توانید برای ارسال پیامک‌های انبوه نیز قالب‌هایی طراحی کنید که در لحظه ارسال کار راحت‌تری داشته باشید.

نکات مهم برای افزایش تاثیر بازاریابی پیامکی

نکات مهم برای افزایش تاثیر پنل پیامکی

برای اینکه بیشترین استفاده را از پنل پیامکی برای هتل ها و اقامتگاه‌ها ببرید لازم است که به نکات زیر توجه کنید:

  • برای طراحی متن پیامک وقت بگذارید: متن پیامک شما باید کوتاه باشد. متون طولانی معمولا نادیده گرفته می‌شوند. با عبارات و پیشنهادات جذاب شروع کنید. منظور شما باید واضح بوده و حالت پیچیده به خود نگیرد.
  • به زمان ارسال پیامک‌ها دقت کنید: پیامک را در ساعت‌هایی ارسال کنید که بیشترین توجه را دریافت کند. اگر پیام در زمان مناسبی ارسال شود احتمال پاسخگویی یا حتی صحبت درباره آن با اطرافیان بیشتر می‌شود. بنابراین توصیه می‌شود پیام‌های خود را در نیمه شب یا زمان استراحت بعد از ظهر ارسال نکنید.
  • احساس فوریت ایجاد کنید: در پیام‌های خود به این اشاره کنید که تخفیفات محدود است یا امکانات ویژه فقط تا زمان خاصی ارائه می‌شود. تجربه نشان داده است این روش باعث ایجاد رغبت در مخاطب برای اقدام سریع می‌شود.
هنوز برای کسب و کارت پنل پیامکی نداری؟

همین حالا تماس بگیرید (داخلی یک)

جمع بندی

پیامک یکی از پرکاربردترین تبلیغات مبتنی بر متن است که در سال‌های اخیر مورد استفاده قرار گرفته است. از مزایای پیامک این است که هر کسی با هر نوع موبایل ساده نیز می‌تواند هدف تبلیغاتی شما قرار گیرد. به علاوه این تکنیک از همه روش‌های تبلیغاتی شناخته شده ارزان‌تر است. پیامک به طور فوری به دست مخاطب می‌رسد و در ۹۰ درصد مواقع خوانده می‌شود. پنل پیامکی برای هتل ها و مراکز اقامتی می‌تواند موجب تعامل بهتر با مخاطبان و رضایت آن‌ها گردد.

شما می‌تواند از پنل پیامکی برای تبلیغ برند هتل، معرفی خدمات، اطلاع‌رسانی در مورد تاریخ و ساعت ورود و خروج، معرفی امکانات اضافی هتل مانند استخر، رستوران و…، ارسال پیامک تبریک و تسلیت و برگزاری نظرسنجی استفاده کنید. پنل پیامکی این قابلیت را دارد که به سیستم نرم‌افزاری و سایت شما متصل شود و به مخاطبان پیامک خودکار ارسال نماید. برای اطلاعات بیشتر و تهیه پنل می‌توانید با پشتیبانی سیگنال تماس بگیرید.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *