کاربرد بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی برای پخش کنندگان مواد غذایی

کاربرد بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی برای پخش کنندگان مواد غذایی

صنعت توزیع مواد غذایی به علت برقراری ارتباط میان تولیدکنندگان مواد غذایی، خرده‌فروشان و مصرف‌کنندگان، نقشی اساسی را در اقتصاد ایفا می‌کند. با توجه به رقابت زیاد و چالش‌هایی که کارکنان صنایع توزیع مواد غذایی با آن مواجه می‌شوند، بهره گیری از استراتژی های خلاقانه بازاریابی می‌تواند موجب بهبود هماهنگی، سرعت و کارایی در ارتباطات لازم در این کسب و کار شود. یکی از این استراتژیها، بازاریابی پیامکی است که شامل استفاده از پیامک برای برقراری ارتباط با مشتریان، تأمین‌کنندگان و کارمندان می‌شود. در این مقاله به مزایا، کاربردهای بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی برای پخش کنندگان مواد غذایی می‌پردازیم. با ادامه این مطلب ما را همراهی کنید.

باکمترین هزینه، خدمات یا محصولتو تبلیغ کن!!

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

مزایا و فواید استفاده از بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی برای پخش کنندگان مواد غذایی

مزایا و فواید استفاده از بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی برای پخش کنندگان مواد غذایی

بازاریابی پیامکی روشی موثر و مفید برای کسب و کارها است. این روش بسیار بهتر از سایر راهکارهای بازاریابی جواب می‌دهد و علت آن هم این است که مخاطبان هدف برای خواندن پیامک نیاز به اینترنت، باز کردن ایمیل و… ندارند و هر گوشی موبایلی می‌تواند پیامک دریافت کند. نرخ باز شدن پیامک‌ها بیش از 98 درصد است. برای این که بتوان بازاریابی پیامکی را به طور صحیح مدیریت کرد، می‌توان از پنل پیامکی استفاده کرد. پنل پیامکی ابزاری مبتنی بر وب است که به شما این امکان را می‌دهد تا هزاران پیامک را به طور هم‌زمان و در کسری از ثانیه برای مخاطبان مشخص شده خود ارسال کنید. در واقع بدون پنل پیامکی مدیریت بازاریابی این چنینی بسیار سخت و حتی غیرممکن می‌شود. در ادامه به بررسی مزایا و فواید استفاده از بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی برای پخش کنندگان مواد غذایی می‌پردازیم. 

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

بهبود هماهنگی میان تأمین‌کنندگان و پخش کنندگان مواد غذایی

عدم ارتباط مناسب میان تأمین‌کنندگان و توزیع‌کنندگان مواد غذایی می‌تواند موجب تأخیراتی در معاملات شود و به تولیدکنندگان خسارات هنگفتی را وارد کند. بازاریابی پیامکی با ارائه لحظه به لحظه ای میزان موجودی کالاها در انبار، زمان‌بندی تحویل محصولات و هر گونه تغییر در سفارشات می‌تواند هماهنگی میان تأمین‌کننده و توزیع‌کننده را بهبود بخشد. این عملکرد موجب جلوگیری از اسراف و ذخیره سازی بیهوده در انبارها می‌شود و تضمین می‌کند که توزیع‌کنندگان تقاضای مشتریان را برآورده می‌کنند.

افزایش سرعت و کارایی در برقراری ارتباط میان فروشندگان و مشتریان 

بازاریابی پیامکی این امکان را به توزیع‌کنندگان می‌دهد تا به سرعت و در عین حال به سادگی پیامهایی را برای مشتریان خود ارسال کنند و آنان را از محصولات جدید، تبلیغات و تخفیفها آگاه کنند. این امر نه تنها موجب ارتقای فروش محصولات می‌شود، بلکه موجب افزایش صداقت و رضایت مشتریان نیز می‌شود. علاوه بر این، مشتریان قادر هستند تا سفارشات خود را ثبت کنند و پیام تأیید سفارش را هم دریافت کنند. همچنین زمان و زحمت مورد نیاز برای ثبت، بررسی و… سفارش نیز کاهش می یابد. 

بهبود کنترل و مدیریت موجودی مواد غذایی

مدیریت موثر موجودی برای موفقیت پخش کنندگان مواد غذایی حیاتی است. بازاریابی پیامکی این اجازه را به توزیع‌کنندگان می‌دهد تا میزان موجودی انبار را به راحتی دنبال کنند، بر تاریخ انقضای محصولات نظارت داشته باشند، گردش موجودی انبار را مدیریت کنند و از احتمال فاسد شدن محصولات و ضرر جلوگیری کنند. پخش کنندگان می‌توانند با حفظ اطلاعات دقیق از موجودی انبارها، به موقع آن‌ها را با محصولات جدید پر کنند و در نتیجه نقدینگی خود را افزایش دهند. 

کاربردهای بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی برای پخش کنندگان مواد غذایی

کاربردهای بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی برای پخش کنندگان مواد غذایی

بازاریابی پیامکی می‌تواند کاربردهای فراوانی برای پخش کنندگان مواد غذایی داشته باشد. در این بخش به این کاربردها می‌پردازیم.

ارسال اطلاعیه و اعلان های مرتبط با تغییرات به وجود آمده در انبار مواد غذایی

از بازاریابی پیامکی می‌توان برای ارسال اعلان هایی در مورد هر گونه تغییر در میزان موجودی اقلام غذایی خاص به مشتریان، تأمین‌کنندگان و کارمندان استفاده کرد. برای مثال، اگر موجودی کالایی در انبار رو به اتمام است، توزیع‌کننده می‌تواند یک اطلاعیه در این بابت برای مشتریان ارسال کند و آنها را ترغیب کند تا قبل از اتمام موجودی، سفارش خود را ثبت کنند. تأمین‌کنندگان نیز می‌توانند با دریافت آخرین به روزرسانی ها از میزان موجودی انبارها، برای تولید محصولات خود برنامه ریزی کنند.

برنامه‌ریزی مناسب برای تحویل به موقع و اعلام تحویل سفارشات

می‌توان از بازاریابی پیامکی برای اطلاع‌رسانی زمان دقیق تحویل سفارشهای مشتری استفاده کرد. این امر به مشتریان کمک می‌کند تا در زمان تحویل حضور داشته باشند و به موقع محصولشان را تحویل بگیرند. علاوه بر این، توزیع‌کنندگان می‌توانند برنامه تحویل سفارشات را از طریق بازاریابی پیامکی به تأمین‌کنندگان و کارمندان اطلاع دهند و از پردازش و ارسال به موقع محصولات اطمینان حاصل کنند.

اطلاع‌رسانی درباره تخفیف‌ها، پیشنهادات و تبلیغ محصولات

بازاریابی پیامکی روشی اثرگذار برای تبلیغ محصولات جدید، پیشنهادهای ویژه و اطلاع رسانی از تخفیفها است. توزیع کنندگان می‌توانند با ارسال پیامهای هدف‌مند به گروه خاصی از مشتریان، تعامل با آنان و فروش خود را افزایش دهند. علاوه بر این، از بازاریابی پیامکی می‌توان برای یادآوری رویدادهای آتی همچون تبلیغات فصلی و جشنواره ها استفاده کرد و مشتریان را از این بابت آگاه کرد. 

هنوز برای کسب و کارت پنل پیامکی نداری؟

همین حالا تماس بگیرید (داخلی یک)

راهکارهایی برای اجرا کردن صحیح بازاریابی و پنل پیامکی

برای این که بتوان بازاریابی پیامکی را به شکل احسنت اجرا کرد، باید نکاتی را در نظر گرفت و راهکارهایی را برای مدیریت بهتر پیامک‌ها اجرایی کرد. در ادامه این راهکارها را بررسی می‌کنیم.

ایجاد سیستم هشدارهای پیامکی برای موجودی مواد غذایی

توزیع کنندگان مواد غذایی می‌توانند با ایجاد یک سیستم هشدار پیامکی، مشتریان، تأمین‌کنندگان و کارمندان خود را از هرگونه تغییر در میزان موجودی مواد غذایی خاص آگاه کنند. این عمل را می‌توان با ادغام پنل پیامکی با سیستم مدیریت موجودی توزیع کنندگان اجرایی کرد و به آنها این امکان را داد تا از میزان موجودی انبار در هر زمان مطلع باشند. با ساخت یک سیستم هشدار خودکار، توزیع کنندگان می‌توانند پیام‌ها را بدون تاخیر ارسال کنند.

ایجاد پیام‌های یادآوری برای تحویل سفارشات و روند پخش مواد غذایی

از بازاریابی پیامکی می‌توان برای ارسال پیامهای یادآوری در مورد وضعیت تحویل سفارش مشتریان استفاده کرد. توزیع کنندگان نیز می‌توانند از این بازاریابی برای اطلاع رسانی به مشتریان خود استفاده کنند و آنان را در مورد زمان تحویل غذا و اطلاعاتی در خصوص ردیابی مامور تحویل آگاه کنند. علاوه بر این، می‌توان با کمک این روش اطلاعاتی در مورد ارسال بسته‌های غذایی سفارش داده شده استفاده کرد و از میزان عدم تحویل گرفتن آن‌ها توسط مشتری کاست.

استفاده از پیام‌های تبلیغاتی جهت ارتقای فروش

از بازاریابی پیامکی می‌توان برای تبلیغ محصولات جدید، پیشنهادات ویژه و اطلاع‌رسانی درمورد تخفیفها استفاده کرد. توزیع کنندگان می‌توانند با ایجاد پیام هایی هدف‌مند بر اساس علایق مشتری و سابقه خرید او، فروش خود را افزایش دهند و مشارکت مشتری را بیشتر کنند. همچنین می‌توان از این روش برای ترغیب کردن مشتریان به معرفی برند به دیگران استفاده کرد.

مدیریت حجم پیام‌های ارسالی 

یکی از چالشهای اصلی بازاریابی پیامکی، مدیریت حجم پیامهای ارسالی و جلوگیری از اذیت شدن مشتریان است. برای جلوگیری از این امر، توزیع‌کنندگان باید قبل از ارسال پیامهای تبلیغاتی، رضایت مشتری را جلب کرده باشند. می‌توان رضایت‌نامه مشتریان را در زمان ثبت نام، پر کردن فرم و… دریافت کرد. به عنوان مثال، می‌توان در بخش ثبت نام سایت قسمتی را به عضویت در کمپین‌های تبلیغاتی اختصاص داد.

حفظ امنیت داده‌ها و اطلاعات شخصی

بازاریابی پیامکی شامل ارسال اطلاعات محرمانه ای مانند جزئیات سفارش و اطلاعات پرداخت می‌شود. توزیع کنندگان باید به منظور حفاظت از این موارد، کارها را به پرسنل مجاز بسپارند و از پنل پیامکی امن استفاده کنند. 

معرفی موارد موفق استفاده از بازاریابی پیامکی در صنعت پخش مواد غذایی

معرفی موارد موفق استفاده از بازاریابی پیامکی در صنعت پخش مواد غذایی:

یکی از موارد موفق بازاریابی پیامکی در صنعت توزیع مواد غذایی، Dominos Pizza است. Dominos از بازاریابی پیامکی برای اطلاع رسانی در مورد محصولات جدید، تبلیغات و تخفیفها استفاده می‌کند. علاوه بر این، از این روش برای ارائه تأییدیه سفارش و گزارش لحظه‌ای وضعیت تحویل نیز استفاده می‌شود. این گونه مشتریان می‌دانند که سفارش آن‌ها در چه مرحله‌ای قرار دارد و در نتیجه میزان رضایت آنان افزایش پیدا می‌کند. 

باکمترین هزینه، خدمات یا محصولتو تبلیغ کن!!

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

سخن نهایی

بازاریابی و پنل پیامکی می‌تواند نقشی اساسی در گسترش ارتباطات، هماهنگی ها و بهبود کارایی در صنعت پخش مواد غذایی داشته باشد. توزیع کنندگان مواد غذایی می‌توانند با بهره گیری از این تکنولوژیها، موجودی مواد غذایی را بهتر مدیریت کنند، اتلاف وقت را کاهش دهند، فروش خود را افزایش دهند و رضایت مشتریان را حفظ کند. البته که چالش هایی در ارتباط با بازاریابی پیامکی وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به مدیریت حجم پیامهای ارسال شده و اطمینان از در امان بودن داده ها اشاره کرد. به طور کلی، بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی از ابزارهای لازم برای آن دسته از پخش کنندگان مواد غذایی است که به دنبال پیشی گرفتن از رقبا و برطرف کردن نیازهای مشتریان خود هستند. توزیع کنندگان می‌توانند با ایجاد یک سیستم هشدار پیامکی، ارسال پیامهای یادآوری و استفاده از پیامهای تبلیغاتی برای افزایش فروش، نتیجه خوبی از این شیوه بازاریابی دریافت کنند. نظر شما در این باره چیست؟ لطفاً نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید. 

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *