کاربرد بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی برای دفاتر پیشخوان

کاربرد بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی برای دفاتر پیشخوان

چرا در سال 2023، زمانی که همه مردم در شبکه‌های اجتماعی با هم ارتباط برقرار می‌کنند، همچنان به ارسال پیامک نیاز داریم؟ پاسخ ساده است: بیش از 5 میلیارد نفر در جهان از تلفن همراه استفاده می‌کنند و این 6۶ درصد از جمعیت جهان است. این یعنی شما یک بازار گسترده در برابر خود دارید که بزرگتر از همه شبکه‌های اجتماعی است. استفاده از پنل پیامکی برای دفاتر پیشخوان حتی اهمیتی بیش از این دارد. زیرا استفاده از پیامک برای این مشاغل صرفا تبلیغاتی نیست و بخشی از فرایندهای کاری وابسته به اطلاع‌رسانی‌های پیامکی است. شما با هیچ روش جایگزینی مانند شبکه‌های اجتماعی نمی‌توانید پیام‌های انبوهی را در لحظه به حجم بالایی از مردم برسانید.

نتیجه‌گیری واضح است؛ اگر می‌خواهید که دفتر پیشخوان شما پیشرفت کند و رضایت مخاطبان را جلب نمایید، چاره‌ای جز استفاده از یک پنل پیامکی مناسب ندارید. در این مقاله به معرفی این روش و کاربردهای آن در دفاتر پیشخوان می‌پردازیم.

باکمترین هزینه، خدمات یا محصولتو تبلیغ کن!!

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

مزایای پنل پیامکی برای دفاتر پیشخوان

مزایا و فواید استفاده از بازاریابی پیامکی برای دفاتر پیشخوان

پنل پیامکی برای دفاتر پیشخوان مزایای زیادی دارد که آن را از سایر ابزارهای ارتباطی بازاریابی متمایز می‌کند. مهمترین مزایای بازاریابی پیامکی عبارتند از:

تعامل بالا و بهبود ارتباط با مشتریان و کاربران

اثربخشی کمپین‌های پیامکی در مقایسه با کمپین‌های ایمیلی و تلفنی بسیار بالاتر است، زیرا با بسیاری از محدودیت‌ها روبرو نیست. پیامک‌ها دارای نرخ تعامل بسیار بالایی هستند. طبق آمار، کاربران بیش از 90 درصد پیامک‌ها را در عرض چند دقیقه پس از دریافت باز می‌کنند و می‌خوانند. به علاوه کاربران ترجیح می‌دهند که به جای تماس تلفنی به وسیله پیامک با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. بنابراین پنل پیامکی برای دفاتر پیشخوان می‌تواند بازدهی خوبی داشته باشد.

سرعت و عملکرد

نوآوری‌های مدرن این امکان را فراهم می‌کند که ارسال‌های پیامکی انبوه در سریع‌ترین زمان ممکن آماده و انجام شود. می‌توانید مطمئن باشید که پیام‌های ارسالی تنها در چند ثانیه به گوشی بسیاری از مشترکین در سراسر کشور تحویل داده می‌شود.

ارسال اطلاعات مربوط به خدمات، قوانین و مقررات

در بسیاری از مواقع لازم است که قوانین جدید را به کاربران یا مخاطبان خود اطلاع دهید. همچنین ممکن است که خدمات دوره زمانی محدودی داشته باشند که نیاز به اطلاع‌رسانی سریع دارد. پیامک این مزیت را دارد که می‌توانید مطمئن باشید که پیام شما در سریع‌ترین زمان و به نحو مطلوب به دست مخاطب می‌رسد.

دفتر پیشخوان

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

پوشش مخاطبان زیاد برخلاف سایر کانال‌های بازاریابی دیجیتال

پنل پیامکی برای دفاتر پیشخوان به شما این امکان را می‌دهد که به راحتی و به سرعت پیام‌ها را مستقیما به دستگاه‌های موبایل کاربران تحویل دهید. آن‌ها برای دریافت پیام شما نیازی به نصب برنامه‌های اضافی، ثبت آدرس ایمیل، حساب‌های کاربری در پیام رسان‌های فوری یا شبکه‌های اجتماعی ندارند. این بدان معنی است که بازاریابی پیامکی نسبت به خبرنامه‌های ایمیلی و سایر کانال‌های ارتباطی به مخاطبان بیشتری می‌رسد.

در دسترس بودن برای تبلیغ کننده

یکی دیگر از مزایای مهم سامانه پیامکی برای دفاتر پیشخوان از نکته قبل ناشی می‌شود. ماهیت آن در این واقعیت نهفته است که تهیه و ارسال پیامک مؤثرتر و سریع‌تر از سایر انواع کمپین‌های بازاریابی آنلاین است. در عین حال، لازم نیست مخاطبان را لزوما مطالعه کنید که کدام قسمت از کاربران این تبلیغات را خواهند دید و به دلایلی برای چه کسانی در دسترس نخواهد بود. مهم نیست، زیرا همه تلفن همراه دارند و همه می‌توانند پیامک دریافت کنند.

ارتباط با انواع دیگر کمپین‌ها

اگرچه کمپین‌های پیامکی به خودی خود مؤثر هستند، اما در کنار سایر قالب‌های بازاریابی آنلاین نیز به خوبی کار می‌کنند و عملکرد هر کدام را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهند. به عنوان مثال، می‌توانید پیام‌های SMS را با پیوندهایی به تبلیغات، ارائه خدمات یا فروش‌ بلیط و… همراه کنید. ارسال پیامک به شکل صحیح، به شما کمک می‌کند تا تعداد مشترکین خود را افزایش دهید.

کمترین هزینه

بازاریابی پیامکی بسیار مقرون به صرفه است. تهیه و ارسال چنین پیام‌هایی در مقایسه با سایر قالب‌های بازاریابی آنلاین و آفلاین به حداقل هزینه نیاز دارد. با این حال، عملکرد آن اغلب بسیار بالاتر از کمپین‌های گران قیمت است. بنابراین، پیامک‌ها در بین مشاغل کوچک تقاضای زیادی دارند.

کاربردهای پنل پیامکی برای دفاتر پیشخوان

کاربردهای بازاریابی پیامکی در دفاتر پیشخوان

امروزه چندین استراتژی کلیدی در بازاریابی پیامکی وجود دارد که مستقیماً با هدف پیام‌های ارسالی مرتبط است. پنل پیامکی برای دفاتر پیشخوان می‌تواند همه این اهداف را برای شما فراهم کند. این کاربردها می‌تواند شما موارد زیر باشد:

ارسال پیام‌های تبلیغاتی

پیام‌های تبلیغاتی رایج‌ترین نوع پیامک بازاریابی است. این روش به جذب مخاطب کمک می‌کند و آن‌ها را با برندها و خدمات شما آشنا می‌نماید. همچنین می‌توانید مشتریان را در مورد محصولات جدید، تخفیف‌ها، تبلیغات، فروش، پاداش‌ها، پیشنهادات ویژه مطلع کند.

ارسال پیامک‌های یادآوری برای تاریخچه پرداخت، موعد انجام امور و غیره

دفاتر پیشخوان سروکار زیادی با پرداخت و تراکنش دارند. بنابراین استفاده پنل پیامکی برای ارسال پیام‌های تراکنشی می‌تواند کاربرد زیادی برای این مشاغل داشته باشد. این پیام‌ها شامل پیام‌های تراکنشی در مورد تأیید خرید / ارسال / تحویل سفارش، موعد پرداخت یا جزئیات پرداخت قبض و غیره است.

ارسال اطلاعیه‌ها و به‌روزرسانی‌های مربوط به خدمات و مشاوره‌ها

این نوع شامل آن دسته از پیام‌هایی است که به نوعی با خدمات‌رسانی به مشتریان موجود مرتبط هستند. پنل پیامکی برای دفاتر پیشخوان می‌تواند شامل پیام‌های ارسالی سرویس پشتیبانی، پیام‌های لازم در مورد قوانین، پیام به روزرسانی اپلیکیشن، اطلاع‌رسانی در مورد روزهای تعطیل و… باشد.

تخفیف و پاداش فردی

از طریق پیامک، می‌توانید به طور موثر پیامک‌های شخصی شده را برای ارائه تخفیف، پاداش و سایر پیشنهادات تبلیغاتی را برای مخاطبان منتخب ارسال کنید. نرخ بالای تحویل و نرخ باز شدن پیامک‌ها، حداکثر اثربخشی چنین کمپین‌هایی را تضمین می‌کند.

استراتژی‌های موثر پنل پیامکی برای دفاتر پیشخوان

استراتژی‌های موثر پنل پیامکی برای دفاتر پیشخوان

برای اینکه بازاریابی از طریق پیامک نتایج بالایی داشته باشد، قوانین زیر را دنبال کنید:

 • الزامات قانونی را رعایت کنید: در زمینه ارسال پیامک‌های تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی قوانین خاصی وجود دارد. استفاده از برخی از عبارت می‌تواند بار حقوقی داشته باشد یا ورود به حریم خصوصی دیگران محسوب شود. بنابراین ابتدا مطمئن شوید که متن مورد نظر شما از لحاظ قانونی مشکلی نداشته باشد.
 • پیامک را واضح و کوتاه بنویسید: گیرنده نه زمان و نه تمایلی برای حل معما دارد. پیام شما باید واضح، مختصر و بدون ابهام باشد. این بدان معنا نیست که در بازاریابی پیامکی از خلاقیت استقبال نمی‌شود. اما قانون اصلی این است که درک پیام را پیچیده نکنید. اگر مشتری به پیشنهاد شما علاقه‌مند است، دستورالعمل‌های واضحی را در مورد کارهای بعدی به او بدهید. مثلا از او بخواهید روی لینک کلیک کند یا از سایت دیدن نماید.
 • به نام فرستنده دقت کنید: اگر پیام از یک شماره تلفن شناخته شده باشد، مشتریان به آن اعتماد می‌کنند. در غیر این صورت ذهن مخاطب شما را لیست کلاهبرداران قرار می‌دهد.
 • اعتدال را رعایت کنید: ارسال پیامک‌های مکرر در استفاده از پنل پیامکی برای دفاتر پیشخوان راه اشتباهی است. مشتری فقط باید اطلاعات مفید و فوری را بداند.
 • از تقسیم بندی و شخصی سازی استفاده کنید: مشتریان را با میزان وفاداری و فعالیت نشان داده شده متمایز کنید، آن‌ها را با نام خطاب کنید.
 • پیام را تعاملی کنید: برای ادامه گفتگو، پیوندهایی به محصولات، صفحات تبلیغاتی، پرسشنامه‌ها و موارد دیگر در پیامک اضافه کنید.
 • تجزیه و تحلیل: درصد ارسال پیامک‌های باز شده، خریدهای بعدی و سایر فعالیت‌ها را در نظر بگیرید. پایگاه داده را به موقع از شماره‌های خاموش و نامعتبر پاک کنید.

چالش‌های احتمالی سامانه پیامکی برای دفاتر پیشخوان

استفاده از پنل پیامکی برای دفاتر پیشخوان می‌تواند با مشکلات و چالش‌هایی نیز همراه باشد که باید آن‌ها را مدیریت نمایید. بعضی از رایج‌ترین چالش‌ها و نحوه حل کردن آن‌ها به شرح زیر است.

نامعتبر بودن تعداد زیادی از شماره‌ها

اگر شماره‌ها را خریداری کرده باشید ممکن است که تعداد زیادی از آن‌ها نامعتبر باشند. به ویژه اگر از فروشندگان نامعتبر خرید کنید این اتفاق زیاد می‌افتد. یکی از روش‌هایی که می‌توانید به شماره‌های کاملا فعال دسترسی پیدا کنید این است که هنگام ورود کاربر به سایت یا اپ خود از او بخواهید که شماره تلفن خود را وارد نماید. شما می‌توانید از این شماره برای ارسال پیامک‌ها بعدی استفاده کنید.

همچنین اگر کسب و کار شما محلی است می‌توانید از روش سینه به سینه شماره‌ها لازم را پیدا کنید. یا اینکه اگر قصد خرید دارید حتما از یک فروشنده معتبر خرید کنید. پایش مداوم گزارش‌های تحویل پیامک‌ها می‌تواند به پیدا کردن شماره‌های خاموش و غیرمعتبر و حذف آن‌ها کمک کند.

احراز هویت کاربران

از آنجا که دفاتر پیشخوان با پرداخت و اطلاعات مالی افراد سروکار دارند، حفظ حریم خصوصی آن‌ها اهمیت بالایی دارد. به کمک پنل پیامکی می‌توانید از پیامک احراز هویت که به صورت خودکار ارسال می‌شود استفاده کنید و از هویت کاربران مطمئن شوید.

هنوز برای کسب و کارت پنل پیامکی نداری؟

همین حالا تماس بگیرید (داخلی یک)

خدمات پنل پیامکی برای دفاتر پیشخوان

استفاده از پنل پیامکی برای دفاتر پیشخوان

دفاتر پیشخوان فعالیت‌های زیادی را انجام می‌دهند که می‌تواند به نوعی از پنل پیامکی بهره ببرد. برخی از این فعالیت‌ها و کاربرد پنل پیامکی برای آن در ادامه ذکر شده است:

 • خدمات مربوط به پرداخت قبوض: پیامک صورت حساب/ پیامک پرداخت موفق/ پیامک مهلت پرداخت/ پیامک اخطار قطع
 • خدمات مربوط به انتقال وجه بین بانکی: پیامک تایید پرداخت
 • خدمات مربوط به صدور کارت‌های بانکی: پیامک احراز هویت
 • خدمات مربوط به مبادله ارز: پیامک احراز هویت/ پیامک انتقال موفق/ پیامک معدل ریالی ارز منتقل شده
 • خدمات مربوط به پذیرش و پردازش تراکنش‌های بانکی: پیامک پرداخت موفق و ناموفق/ باقی‌مانده حساب/ مهلت پرداخت
 • فروش بلیت قطار و اتوبوس: اطلاع‌رسانی خرید موفق/ اطلاع‌رسانی در مورد ساعت بلیط/ شماره صندلی و شماره بلیط/ 
 • فروش بلیت هواپیما: پیامک خرید موفق/ شماره بلیط و مشخصات پرواز/ یادآور پرواز/ پیشنهاد بلیط‌های موجود
 • خدمات پستی و فروش محصولات پستی: پیامک ارسال محصول/ پیامک رسیدن محصول به مقصد/ پیامک حاوی کد رهگیری/ پیامک ساعت تحویل
 • خدمات مربوط به صدور کارت سوخت: احراز هویت/ پیامک تایید سفارش/ پیامک ارسال و تحویل به مقصد
 • خدمات مربوط به صدور بیمه‌نامه و فروش بیمه‌های مختلف: یادآور اتمام بیمه/ پیامک تایید بیمه/ شماره بیمه‌نامه/ پیامک پرداخت
 • خدمات مربوط به ثبت نام در آزمون‌ها و آزمون‌های استخدامی: احراز هویت/ تایید ثبت‌نام/ ارائه کد رهگیری
 • فروش بلیت‌های شهری و روستایی: تایید خرید/ اطلاعات پرداخت/ ساعت و مشخصات بلیت
 • خدمات اطلاع‌رسانی و مشاوره به شهروندان در مورد خدمات دولتی: یادآور تمدید خدمات/ پیشنهاد استفاده از خدمات/ تبلیغات
 • خدمات احوال‌پژوهی و صدور سند‌های رسمی: احراز هویت/ تایید ثبت سند/ ارائه اطلاعات ثبتی
 • ارائه خدمات مربوط به شبکه برق و آب: پیامک تایید پرداخت قبوض/ پیامک مهلت پرداخت و اخطار قطع

جمع بندی

استفاده از سرویس پیامکی یکی از ملزومات هر شرکت تجاری است. این روش می‌تواند مزایای قابل توجهی را برای افزایش مخاطبان شما داشته باشد. این روش بسیار ارزان قیمت است و مخاطبان بسیار زیادی در کشور دارد. علاوه بر این نرخ باز شدن پیام‌ها بسیار بالا است.

پنل پیامکی برای دفاتر پیشخوان که با پرداخت و اطلاع‌رسانی در مورد خدمات سروکار دارند می‌تواند نقش مهمتری نیز داشته باشد. شما می‌توانید به کمک این روش خدمات خود را تبلیغ نمایید و با ارسال پیامک‌های تراکنشی، تایید سفارش، ارسال اطلاعیه‌ها با مخاطبان خود ارتباط فعالی داشته باشید. اگرچه این روش چالش‌هایی نیز دارد اما می‌توان با کمکی خلاقیت آن‌ها را مدیریت و برطرف کرد. در صورتی که قصد تهیه پنل پیامکی دارید یا نیاز به مشاوره در این زمینه دارید با ما تماس بگیرید.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *