کاربرد بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی برای فروشگاه لباس و پوشاک

کاربرد بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی برای فروشگاه لباس و پوشاک

هر فروشگاه پوشاک و لباس به یک استراتژی بازاریابی خوب نیاز دارد تا از رقبای خود جلوتر باشد. یک استراتژی خوب نه تنها به شما کمک می‌کند تا در دنیای تجارت الکترونیک زنده بمانید، بلکه به شما امکان رشد می‌دهد؛ در حالی که دیگران در سردرگمی دچار افت می‌شوند. مهم نیست که تازه وارد حرفه لباس فروشی شده‌اید یا باتجربه هستید؛ در هر نقطه‌ای که باشید به یک استراتژی بازاریابی موثر نیاز دارید. پنل پیامکی برای فروشگاه لباس و پوشاک یکی از نیازهایی است که هیچ کس نمی‌تواند نقش آن را انکار کند. بازاریابی پیامکی برای فروشگاه‌های پوشاک به‌ویژه در سال‌های اخیر به‌طور چشمگیری مورد استفاده قرار گرفته است. در این مقاله قصد داریم به معرفی این روش، مزایای آن و نحوه بهینه‌سازی آن بپردازیم.

باکمترین هزینه، خدمات یا محصولتو تبلیغ کن!!

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

بازاریابی پیامکی برای فروشگاه لباس و پوشاک

پنل پیامکی برای فروشگاه لباس و پوشاک

با ظهور کسب و کارهای آنلاین و اشباع کانال‌های ارتباطی، برجسته شدن برندهای کوچک سخت‌تر می‌شود. شرکت‌های بزرگ با بودجه‌های کلان خود را در خط مقدم محبوب‌ترین کانال‌های بازاریابی قرار داده و کسب و کارهای کوچک را تحت تاثیر قرار می‌دهند. با این حال، این بدان معنا نیست که شما به عنوان صاحب یک کسب و کار کوچک نمی‌توانید با آن‌ها رقابت کنید. برعکس، با کمی خلاقیت شخصی می‌توانید به راحتی با چند تاکتیک شخصی سازی شده، دل مردم را به دست آورید. بازاریابی پیامکی ابزاری است که اغلب در تجارت الکترونیک نادیده گرفته می‌شود. اما می‌تواند راه حل مناسبی برای کسب و کارهای کوچک مانند فروشگاه لباس و پوشاک باشد تا توجه مشتری را به شیوه‌ای شخصی سازی شده جلب کند. شما در سرویس پیامکی با روش‌های گوناگونی می‌توانید با مخاطبان بالقوه خود ارتباط برقرار نمایید که در ادامه به معرفی و بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

مزایا و فواید استفاده از بازاریابی پیامکی در فروشگاه لباس و پوشاک

با وجود اینکه رشد شبکه‌های مجازی بخش عمده‌ای از بازاریابی را به خود اختصاص داده است، اما همچنان پیامک مزایایی دارد که در بسیاری از موارد آن را به بهترین گزینه تبدیل می‌کند. در صورت استفاده از پنل پیامکی برای فروشگاه لباس و پوشاک از مزایای زیر بهره‌مند خواهید شد:

۱- پیامک همیشه به دست گیرندگان خود می‌رسد

در مورد پیامک چیزی به نام پوشه اسپم وجود ندارد. همه پیام‌ها به دست گیرندگان مورد نظر خود می‌رسند، مهمتر از آن، بیش از 98 درصد آن‌ها در عرض سه دقیقه پس از ارسال باز و 90 درصد نیز خوانده می‌شوند. داشتن چنین نرخ‌های بازگشایی پیامک نیز مقرون به صرفه است زیرا می‌توانید مطمئن باشید که پیام‌های شما توسط مشتریان خوانده می‌شود. همه این‌ها امیدوارکننده به نظر می‌رسد. بازاریابی پیامکی در مقایسه با سایر انواع بازاریابی تقریبا تضمینی‌ترین روش برای خواندن پیام‌هایی است که می‌خواهید به مشتریان خود منتقل کنید. بنابراین استفاده از بازاریابی پیامکی برای فروشگاه لباس شما بسیار سودمند است.

۲- فعال سازی مجدد مشتریان

مشتریان فعلی شما واقعی‌ترین منبع مشتریان شما هستند. اگر از محصولات شما راضی باشند، شما را به دوستان، خانواده، همکاران و سایر آشنایان خود توصیه می‌کنند. برای اینکه آن‌ها را درگیر خود نگه دارید و آن‌ها را به فروش مجدد تشویق کنید، حضور خود را به آن‌ها یادآوری می‌کنید و با ارسال پیامک‌های جذاب و طنز آمیز دعوت به عمل مانند تخفیف بازگشت، آن‌ها را به خرید دوباره تشویق می‌کنید.

۳- هزینه کم

پنل پیامکی برای فروشگاه لباس و پوشاک در مقایسه با سایر ابزارهای بازاریابی هزینه کمتری دارد. بنابراین، می‌توان آن را به عنوان یک روش بازاریابی مقرون به صرفه برای بسیاری از مشاغل، از جمله کسب و کارهای کوچک و استارت آپ‌ها معرفی کرد.

۴- گزینه‌های سفارشی سازی

خدمات ارسال پیامک انبوه ویژگی‌های بسیاری را ارائه می‌دهد که به شما امکان می‌دهد پیام‌های سفارشی برای مشتریان خود ارسال کنید. این ویژگی به شما امکان می‌دهد پیامک‌های خود را بر اساس علایق، ویژگی‌های سنی و رفتار مشتریان خود سفارشی کنید. به عنوان مثال می‌توانید لیست مشتریان آقا و خانم را جدا نمایید و برای هر کدام پیام‌های مخصوص به خود را بفرستید.

۵- امکان پیگیری رضایت پس از فروش

با تایید سفارشی که برای مشتریان خود پس از فروش ارسال می‌کنید یا پیامکی که می‌خواهید آخرین سفارش آن‌ها را ارزیابی کنید، مشتریان احساس می‌کنند که برای آن‌ها ارزش و اعتبار قائل هستید. علاوه بر این، برخی از مشتریان ممکن است هنگام خرید برندهایی که با آن‌ها آشنایی ندارند، نگران باشند. بنابراین، به عنوان مثال، اطلاع رسانی به آن‌ها در مورد سفارش خود باعث می‌شود که آن‌ها انتخاب درست‌تری داشته باشند.

۶- امکان ارسال پیام خودکار

اغلب پنل‌های پیامکی که امکان اتصال به سایت و اپلیکیشن را دارند از قابلیت ارسال پیامک خودکار نیز پشتیبانی می‌کنند. پیام‌های خودکار می‌تواند شامل ارسال پیام خوشامدگویی، پیام احراز هویت،‌ پیام تایید پرداخت و پیام ارسال سفارش باشد. مزیت پنل پیامکی برای فروشگاه لباس و پوشاک این است که به طور خودکار بخش زیادی از فرایند بازاریابی و اطلاع‌رسانی را انجام می‌دهد و نیازی به پیگیری دائمی شما نیست.

کاربردهای بازاریابی پیامکی برای فروشگاه لباس و پوشاک

کاربردهای بازاریابی پیامکی در فروشگاه لباس و پوشاک

کاربردهایی که استفاده از پنل پیامکی برای لباس فروشی به همراه دارد بسیار زیاد است. شما می‌توانید با هزینه بسیار کم به بسیاری از امکانات که در سایر روش‌ها موجود نیست دسترسی پیدا کنید. بعضی از مهمترین کاربردهای پنل پیامکی به شرح زیر است:

ارسال پیام‌های به‌روزرسانی در مورد جدیدترین ترندها و مدل‌ها

اگر با بودجه محدودی کار می‌کنید و می‌خواهید فروش شما برای یک برند یا محصول خاص افزایش یابد، می‌توانید به کمک پیامک این محصولات را به مخاطبان خود معرفی نمایید. شما می‌توانید با عبارات مختصر کلمات اصلی هر برند یا مدل مورد نظر خود را معرفی کنید. معمولا پس از مدتی فعالیت در این زمینه مدل‌ها و برندهای پرطرفدار را خواهید شناخت که می‌توانید در ارسال پیامک به دیگران از آن‌ها نام ببرید.

اطلاع‌رسانی درباره تخفیفات و فروش ویژه

یکی از رایج‌ترین روش‌ها برای جذب مشتریان جدید یا بازگرداندن مشتری‌های قبلی ارائه کد تخفیف یا برگزاری فروش ویژه است. این روش وقتی با پیامک اطلاع‌رسانی همراه شود تاثیری فوق‌العاده خواهد داشت. پیامک یک ابزار قدرتمند اعلامیه خواهد بود؛ زیرا مستقیم و سریع به دست مشتریان شما می‌رسد. به همین دلیل است که باید چند روز قبل از شروع، کمپین خود را به همه مشتریان اعلام کنید. سپس، حدود یک هفته پس از شروع کمپین خو، می‌توانید برای مشتریانی که خریدی انجام نداده‌اند، پیام یادآوری ارسال کنید و پیامک دیگری درباره تاریخ پایان کمپین ارسال نمایید.

ارسال اطلاعات مربوط به سفارشات، رهگیری مرسولات و اطلاعات پرداخت

اگر محصولات خود را به صورت آنلاین می‌فروشید می‌توانید از پنل پیامکی برای فروشگاه لباس و پوشاک برای اطلاع رسانی در مورد وضعیت سفارشات استفاده کنید. همه پیامک‌های تایید خرید، ارسال سفارش، ارسال کد رهگیری و… در این دسته محسوب می‌شوند. این پیام‌ها اعتماد را در مخاطب شما افزایش می‌دهد و باعث افزایش پرستیژ کاری شما می‌شود.

ارسال اعلانات مربوط به بازگشت کالاها و سیاست‌های مربوط به تعویض و استرداد

در مواردی ممکن است لازم شود که اعلانات خاصی را به مشتری اطلاع دهید. این موارد می‌تواند شامل پیام‌های مربوط به بازگشت کالا به مبدا یا اطلاع رسانی سیاست‌های خاص فروشگاه شما در مورد تعویض یا پرداخت باشد. شما می‌توانید از سامانه پیامکی برای فروشگاه لباس و پوشاک برای ارسال پیام‌های اطلاع رسانی به صورت عمومی یا سفارشی‌شده استفاده نمایید.

ارسال پیامک‌ها مناسبتی

لازم نیست پیام‌هایی که ارسال می‌کنید حتما مربوط به فروش محصولات باشد؛ بلکه می‌توانید در مناسبت‌های مختلفی ملی و مذهبی به مخاطبان خود پیامک ارسال نمایید و صرفا نام فروشگاه خود را در پایان ذکر نمایید. این باعث می‌شود که نام فروشگاه شما در خاطر مشتری‌ها باقی بماند.

استراتژی‌های بازاریابی پیامکی در فروشگاه لباس و پوشاک

استراتژی‌های بازاریابی پیامکی در فروشگاه لباس و پوشاک

برای اینکه بیشترین استفاده را از پنل پیامکی برای فروشگاه لباس و پوشاک ببرید لازم است که برای خود استراتژی تعیین کنید. رفتار بر اساس یک استراتژی باعث می‌شود که دچار زیاده‌روی یا تفریط در ارسال پیام‌ها نشوید. بعضی از استراتژی‌ها که می‌تواند کمک موثری به شما کند شامل موارد زیر است.

تعیین تکتیک‌های ارسال پیام به مشتریان جدید و مشتریان قبلی

باید این موضوع را مشخص کنید که چگونه می‌خواهید با مشتری‌های قبلی و مشتری‌های جدید خود ارتباط بگیرید. پیام‌هایی که به مشتری‌های جدید و بالقوه ارسال می‌کنید می‌تواند عام و جنبه تبلیغاتی داشته باشد که فروشگاه شما را معرفی کرده و مخاطب را به خرید ترغیب نماید. اما پیام‌هایی که به مشتری‌های قبلی ارسال می‌کنید می‌تواند شامل پیام‌های نظرسنجی، ارائه کد تخفیف یا تشویق به خرید دوباره باشد.

تنظیم پیام‌های استاندارد برای ارسال به مشتریان در مواقع خاص (مانند تخفیفات فصلی و تعطیلات)

در استفاده از پنل پیامکی برای فروشگاه لباس و پوشاک بهتر است از قبل تعدادی پیام استاندارد با کلمات فکر شده تنظیم نمایید که در موقع لازم آن‌ها را به صورت عمومی یا سفارشی ارسال نمایید. در این پیام‌ها باید در به کار بردن کلماتی که باعث جلب توجه مشتری‌ها می‌شود دقت نمایید. همچنین تعداد کاراکترها، ایموجی‌های جذاب و ارائه اطلاعات مفید از مواردی است که باید توجه شود.

استفاده از نرم‌افزارهای مدیریت پیامک برای طراحی، برنامه‌ریزی و ارسال پیام‌ها به مشتریان

استفاده از نرم‌افزارهایی که به ساخت و پیشنهاد پیامک کمک می‌کنند مفید است. شما می‌توانید در این سرویس‌ها نمونه پیامک‌های فراوانی را مشاهده نمایید و از بین آن‌ها مناسب‌ترین گزینه‌ها را با توجه به شرایط خاص خود انتخاب نمایید.

ایجاد و دسته‌بندی لیست مخاطبین

دسته‌بندی مخاطبین می‌تواند تاثیر به سزایی در بهینه کردن پیامک‌هایی که ارسال می‌کنید داشته باشد. شما می‌توانید لیست مخاطبان خود را بر اساس جنسیت، سن، سابقه خرید قبلی و… دسته‌بندی نمایید. این باعث می‌شود تا پیام‌هایی که ارسال می‌کنید دقیق و مطابق با نیاز مخاطب باشد.

چالش‌ها و راهکارهای مقابله با آن‌ها

مطمئنا در فرایند استفاده از پنل پیامکی برای لباس فروشی چالش‌هایی نیز وجود دارد که ممکن است با همه یا بعضی از آن‌ها مواجه شوید. بعضی از رایج‌ترین چالش‌ها و شیوه مدیریت آن‌ها به شرح زیر است:

مسائل حفظ حریم خصوصی و مدیریت اطلاعات مشتریان

مخصوصا اگر فروش اینترنتی دارید حفظ اطلاعات حساب مشتری‌ها اهمیت بالایی دارد. خوشبختانه پنل پیامکی این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد که بتوانید از حریم خصوصی مخاطبان خود محافظت کنید. شما با استفاده از ارسال پیامک احراز هویت می‌توانید از اینکه فقط خود فرد به اکانت دسترسی دارید مطمئن شوید. به این صورت که فرد در مرحله ورود یا هنگام پرداخت با پیامکی مواجه می‌شود که حاوی رمز یک بار مصرف است و باید آن را در سایت یا اپ وارد نماید تا احراز هویت شود.

تضمین ارسال و دریافت پیام‌ها به صورت قطعی و به موقع

طبعا سیستم پیامکی همیشه با این چالش روبرو است که ممکن است پیامک‌ها به مقصد نرسند. در چنین شرایطی فعال کردن گزارش تحویل پیامک‌ها و بررسی دوره‌ای آن‌ها می‌تواند مفید باشد. با این امکان می‌توانید شماره‌هایی که خاموش هستند را نیز شناسایی کرده و از لیست حذف نمایید. اگر این مشکل به طور گسترده برای شما پیش آید لازم است که شارژ حساب خود را بررسی نمایید یا با مرکز پشتیبانی پنل پیامکی خود تماس بگیرید.

مدیریت حجم بالای پیام‌ها و ارائه خدمات پشتیبانی مطمئن

داشتن حجم بالای پیامک‌های دریافتی خبر خوبی است؛ زیرا به این معنی است که مخاطبان به پیام‌های شما توجه کرده اند. با این حال در چنین شرایطی مدیریت پنل پیامکی برای فروشگاه لباس و پوشاک می‌تواند به یک چالش تبدیل شود. برای مدیریت این شرایط می‌تواند پاسخ‌هایی مخاطبان را محدود و سپس دسته‌بندی نمایید. یعنی در هنگام برگزاری نظرسنجی یا هر پیام دیگری که دعوت به پاسخ دارد، پاسخ‌های احتمالی را به صورت عدد معرفی نمایید و سپس در پنل صرفا به شمارش اعداد ارسال شده بپردازید.

هنوز برای کسب و کارت پنل پیامکی نداری؟

همین حالا تماس بگیرید (داخلی یک)

جمع بندی

با اینکه شبکه‌های مجازی بخش زیادی از بازاریابی مشاغل را به خود اختصاص داده‌اند، اما بازاریابی پیامکی همچنان یکی از مهمترین و کاربردی‌ترین روش‌های بازاریابی است. پیامک همچنان ارزان‌ترین روش تبلیغاتی است و پوشش بسیار گسترده ای دارد. همچنین اغلب افراد تکمام پیام‌ها خود را مطالعه می‌کنند. شما می‌توانید از پنل پیامکی برای فروشگاه لباس و پوشاک برای ارسال پیام‌های اطلاع‌رسانی، پیگیری مراحل خرید، ارسال کد تخفیف و… استفاده نمایید. پنل پیامکی این مزیت را دارد که می‌توانید از گزینه‌های سفارشی‌سازی پیام‌ها و همچنین ارسال خودکار پیامک استفاده نمایید.

به کمک سامانه پیامکی برای فروشگاه لباس و پوشاک می‌توانید مشتری‌های سابق خود را پیگیری نمایید و آن‌ها را دعوت به خرید مجدد نمایید یا برای مخاطبان جدید پیام تبلیغاتی ارسال نمایید. چشم‌انداز تبلیغات پیامکی نشان می‌دهد در آینده نزدیک هیچ روش دیگری نمی‌تواند جای پیامک را پر کند. برای اطلاعات بیشتر در پنل پیامکی می‌توانید با ما تماس بگیرید.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *