کاربرد بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی برای حسابداری و  نرم افزار حسابداری

کاربرد بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی برای حسابداری و  نرم افزار حسابداری

صرف نظر از اندازه یک کسب و کار، اطلاع‌رسانی و بازاریابی پیامکی راهی موثر برای برقراری ارتباط با مخاطبان یا مشتریان بالقوه است. استفاده از یک سیستم حسابداری حرفه‌ای نیاز هر کسب و کاری است و بدون استفاده از یک پنل پیامکی برای حسابداری و نرم افزار حسابداری امکان ارائه اطلاع پرداخت، صورت حساب،‌ گردش مالی و… به مشتری‌ها ناممکن است.

اما مزایای انتخاب یک پنل پیامکی مناسب چیست؟ کمپین پیامکی تا چه حد موفق است؟ چگونه می‌توانید در کنار ارائه اطلاعات مالی به مشتریان، باعث جذب مشتری‌های جدید نیز بشوید؟ چگونه با ارسال اطلاعات لازم، قوانین جدید و… به کارمندان و مدیران می‌توانید سرعت کار خود را افزایش دهید؟ چه چالش‌هایی در این مسیر وجود دارد و چگونه باید آن‌ها را مدیریت کنید. همه این‌ها سوالاتی است که قصد داریم در این مقاله و به طور مفصل به آن بپردازیم؛ با ما همراه باشید.

باکمترین هزینه، خدمات یا محصولتو تبلیغ کن!!

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

پنل پیامکی برای حسابداری

پنل پیامکی برای حسابداری و نرم افزار حسابداری

با اینکه پیامک سابقه‌ای نسبتا طولانی در کشور ما پیدا کرده است اما هنوز هم برای بسیاری از شرکت‌های حسابداری، استفاده بهینه از امکانات این سرویس جای خود را پیدا نکرده است. با انتخاب یک پنل مناسب شما می‌توانید سرعت فرایندهای خود را چند برابر کرده و امکان تعامل بین بخش‌های شرکت و مشتریان را تسهیل کنید.

با این حال، پیدا کردن یک روش مناسب برای استفاده از پنل پیامکی برای حسابداری و نرم افزار حسابداری نیازمند شناخت نیاز شما، شبکه کارمندان و مشتریان شما و امکانات این شبکه است. استفاده از یک مشاوره در این موارد می‌تواند کارآمد باشد.

به نظر می‌رسد که پنل پیامکی همچنان بهترین استراتژی برای شرکت‌های حسابداری است که به آن‌ها کمک می‌کند جریان ثابتی از سرنخ‌های آنلاین ایجاد کنند. شما به کمک اتصال نرم افزار حسابداری به یک سرویس پیامکی می‌توانید به طور خودکار همه اطلاعات گردش حساب، واریز حقوق، تهیه گزارش مالی و… را به صورت خودکار به مخاطبان خود ارسال نمایید یا به صورت سفارشی پیام‌های مربوط به قوانین، فرایندها یا حتی پیامک‌های مناسبتی را به افراد خاصی ارسال نمایید.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

مزایای استفاده از پنل پیامکی برای حسابدارها

مزایا و فواید استفاده از بازاریابی پیامکی در حسابداری

استفاده از سرویس پیامکی می‌تواند مزایای قابل توجهی را برای بخش‌های حسابداری داشته باشد. بخشی از این مزایا شامل موارد زیر است.

پوشش بسیار گسترده در ایران

شرکت‌هایی که بازار ایران را هدف قرار می‌دهند، خوشحال خواهند شد اگر بدانند 80 درصد ایرانی‌ها حداقل یک گوشی و یک سیم کارت دارند. بنابراین شبکه پیامک یک بازار بسیار گسترده در مقابل شما قرار می‌دهد. در واقع شما با هر کسی که تعامل داشته باشید می‌توانید از او یک شماره تلفن دریافت نمایید و پیام‌های اطلاع‌رسانی یا تبلیغاتی خود را به ساده‌ترین شکل در اختیار آن‌ها قرار دهید. هیچ شبکه دیگری این گستردگی را ندارد.

تعامل فوری با مخاطبان

یکی از مزیت‌های اصلی استفاده از پنل پیامکی برای حسابداری و نرم افزار حسابداری، اطمینان از خوانده شدن پیام‌ها است. در واقع اغلب مردم روزانه ده‌ها بار به موبایل خود سر می‌زند. بنابراین پیام نه تنها مشاهده می‌شود بلکه سریعتر از هر روش دیگری نیز مشاهده می‌شوند. مطالعات نشان می‌دهد اغلب پیام‌ها کمتر از ۳ دقیقه خوانده می‌شوند.

کاهش زمان و هزینه‌های مرتبط با ارتباطات تلفنی و ارسال نامه‌های رسمی

پیامک ارزان‌ترین روش تعامل با مخاطبان است. اگر بخواهید همین میزان اطلاعات را با تامس تلفنی به مخاطبان خود انتقال دهید هزینه‌ای چند ده برابری باید بپردازید و زمان خیلی زیادی بگذارید. به علاوه اطلاعاتی مثل اعداد و ارقام که اطلاعات مالی که در حسابداری استفاده می‌شود با پیامک برای مخاطبان قابل فهم‌تر و ماندگارتر خواهد بود.

ارائه اطلاعات مالی و مالیاتی به موقع به مشتریان و نمایندگان مالی

افراد می‌توانند پیامک را در لحظه دریافت و مطالعه کنند. اما در سایر روش‌ها چنین نیست. به عنوان مثال برای اطلاع از واریز یا برداشت نمی‌توان به کمک تماس تلفنی در لحظه این عملیات را به مشتری اطلاع داد؛ اما پیامک می‌تواند در همان لحظه دقیق‌ترین اطلاعات را به مخاطب منتقل کند. سیستم خودکار پنل پیامکی برای حسابداری و نرم افزار حسابداری این امکان را فراهم می‌کند که بدون نظارت شما، همه پیام‌های لازم برای موعد پرداخت قسط، تاریخ قبوض، مالیات محاسبه شده و سایر اطلاعات مالی که زمان‌مند هستند به موقع به مخاطب اطلاع داده شود.

ایجاد ارتباط مستقیم و نزدیک با مشتریان و افزایش رضایت آن‌ها

بررسی‌ها نشان می‌دهد که بیشتر مردم ترجیح می‌دهند که اطلاعات مالی خود را از طریق پیامک دریافت کنند نه از طریق تماس تلفنی. یکی از اصلی‌ترین دلایل این موضوع ماندگاری پیام‌ها و امکان مراجعه مجدد به اطلاعات حساب است.

کاربردهای بازاریابی پیامکی در حسابداری

کاربردهای بازاریابی پیامکی در حسابداری

هنگامی که اهداف شرکت خود را مشخص کردید، باید بدانید که می‌خواهید با چه کسی ارتباط برقرار کنید. برای به دست آوردن نتیجه، باید مخاطبان خود را تا حد امکان هدف مشخص نمایید و پیام‌ها و محتوایی را ایجاد کنید که به طور خاص یا به صورت عموم برای آن‌ها ارسال می‌شود. در زیر چند نمونه از این کاربردها را شرح می‌دهیم تا موضوع برای شما روشن‌تر شود:

ارسال یادآوری‌ها و اطلاعات مهم مرتبط با تسویه حساب و پرداخت‌ها

این پیام‌ها به صورت سفارشی و برای مخاطب خاص ارسال می‌شود. به کمک پنل پیامکی برای حسابداری و نرم افزار حسابداری می‌توانید به صورت خودکار انواع پیام‌های یادآور پرداخت، تسویه حساب‌ها و جریمه و دیرکرد را در تاریخ مناسب برای مخاطبان ارسال نمایید.

ارسال پیام‌های تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی مرتبط با خدمات حسابداری

مشتریان بالقوه خود را با محتوای مناسب تغذیه کنید تا به آن‌ها کمک کنید که برای ارتباط‌گیری با شما علاقه‌مند شوند. چندین استراتژی وجود دارد که به شما کمک می‌کند محتوای مناسب را در زمان مناسب برای مشتریان احتمالی خود ارسال کنید. پیام‌های تبلیغاتی به صورت عام می‌تواند برای مشتریان بالقوه یا قدیمی ارسال شود و بعضی از خدمات یا مزایای شرکت شما را یادآور شود.

اطلاع‌رسانی در مورد تغییرات مالیاتی و قوانین حسابداری

در بسیاری از موارد پیش می‌آید که قوانین مالیاتی یا قوانین خاص شرکت شما دچار تغییراتی می‌شود. در چنین مواردی می‌توانید به کمک پنل پیامکی تغییرات ایجاد شده را به کاربران و مخاطبان خود در سریع‌ترین زمان ممکن اطلاع دهید.

ایجاد ماندگاری در مخاطبان

ارائه اطلاعات مفید و به موقع یکی از کاربردهایی است که می‌تواند اعتماد مشتری را نسبت به شما دو چندان کند و با رضایت از خدمات، نسبت به ادامه همکاری با شما مطمئن شود. با ایجاد رضایت، مشتری شما تبدیل به سفیری برای برند شما می‌شود و به شما کمک می‌کند تا مشتریان جدید را راحت‌تر پیدا کنید. همچنین، روند پیگیری مشتریان بالقوه خود را با ارائه اطلاعات ارزشمند تکرار کنید تا آن‌ها را در مسیر خرید یا استفاده از سایر خدمات خود حرکت دهید.

هنوز برای کسب و کارت پنل پیامکی نداری؟

همین حالا تماس بگیرید (داخلی یک)

راهکارهای استفاده از بازاریابی پیامکی در حسابداری

راهکارهای اجرایی استفاده از بازاریابی پیامکی در حسابداری

برای اینکه بهینه‌ترین استفاده را از پنل پیامکی برای حسابداری و نرم افزار حسابداری داشته باشید، می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید

 1- تنظیم سیستم پیامکی متناسب با نیازهای حسابداری شما

ارائه خدمات مناسب به مشتریان مناسب، نقطه کلیدی کارآمدی است. هدف قرار دادن پیشنهاد شما باعث صرفه جویی در وقت مشتری می‌شود و به احتمال زیاد مورد علاقه خواهد بود؛ طبعا هر سرویس پیامکی تعداد قابل توجهی کارکرد ارائه می‌دهد که همه آن‌ها مورد نیاز شما نیست. بخش‌هایی که می‌تواند مورد کاربرد شما باشد را شناسایی کنید و روی ارتقای آن‌ها برنامه‌ریزی نمایید.

۲-  تعیین پیام‌های استاندارد برای ارسال به مشتریان و نمایندگان مالی

استانداردسازی این امکان را فراهم می‌کند که پیام‌های خود را از نظر محتوا و احتمالا شکل با مخاطبان مختلف تطبیق دهید. ایجاد پیام‌های سفارشی و استانداردشده برای گروه‌های مختلف مخاطبان این امکان را فراهم می‌کند که در سریع ترین زمان ممکن بتوانید پیام‌های لازم را ارسال نمایید.

3- فرآیندها را سفارشی کنید

بخش‌های انتخاب شده لزوما به مهارت‌ها یا فرآیندهای کاری یکسانی نیاز ندارند. برای بهبود بهره‌وری، می‌توانیم فرآیندهای متمایزی را راه اندازی کنید. تقسیم بندی مخاطبان مزایای دیگری نیز به همراه دارد که آسان‌تر کردن اولویت‌بندی یکی از آن‌ها است.

چالش‌ها و راهکارهای مقابله با آن‌ها

در فرایند استفاده از پنل پیامکی ممکن است دچار چالش‌هایی شوید که مدیریت آن‌ها به یک دغدغه تبدیل شود. در ادامه بعضی از رایج‌ترین چالش‌ها و نحوه مدیریت آن‌ها بررسی می‌شود.

مسائل حفظ حریم خصوصی و مدیریت اطلاعات مشتریان

یکی از مسائل مهم در شرکت‌های مالی و حسابداری حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربران است. طبعا اطلاعات مالی یکی از مهمترین داده‌هایی است که باید محفوظ بماند. پنل پیامکی این امکان را برای شما فراهم می‌کند که بتوانید با احراز هویت پیامکی از اطلاعات افراد محافظت کنید. به این صورت که سیستم به طور خودکار رمزی را به شماره موبایل ثبت شده در سیستم ارسال می‌کند و از فرد می‌خواهد که این رمز را برای ورود به اکانت خود وارد نماید.

تضمین ارسال و دریافت پیام‌ها به صورت قطعی و به موقع

یکی از مشکلاتی که ممکن است در ارسال پیام‌های گروهی و خودکار رخ دهد عدم تحویل به مخاطب یا دیر ارسال شدن پیام است. این مشکل می‌تواند به علل مختلفی رخ دهد. اولین عاملی که می‌تواند در پیشگیری از این چالش موثر باشد انتخاب یک پنل پیامکی مناسب و معتبر است. همچنین بعضی از پنل‌ها امکان مشاهده گزارش تحویل پیامک‌ها را فراهم کرده است که می‌تواند برای اطمینان از تحویل پیامک مفید باشد. اگر همچنین به چنین مشکلی برخوردید لازم است مواردی مانند فرمت ذخیره‌سازی شماره‌ها، موجودی حساب پنل و پوشش شبکه را بررسی نمایید.

مدیریت حجم بالای پیام‌ها و ارائه خدمات پشتیبانی مطمئن

اگر تعداد مخاطبان شما زیاد باشد ممکن است ارسال و دریافت حجم بالای پیامک‌ها باعث چالشی برای شما شود. در چنین شرایطی با راهکارهایی می‌توان این مسئله را مدیریت کرد. استفاده از سرویس ارسال خودکار پیامک می‌تواند حجم بالایی از مشکلات شما را برطرف کند. همچنین اگر نیاز به دریافت بازخورد از مخاطب دارید، هر درخواست را به یک عدد تبدیل کنید و از مخاطب بخواهید که فقط عدد مربوطه را ارسال نمایید. بدین صورت امکان دسته‌بندی و رسیدگی به درخواست‌ها ساده‌تر می‌شود.

چگونه مخاطبان خود را دسته‌بندی کنیم؟

همان‌طور که در بالا ذکر کردیم دسته‌بندی مخاطبان و ارسال پیامک به صورت سفارشی می‌تواند نقش موثر در بهینه شدن پنل پیامکی برای حسابداری و نرم افزار حسابداری داشته باشد. برای دسته‌بندی صحیح مخاطبان به نکات زیر دقت نمایید:

1- تقسیم بندی بر اساس انتظارات 

علاوه بر احساسات فردی کاربران، نقطه شروع دسته باید بررسی در بین انتظارات مشتریان باشد تا داده‌های ثابت و مشخصی به دست آید. برای به دست آمدن انتظارات مشتری‌ها می‌توانید بک نظرسنجی پیامکی برگزار کنید و از مخاطبان بخواهید با ارسال عددی نظر خود را اعلام نمایند. چنین نظرسنجی اهمیت نظر مخاطب را برای شما نیز نشان می‌دهد و اعتماد را افزایش می‌دهد. همچنین باعث می‌شود تا مخاطبان سؤالات خوبی در مورد نحوه تعامل با شما بپرسند.

2- تقسیم بر اساس رفتارها

به طور کلی، مشتریان امروزی خواستار فوریت و استقلال بیشتری در روابط خود از جمله با حسابداران هستند. همه کاربران نیازهای پیامکی یکسانی ندارند. در بعضی موارد ممکن است که مخاطب شما در دسته پرداخت اقساط قرار بگیرد، یا اینکه خریدار بعضی خدمات شما باشد. طبیعی است که پیامک‌های تبلیغاتی یا اطلاع‌رسانی که برای گروه‌های مختلف ارسال باشد می‌تواند بر اساس نوع تعامل آن‌ها با شما متفاوت باشد.

باکمترین هزینه، خدمات یا محصولتو تبلیغ کن!!

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

جمع بندی

اگرچه امروزه بسیاری از روش‌های تبلیغاتی جدید معرفی شده است، اما همچنان سرویس پیامکی به عنوان یکی از موثرترین و ارزان‌ترین روش‌های تبلیغاتی و اطلاع رسانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. پوشش گسترده شبکه پیامکی، نرخ بازدید نزدیک به ۱۰۰ درصد، سرعت بالا و رضایت مخاطبان باعث شده است که هیچ جایگزینی برای این روش وجود نداشته باشد. شرکت‌های حسابداری بیش از اغلب کسب و کارها به اطلاع‌رسانی در مورد صورت حساب‌های مالی، پرداخت و واریز و سایر اطلاعات تجاری نیازمند هستند.

پنل پیامکی برای حسابداری و نرم افزار حسابداری این امکان را برای شما فراهم می‌کند که به صورت خودکار و سفارشی سازی شده پیام‌های لازم را به مخاطبان خود ارسال نمایید، قوانین مالی یا تغییرات آن را به مخاطبان خود اطلاع دهید یا پیامک‌های تبلیغاتی با هدف افزایش مشتری‌ها ارسال نماید. استفاده از یک پنل پیامکی مناسب می‌تواند سرعت فرایندهای تجاری مورد نیاز شما را به شکل قابل توجهی افزایش دهد. اگر قصد استفاده از پنل پیامکی را دارید می‌توانید برای مشاوره بیشتر با ما تماس بگیرید.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *