راهنمای ارسال پیامک با نام تجاری

راهنمای ارسال پیامک با نام تجاری

آیا تا به حال پیامک تبلیغاتی دریافت کرده‌اید که به جای شماره با نام تجاری ارسال شده باشد؟ ارسال پیامک با نام تجاری یک راه ارتباطی است که کسب و کارها برای ارسال پیامک به مشتریان یا مخاطبان خود، نام تجاری یا نام شرکت را به همراه محتوای پیامک ارسال می‌‌کنند. این نوع پیامک‌ها به منظور تبلیغات و ارتقای تجارت و توسعه رابطه با مشتریان استفاده می‌شود. در واقع این روش ارسال باعث جلب توجه مشتری یا مخاطب شده و احتمال دریافت بازخورد از او را بالاتر می‌برد. به علاوه این روش مزایای ویژه‌ای برای کاربران به همراه دارد و می‌تواند در موفقیت کمپین‌های تبلیغاتی و بازاریابی پیامکی آن‌ها تاثیر شگرفی داشته باشد. بنابراین در این مطلب ارسال پیامک تبلیغاتی با نام تجاری را به شما معرفی کرده و مزایا و معایب و همچنین نحوه تهیه و فعال سازی آن را بررسی خواهیم کرد. پس تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

باکمترین هزینه، خدمات یا محصولتو تبلیغ کن!!

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

ارسال پیامک با نام تجاری

ارسال پیامک با نام تجاری چیست؟ 

در دنیای پرسرعت و دیجیتالی امروزی، ارتباطات موثر بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد. با ظهور دستگاه های تلفن همراه، پیامک ها به عنوان ابزاری قدرتمند برای دستیابی فوری به مخاطبان گسترده ظاهر شده است. ارسال پیامک های خدماتی یا تبلیغاتی با نام تجاری، با اجازه دادن به کسب و کارها برای شخصی سازی پیام های خود و ایجاد ارتباط قوی تر با مخاطبان خود، بازاریابی و تعامل با مشتریان را یک قدم فراتر می برد. 

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

برای درک بهتر مفهوم ارسال پیامک با نام تجاری، بیایید با هم نگاهی به صندوق دریافت پیامک های گوشی خود بیاندازیم! همانطور که مشاهده می کنید پیامک های دریافتی ما به 3 دسته تقسیم می شوند، یک دسته که از سمت دوستان و آشنایان ما هستند و ما آن ها را با نام ذخیره شده در گوشی می بینیم. اما می ماند دو دسته دیگر که پیامک های تبلیغاتی و خدماتی هستند که یا با شماره های تبلیغاتی نشان داده می شوند و یا با نام تجاری شرکت یا ارگان ارسال کننده. برای مثال می توان به پیامک های دریافتی از بانک ها یا موسسات دولتی اشاره کرد که با نام خود بانک یا موسسات ارسال می شوند، درست مانند اینکه ما نام آن ها را داخل حافظه گوشی خود ذخیره کرده ایم. به این شیوه ارسال پیامک های تبلیغاتی یا خدماتی ارسال پیامک با نام تجاری می گویند. 

ارسال اس ام اس با نام تجاری

برای چه کسانی مناسب است؟ 

ارسال پیامک با نام تجاری به ارسال پیامک برای گیرندگان با نام تجاری فرستنده به جای شماره موبایل عمومی اشاره دارد. این روش ارسال به کسب و کارها اجازه می دهد تا هویت متمایزی ایجاد کرده و در هر ارتباطی که با مشتریان خود دارند، شناخت برند را افزایش دهند. علاوه بر این موضوع وقتی مخاطب با نام تجاری به جای شماره ناشناس مواجه می‌شود، با دقت پیام را خوانده و نسبت به تبلیغات موجود در آن، واکنش بهتری از خود نشان می دهد. هرچند این روش ارسال کمی هزینه بر است اما کاملاً ارزش آن را دارد. بنابراین می توان به این نکته اشاره کرد که تمامی شرکت‌ها، سازمان‌ها، کسب و کارهای بزرگ و کوچک، استارتاپ‌ها و به طور کلی تمامی اصناف و مشاغلی که نیاز به ارتباط بیشتر و عمیق‌تر با مشتریان خود دارند؛ مناسب است. 

مزایای ارسال پیامک با نام تجاری

مزایا ارسال پیامک با نام تجاری

حال که با مفهوم کلی ارسال پیامک با نام تجاری آشنا شدیم، بد نیست به بررسی مزایای آن نیز بپردازیم. در ادامه با برخی از مهم‌ترین مزایای ارسال پیامک تبلیغاتی و خدماتی با نام تجاری بیشتر آشنا می‌شویم:

دیده شدن و شناخت بیشتر برند

داشتن نام برند در قسمت فرستنده در پیامک ها، شناخت برند بین عموم جامعه را تقویت می کند. وقتی مشتریان پیام‌هایی را از یک فرستنده قابل تشخیص دریافت می ‌کنند، به احتمال زیاد به محتوای پیامک اعتماد کرده و این موضوع منجر به تعامل بیشتر و بهبود بازخورد آن برند یا کسب و کار می ‌شود.

امکان شخصی سازی و تعامل بیشتر با مشتری

پیامک هایی که با نام تجاری ارسال می شوند، به کسب و کارها این امکان را می دهند که یک متن شخصی سازی را با نام گیرنده ارسال کنند و تجربه شخصی تر و جذاب تری برای مخاطب و گیرنده پیامک ایجاد کنند. مشتریان با دریافت پیامک های سفارشی شده احساس ارزشمندی و قدردانی کرده و این موضوع در نهایت منجر به نرخ پاسخ بالاتر و وفاداری مشتری می شود.

نرخ باز کردن و پاسخ بالاتر

در مقایسه با ایمیل‌ها یا تماس‌های تلفنی،  اس ام اس ها دارای نرخ باز شدن و پاسخ به طور قابل توجهی بالاتری هستند. ارسال پیامک با نام تجاری، یک تنه باعث افزایش هر چه بیشتر این نرخ ها شده و تضمین می کند که پیام شما توسط تعداد بیشتری از گیرندگان باز و پاسخ داده می شود.

معایب ارسال پیامک با نام تجاری

معایب ارسال پیامک با نام تجاری

حال که با مزایای فوق العاده ارسال پیامک با نام تجاری آشنا شدیم، بهتر است برای درک بهتر آن، معایب استفاده از این روش را هم بررسی کنیم. برخی از معایب ارسال اس ام اس با نام تجاری عبارتند از:

  • زمانبر بودن فعالسازی این خطوط
  • زمانبر بودن تایید نام تجاری توسط اپراتور
  • هزینه بالای فعالسازی و آبونمان نسبت به خطوط عمومی و اختصاصی
ارسال پیامک با نام تجاری با پنل پیامکی سیگنال

نحوه تهیه و فعال سازی خط با نام تجاری

برای تهیه و فعالسازی خط با نام تجاری اولین قدم انتخاب یک پنل پیامکی است که این خدمات را ارائه می دهد. برای مثال شما می توانید ارسال پیامک با نام تجاری را از پنل پیامکی سیگنال تهیه کرده و از خدمات این سرویس ارسال پیام کوتاه استفاده کنید. برای ارسال پیامک با نام تجاری، باید نام تجاری از سوی اپراتور تایید شود که خود زمانی بین ۳ تا ۲۰ روز کاری نیاز دارد. رعایت برخی مقررات و قوانین نیز ضروری است که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. بعد از آن کافیست وارد حساب کاربری خود در پنل پیامکی شده، نام انتخابی و تایید شده خود را وارد کرده و پیامک های خود را زین پس با نام برند خود ارسال کنید.

لیست سیاه مخابراتی

آیا می توان پیامک با نام تجاری به بلک لیست ارسال کرد؟

برای بررسی این موضوع اجازه دهید ابتدا با بلک لیست آشنا شویم. بلک لیست یا لیست سیاه مخابراتی به افرادی گفته می شود که تمایلی به دریافت پیامک های تبلیغاتی ندارند. در حقیقت این افراد پیامک های تبلیغاتی را از سوی اپراتورها بلاک کرده و در این صورت کسب و کارها نمی توانند پیامک های تبلیغاتی را به آنها ارسال کنند. 

صرف اینکه شما به جای شماره از نام تجاری خود برای ارسال پیامک استفاده می کنید به این معنا نیست که می توانید پیامک های خود را به افرادی ارسال کنید که تمایلی به دریافت پیامک های تبلیغاتی ندارند! در حقیقت بسیاری از افراد به اشتباه فکر می کنند این راه یکی از روش های ارسال پیامک به بلک لیست است، اما در واقع این گونه نیست! تنها راهی که پیش پای شما است این است که خط تجاری خود را به خط خدماتی تغییر دهید. هرچند که با خطوط خدماتی هم به این افراد نمی توانید پیامک تبلیغاتی ارسال کنید، اما راه ارسال پیامک خدماتی به بلک لیست برای شما باز می شود.

ارسال پیامک با نام تجاری به بلک لیست

تعرفه ارسال پیامک با نام تجاری

بعضی شرکت‌ها و سامانه های پیامکی متاسفانه اطلاعات نادرست درباره تعرفه ارسال پیامک با نام تجاری در وب‌سایت خود قرار داده‌اند. برخی معتقدند که تعرفه بسیار بالا است و برخی دیگر نیز عقیده دارند که بسیار ارزان است، اما هر دو ادعا درست نیست! در واقع می توان گفت تعرفه ارسال پیامک با نام تجاری وابسته به خط خریداری شده از اپراتور و خدماتی است که پنل پیامکی در اختیار کاربران خود قرار می دهد. برای استفاده از این قابلیت، شما باید خط اختصاصی از اپراتور (مانند اپراتور 2000، 3000، 1000، 021، 026، 5000 و غیره) خریداری کرده و سپس برای نام تجاری خود درخواست دهید. بنابراین با یک حساب سرانگشتی می توان گفت که قیمت ارسال پیامک بستگی به خط اپراتور دارد و تعرفه آن همان تعرفه خط اختصاصی اپراتورها است.

تعرفه ارسال پیامک با نام تجاری

قوانین استفاده و مقررات

حال که به خوبی با مفهوم ارسال پیامک با نام تجاری آشنا شدیم، باید در مورد قوانین استفاده از ان هم آگاه باشیم. فراموش نکنید که عدم رعایت این قوانین و مقررات به جز ضرر برای برند و کسب و کار شما هیچ نتیجه دیگر نخواهد داشت. لازم به ذکر است که این رعایت این قوانین هنگام درخواست خط تجاری و دریافت تایید نام تجاری شما مورد نیاز است. برخی از مدارکی برای استفاده و فعالسازی ارسال پیامک با نام تجاری نیاز دارید، عبارتند از:

مدارک برای ارسال پیامک با نام تجاری
  • روزنامه رسمی 
  • کپی کارت ملی مدیرعامل و اعضاء هیات مدیره
  • برگه تایید شناسه ملی شرکت و کد اقتصادی
  • روزنامه آگهی تاسیس و روزنامه آخرین تغییرات شرکت
هنوز برای کسب و کارت پنل پیامکی نداری؟

همین حالا تماس بگیرید (داخلی یک)

در آخر

ارسال پیامک با نام تجاری یک ابزار ارتباطی قدرتمند است که به کسب و کارها این امکان را می دهد تا هویتی متمایز ایجاد کرده، تعامل با مشتری را افزایش داده و شناخت برند بین عموم جامعه را ارتقا دهند. ارسال اس ام اس با نام تجاری با ویژگی و مزایا بی نظیر خود، راهی مناسب و پربازده برای دستیابی به مخاطبان گسترده و ایجاد یک اثر ماندگار در آن ها فراهم می  کند. با استفاده از این فناوری و پیروی از بهترین شیوه‌های ارسال پیامک هدفمند، کسب‌وکارها می‌ توانند از نرخ باز شدن و پاسخ بالاتر، افزایش وفاداری مشتری و در نهایت بهبود نتایج کمپین تبلیغات پیامکی برخوردار شوند. همانطور که چشم انداز تلفن همراه به تکامل خود ادامه می دهد، ارسال پیامک تبلیغاتی با نام تجاری نیز احتمالاً جزء ضروری استراتژی ارتباطی هر کسب و کاری در آینده خواهند بود. استقبال از این فناوری به کسب‌وکارها این امکان را می ‌دهد تا از رقبا جلوتر رفته و با مشتریان خود در سطح عمیق‌تری ارتباط برقرار کنند. در این مطلب از صفر تا صد ارسال پیامک با نام تجاری را بازگو کردیم، اگر شما هم تجربه ای در این زمینه دارید، می توانید آن را با ما و سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *