آمار استفاده از پیامک و تلفن همراه

آمار استفاده از پیامک و تلفن همراه

استفاده از تلفن همراه تا چندین برابر نسبت به زمان گذشته افزایش پیدا کرده است. امروزه برندهای مختلفی از تلفن همراه وارد بازار شده‌اند. کمتر کسی پیدا می‌شود که بعد از خروج از منزل، یک گوشی تلفن هوشمند یا غیر هوشمند همراه نداشته باشد. افزایش تعداد مصرف کنندگان گوشی تلفن همراه باعث می‌شود به شکل کاملاً خود به خودی، تعداد کاربرانی که از سرویس‌های ارتباطی مثل پیامک استفاده می‌کنند نیز افزایش پیدا کند. 

به همین دلیل، بازاریابی پیامکی به ابزار قدرتمندی برای کسب و کارها برای ارتباط با مصرف کنندگان در سراسر جهان تبدیل شده است. آمارها نشان می‌دهند که استفاده از پیام متنی ( با وجود پیدایش اپلیکیشن‌های پیام رسانی آنلاین) هیچگاه متوقف نشده و حتی از سال ۲۰۲۲ به بعد به رشد خود ادامه خواهد داد. سرویس پیام رسان گوشی تلفن همراه، تنها ابزاری است که می‌تواند بدون اینترنت یا دسترسی به شبکه‌های قوی نیز کار کند. 

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

بنابراین، بدیهی است که تمامی کاربران از این سرویس برای ارتباط با یکدیگر استفاده می‌کنند. در ادامه بیشتر درباره آمار استفاده از پیامک و تلفن همراه توضیح خواهیم داد. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

میزان نفوذ پیامک و تلفن همراه در جوامع

اینفوگرافی آمار استفاده از بازاریابی پیامکی در جوامع

در عصر امروز، پیامک و تلفن همراه نفوذ بسیار زیادی بر انجام فعالیت‌های روزانه مردم دارند. بسیاری از پیام‌ها و اخبار مهم صرفاً با یک پیامک کوتاه به دیگران منتقل می‌شوند. بنابراین بدیهی است که پیامک، جایگاه ویژه‌ای در میان مردم برای انجام فعالیت‌های شغلی یا فعالیت‌های روزانه داشته باشد. در ادامه برخی از آمار و اطلاعات دقیق درباره میزان استفاده از پیامک و تلفن همراه در جوامع، در اختیار شما قرار خواهد گرفت. به طور کلی آمار و تحقیقات نشان می‌دهد:

۱.حدود ۵ میلیارد نفر در سراسر جهان از سرویس‌های پیامکی برای ارسال و دریافت پیام‌های خود استفاده می‌کنند. این آمار حدود ۶۵ درصد از جمعیت جهان را تشکیل می‌دهد.

۲.برخی از کشورها در جهان بیشتر از سایر کشورها آمار استفاده از تلفن همراه یا سرویس‌های پیامکی را دارند. به عنوان مثال، کشور روسیه بیشترین درصد کاربران تلفن همراه را دارد و حدود ۸۹ درصد از جمعیت این کشور از سرویس‌های پیامکی برای ارسال و دریافت پیام استفاده می‌کنند. 

۳. تحقیقات گسترده‌ای در زمینه آمار استفاده از پیامک و تلفن همراه در کشورهای آسیایی نیز انجام شده است. به عنوان مثال، در میان تمامی کشورهای آسیایی، کشورهای چین و هند بیشترین میزان استفاده از سرویس‌های پیامکی را دارند. در کشور چین، حدود ۱۰۸۱ میلیون نفر و در کشور هندوستان، حدود ۷۳۰ میلیون نفر از سرویس‌های پیامکی استفاده می‌کنند. 

۴.در یک پژوهش دقیق‌تر، محققان به سراغ شرکت‌های تولید کننده گوشی تلفن همراه هوشمند رفتند. نتایج این تحقیق نشان می‌دهد که صنعت موبایل تا سال ۲۰۱۷ حدود یک تریلیون دلار درآمد داشته است. در واقع، این آمار نشان می‌دهد که صنایع تولید کننده گوشی تلفن همراه به ازای هر سال حدود 1.64 درصد افزایش درآمد داشته‌اند. همچنین این اطلاعات توانست پیش بینی دقیقی را در اختیار محققان قرار دهد. پیش بینی‌ها نشان می‌دهد که تا سال ۲۰۲۵، حدود ۷۳ درصد از کاربران اینترنت فقط از طریق تلفن همراه با سایر افراد ارتباط برقرار می‌کنند. 

۵.تعداد کاربرانی که صرفاً از گوشی تلفن همراه هوشمند استفاده می‌کنند نیز به صورت سالانه در حال افزایش است. به عنوان مثال، حدود ۵۷ درصد از کاربران تا سال ۲۰۲۰ از تلفن همراه هوشمند استفاده می‌کردند. با احتمال بسیار زیاد، از سال ۲۰۲۰ به بعد حدود ۳ تا ۴ میلیارد نفر برای خرید گوشی هوشمند اقدام خواهند کرد. 

آینده سرویس های پیامکی

آینده استفاده از سرویس‌های پیامکی 

همانطور که در بخش قبلی ملاحظه شد، تعداد کاربرانی که از گوشی تلفن همراه و پیامک استفاده می‌کنند پیوسته در حال افزایش است. آمارها نشان می‌دهد که سرویس‌های پیام رسان تا مدت‌های طولانی همچنان محبوب باقی خواهند ماند و استفاده از تلفن همراه هوشمند نه تنها کاهش پیدا نمی‌کند، بلکه با سرعت بسیار زیادی افزایش پیدا خواهد کرد.

 طبق آمار، میزان استفاده از تلفن همراه و سرویس‌های پیامکی تا سال ۲۰۲۵ با سرعت قوی به رشد خود ادامه می‌دهد. جالب است بدانید که حتی تعداد ارسال پیامک هرزنامه نیز نسبت به سال‌های گذشته افزایش شدیدی داشته است. اطلاعات دقیق مربوط به پیش بینی آمار استفاده از پیامک و تلفن همراه، در سال‌های آینده به به صورت زیر است: 

۱.پیش بینی‌ها نشان می‌دهد که تعداد افرادی که از سرویس‌های پیام رسانی برای ارسال و دریافت پیام استفاده خواهند کرد تا سال ۲۰۲۵ به ۶ میلیارد نفر برسد. 

۲.همچنین پیش بینی استفاده از تلفن‌های هوشمند تا سال ۲۰۲۵ نشان می‌دهد که حدود ۷۷ درصد جمعیت جهان صاحب گوشی تلفن همراه هوشمند خواهند شد. 

۳.نه تنها آمار استفاده از پیامک و تلفن همراه در حال افزایش است، بلکه میزان استفاده از اینترنت و فضای وب نیز رشد بسیار چشمگیری دارد. به عنوان مثال، از سال ۲۰۱۹ تاکنون بیش از ۳ میلیارد نفر شبکه‌های تلفن 3G گوشی تلفن همراه خود را تغییر داده و از شبکه‌های 4G استفاده می‌کنند.

 همچنین پیش بینی می‌شود تا پایان سال ۲۰۲۵ حدود یک و نیم میلیارد نفر شبکه‌های خود را از 4G به 5G  تغییر دهند. بیشترین کشورهایی که می‌توانند از این شبکه تلفن همراه برای اتصال به اینترنت استفاده کنند، کشورهایی مانند چین، ایالات متحده آمریکا، ژاپن و برخی از کشورهای اروپایی هستند. این چهار کشور در زمینه استفاده از اینترنت 5G پیشرفت بسیار زیادی داشتند. 

۴.پژوهش دیگری در زمینه آمار استفاده از پیامک و تلفن همراه نشان می‌دهد که تا سال ۲۰۲۵، حدود ۶۱ درصد جمعیت جهان از گوشی تلفن همراه برای اتصال به اینترنت استفاده کنند. 

98 درصد کابران پیامک ها را باز می کنند و می خوانند.

آمار استفاده از بازاریابی پیامکی

حالا که به طور کامل آمار استفاده از پیامک و تلفن همراه را مورد بررسی قرار دادیم، بهتر است اطلاعاتی درباره آمار استفاده از بازاریابی پیامکی به شما منتقل کنیم. افزایش تعداد کاربرانی که از سرویس‌های پیامکی برای ارسال و دریافت پیام استفاده می‌کنند باعث می‌شود تا کسب و کارها به راحتی بتوانند بازاریابی پیامکی را برای توسعه کسب و کار یا فروش محصولات و خدمات خود مورد استفاده قرار دهند. در ادامه، آمار استفاده از بازاریابی پیامکی توسط کسب و کارها را برای شما بیان می‌کنیم:

۱.به طور کلی، پیامک سالیان سال است که توسط کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرد. تا کنون هیچ اپلیکیشن پیام رسانی آنلاین دیگری نتوانسته است جایگاهی مانند سرویس‌های پیام رسانی پیدا کند. آمارها نشان می‌دهد میزان باز شدن پیامک توسط کاربران، حدود ۹۸ درصد است. بنابراین می‌توان گفت بیشتر مشتریان آنچه را که کسب و کارها برای آن‌ها ارسال می‌کنند را خواهند دید. 

۲.برخی از پیامک‌های تبلیغاتی با ویژگی‌هایی مثل قابلیت پاسخگویی برای کاربران ارسال می‌شوند. تحقیقات نشان می‌دهد که حدود ۴۵ درصد از مردم به پیامک‌های متنی اینچنینی پاسخ می‌دهند. 

۳.شاید جالب باشد بدانید که حدود ۶۱ درصد از کسب و کارها یا بازاریابان حرفه‌ای هنوز از پیامک برای فروش و توسعه فعالیت‌های خود استفاده نمی‌کنند. بنابراین، شما می‌توانید این موضوع را یک فرصت مناسب برای پیشی گرفتن از رقبای خود به حساب آورید. 

۴.با وجود اینکه بازاریابی پیامکی هنوز توسط بسیاری از کسب و کارها مورد استفاده قرار نگرفته است، اما حدود ۵۲ درصد از تاجران بزرگ آمریکای شمالی بیان کردند که ورود بازاریابی پیامکی به صنایع، یک اختلال بزرگ برای کسب و کارهایی است که هنوز از روش‌های سنتی برای فروش و تبلیغات محصولات خود استفاده می‌کنند. 

۵.در یک پژوهش، تمامی رفتارهای مصرف کنندگان گوشی تلفن همراه و سرویس‌های پیام رسانی مورد بررسی قرار گرفت و ۴۶ درصد از بازاریابان کشورهای آمریکایی بیان کردند که گوشی تلفن همراه بیشترین تاثیر را بر گسترش تجارت و فروش محصولات دارد. 

6.حدود ۴۰ درصد از بازاریابان و کسب و کارهای آمریکای شمالی که از روش‌های سنتی برای فروش محصولات خود استفاده می‌کنند، بیان کردند که استفاده از تلفن همراه برای فروش محصول یک روش مخرب است.

7.حدود ۴۷ درصد از کسب و کارهای مرتبط با خرده فروشی در کشورهای آمریکایی و اروپایی، استفاده از تلفن همراه برای بازاریابی پیامکی را خلاقانه‌ترین و بهترین روش بازاریابی موبایلی می‌دانند. 

8.با وجود اینکه تعداد مصرف‌کنندگان گوشی تلفن همراه هوشمند پیوسته در حال افزایش است، اما حدود ۶۵ درصد از برندهای بزرگ و توسعه یافته تمایلی به استفاده از استراتژی‌های بازاریابی پیامکی و ارسال پیام‌های متنی انبوه برای مخاطبین خود ندارند. 

9.تحقیقات نشان می‌دهد که حدود ۷۳ درصد مشاغل قصد دارند در سال‌های آینده از بازاریابی پیامکی و گوشی تلفن همراه برای افزایش درآمد سالانه یا ماهانه خود استفاده کنند.

10.همچنین برخی از آمارها در کشورهای توسعه یافته نشان می‌دهد که حدود ۳۰ درصد از بازاریابان حرفه‌ای قصد دارند از پیام‌های تبلیغاتی حاوی کوپن‌های وفاداری یا مواردی مانند این برای جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان بالقوه استفاده کنند.

آمار عمومی ارسال پیامک در افراد بزرگسال 

آمار عمومی ارسال پیامک در افراد بزرگسال 

اولین پیام رسمی در سال ۱۹۹۲ ارسال شد. این پیام، یک پیامک کوتاه با حدود ۱۶۰ کاراکتر و به شکل کاملاً ساده بود. شاید همین سادگی باعث شد تا آمار مربوط به ارسال پیامک روزانه در افراد نوجوان یا بزرگسال به صورت زیر باشد:

۱.ساکنان کشورهای آمریکایی و اروپایی، به طور میانگین حدود ۹۶ بار در روز گوشی تلفن همراه خود را چک می‌کنند. به عبارت دیگر، کاربران سرویس‌های پیامکی گوشی تلفن همراه هر ۱۰ دقیقه یکبار پیامک‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهند. البته این آمار از سال ۲۰۱۹ تا کنون حدود ۲۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

۲.تحقیقات نشان می‌دهد که حدود ۲ میلیارد پیامک کوتاه صرفاً در سال ۲۰۱۹ در کشورهای آمریکایی رد و بدل شده است.

۳.در سال ۲۰۲۰، تعداد پیامک‌های ارسال شده به دو تریلیون عدد رسید و نسبت به سال ۲۰۱۹ حدود ۵۲ میلیارد پیام افزایش داشته است.

۴.یک پژوهش در بین مصرف کنندگان گوشی تلفن همراه نشان می‌دهد که به طور میانگین، کاربران حدود ۱۳ بار در روز با تلفن همراه شخصی خود برای دیگران پیامک ارسال می‌کنند. این آمار نشان می‌دهد که تعداد پیامک‌های ارسال شده در هر ۲۴ ساعت توسط کاربران، حدود چهار برابر بیشتر از میانگین تعداد ایمیل‌های ارسال شده به صورت روزانه است.

آمار استفاده جوانان از پیامک و اس ام اس

آمار مربوط به رده سنی نوجوان 

همانطور که می‌دانید، بیشتر مصرف کنندگان گوشی تلفن همراه برای ارسال پیامک یا استفاده از سایر برنامه‌ها، افراد نوجوان و جوان هستند. در ادامه به برخی از آمارهای مربوط به ارسال پیامک در رده سنی نوجوانان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

۱.یک بررسی در میان نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله در کشورهای آمریکایی نشان داد که حدود ۳۵ درصد آن‌ها علاقه‌مند هستند برای برقراری ارتباط با دیگران از پیامک استفاده کنند. حدود ۳۲ درصد دیگر ترجیح می‌دادند به صورت حضوری دوستان خود را ملاقات کنند. در این میان، حدود ۱۶ درصد از افراد نوجوان به روش‌های دیگر مثل استفاده از رسانه‌های اجتماعی علاقه داشتند و ۱۰ درصد باقیمانده نیز چت تصویری را ترجیح می‌دادند. 

۲.در سال ۲۰۲۰، مطالعات جدیدتری روی این زمینه انجام شد که نشان می‌دهد حدود ۸۳ درصد از افراد نوجوان در کشور‌های آمریکایی از پیامک متنی برای برقراری ارتباط با دوستان یا خانواده استفاده می‌کنند. همچنین میزان استفاده از پیامک برای ارتباط با دیگران در همه‌گیری ویروس کرونا چندین برابر افزایش پیدا کرد. حدود ۷۰ درصد از افراد نوجوان نیز ترجیح می‌دادند از روش‌های دیگر مثل تماس تلفنی استفاده کنند. ۶۶ توسط از نوجوانان نیز شبکه‌های اجتماعی را ترجیح می‌دادند.

۳.یک پژوهش در بین افراد ۱۸ تا ۲۴ ساله نشان داد که این دسته از افراد، دو برابر بیشتر از سایر افراد تلفن خود را چک می‌کنند. به طور معمول، افراد جوان تمایل دارند حدود ۱۹۰ بار در روز یا بیش از یک بار در حد ۱۰ دقیقه تلفن خود را مورد بررسی قرار دهند. 

۴.نتیجه یک تحقیق در سال ۲۰۱۶ نشان داد که افراد بزرگسال حداقل ۶ سال است که پیامک را به عنوان بهترین روش ارتباط با دوستان و آشنایان خود انتخاب کرده‌اند.

۵.حدود ۱۵ درصد مردم کشورهای اروپایی و آمریکایی، به تلفن همراه هوشمند دسترسی ندارند و فقط از خدمات سرویس پیام کوتاه استفاده می‌کنند. بنابراین می‌توان گفت حدود ۵۲ میلیون نفر صرفاً از طریق پیامک قابل دسترس هستند. علاوه بر این، حدود ۹۶ درصد از افراد بزرگسال در کشورهای آمریکایی و اروپایی دارای یک تلفن همراه هستند.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

سخن پایانی

در این مقاله به طور کامل درباره آمار استفاده از پیامک و تلفن همراه صحبت شد. این آمار نشان می‌دهد که تعداد مصرف کنندگان گوشی تلفن همراه نسبت به سال‌های گذشته چندین برابر افزایش پیدا کرده است. همچنین اکثر افراد بزرگسال، نوجوان و جوان ترجیح می‌دهند از پیامک برای ارتباط با افراد دیگر استفاده کنند. 

نتایج تحقیقات و آمارها نشان داده است که استفاده از سرویس‌های پیام رسانی نه تنها در طول زمان کاهش پیدا نکرده است، بلکه با بروز حوادثی مثل شیوع کووید-۱۹ چندین برابر افزایش داشته است. بنابراین استفاده از بازاریابی پیامکی برای فروش بیشتر محصولات و خدمات به مشتریان، می‌تواند یک راه مناسب برای کسب و کارهای نوپا و کسب و کارهای توسعه یافته باشد.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *