ضریب نفوذ تبلیغات پیامکی

سامانه پیامکی

در قرن حاضر گوشی موبایل ابزار موفق گسترش بازار و تبلیغات است که ارسال اس ام اس یکی از کاربرد های آن است. همه ما از ضریب نفوذ این رسانه و تبلیغات پیامکی توسط سامانه پیامکی در میان مردم به خوبی آگاهی داریم زیرا حمل تلفن همراه در تمامی طول روز امری طبیعی است.

یکی از اهداف مهم تمامی مشاغل و اصناف نیاز به گسترش بازار مطابق با روش های نوین و فناوری های جدید است و ارسال پیامک نیز مبحث بسیار مهمی در این مورد به شمار می رود. اما نکته مهم در تمامی روش های تبلیغاتی میزان موفقیت و تاثیر گذاری این روش ها می باشد.

روش تبلیغاتی فراگیر


تبلیغات پیامکی توسط سامانه پیامکی با توجه به سادگی استفاده و کاربردهای آن، به صورت گسترده در سراسر جهان در حال افزایش می باشد.


بسیاری از تبلیغات پیامکی به خاطر عدم رعایت اصول و مقدمات اولیه بازاریابی پیامکی هرگز به موفقیت مورد نظر صاحبان مشاغل دست پیدا نمی کنند، اما اگر این اصول به درستی به کار گرفته شود موفقیتی تضمین شده را برای کاربران به ارمغان می آورد.

با وجود زیادتر شدن استفاده از این روش برای تبلیغات و اطلاع رسانی هنوز بسیاری از شرکت ها و سازمان های مهم از این روش برای ارتباط با مخاطبین خود استفاده می کنند و از این طریق ارسال اس ام اس می کنند.

اگر به مشابه یک شخص نا امید به قضیه نگاه کنیم باید فکر کنیم که در این بازار بسیار رقابتی سامانه پیامکی که تقریبا تمامی مشاغل از این روش بهره می گیرند نباید موفقیتی برای خود متصور باشیم ولی این تفکر کاملا اشتباه است.

این تفکر کاملا ساده لوحانه و محکوم به شکست است زیرا که غیر از مشاغل و کارهای خاص و نمونه که ایده های تازه ای را وارد بازار می کنند تقریبا تمامی مشاغل در حال حاضر دارای فضای رقابتی و بسیار سخت برای ورود و دوام می باشند.

به این معنی که پیش از شما افراد زیادی با سوابق گوناگون در این رشته ها وارد بازار شده و فعالیت می کنند. پس هیچ وقت نا امید نباشید.

رمز موفقیت شغلی

رمز موفقیت شما برای ورود به یک صنف جدید به کارگیری روش های ساده تر برای ارتباط با مشتریان، قیمت های متناسب، پشتیبانی و گارانتی بهتر و در نهایت کالا و خدمات اصل و مطابق با ادعای شما می باشد.

قوانین تبلیغات پیامکی:

 • پیامک خود را در ساعات روز ارسال نمایید.
 • پیامک خود را تا حد امکان مختصر و کوتاه نمایید.
 • حتما در پیامک ارسالی اطلاعات و یا نحوه تماس قید نمایید.
 • تکرار تبلیغات رمز موفقیت در کار تبلیغات است. از یک یا دو بار تبلیغ انتظار معجزه نداشته باشید.
 • مناسبت های مختلف را به آن ها تبریک بگویید.
 • پیامک های خود را با خدمات و امکانات خود تطبیق دهید.

پرهیز از این امور در تبلیغات پیامکی:

 • از شوخی و صمیمیت در ارسال تبلیغات پیامکی خودداری کنید.
 • سعی کنید پیامک شما واضح و خالی از ابهام باشد.
 • بیش از یک بار در هفته پیامک تبلیغاتی خود را ارسال نکنید مگر در شرایط خاص و یا تخفیفات استثنایی.
 • چندین مطلب را یک جا ارسال ننمایید.
 • از ارسال مطالب و اخبار کذب یا مشکوک خودداری نمایید.

در صورتی که مخاطب شما را نمی شناسد اسم و اطلاعات ایشان را در پیامک قید نکنید.


تبلیغ ریشه در زندگی اجتماعی انسان ها دارد

 

تبلیغ پیامکی عملی است که در آن فروشنده یا تولیدکننده‌ای با ارسال اس ام اس سعی می‌کند که خریدار بالقوه را از تولید این محصول آگاه کند. تبلیغ با سامانه اس ام اس رشته در زندگی اجتماعی انسان ها دارد.

شکل‌های مختلف تبلیغات از زمان‌های دور با انسان همراه بوده‌اند و امروزه تبلیغات پیامکی بسیار فراگیر شده و در هر کسب و کاری دیده می شود. تبلیغات سامانه اس ام اس موضوعی که کاملا جا افتاده است.

مثلا اگر بخواهیم آگهی‌های اشیاء گمشده را معیار قرار دهیم می‌توانیم تا دوران اختراع پاپیروس به عقب برویم و مصداق‌های تبلیغات را پیدا کنیم.

اگر تبلیغات روی دیوارها را نقطه‌ی آغاز جدی تبلیغات بگیریم می‌بینیم بهاتیا در کتاب خود توضیح می‌دهد که از چهارهزار سال قبل از میلاد مسیح هم روی سنگ‌های بزرگ و صخره‌های هندی نمونه‌های پیام‌های تبلیغاتی مشاهده شده است.

در کشور چین هم حدود هزار سال قبل نمونه‌های جدی لوگوهای تجاری برای مغازه‌ها مشاهده شده است.


تبلیغات هم چیزی شبیه خلاقیت و عشق و آرامش است تقریبا همه می‌توانیم تا حد خوبی تشخیص بدهیم که چه چیزی تبلیغ است و چه چیزی نیست.


تعریف تبلیغات در نگاه وینستون فلتچرما:

تبلیغات به عنوان تنها راه ارتباط با مشتری و ارسال اس ام اس به او تلقی می‌شد.

امروزه دانش بازاریابی به ما آموخته است که هر محصول به شکل‌های مختلف با مخاطب و مشتریان خود رابطه برقرار می‌کند.

ارسال اس ام اس یکی از شکل‌های ارتباط با مخاطب است و ما می توانیم با سامانه اس ام اس پیام‌های زیادی به مخاطبان خود می‌دهیم.

تبلیغات با سامانه اس ام اس باعث شده است که ارتباط با مشتریان به صورت ساده و در کم ترین زمان اتفاق بیوفتد.

می توانید با ارسال اس ام اس از طریق سامانه اس ام اس تصویر ذهنی مثبت و ماندگار در ذهن مخاطب ایجاد کنید که  باعث جلب اعتماد مشتریان به کلیه کالاها و خدمات شرکت ها می شود.

شرکت های تبلیغاتی یک سری فاکتور را مد نظر قرار می دهند:

 • مطالعه خواست و سلیقه مشتریان
 • بررسی بازار
 • انتخاب تبلیغات بر اساس محلی بودن یا در سطح گسترده
 • تهیه طرح تبلیغاتی متناسب با کالا یا خدمات
 • استراتژی تبلیغاتی رقبا
 •  انتخاب شعار مناسب

مورد آخر به منظور تکرار دائمی یا طولانی مدت ویژگی خاصی از کالا یا خدمات است که در نهایت منجر به شکل گیری تصویر ذهنی برای مخاطب می گردد.

شعار انتخابی همواره می بایست تناسب و هماهنگی با لحن تبلیغاتی سازمان داشته باشد به  ذهن مشتری کمک کند و در نهایت زنده و محرک باشد.

فروش حراجی در مدت زمانی مشخص نیز از جمله مواردی است که در بالا بردن سطح فروش لااقل برای یک مقطع زمانی خاص موثر واقع خواهد شد و شما می توانید با ارسال اس ام اس زمان حراجی را به اطلاع مشتریان خود برسانید.

هدف تبلیغات با سامانه اس ام اس تأثیر گذاری سریع و مبتنی بر نتیجه در کوتاه مدت است.


تبلیغ ریشه ای در زندگی اجتماعی

 

تبلیغ ریشه در زندگی اجتماعی انسان ها دارد، عملی است که در آن فروشنده یا تولید کننده‌ای با انجام امری سعی می‌کند که خریدار بالقوه را از تولید این محصول آگاه کند. تبلیغات با پنل اس ام اس امروزه به یکی از مهم ترین عامل های بازریابی و جلب مشتری تبدیل شده است.

از آنجاییکه تعداد دارندگان تلفن همراه روزانه در حال افزایش می باشد، تلفن همراه می تواند نقطه اصلی ارتباط شما با مشتریانتان باشد. شما می توانید ارسال پیامک تبلیغاتی با توجه به منطقه خاص خود کنید.

همانطور که می دانیم تلفن همراه یک وسیله ی کاملا شخصی می باشد و بسیاری از افراد همواره آن را با خود به همراه دارند و شما میتوانید مطمئن باشید که ۹۰% از پیامک های که شما از طریق پنل اس ام اس ارسال می کنید خوانده خواهند شد.


شما می توانید با پنل اس ام اس در هر مکان و در هر زمانی که مناسب می دانید برای مشتریان خود پیامک ارسال نمایید.


تبلیغات بر اساس هدف به سه دسته تقسیم می شود:

 تبلیغات اطلاعی: که اصولأ در مراحل اولیه تولید و ورود به بازار به کار میرود و هدف شناخت تقاضای اولیه است.

 تبلیغات ترغیب کننده: این نوع تبلیغ زمانی کاربرد دارد که هدف از تبلیغات و اطلاع رسانی مقایسه باشد بین عملکرد دو یا چندکالا رقابت موثر نام دیگر این تبلیغ است.

 تبلیغات یادآوری: مصرف کننده را وادار به تفکر در مورد کالا یا خدمات می نماید، به نوعی ایجاد تصویر ذهنی ثابت در ذهن مخاطب.

هدف از تبلیغات با پنل اس ام اس شناساندن کالا نیست، زیرا با وجود بیشترین حجم تبلیغات نیز، فروش اشباع نخواهد شد.

یکی از اهداف تبلیغات با پنل اس ام اس تلاش برای متنوع کردن نوع مصرف است. به طور مثال خرید گل که می تواند برای امور و مناسبت های مختلف کاربرد داشته باشد.

این که با تبلیغات کالایی برای یک نسل جا افتاد و شهرت یافت، نباید باعث شود به امر تبلیغات در مورد نسل های بعدی بی توجهی شود. ماندگاری در ذهن مخاطب در هر زمانی حائز اهمیت است.

یکی از مهم ترین ویژگی های پنل اس ام اس این است که لازم نیست مخاطب شما به یک رایانه دسترسی داشته باشد.

بلکه مخاطب شما با داشتن گوشی همراه می تواند از تمام اطلاعات کسب و کار شما مطلع شود.


 

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *