استخدام نیروی متخصص با پیامک

استخدام نیروی متخصص با پیامک

اگرچه گسترش تکنولوژی و فناوری باعث شده است روش‌های مختلفی برای استخدام افراد ایجاد شود، اما هنوز هم استفاده از پیامک برای استخدام نیرو، یک رویکرد کاملاً حرفه‌ای و مناسب به شمار می‌آید. در عصر امروز، روش‌های مختغلف برای ارتباط با سایر افراد وجود دارد. به عنوان مثال، می‌توان از ایمیل، فیسبوک، برنامه‌های آنلاین مثل تلگرام، اینستاگرام و مواردی مانند این استفاده کرد. اما چه کسی تضمین می‌دهد که همه مخاطبین این برنامه‌ها را در گوشی تلفن همراه خود نصب داشته باشند؟

 بسیاری از گوشی‌های تلفن همراه از نرم افزارهای ایمیل پشتیبانی می‌کنند. اما همه افراد به صورت روزانه ایمیل خود را چک نخواهند کرد. بنابراین، ارسال پیامک می‌تواند یک ابزار قدرتمند برای استخدام از طریق گوشی تلفن همراه یا سایر سیستم‌ها باشد. زیرا در این حالت، اکثر مخاطبین و متقاضیان پیامک مورد نظر را دریافت خواهند کرد. 

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

بنابراین، استفاده از پیامک برای استخدام نیرو، بازدهی بسیار بیشتری نسبت به سایر روش‌ها دارد. با این حال، این روش نیز دارای محدودیت‌هایی است که باید در ادامه این مقاله مورد بررسی قرار گیرد. بنابراین، اگر قصد دارید نیروهای مورد نظر خود را از طریق پیامک استخدام کنید، پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. 

روش های استخدام نیرو

اینفوگرافی 7 روش استخدام نیرو

تکنیک‌های استخدام نیرو همیشه در حالت کامل شدن هستند و روش‌های جدیدی برای جذب نیروها در کسب و کارها ابداع می‌شوند. در زمان گذشته که فناوری و تکنولوژی تا این حد پیشرفت نکرده بود، از روش‌های سنتی مثل انتشار روزنامه و مواردی مانند این برای استخدام نیرو استفاده می‌شد. در عصر امروز نیز روش‌های سنتی مثل توزیع روزنامه، مجله یا مواردی مانند این برای جذب نیروهای جدید مورد استفاده قرار می‌گیرند. 

ولی برخی از ابزارهای پیشرفته‌تر که با سرعت بالایی خبر استخدام نیرو را به مخاطبین منتقل می‌کنند، بیشتر مورد توجه کسب و کارها قرار گرفته‌اند. حدود دو سوم از کشورهای توسعه یافته از رسانه‌های جدید برای جذب نیرو استفاده می‌کنند. اما روش‌های سنتی همچنان مانند زمان گذشته مورد توجه قرار می‌گیرند. گاهی اوقات نیز ترکیبی از این دو روش ممکن است جذابیت بیشتری داشته باشد. در ادامه برخی از روش‌های استخدام نیرو را برای شما بیان می‌کنیم: 

1.استخدام داخلی

یکی از روش‌های رایج استخدام نیرو، استخدام داخلی است. استخدام داخلی به این معنا است که هر کسب و کار برای جذب نیروی جدید از کارکنان و افراد همان کسب و کار استفاده کند. به عنوان مثال، اگر مدیر یک بخش از سمت خود عزل شده است، می‌توان از سایر کارکنان مستعد و حرفه‌ای برای جانشینی استفاده کرد.

 این روش مزایای خاص خود را دارد. اولین مزیت این است که استخدام داخلی بسیار ارزان‌تر از تبلیغات خارجی یا همکاری با آژانس‌های جذب نیرو است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک تبلیغ را به صورت رایگان در فضای اینترنت یا صفحه شرکت خود قرار دهید. به طور کلی، استخدام داخلی یک مسیر پیشرفت قوی برای کارکنان کسب و کار است. 

زیرا در این حالت انگیزه و روحیه کارکنان برای رشد و جانشینی در مقام‌های بالاتر افزایش پیدا می‌کند. همچنین مدیران و سایر مسئولینی که هم اکنون در کنار شما قرار دارند، ممکن است چند سال دیگر از سمت خود استعفا دهند. بنابراین بهتر است کارکنان خود را برای آموزش و جانشینی این افراد پرورش دهید.

2.استخدام خارجی

یکی دیگر از روش‌های استخدام نیرو، استخدام خارجی است که با کمک گزینه‌های مختلفی انجام می‌شود. بسیاری از پیام‌رسان‌های داخلی می‌توانند گزینه خوبی برای استخدام خارجی باشند. اگر قصد جذب یک نیروی خارجی را دارید، باید سرمایه بالایی برای تبلیغات خارجی داشته باشید. در ادامه برخی از روش‌های استخدام خارجی را بیان می‌کنیم و در بخش‌های بعدی مقاله، بهترین روش استخدام خارجی را به شما معرفی خواهیم کرد: 

مقایسه تبلیغات چاپی و تبلیغات پیامکی

3.تبلیغات چاپی

اگرچه تبلیغات چاپی یک روش کاملا سنتی بنظر می‌رسد، اما هنوز هم دوام بالایی دارد و توسط بسیاری از کسب و کارها مورد استفاده قرار می‌گیرد. تبلیغات چاپی شاید سنتی‌ترین روش در میان تمامی تکنیک‌های استخدام خارجی باشد. در این روش، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک متن تبلیغاتی را برای استخدام نیرو آماده کرده و در روزنامه‌های کثیرالانتشار و مجلات به چاپ برسانید.

4.تبلیغات وب

قدرت تبلیغات اینترنتی را دست کم نگیرید. پیش بینی‌ها نشان می‌دهد که قدرت تبلیغات اینترنتی هر سال در حال افزایش است و تا چند سال دیگر نسبت به تبلیغات تلویزیونی نیز بازدهی بسیار بیشتری خواهد داشت. زمانی که آگهی جذب نیرو را در وب سایت‌های استخدام بارگذاری می‌کنید، می‌توانید با هزینه بسیار کم پیام اصلی خود را به متقاضیان استخدام در یک سمت شغلی برسانید.

 جویندگان کار معمولاً در قدم اول گوگل را بررسی می‌کنند و طیف وسیعی از مشاغل را ارزیابی خواهند کرد. این روش بسیار کم هزینه و مناسب است. علاوه بر این، تنظیم یک آگهی تبلیغاتی برای استخدام نیرو، فقط چند دقیقه طول می‌کشد و وقت زیادی از شما نخواهد گرفت. 

5.رسانه های اجتماعی

یکی دیگر از روش‌های مناسب برای استخدام خارجی، رسانه‌های اجتماعی هستند. در عصر امروز، اکثر افراد چند ساعت از زمان خود را در رسانه‌های اجتماعی سپری می‌کنند. به عنوان مثال، یکی از رسانه‌های اجتماعی مناسب برای استخدام نیرو، توییتر است. فعال بودن در برنامه‌های رسانه.های اجتماعی مثل توییتر یا فیسبوک یا مواردی مانند این، به شما امکان می‌دهد تا جویندگان حرفه‌ای و مستعد را شناسایی کنید.

 زیرا به راحتی قادر خواهید بود در این فضا با آن‌ها ارتباط برقرار کرده و مشخصات این دسته از افراد را به طور کامل مورد بررسی قرار دهید. بسیاری از کشورهای پیشرفته از فضاهایی مانند لینکدین برای استخدام نیرو استفاده می‌کنند. فعالیت کسب و کار در رسانه‌های اجتماعی به جویندگان کار نشان می‌دهد که فرهنگ سازمانی کسب و کار چگونه است. به این ترتیب یک کسب و کار قادر خواهد بود استعدادهای برتر و افراد حرفه‌ای را در سمت مورد نظر استخدام کند. 

6.استفاده از آژانس های کاریابی

یکی دیگر از روش‌های استخدام نیرو، آژانس‌های کاریابی هستند. استفاده از آژانس‌های کاریابی برای استخدام نیرو در بسیاری از کشورها رایج است. به طور مثال، امروزه اکثر از موسسات و شرکت‌ها از آژانس‌های استخدام برای جذب نیرو استفاده می‌کنند. همکاری با این آژانس‌ها، مزایای خاص خود را دارد.

 به عنوان مثال، کسب و کار مطمئن خواهد بود که فرد متقاضی از فیلترهای لازم برای استخدام عبور کرده و به طور کامل توسط آژانس‌های استخدام نیرو مورد بررسی قرار گرفته است. اگرچه این روش با پرداخت مقداری هزینه همراه است، اما در مقابل، کسب و کار با خیال آسوده نیروی مورد نظر خود را جذب خواهد کرد. 

استفاده از پیامک برای استخدام

7.استفاده از پیامک برای استخدام

استفاده از پیامک برای استخدام، یکی از بهترین روش‌های جذب نیرو است. همانطور که گفته شد، همه افراد به برنامه‌های پیام رسان آنلاین دسترسی ندارند. بنابراین، تنها روش مناسب برای ارسال آگهی جذب نیرو، استفاده از سرویس‌های پیامکی است. علاوه بر این، استفاده از پیامک برای استخدام، هزینه بسیار کمتری نسبت به سایر روش‌ها دارد. تنها کاری که کسب و کارها باید انجام دهند این است که یک پنل پیامکی دریافت کرده و آگهی مورد نظر خود را در یک زمان مشخص برای تعداد زیادی از مخاطبین ارسال کنند.

بازدهی پیامک در مقایسه با سایر روش ها

 بدیهی است که بازدهی این روش نسبت به سایر روش‌ها بیشتر است. زیرا بسیاری از افراد در هر گروه سنی با نحوه ارسال پیامک و دریافت آن آشنا هستند. همچنین پیامک به صورت مستقیم به مخاطب ارسال خواهد شد و با اختلالات اینترنتی مواجه نمی‌شود. با این وجود، نگرانی‌هایی در رابطه با ارسال پیامک برای استخدام نیرو وجود دارد. به عنوان مثال، کسب و کارها نگران هستند که برخی از پیامک.ها به مخاطبین نرسند.

 زیرا تعداد زیادی از مخاطبان، پیامک‌های تبلیغاتی را مسدود کرده یا از سیم کارت خود استفاده نمی‌کنند. برای حل این مشکل نیز راه‌های مختلفی وجود دارد. به عنوان مثال، یکی از راه‌ها این است که از شرکت‌های مخابراتی بخواهید صرفا شماره تلفن مخاطبین فعال را در اختیار شما قرار دهند. جدا از این مسئله، سرویس‌های پیامکی نیازی به بروز رسانی ندارند. اپلیکیشن‌های پیام‌رسان آنلاین مانند واتس آپ و وایبر، به صورت منظم ویژگی‌های خود را بروز رسانی می‌کنند تا خدمات بهتری به کاربران ارائه دهند. 

اما سرویس پیامکی سال‌هاست که با یک الگوی مشخص توسط بسیاری از افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد. پیامک بر خلاف سایر ابزارهای پیام رسانی، همیشه محبوب بوده است. به عنوان مثال، اکثر ایمیل‌ها همیشه در پوشه اسپم قرار دارند و به راحتی توسط افراد خوانده نمی.شوند. اما مردم به صورت عادی تلفن خود را چندین بار در روز چک می‌کنند و با احتمال بسیار زیادی پیام‌ها را مشاهده خواهند کرد. 

کاریابی با پیامک

کاریابی با پیامک

یکی از بهترین روش‌های کاریابی، استفاده از پیامک برای استخدام است. افرادی که جویای کار هستند، از روش‌های مختلفی برای یافتن سمت مورد نظر خود در کسب و کارها اقدام می‌کنند. به عنوان مثال، در قدم اول ممکن است آگهی‌های تبلیغاتی موجود در روزنامه‌ها یا مجلات را مورد بررسی قرار دهند. در قدم بعدی، وارد گوگل می‌شوند و از اطلاعات موجود در گوگل برای یافتن شغل مورد نظر خود کمک می‌گیرند. بهترین راه حل برای این دسته از افراد، کاریابی با کمک پیامک است. تنها کاری که این افراد باید انجام دهند، این است که با ورود به وب سایت‌های استخدام و کاریابی، شماره تلفن و مشخصات خود را وارد کنند.

 برخی از سایت‌ها به جویندگان کار اجازه می‌دهند تا رزومه خود را نیز در سایت مورد نظر بارگذاری کنند. در قدم بعدی، سایت رزومه و مشخصات شخص را مورد بررسی قرار خواهد داد و متناسب با آن، به صورت روزانه یا هفتگی آگهی‌های  استخدام که با خواسته‌های شخص تطابق دارند را برای او ارسال خواهد کرد. به این ترتیب، فرد جوینده کار بدون کوچک‌ترین زحمتی می.تواند شغل مورد نظر خود را پیدا کند. 

این روش کاریابی همچنین به پرداخت هزینه خاصی نیاز ندارد. به عنوان مثال، برخی از آژانس‌های استخدام نیرو برای یافتن شغل مورد نظر شما مقداری پول دریافت می‌کنند. همچنین برای یافتن شغل در روزنامه‌ها و مجلات، باید هزینه خرید آن‌ها را بپردازید. اما با کاریابی از طریق پیامک، نیازی به پرداخت هزینه نخواهد بود.

ارسال اس ام اس استخدام

نحوه ارسال اس ام اس استخدام بسیار ساده است. در قدم اول کسب و کار باید یک پنل پیامکی از مراکز ارائه دهنده پنل سامانه‌های معتبر دریافت کند. در قدم دوم، باید لیستی از شماره تلفن مخاطبین از شرکت‌های مخابراتی دریافت شود. در نهایت، پیام تبلیغاتی آماده شده و برای تمامی مخاطبان ارسال خواهد شد. با این حال بهتر است هنگام نگارش و ارسال اس ام اس استخدام به برخی موارد توجه کنید که در ادامه برای شما بیان خواهد شد:

۱.پیام استخدام نیرو باید بسیار کوتاه باشد

 خواندن پیام‌های طولانی در صفحه موبایل بسیار دشوار است. بنابراین، اگر می‌خواهید یک پیامک ارزشمند با محتوای مناسب ارسال کنید، باید تا جایی که امکان دارد پیام تبلیغاتی را کوتاه نگه دارید. اگر قصد دارید ارتباط بهتری با کاربر مورد نظر خود داشته باشید یا درباره ویژگی‌های مصاحبه با فرد صحبت کنید، پیشنهاد می‌کنیم از ایمیل استفاده کنید یا با شخص تماس بگیرید. به طور کلی، بهتر است پیام استخدام نیرو حدود ۱۴۰ کاراکتر باشد. 

۲.یک قالب مشخص برای پیام خود مشخص کنید

بهترین روش برای ارسال اس ام اس استخدام این است که یک قالب مشخص آماده کنید. اگر لازم است که یک پیام با محتوای یکسان را برای تعداد زیادی از کاربران بفرستید. نیازی نیست هر بار فرایند نوشتن پیام را تکرار کنید. فقط کافی است که یک قالب اس ام اس آماده کرده و به صورت همزمان برای تمامی کاربران بفرستید. 

۳.پیام خود را حرفه ای نگه دارید

نکته مهم دیگر هنگام ارسال اس ام اس استخدام، این است که پیام خود را حرفه‌ای نگه دارید. اگرچه ارسال پیامک یک روش عالی برای ارتباط با مشتریان است، اما بهتر است از ایموجی، اختصارات کلامی و جملات عامیانه استفاده نکنید. همچنین خط مشی و قوانین سامانه پیامکی که از آن استفاده می‌کنید را بدانید. زیرا ممکن است برخی از پیامک‌ها توسط شرکت‌های مخابراتی مسدود شوند. قبل از اینکه دکمه ارسال را بزنید، ابتدا اشتباه گرامری و املایی پیامک را مورد بررسی قرار دهید.

۴.بهتر است در مرتبه اول از ارسال پیام، خود را معرفی کنید

اگر برای اولین بار است که برای مشتریان و متقاضیان کار پیام ارسال می‌کنید، بهتر است ابتدا خود را معرفی کنید. زیرا در این حالت تنها سوالی که برای این دسته از افراد به وجود می‌آید این است که شما چه فردی هستید و چگونه برای آن‌ها پیام ارسال کرده اید؟ بهتر است یک معرفی جامع و خلاصه از خود داشته باشید و در ادامه، درباره استخدام نیرو در سمت مورد نظر توضیح دهید. 

نمونه پیامک استخدام

نمونه پیامک استخدام نیرو

همانطور که در این مقاله گفته شد، کاربرد پیامک برای استخدام نیرو بسیار گسترده و گوناگون است. برای اینکه بهتر با این مسئله آشنا شوید، چند نمونه پیامک استخدام به شما معرفی می‌کنیم: 

«سلام [نام]! من [نام شما] از [شرکت شما] هستم. من رزومه شما را در [سایت کار/شبکه] دیده‌ام و فکر می‌کنم شما برای تیم ما مناسب باشید. ما به دنبال یک [عنوان شغلی] هستیم. آیا می‌توانید برای مصاحبه به محل شرکت مراجعه کنید؟»

«سلام [نام]! [نام شما] از [شرکت شما] هستم. رزومه شما در [سایت/شبکه ​​شغلی] فوق العاده و عالی به نظر می‌رسد. ما یک موقعیت باز در [نام بخش] خود داریم. ما فکر می‌کنیم شما برای این سمت شغلی عالی خواهید بود. تمایلی به انجام مصاحبه دارید؟»

«سلام [نام]! [نام شما] از [شرکت شما] هستم. پس از آخرین مکالمه ما، مایل هستیم در یک مصاحبه دیگر بیشتر با شما آشنا شویم. آیا می‌توانید در یک تاریخ دیگر به محل شرکت مراجعه کنید؟ در غیر این صورت به ما اطلاع دهید. متشکریم!»

«سلام [نام] عزیز! [نام شما] از [شرکت شما] هستم. بابت قبولی در [نوع آزمون پیش از استخدام شما] تبریک می.گویم! موافق هستید طی هفته آینده یک مصاحبه ترتیب دهیم؟ به زمان‌بندی‌های ما [پیوند به برنامه خود] نگاهی بیندازید و زمانی را انتخاب کنید که با برنامه‌های شما تطابق داشته باشد. متشکرم!»

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

سخن پایانی

استفاده از پیامک برای استخدام نیرو، یکی از بهترین روش‌های جذب نیروهای جدید است. با وجود اینکه روش‌های مختلف دیگری مثل اپلیکیشن‌های پیام‌رسانی آنلاین یا همکاری با آژانس.های استخدام نیرو نیز وجود دارد، اما تجربه نشان می‌دهد که استفاده از پیامک بازدهی بیشتری داشته و برای کسب و کارهایی که در کوتاه‌ترین زمان ممکن به دنبال جذب نیرو هستند بسیار مناسب خواهد بود. 

با این وجود، هنگام ارسال اس ام اس استخدام باید برخی از نکات مهم را مورد توجه قرار دهید. به عنوان مثال، محتوای پیام باید کوتاه باشد و به صورت کاملا حرفه.ای نوشته شود. در این مقاله به طور کامل درباره تمامی این موارد توضیح داده شد. در پایان نیز چند نمونه پیامک استخدام برای آشنایی بیشتر کاربران با این مسئله ارائه شد.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *