دسته بندی فهرست مشتریان سامانه پیامکی

دسته بندی فهرست مشتریان سامانه پیامکی

دسته بندی مشتریان سامانه پیامکی از اصول مهم تبلیغات و بازاریابی است. روزی چند پیامک تبلیغاتی دریافت می‌کنید که اصلاً به آن نیاز ندارید؟ زمانی که این نوع پیامک‌ها را دریافت می‌کنید برایمان فرقی نمی‌کند چه زمانی از شبانه روز باشد یا چقدر متن آنها جذاب باشد به هر حال برای شما ایجاد مزاحمت شده است.

بعضی افراد به خاطر این موضوع بقدری عصبانی می‌شوند که آن برند در نظرشان منفور می‌شود و هر زمان پیامی از این برند دریافت کنند زود پاکش می‌کنند. تصور کنید چقدر  بی‌جا  هزینه شده است و تازه به همین‌جا ختم نمی‌شود. این جریان باعث می‌شود که آن افراد حتی اگر زمانی چرخ زندگی عوض شود و به این کسب و کار نیاز پیدا کنند برندی که مدت‌ها به نظرشان مزاحم بوده است انتخاب نکنند. می‌توانید تصور کنید که چه اتفاق بدی افتاده است؟

تمام اعتبار یک کارآفرین به محبوبت نامش است. این مسئله بقدری مهم است که صاحبان کسب‌وکار حاضر هستند زمانی سود نداشته باشند و یا حتی زیان کنند ولی در بین مردم نامی نیک داشته باشند. چرا که اعتبار و نام نیک بسیار ارزشمند است. مطمئناً شما از اهمیت انتخاب جامعه هدف آگاهی کامل دارید. این موضوع در هر کسب‌وکاری و در هر مرحله از کار اهمیت ویژه‌ای دارد.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 1000 پیامک رایگان

چگونه مشتریان خود را دسته‌بندی کنیم؟

دو راه برای دسته بندی مشتریان سامانه پیامکی وجود دارد.

1- برای جذب مشتری جدید و ارسال پیامک تبلیغاتی بدون داشتن شماره مخاطبین از دسته‌بندی سامانه ارسال پیامک سیگنال استفاده کنید. در این سامانه شما می‌توانید از میان مخاطبانی که براساس موارد زیر دسته‌بندی شده‌اند گروه مورد نظر خود را نتخاب کنید.

  1. شهر یا استان
  2. جنسیت
  3. منطقه زندگی
  4. مشاغل
  5. کدپستی همراه اول| کد پستی ایرانسل
طبقه بندی مشتریان در بازاریابی و پنل پیامکی

2– اما راه دوم برای دسته بندی مشتریان پیامکی که بسیار اهمیت دارد مربوط به حفظ مشتریان قدیمی و وفادار کردن آنها می‌شود.

زمانی که کارتان را با تلاش و همت بسیار و امید برای پیشرفت شروع کردید و فروش یا ارائه خدمات دارید مشتریانتان را حفظ کنید و آنها را به مشتریان دائمی تبديل کنید. طبقه بندی مشتریان براساس میزان خرید کاری است که اکثر برندهای مهم انجام می‌دهند.

برای این کار باید با روی گشاده و برخورد عالی با مشتریانتان برخورد کنید و پس از خرید کردن آنها برخی اطلاعاتشان مانند شماره تلفن را یادداشت کنید. دقت کنید نحوه برخورد شما حرف اول را در اعتمادسازی می‌زند. هر روز یا هر هفته شماره مشتریان جدید را در باشگاه مشتریان اضافه کنید. سعی کنید به دقت این کار را انجام دهید. برای مثال زمانی که شماره مشتریان را ثبت می‌کنید سن و سال یا جنسیت و… را نیز یادداشت کنید و در یک فایل الکسل به صورت منظم وارد کنید. با این کار گروه‌های کوچک‌تر ساخته‌اید و باشگاه مشتریان شما هدفمندتر خواهد شد. برای مثال در مناسبت‌های خاص به دسته‌بندی‌های مشخص پیامک ارسال کنید.

اجتماع‌سازی

برای مشتریانتان شعار ویژه قرار بدهید. برای مثال کلمه خاصی در پیامک‌هایتان استفاده کنید که افراد باشگاه شما با شنیدن این کلمه ناخودآگاه شما را به یاد آنها بیاندازد.

دسته‌بندی مشتریان پیامکی روشی کاربردی برای ارسال هدفمند پیامک‌های تبلیغاتی به مشتریان و مخاطبین کالا یا خدمات است. در دنیای امروز، رقابت بسیار زیادی برای بدست آوردن توجه مخاطب وجود دارد. اگر شما بخواهید از این رقابت سر بلند بیرون بیایید، لازم است یک گام فراتر از سایر رقبای خود بردارید و برای خدمت‌رسانی به مشتری از پنل اس ام اس اسفاده کنید که نسبت به سایر روش‌های تبلیغاتی مقرون به صرفه‌تر است. یکی از مهم‌ترین امکانات یک پنل پیامکی مانند پنل پیامکی سیگنال، قابلیت دسته‌بندی مشتریان پیامکی است. شما می‌توانید با دسته‌بندی مشتریان تاثیر پیامک‌های تبلیغاتی خود را چند برابر افزایش دهید.

مزایای دسته‌بندی مشتریان برای تبلیغات پیامکی

1.پیدا کردن جامعه هدف تبلیغاتی

2.صرفه‌جویی در هزینه‌ تبلیغات

3.سرعت بالا در جذب مخاطب هدف

4.افزایش فروش

9 روش‌ دسته‌بندی مشتریان برای ارسال پیامک تبلیغاتی

شما می‌توانید با توجه به نوع کالا یا خدمات خود، بهترین روش ارسال پیامک تبلیغاتی یا خدماتی را انتخاب کنید:

1.دسته‌بندی مشتریان بر اساس سن

ممکن است محصولات یا خدمات شما برای گروه سنی خاصی کاربردی‌تر باشد مثلا فروشگاه لوازم تحریر، پوشاک کودک یا یک باشگاه ورزشی داشته باشید و می‌خواهید به سرعت جامعه هدف خود را پیدا کنید. پس در پنل پیامکی از گزینه ارسال بر اساس سن استفاده کنید.

2.دسته‌بندی مشتریان بر اساس جنسیت

این دسته‌بندی برای صاحبین آرایشگاه‌ها، استخرها، فروشندگان لوازم آرایشی بهداشتی بسیار کارآمد است.

3.دسته‌بندی مشتریان بر اساس منطقه، شهر و جغرافیا

برخی کالاها در مناطق مختلف کشور یا یک شهر کاربرد بیشتر یا کمتری دارند. مثلا محصولات باغی یا صنایع‌دستی شهر خود را می‌توانید به نقاط دیگر کشور معرفی کنید یا اگر واردکننده کالا هستید می‌توانید از این گزینه استفاده کنید. این روش دسته‌بندی مشتریان برای چنین مشاغلی بسیار کارآمد است تا به قول معروف زیره به کرمان نبرید!

4.دسته‌بندی مشتریان بر اساس میزان خرید و سطح مالی آن‌ها

مشتریان خود را بر اساس سقف مبلغی که صرف خرید محصولات شما کرده‌اند، تقسیم‌بندی کنید. به این ترتیب می‌‌توانید فقط در مورد محصولاتی با همان میزان قیمت، به آن‌ها پیامک بدهید و در نتیجه شانس فروش دوباره به آن‌ها را افزایش دهید. چرا که آن‌ها نشان داده‌اند که حاضرند تا این مقدار پول را به شما پرداخت کنند.

5.دسته‌بندی بر اساس علاقه و سلایق مشتریان

با یک نظرسنجی پیامکی گسترده از مشتریان خود، می‌توانید از سلیقه و نیاز واقعی آن‌ها مطلع شوید و کیفیت محصولات و خدمات خود را بالاتر ببرید. همچنین ارتباط و تعامل خود را با آن‌ها افزایش دهید.

6.دسته‌بندی مشتریان بر اساس شغل

اگر به شغل مشتریان خود توجه کنید به راحتی متوجه می‌شوید کالا یا خدمات شما ممکن است برای برخی مشتریان، نیاز ضروری باشد. مثلا ممکن است برخی از مخاطبین شما، فروشنده پوشاک باشند و شما تولید‌کننده پوشاک هستید. طبیعتا این مخاطبین، مشتریان بالقوه کالای شما هستند.

ارسال پیامک به تمامی مشاغل و بازاریابی برای تمامی کسب و کارها با پنل پیامکی سیگنال

7.دسته‌بندی مشتریان بر اساس تحصیلات

یکی دیگر از روش‌های دسته‌بندی مشتریان پیامکی بر اساس میزان تحصیلات‌شان است. اگر شما فروشنده بازی‌های کامپیوتری یا نرم‌افزاری یا مسوول یک آموزشگاه هنری یا کنکور باشید طبیعتا میزان تحصیلات مشتریان برای افزایش استقبال از کالا یا خدمات شما بسیار مهم است.

8.مشتریانی که یکی، دو بار خرید کرده‌اند

مشتریانی را که به تازگی از محصولات شما استفاده کرده‌اند را دسته‌بندی کنید. برای این مخاطبین خود باید برنامه پیامکی و تبلیغاتی مجزا داشته باشید تا آن‌ها را به مشتریان ماندگار خود تبدیل کنید.

9.مشتریان ویژه و قدیمی

شما می‌‌بایست یک دسته مخصوص به مشتریان قدیمی و وفادار، در پنل اس ام اس خود داشته باشید تا بتوانید بیشترین توجه خود را به آن‌ها معطوف کنید. این یعنی پیشنهادهای ویژه و اختصاصی خود را برای آن‌ها بفرستید و اطلاعات انحصاری در اختیارشان قرار دهید. همیشه مشتری قدیمی و راضی، خواسته یا ناخواسته، خودش یک تبلیغ‌کننده کالا یا خدمات شما، به دوستان و آشنایان است. پس از آن‌ها غافل نشوید!

تفکیک مخاطبین پیامک‌های تبلیغاتی و خدماتی یکی از دغدغه‌های فروشندگان، صاحبین کسب و کار و دارندگان آموزشگاه‌ها و مراکز علمی فرهنگی است. ممکن است بخواهیم فقط به یک بخش از افراد جامعه پیام کوتاه ارسال کنیم یا در زمان‌هایی فقط به بخشی از مخاطبین‌مان پیامک بفرستیم. ساده‌ترین روش تفکیک مخاطبین پیامک تبلیغاتی و خدماتی، استفاده از یک پنل پیامک معتبر است. امروز تبلیغات از طریق پنل پیامکی پیشنهادی است که تمامی مشاوران تبیلغاتی بر استفاده از آن تاکید دارند. در این بخش از سایت سامانه پیامکی سیگنال، به بررسی این مساله می‌پردازیم. پس تا پایان با ما همراه باشید.

مزایای تفکیک مخاطبین اس ام اس تبلیغاتی و خدماتی

1.گستردگی جامعه مخاطبین و طبقه‌بندی آن

استفاده از تلفن همراه در میان تمامی اقشار جامعه و در تمامی گروه‌های سنی بالاتر از 12 سال، از گستردگی جامعه مخاطبان در ارتباط با تکنولوژی ارسال اس ام اس و دریافت پیامک خبر می‌دهد. سونامی استفاده از تلفن همراه به نوعی بوده است که امروزه دسترسی به تمامی گروه‌های مخاطبین در هر زمان و در هر مکان به راحتی با پنل ارسال اس ام اس با بیشترین سرعت موجود امکان‌ پذیر است.

2.ثبت و نگهداری ساده اطلاعات مخاطبین

ثبت و نگهداری پیامک در تلفن همراه ساده و مدت زمان نگهداری آن طولانی است. وقتی اس ام اس‌های ارسالی خود را طبق جامعه هدف مشخص و دسته‌بندی شده ارسال می‌کنید، در حقیقت اطلاعات مخاطبین‌تان در هر زمانی به راحتی در دسترس شما خواهد بود.

3.کاهش در هزینه‌های ارتباطی

ارائه خدمات با پنل پیامک به خودی خود باعث کاهش هزینه‌‌های اداری در سازمان‌‌ها، ارگان‌‌ها و موسساتی است که به صورت مستقیم با مردم سر و کار دارند. این کاهش در عوامل مختلفی همچون امور اداری، روابط عمومی، ارتباطات، آموزش، خبررسانی نمود پیدا می‌کند. پنل ارسال اس ام اس در مقایسه با سایر تکنولوژی ‌های موجود از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه بوده و به نوعی کم هزینه‌ ترین سیستم ارتباطی در جهان است. سیستمی که بر اساس طبقه‌بندی شماره و اطلاعات مخاطبین کار می‌کند.

چگونه مخاطبین پیامک‌های خود را تفکیک کنیم؟

نیازی نیست وقت بگذارید و مخاطبین خود را دسته‌بندی کنید. وقتی در یک پنل پیامکی معتبر و کارآمد ثبت‌نام کردید، آن وقت می‌توانید به راحتی به مخاطبین دلخواه خود، طبق دسته‌بندی‌هایی که وجود دارد، اس ام اس تبلیغاتی یا خدماتی انبوه ارسال کنید.

ارسال به بازار هدف و مخاطب هدف با پنل پیامکی سیگنال

تفکیک مخاطبین در یک سامانه پیامکی

قبل از ثبت‌نام و ورود به یک پنل پیامکی و ارسال اس ام اس، ابتدا در مورد سامانه‌های پیامکی مختلف تحقیق کنید تا بتوانید در بهترین پنل عضو شوید. پنلی که مزایا و مکانات متعددی داشته باشد. از جمله مزایای یک پنل پیامکی خوب، قابلیت تفکیک و دسته‌بندی مخاطبین است. در این بخش دسته‌بندی‌های کاربردی را معرفی می‌کنیم.

1.تفکیک مخاطبین بر اساس سن و جنسیت

برای صاحبین برخی مشاغل مانند آرایشگاه‌ها، باشگاه‌ها، مزون‌داران و خیاطان، مراکز هنری یا کنکور و….ارسال هدفمند و حساب شده بسیار اهمیت دارد. اگر به تمام مخاطبین، اس ام اس تبلیغاتی یا خدماتی ارسال کنید، هزینه و زمان زیادی هدر می‌رود. با گزینه ارسال بر اساس سن و جنسیت، به راحتی می‌توانید به یک بازه سنی یا جنسیت مشخص پیام کوتاه ارسال کنید.

2.ارسال از روی نقشه

اگر می‌خواهید میزان فروش را در منطقه خود افزایش دهید یا به مناطق بیشتری پیامک تبلیغاتی ارسال کنید، از روی نقشه داخل پنل، می‌توانید خیابان یا منطقه مورد نظر را انتخاب کرده و به شماره‌های آن محدوده پیامک تبلیغاتی یا خدماتی بفرستید.

3.تفکیک مخاطبین بر اساس شهر و استان

با این گزینه شما می‌توانید تبلیغات خود را در یک استان یا شهر مشخص انجام دهید.

4.تفکیک مخاطبین بر اساس کد پستی ایرانسل و همراه اول

اگر می‌خواهید به مخاطبین خود بر اساس شماره همراه آن‌ها پیامک ارسال کنید، می‌توانید با انتخاب کدپستی مناطق مختلف شهر یا استان، به شماره‌های ایرانسل و همراه اول این مناطق پیام کوتاه ارسال کنید.

5.تفکیک مخاطبین بر اساس مشاغل

شاید شما بخواهید خدمات یا کالای خود را به یک گروه یا گروه‌های از مشاغل ارسال کنید. به عنوان مثال شما فروشنده لوازم پزشکی و بهداشتی هستید و جامعه هدف تبلیغات شما، مشاغلی مانند پزشکان، کلینیک‌ها و مراکز زیبایی هستند یا تولید‌‌کننده پوشاک هستید و مخاطبین شما فروشندگان پوشاک هستند.

جمع‌بندی

طبقه بندی مشتریان براساس میزان خرید زمان زیادی از شما نمی‌گیرد اما در دراز مدت تأثیر زیادی در سوددهی شما خواهد داشت. هدف سامانه ارسال پیام کوتاه سیگنال راهنمایی شما سیگنالی‌های عزیز برای برنامه‌ریزی مفید و کارآمد است. در قسمت نظرات برایمان بنویسید آیا در کسب‌وکارتان دسته‌بندی خاصی برای مشریان درنظر گرفته‌اید؟ این دسته بندی‌ها بر چه اساسی صورت گرفته است؟

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *