بهترین ایده ها برای افزایش فروش شب یلدا

بهترین ایده ها برای افزایش فروش شب یلدا

بله؛ یلدا یک فرصت ویژه برای صاحبان کسب‌و‌کارهای مختلف است تا فروش خود را به اوج برسانند و یک‌شبه به‌اندازه یک سال سود کسب کنند؛ اما چگونه؟ چطور می‌توان از این جشن بزرگ فرصتی برای متقاعدکردن مشتری به خرید ساخت؟ چطور می‌توان او را ترغیب کرد که به‌جای نزدیک‌ترین فروشگاه شهر، از یک فروشنده آن‌سوی شهر خرید کند؟ همه‌چیز به استراتژی‌ تبلیغاتی و ایده‌هایی بستگی دارد که برای افزایش فروش خود در شب یلدا به‌کار می‌بندید. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا چند ایده عالی در اختیارتان بگذاریم.

باکمترین هزینه، خدمات یا محصولتو تبلیغ کن!!

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

تخفیفات هیجان انگیز برای فروش بیشتر

شب یلدا فرصتی عالی برای فروش بیشتر

یکی از زیباترین آداب و رسوم ما ایرانی‌ها، جشن گرفتن آخرین شب پاییز هر سال است. جشن شب یلدا رسم کهن ما ایرانی‌هاست که به بهانه شروع فصل زمستان دور یک میز و سفره‌ای بسیار پربار جمعمان می‌کند. آنقدر پربار که بازار اکثر مغازه‌ها حسابی داغ و پر از مشتری است. حتی برخی فروشندگان با علم به این موضوع سراغ کمپین‌های تبلیغاتی و طراحی تخفیف‌های ویژه می‌روند تا تعداد خریداران این شب را به حداکثر برسانند. 

همین تخفیف‌های هیجان‌انگیز با مدت‌زمان محدود، یلدا را به یکی از بهترین مناسبت‌ها برای افزایش فروش صاحبان کسب‌و‌کارهای مختلف تبدیل می‌کند. خصوصا اگر در حوزه گل‌آرایی، میوه‌آرایی، فروش شیرینی و شکلات، آجیل‌فروشی، لباس‌فروشی و مشاغل مرتبط مشغول فعالیت باشید.

۸ ایده خلاقانه برای افزایش فروش در شب یلدا

در ادامه ایده هایی برای برگزاری کمپین تبلیغاتی شب یلدا در اختیارتان می‌گذاریم که به معنای واقعی کلمه در افزایش فروش و جذب مشتریان بیشتر «معجزه» می‌کنند.

ایده خلاقانه برای افزایش فروش در شب یلدا

۱. شماره همراه یا ایمیلتان را وارد کنید، جایزه بگیرید!

حتما شما هم هزاران بار با اعلان‌های تبلیغاتی مواجه شد‌ه‌اید که از شما می‌خواهند شماره همراه یا ایمیلتان را وارد کنید. خیلی‌ها این پیغام‌ها را می‌بندند و زحمت پرکردن آن را به خود نمی‌دهند. حال تصور کنید در ازای واردکردن شماره همراه یا ایمیل، یک جایزه مثل کد تخفیف در اختیارتان بگذارد؟ آن‌وقت چطور؟ باز هم بی‌تفاوت از کنار آن عبور می‌کنید؟ 

به محض آنکه مشتری اطلاعات خود را وارد می‌کند، برای آن کسب‌و‌کار به یک سرنخ تبدیل می‌شود که می‌توان بعدها با ارسال پیامک‌های تبلیغاتی جذاب‌تر، او را به مشتری و سپس مشتری وفادار تبدیل کرد.

ایده خلاقانه برای افزایش فروش در شب یلدا

۲. فقط چند ساعت تا پایان تخفیف باقی است!

تمام لذت و شیرینی کمپین یلدایی به این است که فروش را در همین شب رقم بزند. زمانی که محدودیت زمانی برای تخفیف‌ها در نظر می‌گیرید، مشتری با دیدن شمارش معکوس پایان فرصت تخفیف ناخودآگاه مشتاق به استفاده از آن می‌شود. حتی می‌توانید در ساعت‌های مختلف روز میزان تخفیف محصولات را تغییر دهید. مثلا اگر کلیه محصولات ۳۰ درصد تخفیف خورده‌اند، یک ساعت که از قضا اوج ترافیک هم هست، این تخفیف را به ۵۰ درصد برسانید! سپس کافی است ساعت‌های تخفیف را از هر طریق که می‌توانید به گوش مشتریان احتمالی برسانید.

ایده خلاقانه برای افزایش فروش در شب یلدا

۳. با هر خرید یلدایی، یک هدیه رایگان از ما بگیرید!

می‌توانید برای مشتریانی که سبد خرید آنها از مبلغ خاصی بالاتر است، یک هدیه رایگان در نظر بگیرید. نیاز نیست این هدیه ارزش خیلی زیادی داشته باشد. همینکه رایگان است و عنوان هدیه یلدا رویش نشسته، کاری که باید را می‌کند و تجربه مشتری از خرید را بهبود می‌بخشد. برای کسب‌و‌کارهای مرتبط با پوشاک بانوان یک گوشواره یا دستبند جذاب، برای پوشاک آقایان یک کراوات شیک یا کمربند چرمی، برای مغازه‌های لوازم آرایشی پک‌های کوچک مراقبتی یا برای کسب‌و‌کارهای هنری یک کتاب یا بلیط سینما می‌تواند هدیه ارزشمندی باشد.

۴. تخفیف‌ها تا یک هفته تمدید شد!

تخفیف‌ها را به همان شب یلدا ختم نکنید! بهترین تصمیم ممکن این است که تخفیف‌های یلدایی را دست‌کم تا هفته اول دی‌ماه ادامه دهید تا مشتریان بیشتری فرصت استفاده از آن را پیدا کنند. البته که تمرکز اصلی باید روی نهایت فروش شب یلدا باشد. با این حال می‌توانید در روزهای بعدی کالاهای پرفروش را با تخفیف کمتر به مشتریان خود ارائه دهید. اگر کالایی در شب یلدا حدود ۵۰ درصد تخفیف داشت، می‌توان تخفیف آن را به ۳۰ درصد رساند و مشتری را راضی نگه داشت.  

ایده خلاقانه برای افزایش فروش در شب یلدا

۵. بشتابید؛ روی محصولات جدید تخفیف داریم!

قرار نیست در تخفیفات یلدایی فقط محصولاتی را بفروشید که در طول سال موفق به فروش آنها نشده‌اید! همه لذت مشتری از خرید یلدا به این است که لوازم جدید و مناسب فصل زمستان را با تخفیف خریداری کند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم چند محصول جدید را به‌صورت اختصاصی و فقط برای شب یلدا در فهرست محصولات خود بگنجانید و با یک تایمر شمارش معکوس به مشتری نشان دهید که اگر تا پایان تخفیف‌ها آن را خریداری نکند، بعد از سپری شدن این زمان محصول از صفحه سایت حذف خواهد شد. اینطوری هیجان مشتری برای خرید محصول بیشتر خواهد بود.

ایده خلاقانه برای افزایش فروش در شب یلدا

۶. روی محصولات پرفروش تخفیف هیجان‌انگیز داریم! 

علاوه بر محصولات جدید یلدایی، روی یک سری از محصولات پرفروشتان هم تخفیف بگذارید تا حال و هوای این شب برای تمام مشتریان لذت‌بخش‌تر شود. خیلی‌ها ممکن است در طول سال موفق به خرید محصولات پرفروش به قیمت اصلی نباشند. با اعمال تخفیف روی این اقلام، رضایت این افراد را هم جلب می‌کنید.

ایده خلاقانه برای افزایش فروش در شب یلدا

۷. ایمیل یا پیامک تبلیغاتی یلدایی بفرستید.

یکی از روش‌های افزایش فروش در شب یلدا استفاده از پیامک تبلیغاتی برای فروش بیشتر است. حتی می‌توانید از ایمیل مارکتینگ به بهترین شکل برای افزایش فروش در شب یلدا استفاده کنید. می‌توانید در قالب یک پیام تبریک، کد تخفیف را همراه با یک پیشنهاد به مشتری ارائه کنید. پیشنهادتان هم می‌تواند این باشد که با خرید یلدایی می‌توانند جزو مشتریان VIP شما باشند و تخفیف یا هدیه خاصی بگیرند. تا جایی که می‌توانید متن ایمیل و پیامک را طوری طراحی کنید که بیش از حد تبلیغاتی به نظر نرسد؛ بلکه در نگاه اول نظر مخاطب را جلب کند.

ایده خلاقانه برای افزایش فروش در شب یلدا

۸. برای مشتریان قبلی تخفیف‌های بیشتر داریم!

این یکی از ترفندهای افزایش فروش شب یداست که با آن از مشتریان قدیمی به‌خاطر تعهد و حس وفاداری که به برند شما دارند (فرقی نمی‌کند یک بار خرید کرده‌اند یا صد بار)، قدردانی می‌کنید. این قدردانی می‌تواند در قالب تخفیف ویژه، ارسال رایگان، بسته‌بندی‌های هدیه یا هر شکل دیگری باشد که موجب رضایت مشتریان قبلی شما شود و آنان را مدت‌زمان طولانی‌تری در کنار شما نگه دارد. مخصوص اگر این مشتریان ظرف ۳۰ روز گذشته از شما خرید کرده باشند، نامتان در ذهن آنها آشنا و احتمال بازگشت برای خرید مجدد بیشتر است.

هنوز برای کسب و کارت پنل پیامکی نداری؟

همین حالا تماس بگیرید (داخلی یک)

حرف آخر

امیدواریم به کمک این ایده‌های خلاقانه و موثر، کمپین‌های تبلیغاتی که برای یلدای امسال اجرا می‌کنید، نسبت به سال‌های قبل به مراتب پرفروش‌تر و تاثیرگذارتر باشد. فراموش نکنید که در مناسبت‌های خاص، ایجاد محدودیت و فوریت یکی از مهم‌ترین ابزارهای بازاریابی است که می‌تواند فروش را گاهی تا چند صد درصد افزایش دهد. کافی است با لحن کلام خود در پیامک‌های تبلیغاتی، مشتری را تشویق کنید که تا دیر نشده برای خرید محصولات موردنیازش اقدام کند.

شما چه ایده‌ای برای افزایش فروش شب یلدا بلدید؟ مشتاق شنیدن نظرات ارزشمندتان هستیم.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *