نمونه متن زیبای پیامک هفته دفاع مقدس

نمونه متن زیبای پیامک هفته دفاع مقدس

پیامک هفته دفاع مقدس در به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس ارسال می کنیم.

سی و یکم شهریور سالروز آغاز جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران به عنوان آغاز هفته دفاع مقدس نامگذاری شده و از سی و یکم شهریور لغایت ششم مهر ادامه دارد.

در این مقاله نمونه متن های رسمی و زیبا و سخنان مشاهیر را درباره جنگ و صلح و دفاع از وطن می خوانید.

پیامک هفته دفاع مقدس

در این قسمت نمونه متن هایی برای ارسال اس ام اس هفته دفاع مقدس را می خوانید:

جنگ به وسیله‌ مردم اداره شد. هم ارتش و هم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و هم نیروهای گوناگون، متکی به مردم بودند؛ به ایمان مردم، به عشق مردم، به صفای مردم.

مقام معظم رهبری


هشت سال دفاع مقدس ما صرفاً یک امتداد زمانی و فقط یک برهه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی زمانی نیست؛ گنجینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ عظیمی است که تا مدت های طولانی ملت ما می تواند از آن استفاده کند، آن را استخراج کند و مصرف کند و سرمایه ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذاری کند.

مقام معظم رهبری

آن عزتی، اعتماد به نفسی، احساس اقتداری که از ناحیه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ معنویت رزمندگان ما و جامعه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اسلامی ما احساس شد و توانست آن حادثه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ عجیب و شگفت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌انگیز – یعنی پیروزی در دفاع مقدس و شکست نخوردن در مقابل تهاجم این همه دشمن – را رقم بزند، آن خصوصیات، آن خصلت ها، برای ملت ما، برای کشور ما، یکی از بزرگ ترین نیازهاست. 

مقام معظم رهبری


جنگ، کار پیچیده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ای است. مدیریت جنگ و فرماندهی جنگ، کار بسیار سنگین و پیچیده ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای است. این کار را جوان های نورس ما در بسیاری از بخش ها انجام می دادند. این تدبیر، این حکمت، چیز بسیار شگفت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ آوری است؛ مظهر شکوفائی استعدادها و ظرفیت هاست.

مقام معظم رهبری


چقدر جوان های کم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ سال رفتند در جبهه و توانستند در آنجا کارهای بزرگ از خودشان نشان بدهند. بعضی شهید شدند، بعضی هم جزو سرمایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ های انقلاب بودند، بعدها کشور از این ها استفاده کرد.

مقام معظم رهبری


جنگ تحمیلی را دشمن برای خاموش کردن انقلاب به راه انداخت،

اما همین جنگ تحمیلی باعث شعله ‌ورتر شدن نیروی انقلاب و روحیه‌ انقلاب شد.

مقام معظم رهبری


من توصیه می کنم این کتاب هائی که در شرح حال سرداران است یا آنچه که در گزارش روزهای جنگ و سال های دشوار اول بالخصوص نوشته شده، این را جوانها بخوانند. خود را سیراب کنید از معرفت به آنچه که گذشته است در تاریخ انقلاب.

مقام معظم رهبری

متن فرارسیدن هفته دفاع مقدس

با ارسال پیامک هفته دفاع مقدس نام و شهدا و جانبازان هشت سال دفاع مقدس را گرامی می داریم:

ما هرچه برای دوره‌ دفاع مقدس سرمایه‌ گذاری و کار کنیم، زیاد نیست؛ چون ظرفیت هنری و ادبی کشور برای تبیین این دوره، خیلی گسترده، وسیع و عمیق است و از این ظرفیت تاکنون استفاده‌ی خوب و درخوری نشده.

مقام معظم رهبری


 جنگ هشت ساله، این ملت را آبدیده، شجاع و متّکی به نفس کرد. نام این ملت را بلند کرد. خیلی از ملت های مسلمان دنیا به خاطر جنگ و عقاید شما ملّت، توجّه و گرایش پیدا کرده ‌اند.

مقام معظم رهبری


یکی از برکات دفاع هشت ساله ما، همین پیشرفت های علمی و تکنولوژیکی و ساخت دقیق ترین ابزارهاست که با دست خالی و بدون هیچ سابقه ‌ای آنها را به دست آوردیم و جزو موجودی ملت ایران شده است. 

مقام معظم رهبری


بزرگ ترین، دردناک ترین و فاجعه ‌آمیزترین خصومت دشمنان ما به راه انداختن جنگ تحمیلی بود.

مقام معظم رهبری


خدا را سپاس می گزاریم که منت هیچ قدرت و کشوری و ابرقدرتی در جنگ، بر گردن ما نیست و مردم کارآزموده و متوکل ما با استعانت از ذات مقدس کبریا یکه و تنها و مظلومانه بر‌مشکلات بسیاری از طرح و عملیات و بسیج و آموزش نیروها تا نیاز تسلیحاتی کشورمان فائق آمده است. 

امام خمینی


هر چه از این جنگ ناخواستۀ تحمیلی می گذرد، قدرت اسلام و جمهوری اسلامی و قوای نظامی و انتظامی ایران و پایداری ملت متعهد آشکارتر و افزونتر می گردد، و رسوایی جهانخواران و وابستگان و پیوستگان به آنان بیشتر و واضح تر می شود، و مشت خراب کاران و منافقان و منحرفان بازتر می گردد.

امام خمینی

ما مظلومیت خویش و ستم متجاوزان را در جنگ ثابت نموده ایم، ما در جنگ، پرده از چهرۀ تزویر جهان خواران کنار زدیم، ما در جنگ، دوستان و دشمنان مان را شناخته ایم… جنگ ما موجب شد که تمامی سردمداران نظام های فاسد در مقابل اسلام احساس ذلت کنند.

امام خمینی


ما به تمام جهان تجربه هایمان را صادر می کنیم و نتیجۀ مبارزه و دفاع با ستمگران را بدون کوچک ترین چشم داشتی، به مبارزان راه حق انتقال می دهیم و مسلماً محصول صدور این تجربه ها، جز شکوفه های پیروزی و استقلال و پیاده شدن احکام اسلام برای ملت های دربند نیست.

امام خمینی


ما در جنگ حس برادری و وطن دوستی را در نهاد یکایک مردمان بارور کردیم.

امام خمینی


امروز، روز اتحاد و یگانگی است و این هم از الطاف بزرگ و تأییدات الهی است که درست بر خلاف تصور و خواست فتنه انگیزان و جنگ افروزان، همۀ توطئه ها و جنگ ها، به اتحاد و یکپارچگی ملت بیدار و زندۀ ما در برابر قدرت ها می انجامد.

امام خمینی


در پی پیروزی عظیم رزمندگان پرتوان اسلام و آزادی خرمشهر، شهر لاله های خونین، مردم عزیز و مهربان و ایثارگر کشورمان و علمای اعلام و ائمه محترم جمعه و جماعت در شهرستانهای مختلف با تلگرافهای بسیار آمادگی خود را جهت بازسازی مناطق ویران شده اعلام و مراتب ایثار و فداکاری خویش را در این امر مهم و انسانی ابلاغ کردند و براستی این حضور دائمی و خستگی ناپذیر در صحنه، و آمادگی و فداکاری های خالصانۀ مردم دلیر ما برای هر مسلمانی غرورانگیز و برای جهانیان اعجاب آمیز است و می توان گفت این هم یکی از الطاف الهی و برکات جنگ است که این چنین مردم را به هم نزدیک و مهربان نموده و در غم و شادی یکدیگر شریک ساخته است.

امام خمینی

متن ادبی در مورد دفاع مقدس  و نقل قول درباره جنگ و صلح

سربازان در میدان های نبرد با دشمن، بر زمین می افتند

تا سال ها بعد، از زمین هایمان گل های پیروزی برویند.

گرامی داشت آغاز هفته دفاع مقدسیک انسان فقط می تواند در یک مکان متولد شود. با این حال، او ممکن است چندین بار در جاهای دیگر بمیرد: در تبعیدها و زندان ها، و در سرزمینی که اشغال و ستم به یک کابوس تبدیل شده است.

محمود درویش


وطن چیزی است که انسان فقط از طریق از دست دادن آن، از آن آگاه می شود.

گانتر گراس


خودت را بشناس، دشمنت را بشناس و در نهایت هزار نبرد، هزار پیروزی.

سان تزو

جمع بندی

تقریباً تا زمانی که زندگی وجود داشته است، جنگ نیز بخشی از آن بوده است. بشر به جنگ ادامه می دهد، حتی اگر عواقب آن اغلب چیزی جز بدبختی ایجاد نمی کند. با این حال، هنگامی که فردی برای دفاع از کشور خود یا محافظت از سایر افراد بی دفاع فراخوانده می شود، وظیفه او مبارزه است. بحثی نیست که در دنیا بدی وجود دارد و ما نباید به خودمان بسنده کنیم و بگوییم به ما ربطی ندارد. ما نمی توانیم در حالی که دیگران تحت آزار و اذیت قرار می گیرند، کنار بایستیم و تماشا کنیم. این وظیفه بشریت است که عدالت را رعایت کند.

با ارسال پیامک هفته دفاع مقدس از جنگ دفاع و تجاوز به دیگر ملت ها دفاع نمی کنیم بلکه قدر دان زحمات و جان فشانی های کسانی هستیم که در برابر تجاوز دشمنان به کشور و ملت ایستادگی کردند و می کنند.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *