نمونه پیامک بزرگداشت شاهچراغ

نمونه پیامک بزرگداشت شاهچراغ

شیراز یکی از مهمترین شهرهای زیارتی ایران پس از مشهد و قم است. آرامگاه حضرت شاهچراغ باعث شده است که سالانه تعداد زیادی از زوار برای عرض ارادت راهی شیراز شوند. شاهچراغ در بین همه امامزاده‌ها جایگاه ویژه‌ای دارد و به همین دلیل در تقویم ما روز خاصی را برای گرامیداشت او در نظر گرفته شده است. شما می‌توانید با ارسال پیامک بزرگداشت شاهچراغ این روز را به دوستان و آشنایان خود یادآوری کنید.

روز ششم ذی القعده که در سال ۱۴۰۲ برابر با ۵ خردادماه است به عنوان روز بزرگداشت حضرت شاهچراغ در نظر گرفته است. در این مقاله به معرفی مختصر ایشان و مجموعه پیامک بزرگداشت شاهچراغ می‌پردازیم.

باکمترین هزینه، خدمات یا محصولتو تبلیغ کن!!

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

بزرگداشت شاهچراغ

زندگینامه شاهچراغ

نام ایشان «احمد» و فرزند امام موسی کاظم (ع) و برادر ناتنی امام رضا (ع) است. از تاریخ تولد شاهچراغ اطلاع دقیقی در دست نیست. علاوه بر شاهچراغ از او با لقت «سید السادات الاعاظم» نیز یاد شده است.

زمانی که امام رضا (ع) در خراسان و در تبعید مامون عباسی بود، ایشان به نیت زیارت امام رضا (ع) از مدینه به سمت خراسان در حرکت بودند که در شیراز در منزل یکی از شیعیان توقف کردند. حاکم شیراز که حرکت ایشان را تحت نظر داشت به کمک جاسوسان از محل سکونت ایشان مطلع شد و با محاصره خانه ایشان را به شهادت رساندند. به همین علت در پیامک بزرگداشت شاهچراغ یا سایر محتواهایی که برای گرامیداشت ایشان تولید می‌شود از او به عنوان «شهید» یاد می‌شود.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

عکس نوشته در مورد شاهچراغ

علت نامگذاری شاهچراغ چیست؟

گفته می‌شود که وقتی حضرت احمد ابن موسی (ع) به شهادت رسید، حاکم شیراز پیکر ایشان را روی تپه‌ای بیرون از شهر دفن کرد و اجازه نداد که برای او تشییع جنازه برگزار شود. به همین دلیل محل دفن او فراموش شد. قرن‌ها بعد و در زمان حکومت عضدالدوله دیلمی مردم به او گزارش دادند که از آن تپه شب‌ها نور بسیار چشمگیری دیده می‌شود. به دستور عضدالدوله محل تپه شکافته شد و سنگ قبری مشاهده شد که روی آن نوشته بود: «السید امیر احمد بن موسی الکاظم». عضدالدوله دستور داد که حرم باشکوهی برای ایشان ساخته شود. به دلیل وجود آن نور از آن پس به ایشان شاهچراغ گفته می‌شود. امروز در همه جای ایران و همچنین در متن پیامک بزرگداشت شاهچراغ نیز ایشان غالبا با همین نام مورد اشاره قرار می‌گیرد.

بزرگداشت شاهچراغ

نمونه پیامک بزرگداشت شاهچراغ

برای تبریک سالروز بزرگداشت شاهچراغ می‌توانید از نمونه پیامک‌های زیر استفاده کنید:

این بارگاه احمد موسی‌بن‌جعفر است/ آرامگاه مظهر یزدان اکبر است/ بر آستان قدس شریفش نهند سر/ هر عارفی که تشنه اسرار کوثر است. روز بزرگداشت حضرت شاهچراغ بر شما مبارک باد.


سالروز گرامیداشت میراث‌دار صالح حضرت امام کاظم (ع)، حضرت احمد بن موسی (ع)، بر مومنان پرهیزکار فرخنده باد.


وقتی به ما زلال ضریحت عطا شده است /  یعنی بساط عشق و صفامان به پا شده است.

روز بزرگداشت حضرت شاهچراغ احمد ابن موسی (ع) بر شما مبارک باد.

گرامیداشت شاهچراغ

رنگ آبی است اگر گنبد خورشید اینجا/ علتش حضرت دریاست كه خوابید اینجا/ آسمان شاهد خشكیدن امواجش بود/ آفتاب از غم او گونه خراشید اینجا.

ششم ذی القعده سالروز گرامیداشت حضرت شاهچراغ گرامی باد.


شهر آمیخته با غربت تو خشت به خشت / با تو هر گوشه شیراز بهشت است بهشت!

روز بزرگداشت آبروی شیراز، حضرت احمد ابن موسی (ع) مبارک باد.


عکس نوشته در مورد شاهچراغ

دارد نشان گل‌های سرخ از خونبهایت/ این گوشه از شیراز، خاک کربلایت/ ای چلچراغ سبز گنبدهای خورشید/ ماه وستاره نور نخ‌های عبایت.

ششم ذی القعده، روز حضرت شاهچراغ بر شما شما مبارک باد. 


اذن تابیدن از شما دارد، صبح خورشید در ولایت ما / چقدر عاشقانه نزدیکند، چشم‌های شما و حاجت ما.

السلام علیک یا احمد ابن موسی (ع)


تو ابتدای سبز بسم الله آغازی/ صبحت به خیر ای سید سادات شیرازی! / تو سید شهری که از سادات لربیز است/ تو رود نوری جاری از مکه به شیرازی.

سلام بر شاهچراغ ولی نعمت مردم شیراز


سالروز گرامیداشت اسوه پرهیزگاری و شهامت، همسایه حریم ملکوتی عصمت، گوهر اقیانوس شجاعت، الگوی بصیرت و روشن‌بینی حضرت شاهچراغ بر شما تهنیت باد.

هنوز برای کسب و کارت پنل پیامکی نداری؟

همین حالا تماس بگیرید (داخلی یک)

شاهِ چراغی، چلچراغ هر چراغانی/ شاه تلالوها، تشعشه‌های نورانی/ حال و هوای مرقدت از بس که شاهانه است/ خم گشته سمت گنبدت ارگ کریم خانی!

السلام علیک یا احمد ابن موسی (ع)


منظورمان را در حرم ناگفته می‌فهمی/ حاجاتمان را در حرم ننوشته می‌خوانی/ من آمدم تا در دلم شمعی برافروزی/ من آمدم تا بر سرم نوری بتابانی.

سالروز بزرگداشت حضرت شاهچراغ بر شما و خانواد محترم مبارک باد.


دلی اندازه دریا برایش با خود آوردم/ که با لبخندی آرامش دهد روح تلاطم را.

روز شاهچراغ بر شما تبریک و تهنیت باد.


سرچشمه می‌گیرند صدها رود نیل از تو / ما خرق عادت دیده‌ایم از این قبیل از تو/ با جسم مجروح آمدی تا گود قربانگاه/ آموخت رسم هدیه دادن را خلیل از تو. در روز بزرگداشت شاهجراغ، حضرتش را به صلواتی مهمان کنید.


سلام شاه بلند آشیان عالم تاب! دمی به خلوت تاریک این غریبه بتاب! ۶ ذی القعده روز بزرگداشت شاهچراغ بر شما مبارک باد.


چقدر گمشده در صحن روشنت پیدا/ که از ضریح تو خود را سراغ می‌گیرند! اشاره‌ای کن بگذار میهمان باشم/ که پای سفره تو عالمی نمک گیرند!

روز گرامی‌داشت حضرت احمد ابن موسی (ع) مبارک باد.


شاه چراغ روشن دینی، از آسمان‌ها خوشه می‌چینی، این موج زائرها که می‌بینی، یک قطره از خیل سپاه توست! السلام علیک یا احمد ابن موسی یا شاهچراغ

سرچشمه تو در خراسان است/ سک شعله در قم ماه تابان است/ تو از دو شاخه نور می‌گیری/ هر صبح این خاک از پگاه توست. سلام بر شاهچراغ، ولی نعمت مردم فارس


گنبدت یه جای امنه واسه کفترای خسته/ حرمت یه جای امنه واسه قلبای شسکته…سالروز بزرگداشت شاه چراغ مبارک و گرامی باد.


از نزدیک یا همان دور، روشن است تکلیف تو با من، تا این همه چراغ آمده‌ام تاریکی را بگذارم…السلام علیک یا احمد ابن موسی (ع)


خدا بخشیده بر خوان کریمان این تنعم را/ پدرش باب الحوائج او خودش شاه چراغ ماست! ۶ ذی القعده، روز شاهچراغ گرامی باد.

باکمترین هزینه، خدمات یا محصولتو تبلیغ کن!!

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

پنل پیامکی برای ارسال انبوه و سفارشی

اگر صاحب کسب و کاری هستید یا مسئولیت روابط عمومی یک سازمان دولتی را بر عهده دارید می‌توانید از پنل پیامکی برای ارسال انبوه یا سفارشی پیامک بزرگداشت شاهچراغ یا هر نوع پیامک تبلیغاتی یا اطلاع رسانی استفاده کنید. برای خرید سرویس یا اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *