پیامک و اس ام اس تسلیت روز اربعین حسینی

پیامک و اس ام اس تسلیت روز اربعین حسینی

با ارسال متن تسلیت روز اربعین این روز بزرگ و واقعه مهم عاشورا را در دل های مومنان زنده و روشن نگاه می داریم و ادامه دهنده راه پراستقامت اباعبداالله خواهیم بود.

اربعین در لغت به معنی چهلم است و در فرهنگ اسلامی و تشیع، یک مراسم مذهبی است که بیستم صفر ۶۱ هجری قمری چهل روز پس از روز عاشورا، روز کشته‌شدن انمام حسین (ع) و یارانش، در سراسر دنیای اسلام برگزار می‌گردد.

اربعین بزرگترین پیاده‌روی جهان است که رکوردی بیش از ۴۵ میلیون نفر زائر به شهر کربلا دراین روز ثبت شده‌است.

متن تسلیت روز اربعین

در این بخش متنوع ترین نمونه متن تسلیت روز اربعین را می خوانید:

پدیده‌ بى‌ نظیر و بى‌ سابقه‌ این سال های اخیر، پیاده‌ روى اربعین میان نجف و کربلا یا بعضى از شهرهاى دورتر از نجف تا کربلا است؛ بعضى از بصره، بعضى از مرز، بعضى از شهرهاى دیگر، پیاده راه مى‌ افتند و حرکت می کنند. این حرکت عشق و ایمان است؛ ما هم از دور نگاه می کنیم به این حرکت، و غبطه می خوریم به حال آن کسانى که این توفیق را پیدا کردند و این حرکت را انجام دادند:

گرچه دوریم به یاد تو سخن میگوییم‌         بُعد منزل نبوَد در سفر روحانى

مقام معظم رهبری


این حرکت عظیم و میلیونی میان نجف و کربلا و این شور و شوق و حرکت، حتی اگر با خطر همراه باشد، همواره در دل مردم و جوانان ما موج می‌ زند و این سرمایه را باید حفظ کرد زیرا ضامن بقای کشور است.

مقام معظم رهبری


در اربعین حسینی میلیون‌ ها انسان در کنار هم قرار گرفتند؛ خود این حرکت عظیم یک جمعی از مسلمان ها – البتّه مخصوص شیعه نبود، سنّی‌ ها هم بودند – که در دنیا انعکاس پیدا کرد، تعظیم کردند؛ تجلیل کردند؛ آن را بزرگ‌ ترین گردهمایی عالم به حساب آوردند؛ چه کسانی؟ آنهایی که دارند مسائل اسلامی را رصد می کنند.

مقام معظم رهبری


 ببینید چه حرکت عظیمی اتّفاق افتاد! وقتی حتّی جسم ها در کنار هم قرار می گیرد، این‌جور انعکاس پیدا می کند. اگر ما با هم باشیم، کشورهای اسلامی، ملّت های مسلمان – سنّی و شیعه و فِرَق مختلف تسنّن و تشیّع – با یکدیگر دل هایشان صاف باشد، نسبت به یکدیگر سوءظن نداشته باشند، سوء نیّت نداشته باشند، به یکدیگر اهانت نکنند، ببینید در دنیا چه اتّفاقی خواهد افتاد؛ چه عزّتی برای اسلام درست خواهد شد! وحدت؛ وحدت.

مقام معظم رهبری

ربعین در حادثه كربلا یك شروع بود؛ یك آغاز بود. بعد از آنكه قضیه كربلا انجام گرفت – آن فاجعه بزرگ اتفاق افتاد – و فداكارى بى نظیر اباعبداللَّه علیه السّلام و اصحاب و یاران و خانواده اش در آن محیط محدود واقع شد، حادثه ى اسارت ها پیام را باید منتشر می كرد و خطبه ها و افشاگرى ها و حقیقت گوئى هاى حضرت زینب سلام اللَّه علیها و امام سجاد علیه الصّلاة و السّلام مثل یك رسانه پر قدرت، باید فكر و حادثه و هدف و جهت گیرى را در محدوده وسیعى منتشر میكرد؛ و كرد.

مقام معظم رهبری


در اربعین افشاگرى هم هست، عمل هم هست، تحقق هدف هاى آن افشاگرى هم در اربعین وجود دارد.

مقام معظم رهبری


السلام ای وادی کربلا

السلام ای سرزمین پر بلا

السلام ای جلوه‌ گاه ذوالمنن

السلام ای کشته‌ های بی کفن

اربعین حسینی برشما تسلیت باد.


«ثار»، یعنی حقّ خون خواهی. اگر کسی «ثار» یک خانواده است، یعنی این خانواده حق دارد درباره او خون خواهی کند. در تاریخ اسلام از دو نفر اسم آورده شده است که صاحب خون این ها و کسی که حقِ‌ خونخواهی این ها را دارد، خداست. این دو نفر یکی امام حسین است و یکی هم پدرش امیرالمؤمنین؛ «یا ثاراللَّه وابن ثاره». پدرش امیرالمؤمنین هم حقّ خون خواهی اش متعلّق به خداست.

مقام معظم رهبری


می گویند چرا ماتم و گریه و اشك را در بین مردم رواج می دهید؟ این ماتم و اشك براى ماتم و اشك نیست، براى ارزش هاست. آن چه پشت سر این عزاداری ها، بر سر و سینه زدن ها، اشك ریختن ها وجود دارد، عزیزترین چیزهائى است كه در گنجینه بشریت ممكن است وجود داشته باشد؛ او همان ارزش هاى معنوى الهى است. این ها را می خواهند نگه دارند كه حسین بن على مظهر این ارزش ها بود. یاد آن هاست؛ زنده نگه داشتن آن هاست.

مقام معظم رهبری


 ملت اسلام، اگر نام حسین را و یاد حسین را زنده نگه بدارد و آن براى خود را الگو قرار بدهد ، از همه موانع و مشكلات، عبور خواهد كرد.

مقام معظم رهبری


درسی که اربعین به ما می‌دهد

زنده نگهداشتن یاد حقیقت و خاطره شهادت

در مقابل طوفان تبلیغات دشمن است.


شروع جاذبه مغناطیس حسینى، در روز اربعین است. جابربن عبداللَّه را از مدینه بلند مى كند و به كربلا مى كشد. این، همان مغناطیسى است كه امروز هم با گذشت قرن هاى متمادى، در دل من و شماست. كسانى كه معرفت به اهل بیت دارند، عشق و شور به كربلا همیشه در دلشان زنده است. این از آن روز شروع شده است. عشق به تربت حسینى و به مرقد سرور شهیدان – سیدالشهداء.

مقام معظم رهبری


كربلا الگوى همیشگى ماست. كربلا مثالى است براى این كه در مقابل عظمت دشمن، انسان نباید دچار تردید شود. این، یك الگوى امتحان شده است.

مقام معظم رهبری


بــاز دگر بـاره رســیــد اربـعـیــن

جوش زند خـون حـسـیـن از زمیــن

شـد چـهـلـم روز عــزای حـسـیــن

جــان جــهــان بـــاد فدای حـسین

حادثه‌ عاشوراى حسینى را هم ستمگران و ظالمان می خواستند نگذارند باقى بماند، زینب کبرا (سلام‌الله‌علیها) نگذاشت. دو حرکت عمّه‌ ما – زینب کبرا (علیهاالسّلام) – انجام داد: یک حرکت، حرکت اسارت بود به کوفه و شام و آن روشنگرى‌ ها و آن بیانات که مایه‌ افشاى حقایق شد؛ یک حرکت دیگر، آمدن به زیارت کربلا در اربعین بود؛ حالا اربعین اوّل یا دوّم یا هرچه. این حرکت به معناى این است که نباید اجازه داد که انگیزه‌ هاى خباثت‌ آلودى که قصد دارند مقاطع عزیز و اثرگذار و مهم را از یادها ببرند، موفّق بشوند؛ البتّه موفّق هم نخواهند شد.

مقام معظم رهبری


شروع جاذبه‌ مغناطیس حسینی، در روز اربعین است. جابربن‌عبداللَّه را از مدینه بلند می‌ كند و به كربلا می‌ كشد. این، همان مغناطیسی است كه امروز هم با گذشت قرن های متمادی، در دل من و شماست. 

مقام معظم رهبری


اساساً اهمیت اربعین در آن است که در این روز، با تدبیر الهی خاندان پیامبر(ص)، یاد نهضت حسینی برای همیشه جاودانه شد.

مقام معظم رهبری


اگر بازماندگان شهدا و صاحبان اصلی، در حوادث گوناگون – از قبیل شهادت حسین‌ بن‌ علی(علیه‌السّلام) در عاشورا – به حفظ یاد و آثار شهادت کمر نبندند، نسل های بعد، از دستاورد شهادت استفاده‌ زیادی نخواهند برد.

مقام معظم رهبری


اربعین آمد و اشکم ز بصر می‌آید

گویا زینب محزون ز سفر می‌آید

باز در کرب و بلا شیون و شینی برپاست

کز اسیران ره شام خبر می‌آید


ما هستیم که با تصمیم درست و بجا، می‌ توانیم یاد شهدا و خاطره و فلسفه‌ی شهادت را احیا کنیم و زنده نگهداریم.

مقام معظم رهبری


آنچه این یاد را زنده کرد، تلاش بازماندگان حسین‌ بن‌ علی(علیه‌السّلام) بود. به همان اندازه که مجاهدت حسین‌ بن‌ علی(علیه‌السّلام) و یارانش به عنوان صاحبان پرچم، با موانع برخورد داشت و سخت بود، به همان اندازه نیز مجاهدت زینب (علیهاالسّلام) و مجاهدت امام سجّاد(علیه‌السّلام) و بقیه‌ی بزرگواران، دشوار بود.

مقام معظم رهبری

پیام رسمی تسلیت اربعین حسینی

با ارسال متن تسلیت روز اربعین یاد و نام و جام فشانی امام و یارانش را گرامی می داریم و پاسدار خون شهدا هستیم:

درسی که اربعین به ما می‌ دهد، این است که باید یاد حقیقت و خاطره‌ شهادت را در مقابل طوفان تبلیغات دشمن زنده نگه داشت.

مقام معظم رهبری


امام باقر (ع):

 همانا خداوندِ متعال به حسین (علیه السّلام) در برابر کشته شدنش پاداش داد که امامت در فرزندانش و شفا در خاکش و اجابت دعا در نزد قبرش باشد و اینکه روزهایی که زائرینش می‌ آیند و می روند از عمرشان محسوب نمی گردد.


اربعین یعنی چهل منزل عزا

اربعین یعنی شبی بی‌انتها

اربعین یعنی غریبی بی‌کسی

اربعین همه دلواپسی

اربعین یعنی چهل منزل سفر

اربعین یعنی همه خوف و خطر

عزای حسینی تسلیت باد.


اگر خدای متعال مثلاً فرض کنید که ده هزار روز به شما عمر داده باشد، این چند روزی که در حال رفت و آمد به سمت قبر این بزرگوار هستید، جزو اینها حساب نمی شود؛ این اضافه بر آن تعداد روزهایی است که خدای متعال مقدّر کرده که عمر شما باشد؛ این جزو آنها نیست، از عمرتان حساب نمی شود؛ این اضافه است، سرریز عمر است.

مقام معظم رهبری


این چهل روزی که از عاشورا تا اربعین اتّفاق افتاده، یکی از مقاطع بسیار مهمّ تاریخ اسلام است.

مقام معظم رهبری


اگر روز عاشورا اوج مجاهدت همراه با فداکاری -فدا کردن جان، فدا کردن عزیزان، فرزندان و یاران- است، این چهل روز، اوج مجاهدت همراه با تبیین، همراه با افشاگری، همراه با توضیح است.

مقام معظم رهبری


خواستم این اربعین را کربلا باشم، نشد

از نجف، پای پیاده… کربلا باشم، نشد

زائران بین نمازی در حرم یادم کنید

هر نمازی خواستم در کربلا باشم، نشد

اربعین حسینی تسلیت باد.

اگر این چهل روز نمی بود، اگر حرکت عظیم زینب کبریٰ (سلام الله علیها) و جناب امّ‌ کلثوم و حضرت سجّاد (علیه السّلام) نمی بود، شاید آن فقره‌ی «لِیَستَنقِذَ عِبادَکَ مِنَ الجَهالَةِ وَ حَیرَةِ الضَّلالَة»(۲) اتّفاق نمی‌ افتاد. این حرکت عظیم، این صبر فوق‌ العاده‌ خاندان پیغمبر به پیشوایی زینب کبریٰ (سلام الله علیها) و امام سجّاد (علیه السّلام) بود که توانست حادثه‌ کربلا را ماندگار کند و به معنای واقعی کلمه این تبیین مکمّل آن فداکاری بود.

مقام معظم رهبری


یکی از مصادیق قوّت را امروز دنیای اسلام دارد مشاهده می کند و آن، راه‌ پیمایی اربعین است؛ وَ اَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّة. راه‌پیمایی اربعین قوّت اسلام است، قوّت حقیقت است، قوّت جبهه‌ مقاومت اسلامی است که این ‌جور اجتماع عظیم میلیونی راه می‌ افتند به سمت کربلا، به سمت حسین، به سمت قلّه و اوج افتخار فداکاری و شهادت که همه‌ آزادگان عالم باید از او درس بگیرند.

مقام معظم رهبری


اهمّیّت اربعین اوّل این بود که رسانه‌ پُرقدرت عاشورا است. از روز عاشورا تا روز اربعین -بنا بر یک روایت روزی است که اهل‌ بیت برگشتند به کربلا- این چهل روز، چهل روز فرمانروایی منطقِ حق در میان دنیای ظلمانی حاکمیّت بنی‌ امیّه و سفیانی‌ ها بود. 

مقام معظم رهبری


آن روز اهل‌ بیت (علیهم‌ السّلام) طوفانی به پا کردند با این حرکت چهل‌ روزه؛ یک طوفان به پا شد در آن اختناق عجیب. در آن روزگار، اختناق این قدر است که دور‌وبر امام حسین، فرزند پیغمبر، نوه‌ پیغمبر، جگرگوشه‌ی زهرای اطهر، ۷۲ نفر بیشتر باقی نمی مانند. در یک چنین روزگاری، ماجرای توّابین را در کوفه به وجود آورد، مدینه را منقلب کرد، شام را منقلب کرد، به طوری که رژیم سفیانی برافتاد؛ این حرکت عظیم اربعینیِ زینب کبری و اهل‌بیت (علیهم‌ السّلام) بود.

مقام معظم رهبری

متن زیبا برای تسلیت اربعین

متنوع ترین نمونه متن تسلیت روز اربعین را در وبلاگ سامانه پیامکی سیگنال می خوانید:

شیعه هر جا که هست دنباله‌ رو عاشوراى حسین است.

مقام معظم رهبری


سلام این قدر برای اجتماع و برای وحدت کلمه، هم تبلیغ کرده است و هم عمل کرده است؛ یعنی، روزهایی را پیش آورده است که با خود این روزها و انگیزه این روزها تحکیم وحدت می ‏شود مثل عاشورا و اربعین‏.

امام خمینی


امروز روز پیوند با شهیدان است. اگر بنا شود ما در موقعش که مى‏ شود از شهیدان بگسلیم ولى بعد همیشه بنشینیم و امرى را که نشدنى‏ است بگوییم: السَّلامُ عَلَیک یا ابا عَبْدِاللَّهِ یا لَیتَنا کنّا مَعَک فَنَفوزَ فَوْزاً عَظیماً اى کاش ما مى‏ بودیم با تو، حسین بن على علیه السلام مى‏گوید کربلا که یک روز نیست، همیشه است.

شهید مطهری


   امام حسن عسکری(علیه السلام) فرمود: نشانه‌ های مؤمن پنج چیز است: پنجاه رکعت نماز (نماز یومیه و نمازهای نافله)، زیارت اربعین، انگشتر به دست راست کردن، جبین را در سجده بر خاک گذاردن، بسم‌الله الرحمن الرحیم را در نماز بلند گفتن.


 امام باقر(علیه السلام) فرمودند: زیارت قبر رسول خدا وزیارت مزار شهیدان و زیارت مرقد امام حسین(علیه السلام) معادل است با حج مقبولی که همراه رسول خدا(صلوات الله علیه) به جا آورده شود.


 ای زراره، آسمان چهل روز بر حسین(علیه السلام) خون گریه کرد و زمین چهل روز برای عزای آن حضرت گریست به تیره و تار شدن و خورشید با کسوف و سرخی خود چهل روز گریست… و ملائکه الهی برای آن حضرت چهل روز گریستند.

امام صادق (ع)


پيامبر خدا (ص)

پسرم حسين در سرزمينى به خاك سپرده مى‏ شود كه به آن كربلا گويند، زمين ممتازى كه همواره گنبد اسلام بوده است، چنانكه خدا ياران مومن حضرت نوح را در همان جا از طوفان نجات داد.


امام صادق (عليه السلام) فرمود: كربلا از خاك بيت المقدس است.

امام صادق (عليه السلام) فرمود: سرزمين كربلا و آب فرات، اولين زمين و نخستين آبى بودند كه خداوند متعال به آنها قداست و شرافت بخشيد.


امام صادق (عليه السلام) فرمود: جايگاه قبر امام حسين (عليه السلام) درى از درهاى بهشت است.


امام صادق (علیه السلام) فرمود: كربلا را زيارت كنيد و اين كار را ادامه دهيد، چرا كه كربلا بهترين فرزندان پيامبران را در آغوش خويش گرفته است.


امام صادق (علیه السلام) فرمود: هر كس دوست دارد روز قيامت، بر سر سفره‏ هاى نور بنشيند بايد از زائران امام حسين (عليه السلام) باشد.


پدرم در فضيلت زيارت حسين بن على عليه ‏السلام فرمودند: … و  هر چيزى غبطه زائر آن حضرت را مى‏ خورد و خود را به او نزديك می كند و با نگاه كردن به زائر امام حسين عليه ‏السلام اميد خير دارد؛ زيرا او به قبر امام حسين عليه ‏السلام نگاه كرده است. 

امام صادق (ع)


حسین، بزرگ مرد کربلا، مظلوم و رنجیده خاطر و لب تشنه و مصیب ‏زده به شهادت رسید. پس خداوند، به ذات خود، قسم یاد کرد که هیچ مصیبت‏ زده و رنجیده خاطر و گنهکار و اندوهناک و تشنه ‏اى و هیچ بَلا دیده ‏اى به خدا روى نمى‏ آورد و نزد قبر حسین علیه السلام دعا نمى ‏کند و آن حضرت را به درگاه خدا شفیع نمى ‏سازد، مگر این‏که خداوند، اندوهش را برطرف و حاجاتش را برآورده مى‏ کند و گناهش را مى‏ بخشد و عمرش را طولانى و روزى ‏اش را گسترده مى ‏سازد.

 امام باقر (ع)


حسین درى از درهاى بهشت است، هر کس با او دشمنى کند، خداوند بوى بهشت را بر او حرام مى ‏کند.

پیامبر اعظم (ص)

جمع بندی

امروزه تبریک مناسبت های مختلف ملی و مذهبی و حتی تبریک تولد و سالگرد ازدواج بسیار آسان تر از گذشته شده است. متن های آماده ساده کوتاه ادبی رسمی و طنز در سایت های مختلف ارائه می شود اما بیشتر این متن ها تکراری است.

در وبلاگ سایت سامانه پیامکی سیگنال، تلاش بر این است محتوا و متن های متنوع و به روزی برای اعیاد شهادت ها و دیگر روزهای مهم ملی و جهانی سال برای شما عزیزان آماده شود. مانند

متن تسلیت روز اربعین

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *