کاربرد بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی برای مراکز فیزیوتراپی

کاربرد بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی برای مراکز فیزیوتراپی

بازاریابی پیامکی یک تکنیک بازاریابی تجاری است که به شما امکان می‌دهد مخاطبان خود را افزایش دهید و مشتریان قبلی خود را حفظ کنید. مراکز درمانی و سلامت مانند مراکز فیزیوتراپی نیز می‌توانند با استفاده از پنل پیامکی به معرفی خدمات خود و در نتیجه شناخته شدن و افزایش گردش مالی خود کمک کنند. پنل پیامکی برای مراکز فیزیوتراپی می‌تواند کارکردهای متنوعی داشته باشد.

ارسال پیامک برای یک مرکز فیزیوتراپی فقط یک ابزار مناسب برای ارسال یادآوری وقت ملاقات نیست؛ بلکه ظرفیتی بسیار بیشتر از آن دارد. در واقع این روش گامی در جهت بهبود ارتباط بین کلینیک و بیماران است که اعتماد و همکاری را افزایش می‌دهد.  اما قبل از شروع کمپین پیامکی، باید ویژگی‌های این سرویس را بشناسید و نحوه کارکردن موثر با آن را بیاموزید. ما در این مقاله قصد داریم به طور مفصل به معرفی این سامانه و کاربردهای آن برای مراکز فیزیوتراپی بپردازیم.

باکمترین هزینه، خدمات یا محصولتو تبلیغ کن!!

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

پنل پیامکی برای مراکز فیزیوتراپی

پنل پیامکی برای مراکز فیزیوتراپی

بازاریابی پیامکی شامل ارسال اطلاعات مربوط به شغل شما به مخاطبان بالقوه‌ای است که که به نحوی می‌توانند از خدمات شما استفاده کنند. اگرچه امروزه شیوه‌های بازاریابی دیجیتال متنوع شده است، با این حال بازاریابی پیامکی به دلیل مزایای خاصی که به همراه دارید همچنان جایگاه خود را حفظ کرده است و در صورت استفاده صحیح می‌تواند نقش موثری در گسترش کسب‌وکار شما داشته باشد. پنل پیامکی برای مراکز فیزیوتراپی اساسا در دو نوع می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد:

  • کمپین‌های تبلیغاتی: به مخاطبان بالقوه از پیشنهادات محدود، خدمات، تخفیف‌ها و غیره اطلاع می دهید.
  • پیام‌های اطلاع‌رسانی: به عنوان مثال، به متخصصان فیزیوتراپی یا ارائه دهندگان انواع دیگر خدمات سلامت اجازه می‌دهد تا روز و ساعت قرار ملاقات را یادآوری کنند. این پیام‌ها همچنین برای اطلاع رسانی تأیید سفارش، پیام‌های مراقبتی و… استفاده می‌شوند.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

مزایا و فواید استفاده از بازاریابی پیامکی برای مراکز فیزیوتراپی

اکثر مشاغل پتانسیل عظیمی را که بازاریابی پیامکی می‌تواند ارائه دهد درک نمی‌کنند. زیرا آن‌ها هرگز کمپینی اختصاص داده شده به کانال پیام کوتاه را اجرا نکرده‌اند. با این حال، زمانی که استراتژی به خوبی پیاده شود، مزایای خاصی قابل توجه است که به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

تعامل فوری

مطالعات ثابت کرده‌اند که ایمیل یا پیام‌رسان‌های مجازی فقط چند بار در روز بررسی می‌شود و بسیاری از آن‌ها خوانده نمی‌شوند. زیرا مخاطبان آن‌ها را به عنوان محتوای ناخواسته درک می‌کنند. اما از طرف دیگر، یک صندوق پیامک چند بار در روز مشاوره می‌شود. بنابراین، بسیاری از پیام‌ها معمولا در چند دقیقه پس از دریافت خوانده می‌شوند.

استفاده از آن آسان است

یک پیام متنی SMS معمولا بیش از 160 کاراکتر نیست، به این معنی که پیام‌ها بیش از دو جمله نیستند. این محتوای مختصر مزیت خوبی است زیرا به مصرف کنندگانی که عجله دارند اجازه می‌دهد محتوای پیام را در یک نگاه بخوانند. بر اساس یک مطالعه، مختصر بودن پیام همچنین به حفظ بهتر پیام اجازه می‌دهد.

بازاریابی پیامکی مقرون به صرفه است

پنل پیامکی برای مراکز فیزیوتراپی به طور کلی هزینه کمتری نسبت به انجام یک کمپین پوستر به صورت آفلاین یا اینترنتی (نمایش) دارد. بسیاری از اپراتورها راه حل‌های ارزان قیمت کمتر از ده تومان به ازای هر پیامک ارسالی ارائه می‌دهند. بنابراین حتی مشاغل کوچک و نوپا نیز می‌توانند از بازاریابی پیامکی استفاده کنند!

بهبود ارتباط و ارائه اطلاعات به بیماران

برای رشد یک برند، باید مشتریان خود را به تعامل دعوت کنید تا با شما مشارکت کنند. بنابراین، یک تبلیغ‌کننده می‌تواند از کانال پیامکی برای راه‌اندازی یک کمپین تعاملی در قالب نظرسنجی یا پرسش‌نامه استفاده کند. سپس مصرف‌کننده به یک شرکت‌کننده فعال تبدیل می‌شود و داده‌های ارزشمندی را برای کمک به کسب‌وکار ارائه می‌دهد تا دقیقا آنچه را که نیاز دارید، تعیین کنید. این یک راه خوب برای حفظ مشتریان شما است.

بازاریابی پیامکی، بدون عوارض محیطی

امروزه شرکت‌های بیشتری از روش‌های سازگار با محیط زیست استفاده می‌کنند. در بخش بازاریابی، پیامک برخلاف تمام رسانه‌های کاغذی مانند آگهی‌ها یا بیلبوردها، هیچ ردپایی در طبیعت باقی نمی‌گذارد.

کاربردهای پنل پیامکی برای مراکز فیزیوتراپی

کاربردهای پنل پیامکی برای مراکز فیزیوتراپی

به شیوه‌های گوناگونی می‌توانید از سامانه پیامکی برای مراکز فیزیوتراپی در جهت رشد خود و افزایش اعتماد بیماران بهره ببرید. بعضی از این روش‌ها شامل موارد زیر است:

ارسال پیامک‌های یادآوری و تایید نوبت‌های درمانی

یک روز قبل یا چند ساعت قبل از قرار ملاقات تعیین شده، ارسال پیامک یادآوری با نام، روز و ساعت قرار به جلوگیری از از دست دادن قرارها کمک می‌کند. مدیریت آنلاین این نوع یادآوری مشاوره که طبق دستور کار کارشناس فیزیوتراپی به صورت خودکار انجام می شود، به این ترتیب فرد مسئول این وظایف را راحت می‌کند و می‌تواند با استفاده خودکار از ارسال پیامک یادآوری قرار ملاقات انبوه، خود را وقف سایر وظایف مهمتر کند. 

ارسال راهنمایی‌های تمرینی و توصیه‌های بهداشتی به بیماران

با کمک پنل پیامکی برای مراکز فیزیوتراپی، ارسال نتایج درمان‌ها و آزمایش‌ها بسیار راحت است. شما می‌توانید به کمک پیامک روش‌های تمرینی تجویز شده و توصیه‌های مراقبتی را به بیمار اعلام نمایید. این امر تعامل با بیمار را تسهیل و تسریع می‌کند.

ارسال پیامک‌های تشویقی و پیگیری برای ادامه درمان‌ها

برخی از بیماران شما از یک پروتکل مراقبتی دقیق پیروی می‌کنند و دارو را در زمان مشخصی مصرف می‌کنند. سیستم پیامک خودکار زمانی که شما صلاح می‌دانید به آن‌ها یادآوری می‌کند تا در زمان‌های منظم مراقبت انجام شود. این راه حل مدیریت تخصصی بیمار و کارشناس را تسهیل می‌کند. 

تبلیغ محصولات و خدمات

مراکز فیزیوتراپی همچنین می‌توانند از بازاریابی پیامکی برای تبلیغ محصولات یا خدمات خود استفاده کنند. برای شما به عنوان یک فیزیوتراپ، این روش ممکن است به این معنی باشد که مخاطبان را از برنامه ویژه ماساژ سوئدی زمستانی خود آگاه کنید.

هنوز برای کسب و کارت پنل پیامکی نداری؟

همین حالا تماس بگیرید (داخلی یک)

استراتژی‌های لازم پنل پیامکی برای مراکز فیزیوتراپی

استراتژی‌های لازم پنل پیامکی برای مراکز فیزیوتراپی

برای اینکه استفاده کاملی از این روش ببرید و در کمترین زمان بیشترین بازده را دریافت کنید، لازم است که نکات ویژه‌ای را رعایت فرمایید. این نکات شامل موارد زیر است:

1. پیام خود را کوتاه و دقیق بیان کنید

با توجه به ماهیت یک پیامک، شما به 160 کاراکتر در هر پیام محدود می‌شوید. علاوه بر این، باید بدانید که مخاطبان اغلب وقت زیادی صرف خواند کامل یک پیام نمی‌کنند. نکته شماره یک این است که سریع به اصل مطلب برسید و نکته را به خوبی بیان کنید، سعی کنید این کار را در چند کلمه اول انجام دهید. از کلمات آغازین جذاب مانند «ویژه» یا «رایگان» استفاده کنید. بدین صورت فورا آن‌ها را متقاعد کنید که نه تنها بقیه پیام را بخوانند، بلکه پیشنهاد را نیز قبول کنند.

۲. پیام‌ها را شخصی کنید

با یک پنل پیامکی خوب، می‌توانید پیام‌ها را شخصی سازی کنید. این می‌تواند به جذب خواننده شما کمک کند. با استفاده از نام یک فرد هنگام خطاب به آن‌ها، از نظر روانی مانع را می‌شکنید و باعث می‌شوید ناخودآگاه مخاطب به شما اعتماد کند. حتی اگر این اعتماد فقط کسری باشد، می‌تواند شما را از رقبایتان متمایز کند.

۳. از فراخوان قوی استفاده کنید

گیرندگان پیام شما به دنبال سرنخ‌هایی هستند که قرار است با خواندن این پیام چه کاری انجام دهند. استفاده از یک فراخوان دعوت قوی و واضح در پنل پیامکی برای مراکز فیزیوتراپی می‌تواند کلید جذب مخاطب باشد. بهترین مکان برای دعوت به اقدام، انتهای پیام است، به عنوان یک دستورالعمل نهایی برای مخاطب، قرار دادن عبارت زیر برای کلیک کردن روی یک لینک، یا تماس با شماره‌ای که اعلام کرده‌اید مناسب است:

  • سریع عمل کن
  • ثبت نام کن
  • از دست ندهید
  • هم اکنون خریداری کنید
  • پیشنهاد باور نکردنی
  • آخرین شانس
  • پیشنهاد زمان محدود
  • پایین‌ترین قیمت

۴. فوریت را اضافه کنید

اغلب مردم مستعد به تعویق انداختن کارها تا زمانی که احساس کنند فرصتی باقی نمانده است، هستند. فوری جلوه دادن یک رویداد یا پیام یک راه عالی برای ترغیب مشتریان به اقدام سریع است. گفتن اینکه یک فرصت در دو روز به پایان می‌رسد، به آن‌ها نیاز واقعی القا می‌کند تا برنامه‌ریزی کنند که چگونه می‌توانند هنگام خواندن پیام از مزیت آن استفاده کنند.

۵. یک گزینه انصراف اضافه کنید

در هر نوع پیام‌های بازاریابی، به ویژه اینکه احتمال بلاک شدن شماره شما وجود دارد، باید یک گزینه انصراف معرفی کنید. راه خوب برای رسیدگی به این موضوع این است که پیام را از یک شماره موبایل مجازی ارسال کنید (شماره‌ای که می‌تواند پیامک دریافت کند) و بگویید «برای انصراف STOP را ارسال نمایید» یا می‌توانید از نام شرکت خود ارسال کنید و شماره موبایل مجازی را در آن قرار دهید.

۶. نام مشخص

همچنین لازم به ذکر است که طبق قانون، باید مشخص شود که این پیام از چه کسی رسیده است. بنابراین این نیز باید در نظر گرفته شود. آیا از شماره موبایل مجازی استفاده می‌کنید و نام تجاری خود را در پیام ذکر می‌کنید یا اینکه از نام برند شما آمده و شماره موبایل مجازی را در پیام ذکر می‌کنید؟ ترجیح این است که به طور ساده نام برند خود را انتخاب نمایید.

چالش‌های محتمل سامانه پیامکی برای مراکز فیزیوتراپی

چالش‌های محتمل سامانه پیامکی برای مراکز فیزیوتراپی

ممکن است وقتی از پنل پیامکی برای مراکز فیزیوتراپی استفاده می‌کنید با چالش‌هایی روبرو شوید. بعضی از این چالش‌ها و نحوه رفع آن‌ها شامل موارد زیر است.

احراز هویت و حفظ حریم خصوصی

با توجه به اینکه فیزیوتراپی با اطلاعات سلامتی افراد سروکار دارد لازم است که اطلاعات افراد محرمانه باقی بماند. اگر سایت یا اپلیکیشن دارید می‌توان به کمک پنل پیامکی برای آن یک رمز یک بار مصرف در لحظه ورود تعریف نمایید تا سایر افراد نتوانند به اکانت بیماران وارد شوند.

حجم بالای پیامک

حجم بالای پیامک ارسالی را می‌توانید با انتخاب گزینه ارسال خودکار، تعیین زمان ارسال پیامک‌ها و شخصی‌سازی پیام‌ها مدیریت کنید. بررسی حجم بالای پیام های دریافتی را نیز می‌توانید با تعریف کردن اعداد در نظرسنجی‌ها محدود و قابل بررسی و شمارش نمایید.

جمع بندی

بازاریابی پیامکی می‌تواند به شما کمک کند تا ارتباط موثری با بیماران و مخاطبان بالقوه خود داشته باشید. شما می‌توانید با این روش خدمات خود را تبلیغ نمایید تا با اطلاع‌رسانی صحیح در مورد فرایند درمان، اعتماد آن‌ها را جلب نمایید. پیامک یک روش ارزان و در عین حال بسیار گسترده است که شانس رویت شدن پیام‌ها توسط مخاطبان را افزایش می‌دهد. استفاده صحیح از پنل پیامکی برای مراکز فیزیوتراپی می‌تواند موجب رشد سریع این دسته شغل شود. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با ما تماس بگیرید.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *