برگزاری سمینار و همایش با پنل پیامک

برگزاری سمینار و همایش با پنل پیامک

یکی از نشانه‌های سمینار و همایشی موفق، تعداد حضار آن است. راه‌های مختلفی برای افزایش حضار و مدیریت آن‌ها وجود دارد. مسلماً هر چه تعداد حضار بالاتر برود، مدیریت کردن نیز سخت‌تر می‌شود. یکی از راه‌های افزایش حضار همایش‌ها و مدیریت بهتر آن‌ها استفاده از پیامک است. در این مقاله به بررسی نحوه برگزاری سمینار و همایش با پنل پیامکی می‌پردازیم و شیوه استفاده از این قابلیت را برای مدیریت یک همایش توضیح می‌دهیم. با ادامه این مطلب ما را همراهی کنید.

پنل پیامک ویژه سمینار و همایش در زمان‌هایی که قصد دارید برای کسب وکار خود همایش، سمینار، وبینار یا ورکشاپ برگزار کنید، به کارتان می‌آید. با چند کلیک، به تعداد زیادی از مخاطبین‌تان، اطلاع‌رسانی می‌کنید. البته تمامی مشاغل به چنین چیزی نیاز ندارند. به عنوان مثال شما مسئول یک آموزشگاه کنکور هستید و می‌خواهید وبینار برگزار کنید یا به عنوان یک آرایشگر، می‌خواهید ورکشاپ تخصصی برگزار کنید. در این صورت کافیست در سامانه پیامکی ثبت‌نام کنید و برای مخاطبین هدف خود پیامک دعوت ارسال کنید.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 1000 پیامک رایگان

استفاده از پنل پیامکی برای برگزاری سمینار و همایش

اینفوگرافی مزیت های پنل پیامکی برای برگزاری همایش

آیا می‌دانستید که مردم به طور متوسط ​​47 بار در روز از گوشی خود برای پیامک استفاده می‌کنند؟ آیا می‌دانید نرخ باز شدن پیامک پنج برابر بیشتر از ایمیل است؟ درست است که افراد از گوشی خود بیشتر برای برقراری ارتباط با عزیزان، همکاران و چنین افرادی استفاده می‌کنند اما در صورتی که یک سازمان، برند و… بتواند از این فرصت به درستی استفاده کند، می‌تواند نتایج شگفت‌انگیزی را به دست آورد. ارسال پیامک امکان ارتباط مستقیم و شخصی را فراهم می‌کند. پیام‌ها همچنین به اندازه کافی کوتاه هستند که بتوان آن‌ها را خواند و به راحتی به آن‌ها پاسخ داد. برخلاف ایمیل، افراد برای ارسال و دریافت پیام نیازی به اتصال اینترنت ندارند.

بنابراین، فرض کنیم پیام شما در حالی برای فرد ارسال می‌شود که گیرنده در حال استفاده از تلفن خود است. از آنجایی که پیامک کوتاه و سریع است، پیام به دست شخص می‌رسد و گیرنده می‌تواند انتخاب کند که پاسخ دهد یا نه. به همین دلیل است که پیامک دارای نرخ پاسخ متوسط ​​45٪ و نرخ باز شدن 98٪ است. شما می‌توانید از پیامک برای تبلیغ و اطلاع‌رسانی رویدادهای خود استفاده کنید. به عنوان مثال، می‌توانید یادآوری‌ها، دستورالعمل‌ها و اطلاعات مربوط به تاریخ، زمان و سایر داده‌های مورد نیاز مشتریان خود را با پیامک ارسال کنید. لیست مخاطبین خود را وارد می‌کنید و یک پیام انبوه برای همه ارسال می‌کنید تا مطمئن شوید که همه شرکت‌کنندگان اطلاعات را به موقع دریافت می‌کنند.

نحوه اطلاع‌رسانی یک رویداد و همایش با پنل پیامکی

اگر رویدادهای آینده خود را تبلیغ نکنید، افراد زیادی از آن خبردار نمی‌شوند. در نتیجه، تعداد حضار کم می‌شود. همین امر هم می‌تواند نشان‌دهنده میزان موفقیت رویداد باشد و در عین حال روی درامد شما از آن رویداد تأثیر منفی بگذارد. در این بخش نه مرحله را می‌آوریم که برای اطلاع‌رسانی رویداد و همایش با پنل پیامکی لازم است اجرا شوند.

ارسال لینک خرید بلیت با پیامک

مسلماً مخاطبان شما دوست دارند کارها را با راحت‌ترین راه ممکن انجام دهند. ارسال پیامک بهترین و ساده‌ترین راه برای ثبت‌نام در یک همایش است. می‌توانید با استفاده از شیوه فراخوان برای اقدام یا CTA افراد را به همایش خود دعوت کنید و لینک ثبت‌نام رویداد را با پیامک برای آن‌ها ارسال کنید. حال تنها کاری که مخاطب باید بکند این است که روی لینک ضربه بزند و برای حضور در همایش اطلاعات خود را وارد کند. این گونه دیگر نیازی نیست برای ثبت‌نام از کامپیوتر استفاده کنند. در همان گوشی هوشمند می‌توانند این کار را انجام دهند.

فرض کنید قرار است همایشی برگزار کنید. می‌توانید پیامک خود را به شکل زیر ارسال کنید:

نمونه اول:

ورکشاپ تخصصی و حضوری *** در تهران برگزار می‌شود.

دریافت اطلاعات و لینک ثبت‌نام با ارسال عدد 1

نمونه دوم:

کارگاه یک روزه شیرینی‌پزی کافی‌شاپی استاد ***

تهران، پنج‌شنبه اول آبان ساعت 12 الی 18
ظرفیت محدود

جهت ثبت‌نام روی لینک زیر بزنید

نمونه سوم:

همایش بزرگ کتاب و کتابخوانی

با حضور دکتر ***

رزرو با ارسال عدد 1 به شماره ***

امکان تهیه فایل PDF از بلیت

بهتر است این قابلیت را هم برای مخاطبان خود فراهم کنید که پس از ثبت‌نام بتوانند فایل پی دی اف بلیت خود را دانلود کنند و در گوشی نگه دارند و نیازی نباشد که برای شرکت در همایش حتماً آن را پرینت کنند و نسخه کاغذی تهیه کنند.

ارسال اطلاعات مهم رویداد از طریق پیامک

ممکن است همایش شما تحت تأثیر عواملی قرار بگیرد و نیاز باشد چیزهایی را تغییر دهید. فرض کنید می‌خواهید همایش خود را در فضای باز برگزار کنید اما هواشناسی اعلام می‌کند که در روز همایش شما قرار است در آن منطقه باران ببارد. به همین دلیل هم مجبور می‌شوید محل برگزاری همایش را تغییر دهید. حال می‌توانید با استفاده از پیامک، اطلاعات و آدرس جدید برگزاری رویداد را به مخاطبان خود اعلام کنید. ممکن است زمان برگزاری رویداد کمی تغییر کند. با استفاده از پنل پیامکی می‌توانید به سادگی این اطلاعات را در اختیار مخاطبان خود بگذارید و در اسرع وقت به آن‌ها اطلاع بدهید. اطمینان از ارسال به موقع این اطلاعات برای موفقیت رویداد شما و اعتماد عمومی به شرکت شما بسیار مهم است.

ارسال ویدئوی تبلیغاتی رویداد با پیامک

ویدیوها و تصاویر جذاب سنگ بنای کمپین های بازاریابی موفق هستند و شما را از رقبا متمایز می‌کنند. شما می‌توانید لینک ویدئوی تبلیغاتی همایش خود را با پیامک برای مخاطبان ارسال کنید. این گونه هم می‌توانید میزان بازدید از ویدئو را بالا ببرید و در شبکه‌های اجتماعی بیشتر دیده شوید، هم تلاش خود را برای اجرای رویداد به مخاطبان نشان دهید.

ارائه تخفیف برای رویداد

می‌توانید برای بیشتر کردن حضار همایش تخفیفی ارائه دهید. این گونه میزان مشارکت در همایش افزایش می‌یابد. می‌توانید برای افرادی که لینک همایش را برای باقی دوستان خود می‌فرستند، جایزه بگذارید. به عنوان مثال هر مخاطب کدی داشته باشد که دیگران بتوانند با ارائه آن کد، وی را به عنوان معرف اعلام کنند.

به خریداران اولیه بلیت تخفیف ارائه دهید

یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های برنامه‌ریزی رویداد موفق این است که بتوانید مشخص کنید که چه تعداد از افراد حاضر می‌شوند. این اطلاعات بر بسیاری از تصمیمات بعدی شما تأثیر می‌گذارد، مانند اینکه چه تعداد تی‌شرت به عنوان هدیه بخرید و چه اندازه یا چه تعداد محصول را در رویداد موجود کنید.

از آنجایی که تهیه بسیاری از این موارد نیاز به هفته‌ها یا حتی ماه‌ها تلاش دارد، بهتر است از قبل میزان مشخص را بدانید؛ زیرا شما برای تهیه هر چیزی باید هزینه کنید و هزینه اضافی می‌تواند به شما ضرر برساند. شاید فکر کنید که نمی‌توانید به صورت دقیق مشخص کنید که چه تعداد شرکت‌کننده در رویداد حضور پیدا خواهند کرد. با ارائه تخفیف افراد بیشتری تمایل پیدا می‌کنند که بلیت رویداد را بخرند. اگر به افرادی که بلیت‌های اولیه را تهیه می‌کنند، تشویق می‌شوند که حتماً در رویداد حضور پیدا کنند. در نتیجه، می‌توانید میزان لوازم موردنیاز برای اجرای رویداد را تخمین بزنید. همچنین می‌توانید برای این افراد پیامکی بفرستید که شامل کد تخفیف باشد و آن‌ها بتوانند برای تهیه محصولاتی که در رویداد خود ارائه می‌دهید، از آن استفاده کنند.

ارسال برنامه و زمان‌بندی مجدد

ممکن است به هر دلیلی رویداد شما لغو شود یا نیاز به زمان‌بندی مجدد باشد. در چنین حالتی باید در سریع‌ترین زمان ممکن به ثبت‌نام کنندگان خود اطلاع دهید. با ارسال پیامک انبوه به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید. اگر این کار را نکنید، بسیاری از افراد ثبت‌نام کرده در همان تاریخ و زمان و مکان برنامه‌ریزی شده قبلی برای رویداد حاضر می‌شوند. این امر هم باعث می‌شود تا مخاطبان شما ناراضی شوند زیرا وقتشان هدر رفته است؛ بنابراین، اطلاع هر گونه تغییری بسیار مهم است و با پیامک می‌توانید این کار را به ساده‌ترین شکل ممکن انجام دهید.

ارسال برگه حضور برای ورود به همایش

شما حتی می‌توانید از پیامک برای ارسال تأییدیه حضور افراد استفاده کنید. می‌توانید دستگاه‌های خودکاری را در کنار درب ورودی همایش و رویداد قرار دهید. قبل از شروع همایش نیز لینک تأییدیه را برای آنان ارسال کنید. این لینک می‌تواند حاوی کد QR یا بارکد باشد تا مخاطبان با قرار دادن کد در مقابل دستگاه بتوانند به راحتی وارد همایش شوند و نیاز نباشد تأییدیه حضور را به شخص خاصی نشان دهند.

نظرسنجی

یکی دیگر از کارهایی که می‌توانید با استفاده از پیامک انجام دهید، ارسال نظرسنجی بعد از اجرای همایش است. با استفاده از این روش می‌توانید میزان رضایت و مفید بودن رویداد خود را بسنجید.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

چگونه رویدادها را با بازاریابی پیامکی مدیریت کنیم؟

حال که نحوه برگزاری رویداد را در طی چند مرحله توضیح دادیم، می‌خواهیم بیشتر وارد جزییات شویم و نحوه دقیق مدیریت یک وبینار، همایش و… را توضیح دهیم. شما می‌توانید پیامک را در اسرع وقت ارسال کنید و به سادگی آن را پیگیری کنید. پیگیری پیامک برای مدیریت همایش بسیار مهم است.

احساس فوریت ایجاد کنید

برای این که بتوانید بلیت‌های رویداد خود را به خوبی به فروش برسانید، بهتر است با نزدیک شدن به تاریخ برگزاری به آن‌ها یادآوری کنید که برنامه‌ها، فعالیت‌ها، تاریخ و مکان رویداد به چگونه خواهد بود. این گونه می‌توانید همایش خود را تبلیغ کنید. در آن‌ها این حس را ایجاد کنید که بهتر است بلیت تهیه کنند. برای ایجاد این حس هم باید دلایلی بیاورید. جایزه بدهید و… .

یادآوری رزروها و ارائه تخفیف

ممکن است برخی از افراد خرید بلیت را در حالت رزرو گذاشته باشند تا بعداً درباره حضور در همایش فکر کنند و در صورت تمایل بلیت خریداری کنید. شما می‌توانید با استفاده از پنل پیامکی رزرو را به آن‌ها یادآوری کنید. همچنین برای این که بتوانید این رزروها را به خرید مبدل کنید، بهتر است تخفیفی ارائه دهید تا مخاطب وسوسه شود. به عنوان مثال:

محمد عزیز، شما سمینار فن بیان دکتر *** را رزرو کرده‌اید. برای تائید حضور و تهیه بلیت روی لینک زیر بزنید و از تخفیف ده درصدی بهره‌مند شوید.

برقراری ارتباط با کارکنان

یکی دیگر از راه‌های استفاده از پنل پیامکی برای برگزاری سمینار و همایش این است که از آن برای انگیزه دادن به کارکنان و برقراری ارتباط با آنان استفاده کنید. به یاد داشته باشید که مخاطبان دوست دارند درگیر جریان برگزاری شوند، سؤال بپرسند و از کارکنان توضیح بخواهند. با انگیزه دادن به کارکنان خود می‌توانید این ارتباط را قوی‌تر کنید. برای آنان پیامک‌های تشویقی و آموزشی ارسال کنید. می‌توانید مسئولیت‌های آنان را یادآوری کنید یا لینک پی دی اف آموزشی مربوط به برگزاری همایش را برای آنان ارسال کنید. درست است که برای کاهش خطا بهتر است جلسات توجیهی حضوری یا آنلاین برگزار شود اما پیامک می‌تواند موارد مهم را برای کارکنان پررنگ‌تر کند.

نظرسنجی از مخاطبان

می‌توانید با کمک پیامک نظر مخاطبان را بپرسید و از نتایج آن برای برگزاری بهتر همایش‌ها و رویدادهای آینده استفاده کنید. جمع‌آوری این داده‌ها بسیار مهم و باارزش است که با پیامک می‌توانید به سادگی به آن دست پیدا کنید. حتی می‌توانید پیامک نظرسنجی را در دو بخش برای مخاطبان ارسال کنید. یک پیامک را در حین برگزاری سمینار ارسال کنید و از روند اجرای آن بپرسید. این گونه می‌توانید هر گونه کم و کسری را در همان لحظه برطرف کنید. نظرسنجی دیگری را هم پس از پایان رویداد ارسال کنید تا بتوانید به یک جمع‌بندی کلی از برگزاری رویداد برسید. می‌توانید از نحوه اجرا، ساعت و روز، نحوه پذیرایی و… بپرسید و از مخاطبان بخواهید تا به تمامی این موارد امتیاز بدهند.

به عنوان مثال می‌توانید چنین پیامکی را برای مخاطبان ارسال کنید:

ما تلاش می‌کنیم جشنواره *** را هر ساله بهتر از سال قبل برگزار کنیم. به تجربه امسال خود از 1 تا 10 چه امتیازی می‌دهید؟

خوشحالیم که در رویداد *** ما را همراهی کردید. در صورت شرکت در نظرسنجی سه دقیقه‌ای می‌توانید از ده درصد تخفیف برای خرید محصولات سایت استفاده کنید.

مزایای پنل اس ام اس برای همایشات و رویدادها

حال که نحوه مدیریت و برگزاری همایش و رویداد را با پنل پیامکی بررسی کردیم، می‌خواهیم در این قسمت مزایای استفاده از پنل پیامکی برای برگزاری سمینار و همایش را بررسی کنیم.

اعلام رویدادهای جدید

با کمک پیامک می‌توانید رویدادهای جدید خود را هم به مخاطبان اعلام کنید. فرض کنید در سال گذشته همایشی برگزار کردید و افراد زیادی در آن شرکت کردند و در نظرسنجی اعلام کردند که حاضر هستند باز هم در چنین همایش‌هایی شرکت کنند. حال که قصد دارید دوباره همایشی در آن راستا برگزار کنید، می‌توانید اول از همه به این افراد پیامک ارسال کنید و اعلام کنید که در فلان تاریخ قصد برگزاری همایش را دارید.

علاوه بر این، به افرادی که در رویداد سال پیش شما شرکت کردند اما برای رویداد جدید ثبت‌نام نکردند، پیام بدهید. برای این افراد پیامکی با لینک ویژه ارسال کنید و اعلام کنید که اگر بلیت خود را تا 12 ساعت آینده خریداری کنند، از پیشنهادی ویژه برخوردار خواهند شد.

اطلاع‌رسانی فوری

یکی از مزایای بازاریابی پیامکی سرعت آن است. شما می‌توانید با استفاده از این روش اطلاعات و تغییرات را در اسرع وقت اطلاع‌رسانی کنید. ارسال پیامک اصلاً زمان‌بر نیست و با انتخاب یک پنل پیامکی مناسب می‌توانید به راحتی این مورد را مدیریت کنید. حتی از قبل زمان ارسال پیامک را تعیین کنید و پیامک نیز به صورت خودکار در زمان مشخص شده برای مخاطبان ارسال شود.

امکان بررسی داده‌ها

از دیگر مزایای بازاریابی پیامکی این است که شما می‌توانید داده‌های آن را جمع‌آوری کنید. در زمان مناسب بررسی کنید. نتایج را بررسی کنید و ببینید که کجای کار را به بهترین نحو اجرا کرده‌اید و کدام قسمت نیاز به تغییرات دارد. با این شیوه می‌توانید به راحتی به شماره‌هایی که قبلاً در رویداد ثبت‌نام کردند، دست پیدا کنید. علت این که چرا برخی از افراد در همایش شما شرکت نکردند، بررسی کنید و در صورت امکان اطلاعات رویداد جدید را برای آن‌ها ارسال کنید.

مقرون به صرفه بودن

بازاریابی پیامکی قیمت مناسب‌تری نسبت به سایر روش‌های بازاریابی دارد. در واقع شما در برابر هزینه‌ای که می‌کنید، نتیجه بسیار خوبی می‌گیرید. با این روش می‌توانید در عرض چند ثانیه به هزاران نفر پیامک ارسال کنید و در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.

در دسترس بودن

از دیگر مزایای استفاده از پنل پیامکی، در دسترس بودن آن است. می‌توان گفت همه این روزها گوشی دارند و برای برقراری تماس، وب گردی و… از آن استفاده می‌کنند. در نتیجه، در طول روز زیاد به سراغ گوشی می‌رویم. همین امر هم باعث می‌شود که افراد بیشتر پیامک‌ها را بخوانند. به همین دلیل هم نرخ باز شدن پیامک‌ها بالا است. ممکن است بسیاری از افراد تلویزیون مشاهده نکنند، رادیو گوش نکنند یا به بیلبوردهای تبلیغاتی توجه نکنند، اما حواسشان به گوشی باشد.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

مزایای پنل پیامک جهت برگزاری سمینار و همایش

اگر صاحب یک موسسه آموزشی مانند زبان، موسیقی، هنرهای تجسمی یا درسی هستید، می‌توانید یک همایش، سمینار یا وبینار برگزار کنید. برگزاری چنین برنامه‌هایی به شما کمک می‌کند علاوه بر این که موسسه یا سازمان خود را تبلیغ کنید، با موسسات دیگر هم وارد همکاری شوید و از تجربیات آن‌ها استفاده کنید.

 ممکن است شما صادرکننده باشید. با برگزاری یک همایش، امکان پیدا کردن شرکای مناسب و افزایش تجربیات خود را چند برابر خواهید کرد. در مشاغل کوچک‌تر مانند آرایشگاه مردانه یا زنانه، برگزاری ورکشاپ، به افزایش درآمد و شهرت برند، کمک می‌کند. انجام این کار به تبلیغات مناسب نیاز دارد. تبلیغی که بدون اتلاف وقت و با کم‌ترین هزینه، درباره برگزاری ورکشاپ یا همایش، اطلاع‌رسانی کند.

طبیعتا شما به عنوان یک فروشنده یا کارآفرین، از یک سامانه پیامکی پرسرعت و به روز استفاده می‌کنید اما شاید تا به حال به این ویژگی پنل توجه نکرده باشید. از طریق ارسال اس ام اس اطلاع‌رسانی می‌توانید مخاطبین هدف خود را به مشتریان ثابت خود تبدیل کنید. در ادامه چند کاربرد پنل پیامک ویژه سمینار و همایش را می‌خوانید:

1-اطلاع‌رسانی شرایط سمینار یا همایش

2-ارسال عدد به منظور ثبت‌نام

3-شخصی‌سازی پیامک‌های ارسالی

4-ارسال بر اساس سن

5-ارسال بر اساس جنسیت

6-بانک شماره به روز و گسترده

7-ارسال پیامک تشکر

8-ارسال پیامک نظرسنجی

نمونه پیامک دعوت به سمینار و همایش  شماره 1

همایش سراسری تولیدکنندگان مواد غذایی

برج میلاد 

3 الی 5 مرداد ماه

ارسال عدد 1 جهت ثبت‌نام

اس ام اس دعوت به سمینار و همایش  شماره 2

ثبت‌نام مجازی در وبینار بین‌المللی ادیان و مذاهب

دانشگاه ادیان و مذاهب

لینک ثبت‌نام

پیامک برگزاری گردهمایی  شماره 3

ورکشاپ تخصصی رنگ مو

با ظرفیت محدود در خانه مو

دریافت اطلاعات بیشتر با ارسال عدد 1

پیامک برگزاری سمینار و همایش  شماره 4

سمینار تخصصی دندانپزشکان در  کلینیک بهاران

کسب اطلاعات بیشتر ارسال عدد 1

پیامک دعوت به وبینار و همایش  شماره 5

همایش رایگان طلایی‌ترین نکات کنکور!

در موسسه آموزشی هدف برتر

ظرفیت محدود

ثبت‌نام  ارسال عدد 1

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی امکانات پنل پیامکی برای برگزاری سمینار و همایش پرداختیم. بازاریابی پیامکی می‌تواند باعث افزایش تعداد شرکت‌کنندگان در همایش و… شما شود. شما می‌توانید با استفاده از پیامک بخش‌های مختلف رویداد خود را مدیریت کنید. مخاطبان را تشویق به حضور در رویداد کنید و تمامی اطلاعات همایش را با پیامک برای آنان ارسال کنید. البته استفاده صحیح از این روش نیز روی موفقیت رویداد شما تأثیر می‌گذارد. نظر شما در این باره چیست؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *