اجرای کمپین آگاهی از برند با پیامک تبلیغاتی + نکات

اجرای کمپین آگاهی از برند با پیامک تبلیغاتی + نکات

برندسازی قدم اول برای رشد و توسعه هر کسب و کار است. زمانی که برند شما برای مردم شناخته شده نباشد، مشتریان وفاداری نخواهید داشت. یکی از بهترین راه حل‌ها برای ارتباط بهتر با مشتریان و برند سازی، راه اندازی کمپین آگاهی از برند با پنل پیامکی است. هدف از برگزاری کمپین آگاهی از برند این است که کسب و کار نام و نشان خود را به مشتریان جدید معرفی کند و به یک برند ماندگار تبدیل شود. 

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

به این ترتیب مصرف کنندگان زمانی که نام شرکت شما را می‌شنوند یا لوگوی کسب و کار شما را در مکان‌های مختلف می‌بینند، به سرعت آن را تشخیص خواهند داد. اگر یک جستجوی کوچک در صفحات گوگل داشته باشید، متوجه می‌شوید که برند سازی با استفاده از روش‌های مختلفی انجام می‌شود.

 یکی از بهترین روش‌هایی که اکثر بازاریابان حرفه‌ای روی آن اتفاق نظر دارند، راه اندازی کمپین آگاهی از برند با پنل پیامکی است. در ادامه این مقاله به طور کامل توضیح خواهیم داد کمپین آگاهی از برند با پنل پیامکی چیست و چرا دارای اهمیت است. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

کمپین آگاهی از برند چیست؟

اینفوگرافی بهترین روز برای برگزاری کمپین آگاهی از برند

کمپین آگاهی از برند یکی از بهترین روش‌ها برای معرفی برند و کسب و کار به مردم است. هدف اصلی از برگزاری این کمپین است که مردم قابلیت تشخیص یک برند خاص را داشته باشند و بتوانند بین خصوصیات یک برند با سایر برندها و رقبا تمایز قائل شوند. بنابراین فروش محصولات و خدمات آخرین الویت کسب و کاری است که از کمپین آگاهی از برند استفاده می‌کند. در حالی که بسیاری از کمپین‌ها برای فروش سریع‌تر و بیشتر راه اندازی می‌شوند، اما این کمپین بر اساس استراتژی‌های بازاریابی راه اندازی شده و اثرات متمایزی برای گیرندگان پیامک تبلیغاتی دارد.

 پیامک تبلیغاتی که از طریق کمپین آگاهی از برند برای مردم ارسال می‌شود، باید شامل محتوای درستی باشد. منظور از درست بودن محتوا این است که مشتریان بعد از مطالعه پیامک برداشت مناسبی از کسب و کار یا برند شما داشته باشند. راه اندازی و اجرای کمپین آگاهی از برند با پنل پیامکی کار چندان ساده‌ای نیست. زیرا در پیامک تبلیغاتی، باید ویژگی‌هایی که یک کسب و کار را نسبت به سایر رقبا متمایز می‌کند بیان شود. با توجه به اینکه پیامک‌های تبلیغاتی با تعداد کاراکترهای محدودی برای مشتریان ارسال می‌شوند، بنابراین باید از استراتژی‌های خاصی برای اثرگذار بودن پیامک کمپین آگاهی از برند استفاده کرد.

 یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که بسیاری از کسب و کارها مفهوم شناخت برند و آگاهی از برند را یکسان می‌دانند. در حالی که تفاوت قابل توجهی بین این دو مفهوم وجود دارد. آگاهی از برند به این معنا است که مردم صرفاً با نام و لوگوی کسب و کار شما آشنا باشند. اما شناخت برند به معنی درک دقیق کسب و کار و ویژگی‌های آن است. شناخت برند، در ادامه آگاهی از برند ایجاد می‌شود. 

کمپین آگاهی از برند برای چه مشاغلی مفید است؟

کمپین آگاهی از برند برای چه مشاغلی مفید است؟

اگر واقع بین باشیم، هر کسب و کاری می‌تواند از کمپین آگاهی از برند برای توسعه کسب و کار خود استفاده کند. زیرا هدف اصلی تمامی کسب و کارها و مشاغل برندسازی است. با این حال، در ادامه برخی از مشاغلی که برای برگزاری کمپین آگاهی از برند مناسب هستند را معرفی می‌کنیم: 

  • استارتاپ ها 

یکی از بهترین مشاغل برای راه اندازی کمپین آگاهی از برند با پنل پیامکی، استارتاپ‌ها هستند. استارتاپ‌ها مجموعه‌های کوچکی هستند که انواعی از محصولات صنعتی، غیر صنعتی یا برخی از خدمات را به مردم معرفی می‌کنند. استارتاپ معمولاً از روش‌های خلاقانه و نوین برای تولید محصولات و خدمات استفاده می‌کند.

 چنین تمایزی می‌تواند یک راه حل مناسب برای برندسازی و جذب مشتریان بیشتر باشد. معمولاً استارتاپ‌ها بیشتر از سایر کسب و کارها و مشاغل به دنبال برندسازی هستند. کسب و کارهایی که به صورت استارتاپی فعالیت می‌کنند، به دنبال این هستند که مردم با نام و نشان آن‌ها آشنا شده و بدین وسیله به کسب و کارهای بزرگ و توسعه یافته تبدیل شوند. نمونه پیامک کمپین آگاهی از برند به صورت زیر است:

«به مناسبت شب یلدا با مجموعه نوین توکا همراه شوید و تخفیف ویژه ۱۰ درصدی این مجموعه را از دست ندهید»

  • دلیل اهمیت کمپین آگاهی از برند برای استارتاپ ها

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث می‌شود استارتاپ‌ها از کمپین آگاهی از برند برای توسعه فعالیت‌های خود استفاده کنند، هزینه بازاریابی است. همانطور که گفته شد، روش‌های متعددی برای برند سازی وجود دارد. اما بسیاری از آن‌ها پرهزینه هستند. اما بازاریابی پیامکی هزینه بسیار کمتری نسبت به سایر روش‌های برندسازی دارد. 

کسب و کارها قادر خواهند بود با استفاده از یک پنل پیامکی، تعداد زیادی از مشتریان را از وجود خود باخبر سازند. با توجه به اینکه استارتاپ‌ها بودجه چندانی برای بازاریابی ندارند، بنابراین این روش بهترین گزینه خواهد بود. 

  • کسب و کارهایی که به دنبال تغییر نام هستند

دومین مشاغلی که می‌توانند کاندیدای مناسبی برای برگزاری کمپین آگاهی از برند با پنل پیامکی باشند، کسب و کارهایی هستند که نام تجاری خود را تغییر داده‌اند. معمولا افرادی که در زمینه فروش و بازاریابی حرفه‌ای هستند، به کسب و کارها پیشنهاد می‌کنند از همان ابتدا یک نام تجاری مناسب برای خود انتخاب کنند. زیرا تغییر نام تجاری بعد از یک بازه زمانی طولانی ممکن است عواقب بسیار خطرناکی برای کسب و کار داشته باشد.

 زمانی که یک کسب و کار برند خود را تاسیس می‌کند، بسیاری از مشتریان آن کسب و کار را صرفاً با همان برند می‌شناسند. بعد از مدتی، مشتریان بالقوه مشتریان وفادار تبدیل می‌شوند. در نتیجه تغییر نام تجاری ممکن است باعث از دست دادن مشتریان وفادار شود. این موضوع صدمه بسیار زیادی به رشد کسب و کار وارد خواهد کرد. 

زیرا حدود یک الی دو ماه بعد از تغییر نام تجاری، کسب و کار با کاهش سود ماهانه و کاهش فروش روبرو خواهد شد. بهترین راه حل برای جلوگیری از این مشکل برگزاری کمپین آگاهی از برند با پنل پیامکی است. تنها کاری که کسب و کارها باید انجام دهند این است که پیامک تبلیغاتی مبتنی بر تغییر نام تجاری را برای مشتریان بالقوه و مشتریان وفادار ارسال کنند. نمونه پیامک این مشاغل به صورت زیر است:

«علی عزیز!

کمپانی دل آرا از این پس با نام مدوینا محصولات آرایشی و بهداشتی خود را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. لینک وبسایت»

بهترین روز برای اجرای کمپین آگاهی از برند چه روزی است؟

بهترین روز برای اجرای کمپین آگاهی از برند چه روزی است؟

تقریباً تمامی مناسبت‌ها برای برگزاری کمپین آگاهی از برند مناسب هستند. کمپین آگاهی از برند ممکن است به صورت ۲۴ ساعته و ۴۸ ساعته برگزار شود. معمولاً این کمپین‌ها در بازه‌های زمانی طولانی مدت برگزار نمی‌شوند. زیرا هدف کسب و کار فروش محصولات و خدمات نیست. همین که مشتریان پیامک تبلیغاتی را دریافت کرده باشند، کسب و کار را به هدف خود خواهد رساند. با این حال، در ادامه برخی از روزهای مناسب برای اجرای کمپین آگاهی از برند را معرفی می‌کنیم:

  • اعیاد مذهبی 

اعیاد مذهبی می‌تواند گزینه مناسبی برای برگزاری کمپین آگاهی از برند با پنل پیامکی باشد. برخی از عیدهای مذهبی مثل عید قربان و عید غدیر در داخل کشور تعطیل هستند و اهمیت بسیار زیادی برای مردم دارند. کسب و کارها و استارتاپ‌ها می‌توانند از این فرصت استفاده کرده و به بهانه عیدهای مذهبی، نام و برند خود را به مردم معرفی کنند. 

حتماً با پیامک‌های تبلیغاتی اپراتورهای ایرانسل و همراه اول در نزدیکی عیدهای مذهبی برخورد داشته‌اید. به عنوان مثال، پیامک خرید بسته اینترنت رایگان به مناسبت عید غدیر و عید قربان، یکی از پیامک‌هایی است که اکثر اپراتورها برای جذب بیشتر مخاطب مورد استفاده قرار می‌دهند. اگر یک اپراتور جدید قصد برند سازی داشته باشد، می‌تواند با استفاده از این کمپین و ارائه بسته‌های اینترنت یا بسته‌های مکالمه با مزایای ویژه تا حدودی مخاطبین را به سمت خود جذب کند.

  • عیدها و مراسم های سنتی 

برخی مناسبت‌ها مثل عید نوروز و شب یلدا نیز می‌توانند برای برگزاری کمپین آگاهی از برند با پنل پیامکی مناسب باشند. در این روزهای خاص، مردم تمایل بیشتری برای خرید محصول دارند و ممکن است برندهای جدید را نیز برای خرید محصولات دلخواه خود امتحان کنند. 

نکته مهمی که در این میان باید به آن توجه داشته باشید، این است که بهتر است پیامک تبلیغاتی را مطابق با سلیقه و علایق مشتریان برای آن‌ها ارسال کنید. به عنوان مثال، معمولاً مشتریان از تخفیف‌ها و اشانتیون هنگام خرید محصولات و خدمات استقبال می‌کنند. برای اینکه مشتریان توجه بیشتری به نام و نشان برند شما داشته باشند، باید حتماً پاداش یا مزایا همراه محصولات خود ارائه کنید. در غیر این صورت، ممکن است کمپین آگاهی از برند نتیجه‌بخش نباشد. 

  • روزهای تعطیل آخر هفته

معمولاً روزهای تعطیل آخر هفته برای برگزاری این کمپین پیشنهاد نمی‌شوند. ولی برخی از کسب و کارهای نوپا که قصد دارند فعالیت خود را گسترش دهند، می‌توانند از روزهای تعطیل برای برگزاری کمپین آگاهی از برند با پنل پیامکی استفاده کنند. 

مزایای برگذاری کمپین آگاهی از برند با پیامک تبلیغاتی چیست؟

مزایای برگذاری کمپین آگاهی از برند با پیامک تبلیغاتی چیست؟

کمپین آگاهی از برند نقطه عطفی برای رشد و توسعه کسب و کارها است. بنابراین بهتر است قبل از هرچیزی با مزایای برگزاری کمپین آگاهی از برند آشنا شوید:

۱.این کمپین می‌تواند تاثیر مستقیمی بر جذب مشتریان جدید داشته باشد. یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که بسیاری از استارت آپ‌ها و کسب و کارهای نوپا با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، عدم توانایی در جذب مشتریان جدید است. بازار رقابتی شلوغ مانع از به دست آوردن مشتریان جدید می‌شود. اما با استفاده از کمپین آگاهی از برند، می‌توان به سرعت تعداد زیادی مشتریان جدید و مشتریان بالقوه به دست آورد.

۲.زمانی که مردم به اندازه کافی با برند یک کسب و کار آشنا شوند، خود به خود باقی رقبا نیز با تجارت مورد نظر آشنایی پیدا خواهند کرد.‌همین موضوع باعث می‌شود جایگاه و رتبه کسب و کار در میان تمامی رقبا افزایش پیدا کند. در این حالت است که باقی کسب و کارهای مشابه فعالیت کسب و کار را رصد خواهند کرد و به دنبال رمز و رازهای موفقیت آن خواهند بود. 

۳.کمپین آگاهی از برند یک تیر و دو نشان است. در قدم اول می‌توانید نام برند خود را به همه مردم معرفی کنید و در قدم دوم قادر خواهید بود بسیاری از محصولات و خدمات خود را با تخفیف و مزایای ویژه به فروش برسانید.

نکات اجرای کمپین آگاهی از برند با پنل پیامکی

برای اجرای کمپین آگاهی از برند با پنل پیامکی باید به نکات زیر توجه داشته باشید: 

۱.به جای این که سرمایه زیادی را برای فرایند برندسازی هدر دهید، با خرید پنل پیامکی به سرعت کسب و کار خود را به مردم معرفی کرده و تا حد زیادی در هزینه‌های بازاریابی صرفه جویی کنید. برندسازی یکی از پرهزینه‌ترین مراحل توسعه و رشد یک کسب و کار است. اشتباه در این مرحله می‌تواند از همان ابتدا منجر به نابودی کسب و کار شما شود.

۲.اگرچه راه اندازی کمپین آگاهی از برند بسیار ساده است، اما بدون استراتژی عمل نکنید و حتما برنامه‌ریزی داشته باشید. برندسازی فرآیند پیچیده است و طی مدت زمان طولانی انجام می‌شود. بنابراین شاید لازم باشد سه یا چهار بار در سال کمپین آگاهی از برند برگزار کنید. 

۳.اگر یک استارتاپ تازه کار هستید، به مستقل کار کردن فکر نکنید. این یک اشتباه بزرگ است که بسیاری از کسب و کار‌های تازه کار در ابتدای راه مرتکب می‌شوند. یکی از بهترین روش‌ها برای برندسازی این است که یک کسب و کار تازه کار با یک کسب و کار توسعه یافته ادغام شود و دو برند به صورت همزمان به مردم معرفی شوند. 

بهترین پنل پیامک برای اجرای کمپین آگاهی از برند کدام پنل است؟

بهترین پنل پیامک برای اجرای کمپین آگاهی از برند کدام پنل است؟

همانطور که گفته شد، هزینه‌های مربوط به برند سازی بسیار زیاد است. یکی از روش‌هایی که تا چند سال گذشته برای برند سازی مورد استفاده قرار می‌گرفت، حضور فعال در شبکه‌های اجتماعی مثل توییتر و سایر رسانه‌های اجتماعی بود. اما امروزه وضعیت کاملاً متفاوت شده است. زیرا بازاریابان حرفه‌ای به این نتیجه رسیده‌اند که همه افراد در همه زمان‌ها به شبکه‌های اجتماعی دسترسی ندارند. بسیاری از کاربران ممکن است حتی به اینترنت نیز دسترسی نداشته باشند. بنابراین، بهترین جایگزین برای روش‌های رایج برندسازی، خرید پنل پیامکی است.

 پنل پیامکی، پیامک تبلیغاتی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای صدها یا هزاران نفر از مشتریان ارسال می‌کند. اکثر کاربران به سرعت پیام‌های تبلیغاتی را مشاهده می‌کنند. زیرا دریافت پیامک نیاز به دسترسی به اینترنت ندارد. اما نکته مهمی که در این میان باید به آن توجه داشته باشید این است که یک سامانه پیامکی مناسب برای خرید پنل پیامکی انتخاب کنید. 

همانطور که گفته شد، استارتاپ‌ها در ابتدای راه سرمایه زیادی برای انجام فرایند بازاریابی ندارند. به همین دلیل، سامانه سیگنال سعی کرده است تا پنل پیامکی خود را با بهترین مقرون به صرفه‌ترین هزینه در اختیار کسب و کارها قرار دهد. هزینه ارسال پیامک تبلیغاتی از طریق پنل پیامکی سیگنال بسیار پایین است و انتخاب کامل مناسبی برای کسب و کارهای تجاری خواهد بود. 

مراحل اجرای کمپین آگاهی از برند با پیامک تبلیغاتی چیست؟

برای اجرای کمپین آگاهی از برند به صورت زیر عمل کنید: 

۱.قبل از هر چیز در رابطه با فعالیت و کسب و کار خود مطمئن باشید. محصولات و خدمات شما باید دارای ویژگی‌های متفاوتی نسبت به سایر رقبا باشند. در صورتی که از کمپین آگاهی از برند برای معرفی محصولات بی کیفیت و مناسب به مشتریان استفاده کنید یا به کاربران دروغ بگویید، در همان ابتدا باید پرونده کسب و کار خود را ببندید! 

۲.بعد از اینکه نواقص کسب و کار خود را اصلاح کردید، می‌توانید یک پنل پیامکی مقرون به صرفه و مناسب انتخاب کنید. تاکید بیشتر ما بر بر مقرون به صرفه بودن پنل پیامکی است. زیرا هزینه بالا برندسازی ممکن است مانع از رشد و توسعه کسب و کار شود. 

۳.از اعضای تیم خود کمک بگیرید و پیامک‌های تبلیغاتی جذابی برای کاربران احتمالی ارسال کنید. محتوای پیامک تبلیغاتی باید به نام برند شما اشاره کند و به صورت خلاصه درباره فعالیت شما توضیح دهد. همچنین می‌توانید لینک صفحه‌های اجتماعی را در پیامک تبلیغاتی قرار دهید.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

سوالات متداول

۱.چرا آگاه سازی مردم از برند اهمیت دارد؟

زمانی که مردم با برند یک کسب و کار آشنا شوند، به راحتی با آن ارتباط برقرار خواهند کرد و با علاقه بیشتری برای خرید محصول اقدام می‌کنند.

۲.بهترین راه برای برندسازی چیست؟

معمولا روش‌هایی رایج برندسازی بسیار پر هزینه هستند. اما برگزاری کمپین آگاهی از برند با هزینه کمتری انجام می‌شود و به صرفه‌تر است. 

۳.مدت زمان برگزاری کمپین آگاهی از برند چقدر است؟

بهتر است این کمپین در بازه زمانی یک الی دو روز برگزار شود. 

۴.بهترین پنل پیامکی برای برندسازی کدام است؟

پنل پیامکی سامانه سیگنال، به علت مقرون به صرفه بودن و مزایای عالی بهترین پنل پیامکی برای برندسازی است.

سخن پایانی

در این مقاله به طور کامل درباره کمپین آگاهی از برند با پیامک تبلیغاتی صحبت شد. راه اندازی کمپین آگاهی از برند روش مناسبی برای معرفی کسب و کار به مشتریان است. همچنین این روش می‌تواند به جذب مشتریان وفادار و تعامل بهتر به کاربران کمک کند. برای اینکه مشتریان به پیامک تبلیغاتی شما واکنش نشان دهند، باید از کلمات و عبارت‌های خاص و منحصر به فرد استفاده کنید. همچنین محصولات و خدماتی که قرار است در کمپین آگاهی از برند به فروش برسند، باید با مزایا و امکانات ویژه در اختیار مشتریان قرار بگیرند. 

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *