بانک شماره مناسب کمپین تبلیغاتی

بانک شماره مناسب کمپین تبلیغاتی

تمامی کسب و کارها بعد از دریافت پنل پیامکی باید به دنبال بانک شماره مناسب برای کمپین تبلیغاتی خود باشند. تعداد گوناگونی بانک شماره وجود دارد که هر کسب و کار می‌تواند با توجه به فعالیت خود از آن‌ها استفاده کند. بانک شماره، در واقع لیست شماره تلفن‌های مخاطبین است که بر اساس ویژگی‌های خاص مثل سن، جنسیت و علاقه‌مندی دسته بندی شده‌اند. شرکت‌های مخابراتی به راحتی می‌توانند این بانک‌های شماره را به کسب و کارها ارائه دهند. 

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

دسته بندی مخاطبین و ایجاد بانک شماره کار بسیار ساده‌ای است. کافی است تمامی مشتریان بر اساس اطلاعات هویتی خود دسته بندی شوند. برای اینکه فرآیند بازاریابی پیامکی شما نتیجه بهتری داشته باشد، باید از یک بانک شماره درست استفاده کنید. بسیاری از کسب و کارها به دلیل استفاده از بانک‌های شماره نامرتبط بازده چندانی از فرایند بازاریابی ندارند و حجم زیادی از سرمایه اولیه خود را از دست می‌دهند. در ادامه به طور کامل درباره بانک شماره مناسب برای کمپین تبلیغاتی صحبت خواهیم کرد. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. 

استفاده از بانک شماره درست در کمپین های تبلیغات پیامکی

اینفوگرافی انتخاب بانک شماره مناسب برای کمپین خدماتی

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید هنگام استفاده از بانک شماره در کمپین‌های تبلیغاتی مورد توجه قرار دهید، انتخاب لیست شماره‌های درست و دسته بندی درست است. در ادامه درباره نحوه استفاده از بانک شماره درست در کمپین.های تبلیغات پیامکی به طور کامل توضیح خواهیم داد: 

  • تفکیک مشتریان 

اولین و مهم‌ترین قدم برای انتخاب یک بانک شماره درست، تفکیک مشتریان است. مشتریان هر کسب و کار بر اساس ویژگی‌های خود در دسته‌های مختلف قرار می‌گیرند. یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید، این است که هر چقدر دسته بندی خود را کوچک‌تر کنید، بازدهی بیشتری خواهید داشت.

 یعنی به جای اینکه تمامی مشتریان خود را به دو دسته کلی تفکیک کنید، بهتر است بیشتر درباره علاقه‌مندی و ویژگی‌های مشتریان تحقیق کرده و دسته بندی خود را به بخش‌های ریزتر تقسیم کنید. این روش مزایای گوناگونی دارد. یکی از مهم‌ترین مزایای تفکیک دقیق مشتریان این است که هزینه کمتری برای انجام بازاریابی پیامکی می‌پردازید.

 به عنوان مثال، اگر مشتریان شما به پنج دسته تفکیک می‌شوند، می‌توانید هر روز برای یک دسته از مشتریان پیامک تبلیغاتی ارسال کنید. به این ترتیب قادر خواهید بود نتایج ارسال پیامک تبلیغاتی برای یک دسته خاص را مورد بررسی قرار داده و تجزیه و تحلیل کنید. اگر دسته مورد نظر بازدهی چندانی برای شما نداشت، می‌توانید آن را حذف کنید. 

انتخاب بانک شماره صحیح
  • بررسی مشتریان هدف 

برای اینکه مشتریان خود را در دسته بندی‌های دقیق‌تر و درست‌تری تفکیک کنید، باید ابتدا مشتریان هدف خود را شناسایی کنید. شرکت‌های مخابراتی می‌توانند لیست شماره تلفن مربوط به تمامی کاربران اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و سایر اپراتورها را در اختیار کسب و کارها قرار دهند. اما بسیاری از این کاربران هدف اصلی کسب و کار شما نیستند.

 ارسال پیام به این کاربران صرفا از دست دادن هزینه و زمان  است. بنابراین به جای پرداخت هزینه بیهوده برای ارسال پیامک تبلیغاتی به مشتریان نادرست، ابتدا مشتریان هدف خود را شناسایی کنید. اگر به تازگی کسب و کار خود را راه‌اندازی کرده‌اید و درباره مشتریان هدف خود اطلاعاتی ندارید، بهتر است برای مدتی دست نگه داشته و از خدمات پنل پیامکی استفاده نکنید.

 در این مدت زمان می‌توانید با استفاده از تکنیک‌ها و استراتژی‌های بازاریابی، مشتریان هدف خود را شناسایی کرده و راحت‌تر فرایند دسته بندی را انجام دهید. به عنوان مثال، اگر تا پیش از انجام تحقیقات تصور می‌کردید افرادی در بازه ۴۰ تا ۶۰ سال در میان مشتریان هدف شما قرار دارند، ممکن است بعد از انجام تحقیق و جستجو متوجه شوید که این دسته از افراد مخاطبین شما نیستند. بنابراین با حذف یک گروه از بانک شماره، می.توانید فرایند بازاریابی پیامکی را به شکل بهتری انجام دهید. 

کدام بانک شماره برای چه کمپینی مناسب هست؟

کدام بانک شماره برای چه کمپینی مناسب هست؟

همانطور که می‌دانید، بانک‌های شماره تنوع بسیار زیادی دارند. بنابراین برای اینکه فرایند بازاریابی پیامکی به شکل بهتری انجام شود، باید بانک شماره مناسب برای کمپین تبلیغاتی را شناسایی کنید. در ادامه به طور کامل درباره این موضوع صحبت خواهیم کرد. 

  • بانک شماره کمپین آگاهی از برند 

یکی از کمپین.هایی که معمولاً کسب و کارها راه اندازی می‌کنند، کمپین آگاهی از برند است. این کمپین زمانی راه‌اندازی می‌شود که یک کسب و کار به تازگی فعالیت خود را شروع کرده باشد. در این حالت ارسال پیامک‌های تبلیغاتی مبتنی بر آگاهی از برند، می‌تواند بر فرآیند برندسازی کسب و کار موثر باشد. هدف اصلی این کمپین این است که درباره کسب و کار و اهداف آن صحبت کند. هدف کسب و کارها از راه‌اندازی کمپین آگاهی از برند، فروش محصولات و خدمات نیست. بلکه کسب و کارها می‌خواهند خصوصیات و عملکرد خود را به مردم بشناسانند.

 انتخاب بانک شماره صحیح هنگام راه اندازی کمپین آگاهی از برند، اهمیت بسیار زیادی دارد. پیشنهاد ما به شما این است که در این حالت مشتریان خود را به دسته‌های بسیار کوچک تقسیم نکنید. بهتر است  پیامک‌های مبتنی بر آگاهی از برند را برای چند دسته کلی ارسال کنید. 

به عنوان مثال، می‌توانید تمامی مشتریان هدف را بر اساس جنسیت و سن دسته بندی کرده و پیامک تبلیغاتی را برای آن‌ها بفرستید. تقسیم بندی مشتریان هدف به دسته بندی‌های بسیار جزئی در این کمپین، صرفا وقت و انرژی شما را مصرف خواهد کرد. زیرا در هر صورت هدف کسب و کار این است که برند خود را به مردم بشناساند. در این کمپین فرقی نمی‌کند که مخاطب چه شخصی است، همین که با نام برند کسب و کار آشنا شود کفایت می‌کند.

  • بانک شماره مناسب کمپین تغییر نام تجاری 

یکی دیگر از کمپین‌هایی که کسب و کارها راه اندازی می‌کنند، کمپین تغییر نام تجاری است. اگرچه برندسازی و ثبت برند مهم‌ترین مرحله برای توسعه کسب و کار است، اما برخی از کسب و کارها ترجیح می‌دهند بعد از مدتی به دلایل خاص نام برند خود را تغییر دهند. اگر یک کسب و کار قصد داشته باشد بعد از مدت زمان طولانی نام تجاری خود را تغییر دهد، در اولین مرحله باید مشتریان بالقوه و مشتریان وفادار را آگاه کند. 

در غیر این صورت، کسب و کار مورد نظر با تغییر نام تجاری تعداد زیادی از مشتریان هدف خود را از دست خواهد داد. این موضوع ممکن است در ادامه موجب ورشکستگی کسب و کار شود. بنابراین کسب و کار وظیفه دارد در اولین مرحله بانک شماره مشتریان بالقوه و مشتریان وفادار خود را دریافت کرده و یک پیامک تبلیغاتی مبتنی بر تغییر نام تجاری برای آن‌ها ارسال کند.

 به عنوان مثال، اگر مشتریان بالقوه کسب و کار مورد نظر در میان اصناف قرار دارند، بهتر است بانک شماره مربوط به اصناف را از شرکت‌های مخابراتی دریافت کنند. در این حالت نیازی به دریافت بانک شماره جدید از شرکت‌های مخابراتی نیست. زیرا مشتریان جدید اطلاعاتی در رابطه با برند و نام تجاری شما ندارند. اگر بخواهید این پیامک تبلیغاتی را به بانک‌های شماره غیرمرتبط ارسال کنید، صرفا سرمایه اولیه خود را از دست خواهید داد. 

  • بانک شماره مناسب کمپین موتور جستجو 

یکی دیگر از انواع کمپین‌های پرطرفدار، کمپین موتور جستجو است. انتخاب بانک شماره مناسب هنگام راه اندازی این کمپین اهمیت بسیار زیادی دارد. همانطور که می‌دانید، امروزه بسیاری از افراد از گوگل برای دستیابی به خواسته‌های خود استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، افرادی که قصد خرید لوازم آرایشی را دارند در وهله اول به جای اینکه به بازار سر بزنند، سایت‌های مختلف گوگل را مورد بررسی قرار خواهند داد.

 جستجوی افراد مختلف در وب سایت‌های گوگل می‌تواند به الگوریتم‌های گوگل نشان دهد که کاربر مورد نظر به چه چیزی علاقه دارد. این مسئله به یکی از روش‌های بازاریابی تبدیل شده است. یعنی گوگل کاربران مختلف را بر اساس علاقه‌مندی‌ دسته بندی می‌کند. شرکت‌های مخابراتی می‌توانند از این طریق شماره تلفن‌های افراد مختلف را دسته بندی کنند.

 به عنوان مثال، افرادی که طرفدار تیم استقلال هستند، پیوسته نتایج فوتبال تیم استقلال را جستجو می‌کنند. به این ترتیب، شرکت‌های مخابراتی می‌توانند کاربر مورد نظر را به عنوان طرفدار تیم استقلال شناسایی کرده و شماره آن را ثبت کنند. در نتیجه اگر یک کسب و کار برای انجام نظرسنجی به دنبال طرفداران تیم استقلال باشد، به راحتی با دریافت بانک شماره مورد نظر از شرکت‌های مخابراتی به هدف خود خواهد رسید.

  • بانک شماره مناسب برای کمپین رسانه های اجتماعی 

تقریباً بسیاری از مردم به صورت روزانه از رسانه‌های اجتماعی برای سرگرمی و گذراندن اوقات فراغت استفاده می‌کنند. همین موضوع باعث شده است که کمپین تبلیغاتی رسانه‌های اجتماعی در میان کسب و کارها بسیار پرطرفدار باشد. این کمپین در داخل کشور محبوبیت بسیار زیادی دارد و تقریباً اکثر کسب و کارها یک بار این کمپین را راه اندازی می‌کنند. کسب و کارهایی که دارای صفحه خاصی در فضای مجازی هستند، می‌توانند از بازاریابی پیامکی برای جذب مشتریان جدید استفاده کنند.

 شرکت‌های مخابراتی، افرادی که به صورت روزمره از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند را شناسایی کرده و لیست شماره تلفن آن‌ها را ثبت خواهند کرد. در نتیجه کسب و کارها می‌توانند با دریافت بانک شماره مربوط به رسانه‌های اجتماعی، به سرعت کاربران فعال در فضای مجازی را شناسایی کرده و پیامک تبلیغاتی خود را برای آن‌ها ارسال کنند. این کمپین تا حد زیادی در پرداخت هزینه‌های بازاریابی صرفه جویی خواهد کرد.

 چرا که دیگر نیازی نیست پیامک تبلیغاتی برای شماره تلفن افرادی که در فضای مجازی فعال نیستند ارسال شود. یافتن مشتریان هدف در رسانه‌های اجتماعی نیز کار بسیار سختی است. شرکت‌های مخابرات صرفا می‌توانند لیستی از مجموعه کاربران فعال در رسانه‌های اجتماعی در اختیار شما قرار دهند. اما نمی‌توانند این کاربران فعال را بر اساس ویژگی‌های مختلف و علاقه‌مندی دسته بندی کنند. به عنوان مثال، کاربری که در فضای مجازی محصولات مربوط به پوشاک و لوازم آرایشی را مشاهده می‌کند، با کاربری که صرفاً به دنبال مشاهده محصولات خودرو و لوازم جانبی خودرو است تفاوت بسیار زیادی دارد و تفکیک آن در این کمپین کار ساده‌ای نیست.

از کدام بانک شماره برای تبلیغات پیامکی خود استفاده کنیم؟

از کدام بانک شماره برای تبلیغات پیامکی خود استفاده کنیم؟

جدا از کمپین‌هایی که در این مقاله معرفی شد، تعداد زیادی کمپین‌‌های گوناگون در سراسر جهان راه اندازی می‌شوند که هدف آن‌ها بازاریابی و دستیابی به سود بیشتر است. بنابراین تفکیک بانک‌های شماره بر اساس نوع کمپین کار راحتی نیست. مهم‌ترین مسئله این است که هر کسب و کار به ویژگی‌های محصول و برند خود توجه داشته باشد و با توجه به آن، بانک شماره مورد نظر را انتخاب کند. در داخل کشور، معمولاً بانک‌های شماره بر اساس سن، جنسیت، منطقه جغرافیایی، کد پستی و مواردی مانند این دسته بندی می‌شوند. 

این موارد تنها چند دسته بندی کلی از بانک‌های شماره هستند. اما کسب و کارهایی که قصد دارند به صورت جزئی با مشتریان هدف در ارتباط باشند، باید هر دسته را به بخش‌های کوچکتر تقسیم کنند. به عنوان مثال، اگر از مشتریان هدف خود را بر اساس سن و جنسیت دسته بندی می‌کنید، می‌توانید هر دسته را به چند دسته جزئی‌تر تفکیک کنید. اگر شما یک فروشنده پوشاک زمستانی زنانه و دخترانه هستید، قادر خواهید بود پیامک تبلیغاتی را برای سنین ۱۰ تا ۲۰ سال و ۲۰ تا ۴۰ سال یا بالاتر ارسال کنید.

 در این حالت، مشتریان ۱۰ تا ۲۰ سال به راحتی به دسته‌های کوچکتر تفکیک می‌شوند. این مشتریان معمولا در میان افراد نوجوان قرار دارند. بنابراین لیست شماره تلفن نوجوانان علاقه‌مند به خرید هودی و سویشرت، نوجوانان علاقه‌مند به خرید پالتو و کاپشن و مواردی مانند این می‌توانند بانک‌های شماره مناسبی برای ارسال پیامک تبلیغاتی باشند.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

سخن پایانی

در این مقاله به طور کامل درباره بانک شماره مناسب برای کمپین تبلیغاتی صحبت شد. کسب و کارها باید بعد از دریافت پنل پیامکی، بانک‌های شماره مناسب با فعالیت خود را از شرکت‌های مخابراتی دریافت کنند. انتخاب بهترین بانک شماره اهمیت بسیار زیادی در بهبود فرایند بازاریابی پیامکی دارد. هر کسب و کار ابتدا باید مشتریان هدف خود را شناسایی کند و سپس به دریافت بانک شماره بپردازد. کسب و کارهایی که قصد راه اندازی کمپین تبلیغاتی دارند، باید توجه بیشتری به این مسئله داشته باشند. زیرا کمپین تبلیغاتی با هدف خاصی راه‌اندازی می‌شود و مخاطبین آن دسته خاصی از مشتریان هستند.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *