دسته بندی فهرست مشتریان سامانه پیامکی

سامانه ارسال اس ام اس

می توانید با استفاده از تبلیغات پیامکی اطلاعات و داده های مشتریانتان را دسته بندی کنید و با استفاده از این اطلاعات فروش محصولات خود را با سامانه ارسال اس ام اس دو برابر و حتی سه برابر کنید. با استفاده از سامانه می توانید تمرکز بر جذب مشتریان جدید داشته باشید.


شناخت مشتریان و داشتن اطلاعات از سلایق خرید آن ها رمز موفقیت شما خواهد بود.


اگر نمی دانید که محصولات خود را به چه کسانی می فروشید، پس اصلا چرا باید خود را به زحمت بیاندازید و در این تجارت فعالیت کنید؟ شما به عنوان یک تاجر موفق باید از صلاحیت مشتریان خود اطلاع داشته باشید.

برای مثال، اگر شما صاحب یک برگر فروشی هستید و فردی گیاه خوار وارد فروشگاه شما شد، آیا باید سعی کنید بهترین برگر خود را به او بفروشید؟ مسلما پاسخ منفی است.

لازم به گفتن نیست که خدمات فروشگاه شما باید بسیار عالی باشد تا یک گیاه خوار نیز بتواند از خدماتتان استفاده کند. به هر صورت، اگر شما بیش از پیش این قضیه را پیگیری کنید، آن فرد گیاه خوار رفتار شما را نوعی توهین تلقی خواهد کرد.

شاید اکنون بپرسید که این صحبت ها چه ربطی به تبلیغات سامانه ارسال اس ام اس دارد؟ جواب ساده است. اگر شما تخفیف ها و پیشنهادهایی را برای کاربرانی ارسال کنید که علاقه ای به شنیدنشان ندارند، تنها کاری که انجام می دهید ضرر رساندن به خودتان است.

اگر متوجه باشید که تبلیغات چقدر در تجارتتان مهم است، خواهید فهمید که دسته بندی کردن فهرست مشتریانتان بر اساس نوع خرید و علاقه مندی هایشان می تواند تاثیر بسیار عظیمی بر روی کسب و کارتان داشته باشد.

چند نکته مهم جهت دسته بندی کردن فهرست مشتریان:

  • مکان و موقعیت

چندین روش مختلف برای دسته بندی کردن فهرست ها بر اساس مکان و موقعیت وجود دارد که سه مورد اصلی آن به ترتیب زیر است:

  1. کد پستی
  2. شهر
  3. استان
  • زمان عضویت

زمان عضویت به شما امکان می دهد تا مشتریان دائمی و وفادار خود را شناسایی کنید و به آن ها تخفیف ویژه دهید.

  • کلمه کلیدی

این روش کمی پیچیده و پیشرفته است، اما اگر واقعا می خواهید که به صورت حرفه ای فهرست اعضای سامانه ارسال اس ام اس خود را دسته بندی کنید، این روش برایتان بسیار مناسب است.

بهتر است که در ابتدای کار زمان بسیاری برای انجام این دسته بندی صرف کنید زیرا تنها یک حرکت اشتباه ممکن است که همه نقشه هایتان را از بین ببرد.

برای مثال، ممکن است شما در انتخاب بین دو پیشنهاد به مشتریانتان دچار تردید شده اید و نمی دانید که کدام یک از آن ها می تواند بهتر عمل کند. چرا هر دو را با هم امتحان نکنید؟ اولین پیامک می تواند چنین مضمونی داشته باشد:

کلمه خرید را به شماره 88003373 ارسال کنید، تا با خرید یک جفت کفش کد تخفیف هدیه خود را دریافت نمایید.

پیامک دوم نیز می تواند چنین باشد:

در ازای هر 100 هزار تومان خرید کلمه خرید را به شماره 8803373 ارسال کنید، تا 25 هزار تومان کوپن خرید دریافت کنید.

بعد از ارسال پیامک می توانید با دقت بازخورد هر کدام از پیام ها را مورد پیگیری قرار دهید و متوجه شوید که کدام نوع کلمه کلیدی بهتر بوده و نظر مخاطبان به کدام یک بیشتر جلب شده است.

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *