پنل پیامک مخابرات چیست؟

پنل پیامک مخابرات چیست؟

پنل پیامک مخابرات چیست و چه تفاوتی با شرکت‌های پنل پیامکی دارد؟ این سوالی است که اکثر صاحبین کسب و کار از ما می‌پرسند. امروزه بیشتر مشاغل، به کارایی بالای ارسال اس ام اس تبلیغاتی پی برده‌اند و به دنبال بازاریابی هستند که کم‌هزینه، پرسرعت، جذاب و ترغیب‌کننده باشد و بتواند مخاطب را به مشتری تبدیل کند. به همین دلیل به سراغ پنل پیامکی می‌روند.

علاوه بر پنل پیامکی که از طرف سامانه‌ها در اختیار کسب و کارها قرار می‌گیرد، نوعی پنل پیامکی دیگر به نام پنل پیامک مخابرات نیز وجود دارد که امکانات آن نسبت به پنل پیامکی موجود در سامانه‌ها محدود بوده و عملکرد آن نیز متفاوت است. 

برخی از سامانه‌ها نوعی پنل پیامکی در اختیار کسب و کارها قرار می‌دهند که با کمک آن می‌توان پیام انبوه برای مشتریان ارسال کرد. اما پنل‌های پیامکی مخابرات از چنین ویژگی‌هایی بهره‌مند نیستند. با این حال، بسیاری از افراد تصور می‌کنند پنل پیامکی مخابرات کاملاً مشابه پنل پیامکی سامانه‌های پیامکی است. در ادامه به طور کامل درباره پنل پیامکی مخابرات و ویژگی‌های آن صحبت خواهیم کرد. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. 

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

پنل پیامک مخابرات چیست؟

اینفوگرافی مزیت های پنل پیامک مخابرات

سازمان مخابرات و همچنین اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل خدمات ارسال پیامک و فروش سامانه پیامکی ندارند. چند شرکت بزرگ در کشور فعالیت می‌کنند که اپراتورهای پیامک نام دارند مانند مگفا، رهیاب رایانه گستر، آتیه و…. این شرکت‌های پیامکی، امکانات خود را  در اختیار شرکت‌های بزرگ و افراد حقوقی کوچک‌تر قرار می‌دهند و فقط با مبالغ بالا قرارداد می‌بندند.

شرکت‌های اپراتور پیامک مانند ملی پیامک، سیگنال، فراز اس ام اس و… از این اپراتورهای پیامکی، خدمات دریافت می‌کنند و  آن را به صاحبین مشاغل مختلف می‌فروشند. به همنین دلیل شما به عنوان یک تولیدکننده، فروشنده یا کارآفرین، برای تبلیغات پیامکی باید به اپراتورهای کوچک‌تر مراجعه کنید.

با این توضیحات، باید بگوییم پنل پیامک مخابرات همان سامانه پیامکی مانند سیگنال است و پنلی به این نام به صورت جداگانه وجود ندارد.

به همین دلیل نیازی نیست برای خرید پنل پیامکی به مخابرات یا دفاتر همراه اول و ایرانسل مراجعه کنید. کافیست به سایت یک سامانه پیامکی معتبر مراجعه و ثبت‌نام کنید. بعد از گرفتن نام کاربری و رمز عبور، می‌توانید یکی از خطوط پیامکی را با توجه به نیازتان خریداری کرده و شروع به ارسال اس ام اس تبلیغاتی یا خدماتی کنید. به همین راحتی!

اگر هم نیاز به راهنمایی دارید می‌توانید از مشاورین سامانه پیامکی کمک بگیرید.

مقایسه بین پنل پیامکی یا پنل مخابرات 

برای اینکه بهتر متوجه کاربرد و کارکرد پنل پیامک مخابرات شوید، در ادامه یک مقایسه ساده بین پنل پیامکی و پنل مخابرات خواهیم داشت. 

  • مقایسه هزینه 

بسیاری از کسب و کارهای نوپا نمی‌دانند که دقیقا باید از کدام نوع پنل برای ارسال پیام به مشتریان خود استفاده کنند. اولین چیزی که باید هنگام خرید پنل مورد بررسی قرار بگیرد، هزینه مربوط به خرید پنل پیامکی یا پنل پیامک مخابرات است. نتایج خرید پنل پیامکی از اپراتورها یا شرکت‌های مخابراتی طی چند سال گذشته نشان می‌دهد که هزینه مربوط به استفاده از پنل پیامک مخابرات بسیار بالاتر از پنل پیامکی سامانه‌های داخلی است.

 کسب و کارهایی که به صورت سالانه تعداد زیادی پیام برای مشتریان خود ارسال می‌کنند، باید پنل پیامکی خود را از شرکت‌ها یا سامانه‌های ارائه دهنده خدمات پیامکی دریافت کنند. اما اگر بخواهند به صورت مستقیم با اپراتورهای پیامکی یا شرکت‌های مخابراتی در ارتباط باشند، مجبور به پرداخت هزینه بیشتری خواهند بود.

 سامانه‌های ارائه دهنده خدمات پیامکی قیمت مناسب و ثابتی برای ارسال پیامک انبوه برای مشتریان دارند. اما این قیمت در شرکت‌های مخابراتی یا اپراتورهای پیامکی متفاوت است. یعنی قیمت ارسال پیامک برای مشتریان با توجه به میزان شارژ حساب تغییر می‌کند. 

  • ارائه خدمات به تمامی اشخاص 

سامانه‌های ارائه دهنده خدمات پیامکی پنل خود را در اختیار تمامی افراد حقوقی و حقیقی قرار می‌دهند. دریافت پنل پیامکی از این سامانه‌ها کار بسیار ساده‌ای است و با پیچیدگی خاصی همراه نیست. بنابراین، حتی افراد عادی یا افرادی که دارای شرکت و مجموعه کسب و کار نیستند نیز می‌توانند از خدمات سامانه های پیامکی استفاده کنند.

 اما شرکت‌های مخابراتی، پنل پیامک مخابراتی را صرفاً در اختیار شرکت‌های حقوقی قرار می‌دهند. بنابراین افراد عادی قادر به خرید این پنل‌ها نیستند. این موضوع ممکن است برای برخی از افراد که قصد دارند از پنل پیامکی برای معرفی تخصص حرفه خود به مشتریان استفاده کنند، مناسب نباشد. 

  • ارسال پیام برای همه اپراتور ها

مسئله دیگری که باید هنگام دریافت پنل پیامکی به آن توجه کنید، امکان ارسال پیام برای همه اپراتورها است. کسب و کار‌ها تمایل دارند پیامک تبلیغاتی خود را برای کاربران تمامی اپراتورها ارسال کنند. به عنوان مثال، ممکن است یک کسب و کار بخواهد محتوای تبلیغاتی را برای اکثر کاربران اپراتور ایرانسل و اپراتور همراه اول به صورت همزمان ارسال کند. 

اما پنل پیامک مخابراتی به کسب‌ و کار اجازه نمی‌دهد که پیام تبلیغاتی را از سرشماره‌های مختلف برای مشتریان بفرستد. بنابراین، زمانی که یک کسب و کار پنل پیامک مخابراتی دریافت می‌کند، صرفا قادر خواهد بود پیامک را برای کاربران یکی از اپراتورها ارسال کند. اما با خرید پنل پیامکی از سامانه‌های ارائه دهنده خدمات پیامکی، وضعیت کاملا متفاوت خواهد بود. 

اولین کاری که این سامانه‌ها  انجام می‌دهند این است که یک قرارداد با شرکت مخابراتی می‌بندند. کسب و کارها می‌توانند با خرید پنل پیامکی از سامانه‌ها، برای کاربران تمامی اپراتورها پیام ارسال کنند. زیرا هر سامانه به صورت جداگانه با شرکت‌های مخابراتی و با تمامی اپراتورهای گوشی تلفن همراه قرارداد دارد. 

مزایای پنل پیامک مخابرات

حالا که به طور کامل با نحوه عملکرد پنل پیامک مخابرات آشنا شدید، بهتر است اطلاعاتی درباره مزایای پنل پیامک مخابرات داشته باشید. در ادامه برخی از این مزایا به شما معرفی خواهد شد: 

  • بانک شماره کامل 

اولین کاری که هر کسب و کار بعد از دریافت پنل پیامکی باید انجام دهد، دریافت بانک شماره است. معمولاً سامانه‌های ارائه دهنده خدمات پیامکی این بانک شماره‌ها را از شرکت‌های مخابراتی دریافت می‌کنند و در اختیار کسب و کارها قرار می‌دهند. گاهی اوقات ممکن است بانک شماره بر اساس برخی از ویژگی‌های مشتریان فیلتر بندی شود. مثلاً ممکن است شماره تلفن مشتریان در یک بازه سنی خاص و با جنسیت مشخص از شرکت‌های مخابراتی دریافت شود.

 در میان لیست شماره مشتریان، تعدادی از کاربران ممکن است پیامک تبلیغاتی خود را مسدود کرده باشند. اما دریافت پنل پیامک مخابرات، می‌توانید یک لیست کامل و جامع از مشتریان بالقوه و مشتریان جدید از شرکت‌های مخابراتی دریافت کنید. این موضوع به خصوص برای کسب و کارهای نوپا که به تازگی فعالیت خود را شروع کرده‌اند کاملا مناسب می‌باشد. با توجه به اینکه شماره تلفن تمامی کاربران اپراتورهای همراه اول و ایرانسل در اختیار شرکت‌های مخابراتی قرار دارند، بنابراین دسترسی به لیست شماره تلفن مشتریان هدف کار بسیار ساده‌ای خواهد بود.

 یکی از امکانات پنل پیامک مخابرات این است که می‌تواند مشتریان را بر اساس سن، جنس محل سکونت و مواردی مانند این دسته بندی کند. در نتیجه، بازدهی بازاریابی پیامکی تا چندین برابر افزایش پیدا خواهد کرد. البته تصور نکنید که سامانه‌های ارائه دهنده خدمات پیامکی از این پیشگیری بی‌بهره هستند. خوشبختانه، امکان دریافت بانک شماره بر اساس ویژگی‌های خاص مشتریان در پنل پیامکی سامانه‌ها نیز وجود دارد. 

  • پاسخگویی به پیام 

از دیگر مزایای مشترک بین پنل پیامک مخابرات و سامانه‌های پیامکی، قابلیت پاسخگویی به پیام است. به این ترتیب، کسب و کارها می‌توانند میزان مشارکت مشتریان خود را بسنجند. قابلیت پاسخگویی مشتریان به پیام تبلیغاتی اهمیت بسیار زیادی دارد. به عنوان مثال، ممکن است کسب و کار نیاز به نظر مشتریان داشته باشد. در این حالت، تنها کاری که باید انجام شود این است که یک پیام با محتوای نظرسنجی آماده شده و برای مشتریان هدف ارسال شود.

 همچنین کسب و کار مورد نظر قادر خواهد بود با کمک این ویژگی، از نظرات، انتقادات و پیشنهادات مشتریان خود مطلع شود. البته همانطور که گفته شد، این مزیت یک ویژگی مشترک در پنل پیامک مخابرات و پنل پیامک سامانه‌ها است. بنابراین فرقی نمی‌کند که از کدام برای ارسال پیام تبلیغاتی به مشتریان استفاده می‌کنید، زیرا هر دو می‌توانند این امکانات را در اختیار شما قرار دهند.

  • پشتیبانی ملی و قوی 

کسب و کارهایی که از پنل پیامک مخابرات استفاده می‌کنند، می‌توانند از ویژگی‌هایی مثل پشتیبانی ملی شرکت‌های مخابراتی بهره مند شوند. همانطور که می‌دانید، اپراتورهای گوشی تلفن همراه مثل اپراتور ایرانسل و اپراتور همراه اول تحت پوشش شبکه‌های مخابراتی هستند. بنابراین شبکه‌های مخابراتی موظف خواهند بود صورت ۲۴ ساعته از پنل‌های پیامکی مخابرات پشتیبانی داشته باشند.

 با وجود اینکه پنل‌های پیامکی بسیار سازمان یافته و حرفه‌ای هستند، گاهی اوقات ممکن است مشکلاتی مثل عدم ارسال پیام  و اختلال هنگام ارسال پیام برای مشتریان پیامک مخابراتی مشاهده شود که به راحتی با کمک تیم پشتیبانی برطرف خواهد شد. روش‌های مختلفی برای دریافت پشتیبانی و مشاوره از شرکت‌های مخابراتی وجود دارد.

 به عنوان مثال، می‌توانید با شماره تلفن این شرکت تماس بگیرید یا از سامانه‌های ملی ارائه دهنده پنل پیامکی برای رفع مشکل خود استفاده کنید. با این حال، یکی از مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد، این است که کسب و کارها نمی‌توانند با پشتیبانی تمامی اپراتورها تماس بگیرند. اگر از پنل پیامک مخابراتی استفاده می‌کنید، به طور قطع امکان ارسال پیام برای کاربران یکی از اپراتورها را دارید و باید صرفاً از پشتیبانی اپراتور مورد نظر برای رفع مشکل خود استفاده کنید.

  • بررسی رایگان پنل پیامکی

از دیگر مزیت‌های دریافت کانال پیامک مخابرات این است که کسب و کارها می‌توانند به صورت رایگان از ویژگی‌های پنل و امکانات آن استفاده کنند. البته باید گفت که این یک ویژگی مشترک بین پنل پیامک مخابرات و پنل پیامک سامانه‌های ارائه دهنده خدمات پیامکی است. بسیاری از سامانه‌های پیامکی نیز پنل‌های خود را با قابلیت تست و امکان ارسال رایگان در دفعات اول در اختیار مشتریان قرار می‌دهند. بنابراین نمی‌توان گفت ارائه پنل پیامکی با قابلیت تست و به شکل رایگان، یک ویژگی کاملا متمایز در شرکت‌های مخابراتی است. زیرا باقی سامانه‌های پیامکی نیز این ویژگی را دارا هستند.

کاربرد های پنل پیامک مخابرات

پنل پیامک مخابرات کاربردهای گوناگونی در زمینه توسعه فعالیت‌های یک کسب و کار دارند که در ادامه برخی از این موارد را به شما معرفی می‌کنیم: 

  • ارسال خبرنامه پیامکی 

بدون شک یکی از بهترین کاربردهای استفاده از پنل پیامک مخابرات، امکان ارسال خبرنامه پیامکی برای مشتریان است. ارسال خبرنامه پیامکی تاثیر بسیار زیادی بر جلب رضایت مشتریان یا برند سازی کسب و کار دارد. خبرنامه پیامکی به کسب و کارها اجازه می‌دهد تا اخبار مهم و اطلاعیه‌های لازم را در قالب یک شماره خط اختصاصی در اختیار کاربران قرار دهند. به عبارت دیگر، نمی‌توان خبرنامه پیامکی را به صورت مستقیم برای مشتریان ارسال کرد. ابتدا کسب و کار مورد نظر باید یک پیامک مرتبط با اخبار و اطلاعیه برای مشتریان بفرستد و در بخش انتهایی پیامک، از کاربران بخواهد که برای دریافت خبرنامه عدد خاصی مثل عدد ۱ را ارسال کنند. مشتریانی که این عدد را برای کسب و کار می‌فرستند، توسط پنل پیامکی عضو خبرنامه شده و به صورت مرتب اطلاعات و اخبار مهم را دریافت خواهند کرد. 

  • دریافت گزارش 

از دیگر کاربردهای پنل پیامک مخابرات، قابلیت دریافت گزارش است. تنها چیزی که به کسب و کارها نشان می‌دهد فعالیت بازاریابی پیامکی خود را به خوبی انجام می‌دهند یا خیر، گزارشات مربوط به ارسال پیام برای مشتریان است. پنل پیامک مخابرات، گزارشات گوناگونی را در اختیار کسب و کارها قرار می‌دهد که به کمک آن می‌توانند به تجزیه و تحلیل فعالیت خود بپردازند. 

به عنوان مثال، زمانی که کسب و کار پیام تبلیغاتی خود را برای مشتریان ارسال می‌کند، یک گزارش مبنی بر تعداد دقیق پیام‌های ارسال شده دریافت خواهد کرد. به این ترتیب، کسب و کار متوجه خواهد شد که تعدادی از پیام‌ها به دلایل مختلف مثل مسدود کردن پیامک تبلیغاتی برای برخی کاربران ارسال نشده است. همچنین کسب و کار با کمک پنل پیامک مخابرات متوجه می‌شود که چه تعداد از مشتریان روی لینک مورد نظر کلیک کرده یا به پیام پاسخ داده‌اند. 

محدودیت های پنل پیامک مخابرات

با وجود امکانات گوناگون و مزایای گسترده، برخی از محدودیت‌های پنل پیامک مخابرات باعث شده است تا بسیاری از کسب و کارها طی چند سال گذشته سامانه‌های پیامکی را برای خرید پنل پیامکی و ارسال پیام انبوه برای مشتریان خود انتخاب کنند. ارسال پیامک تبلیغاتی از طریق پنل پیامک مخابرات، کار چندان ساده‌ای نیست. 

در بسیاری از موارد، کسب و کارها نمی‌توانند پیامک تبلیغاتی را با استفاده از پنل پیامکی مخابرات برای مشتریان بفرستند. همچنین، همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد، افراد حقیقی قادر به دریافت پیامک مخابرات نیستند. بنابراین کسب و کارها برای خرید پنل پیامکی با امکانات گوناگون مثل ارسال پیام انبوه و ارسال پیام تبلیغاتی برای کاربران، باید گزینه‌های دیگر مثل سامانه‌های پیامکی را انتخاب کنند. 

ویژگی‌های یک سامانه پیامکی خوب

پنل پیامک مخابرات یا سامانه ارسال اس ام اس، ویژگی‌های متنوعی دارد که با توجه به نوع کالا یا خدمات خود می‌توانید از چند امکانات یا تمام آن برای رونق کسب و کارتان استفاده کنید:

1-بانک شماره کامل، گسترده و به روز با توجه به نوع اپراتور ایرانسل و همراه اول

2-ارسال پیامک با توجه به سن و جنسیت

3-ارسال اس ام اس از روی نقشه گوگل موجود در سامانه

4-ارسال پیامک از طریق دکل bts

5-برگزاری نظرسنجی پیامکی

6-برگزاری قرعه‌کشی پیامکی

7-ارسال منطقه‌ای، شهری، استانی

8-ارسال به مشاغل مختلف در سطح استان

9-ارسال از روی فایل و اکسل

10-ارسال اس ام اس بر اساس کدپستی

11-یادآوری پیامک یادآوری مناسبت‌ها، تایید، اخطاریه، تشکر و… به صورت اتوماتیک

12-ارسال پیامک شخصی‌سازی شده برای هر مشتری

13-وب سرویس پیامکی

14-پشتیبانی و مشاوره توسط کارشناسان

15-ارسال پیامک در بهترین زمان ممکن با توجه به نوع کسب و کار

16-دریافت گزارش دقیق ارسال و دریافت پیامک‌ها

17-دریافت گزارشات مالی ارسال‌ها

18-استعلام بلک لیست قبل از ارسال پیامک‌ها

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

سخن پایانی

در این مقاله به طور کامل درباره پنل پیامک مخابرات صحبت شد. پنل پیامک مخابرات یک ابزار مناسب برای ارسال پیام برای مشتریان و آگاه سازی مخاطبین است. همانطور که بسیاری از سامانه‌ها یا شرکت‌ها پنل پیامکی اختصاصی خود را در اختیار کسب و کارها قرار می‌دهند، شرکت‌های مخابراتی و اپراتورهای همراه اول و ایرانسل نیز قادر به ارائه پنل پیامک مخابرات هستند. 

با این حال، محدودیت‌هایی برای استفاده از پنل پیامک مخابرات وجود دارد. به عنوان مثال، این پنل صرفا در اختیار افراد حقوقی قرار می‌گیرد. همچنین ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه از طریق پنل پیامک مخابرات چندان ساده نیست. در اکثر موارد، می‌توان از پنل پیامک مخابرات برای اطلاع رسانی و آگاه سازی مخاطبین استفاده کرد. با این حال، ویژگی‌هایی مثل پشتیبانی قوی و حرفه‌ای یا بانک شماره کامل در پنل پیامکی مخابراتی وجود دارد که برای کسب و کارهای نوپا کاملاً مناسب خواهد بود.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *