مسدود شدن پنل پیامکی و فعال سازی آن

مسدود شدن پنل پیامکی و فعال سازی آن

دریافت پنل پیامکی و استفاده از استراتژی‌ بازاریابی پیامکی یکی از بهترین راه‌های پیشرفت و توسعه کسب و کارها طی چند سال اخیر بوده است. کسب و کارهایی که پنل پیامکی دریافت می‌کنند، باید تمام قوانین مربوط به ارسال پیامک به کاربران را رعایت کنند. درصورتی که این قوانین رعایت نشود، پنل پیامکی آن‌ها مسدود شده و قادر به استفاده از آن نخواهند بود. در ادامه به طور کامل درباره مسدود شدن پنل پیامکی و قوانین آن صحبت خواهیم کرد. 

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

قوانین ارسال پیامک

کلیات قوانین ارسال پیامک 

اینفوگرافی قوانین ارسال پیامک

همانطور که گفته شد، ارسال پیامک توسط کسب و کارها قوانین خاص خود را دارد. در ادامه برخی از مهم‌ترین قوانین ارسال پیامک را برای شما بیان کرده و در قسمت‌های بعدی قوانین ارسال پیامک سامانه سیگنال را معرفی می‌کنیم. در صورتی که نکات و قوانین مربوطه را رعایت کنید، پنل اس ام اس شما به هیچ وجه مسدود نخواهد شد. 

1.مطابقت با جمهوری اسلامی

یکی از مهم‌ترین قوانینی که رعایت آن مانع مسدود شدن پنل پیامکی می‌شود، سازگاری پیام‌ها با قوانین جمهوری اسلامی است. پیامی که توسط کسب و کار شما به مردم فرستاده می‌شود، یک پیام عمومی بوده و باید با قوانین جمهوری اسلامی ایران مطابقت داشته باشد. شرایط و قوانین ارسال پیامک شامل موارد هستند:

کتاب قوانین جمهوری اسلامی ایران

 الف: همه پيامک‌ها با موضوعات غير اخلاقی، توهين، شوخي، جوک، اعلام برنده شدن يا ارائه جايزه، سرکار گذاشتن از طريق پيامک، اخاذی، ارسال پيامک از سمت بانک يا اپراتورها، ارسال پيامک به طوری شماره فرستنده معلوم نباشد.

ب: با قوانین و اصول دین جمهوری اسلامی و قانون اسامی سازگاری داشته و هم راستا با آن‌ها باشد. 

پ: ذهن مردم را مشوش نساخته و باعث فریب مردم نشود. 

ت: آسیبی به اخلاق حاکم بر جامعه وارد نکند. 

ث: مطابق با قوانین فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشور باشد. 

چ: هیچ گونه پیام با محتوای غیر واقعی مثل پیام برنده شدن بانک و مواردی مانند این برای مردم فرستاده نشود. 

ح: هیچ پیامی از جانب نهادهای دولتی یا امنیتی بدون اجازه آن‌ها برای مردم فرستاده نشود. در صورت لزوم، باید ابتدا هماهنگی‌های لازم صورت گیرد. 

خ: تا جایی که ممکن است سازمان و نهاد ارسال‌کننده پیامک، باید در ابتدای پیامک خود را معرفی کند و حق پنهان کردن هویت خود را ندارد. همچنین سازمانی که برای کاربران یا مردم پیامک ارسال می‌کند، نباید هویت اصلی خود را تغییر دهد. 

د: پنل پیامکی صرفاً برای ارسال پیام انبوه یا ارسال پیامک‌های تبلیغاتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین کسب و کار ابتدا باید با سامانه مورد نظر هماهنگ کند که قصد تبلیغات چه کالا یا خدماتی را دارد. این کالا یا خدمات باید کاملا مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران ساخته و طراحی شده باشند. در غیر این صورت تبلیغات آنها ممنوع است. 

2.دریافت مجوز رسمی به صورت نامه مکتوب

ارسال پيامک در حوزه پزشکی، پيراپزشکی، دارويی، آرايشی – بهداشتی و ترک اعتياد باید با مجوز رسمی از سازمان وزارت بهداشت انجام شود. همچنین برخی از کسب و کارها باید از سازمان نظام پزشکی کشور یک نامه مکتوب شده دریافت کنند. 

 ارسال پیامک‌های مسافرتی و گردشگری یا پیامک‌های مربوط به تسهیلات و وام‌های بانکی، بدون دریافت مجوز امکان‌پذیر نیست. به عنوان مثال، ارسال پیامک‌های مربوط به خرید و فروش بلیط مکه یا تور داخلی و خارجی باید با مجوز انجام شوند. 

بعضی از ساعات برای ارسال پیامک اصلا مناسب نیست

3.زمان مشخص برای ارسال پیامک

ارسال پیامک‌های تبلیغاتی محدوده زمانی خاصی دارد. به عنوان مثال، شرکت مخابرات، مانع از ارسال پیامک‌های تبلیغاتی توسط کسب و کارها بعد از ساعت ۲۱ شب می‌شود. بنابراین هیچ کسب و کاری نباید بعد از ساعت ۹ شب پیامک‌های تبلیغاتی یا پیامک خدماتی برای مردم و مشترکین ارسال کند. در صورتی که کسب‌و‌کارها این قانون را نادیده بگیرند، ابتدا مدیریت سامانه یک پیام هشدار برای آنها ارسال می‌کند و در دفعات بعدی پنل پیامکی آنها مسدود می‌شود. 

4.کسب رضایت مشتریان 

هر کسب‌وکاری که پنل پیامکی دریافت می‌کند، موظف است به سوالات مشتریان پاسخ داده و قوانین مربوط به مشتری مداری را رعایت کند‌. نارضایتی مردم یا مشتریان نسبت به پیامک‌های تبلیغاتی که توسط کسب و کار‌ها ارسال می‌شود، ممکن است در ادامه باعث بسته شدن پنل پیامکی شود. 

5. عدم انجام تخلفات سنگین

در صورت انجام تخلف سنگین، مدیریت سامانه پیامکی می‌تواند از شما به عنوان یک کسب و کار شکایت کند. با توجه به اینکه شما قبلاً اطلاعات کسب و کار خود را در سامانه ثبت کرده‌اید، در صورت شکایت مدیریت سامانه، تمامی این اطلاعات در اختیار دستگاه‌های قضایی قرار خواهد گرفت. 

متن های مشکل دار و نامناسب را پیامک نکنیم

6. عدم نوشتار متن نامناسب در پیامک

بسیاری از پیام‌های تبلیغاتی در شرکت مخابرات فیلتر هستند. یعنی محتوای پیام‌ها به شکل دقیق توسط کارشناسان شرکت‌های مخابراتی بررسی می‌شود. در صورتی که کلمه یا جمله نامناسبی در محتوای پیام تبلیغاتی شما قرار داشته باشد، ارسال آن برای کاربران لغو می‌شود. برای اینکه از بروز چنین مشکلی جلوگیری کنید، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا پیامک را یک بار روی گوشی همراه خود ارسال کنید و در صورتی که آن را دریافت کردید، می‌توانید در ادامه پیام را به شکل انبوه برای تمامی مشتریان بفرستید.

7.رعایت قوانین هر سامانه پیامکی

قوانین هر سامانه پنل پیامکی با سامانه دیگر متفاوت است. مدیریت هر سامانه موظف است با توجه به شرایط، تعداد قوانین پنل پیامکی خود را کاهش یا افزایش دهد. در صورتی که قانون جدیدی به مجموعه قوانین سامانه اضافه شود یا تعدادی قانون از سامانه حذف شود، مدیریت این موضوع را به کسب و کارها اطلاع می‌دهد. 

8.تکمیل پروفایل در سامانه

کسب و کارها بعد از ورود به سامانه باید قسمتی به نام پروفایل را تکمیل کنند. اطلاعات پروفایل شامل نام و نام خانوادگی، کد ملی، شماره موبایل، شماره ثابت، کد پستی و نشانی پستی است. کسب‌و‌کارها موظف هستند تمامی اطلاعات را به شکل دقیق و درست وارد سامانه کنند. 

9. آپدیت کسب و کارها با قوانین جدید

کسب و کارها موظف هستند هر چند وقت یکبار به سطح قوانین سامانه پنل پیامکی مراجعه کرده و قوانین جدیدی که به مجموعه قوانین قبلی اضافه می‌شود را مطالعه کنند. 

پیامک های ممنوع، پیامک های که به هسچ وه مجاز به پیامک آن ها از سامانه پیامکی نیستید.

10. پیامک‌ های ممنوع 

همانطور که گفته شد، ارسال برخی پیامک‌ها با محتوای خاص، موجب مسدود شدن پنل پیامکی می‌شود. در ادامه تمامی نکات مربوط به پیامک‌های ممنوع را برای شما بیان می‌کنیم. رعایت این نکات به شما کمک می‌کند تا با فیلترینگ شرکت‌های مخابراتی روبرو نشده و پنل پیامکی شما مسدود نشود. پیامک‌هایی که در ادامه برای شما معرفی می‌شود، ممنوع هستند و به هیچ وجه نباید برای کاربران ارسال شوند: 

۱.پیامکی که برای مشتریان ارسال می‌شود، نباید به تبلیغ کالاها و خدمات مغایر با قوانین جمهوری اسلامی بپردازد. خرید و فروش برخی از محصولات و کالاها طبق قوانین جمهوری اسلامی ممنوع است. بنابراین پیامک تبلیغاتی مرتبط با این گونه خدمات و محصولات توسط شرکت‌های مخابراتی مسدود می‌شود. 

۲.پیامک ارسالی برای مشتریان و کاربران، نباید به تبلیغ محصولات غیر اخلاقی یا کالای جنسی بپردازد. 

۳.در دوره انتخابات، پیامک ارسالی برای مشتریان یا مردم نباید حاوی محتوای سیاسی خاصی باشد. به عنوان مثال، پیامک نباید مردم را به مبارزه انتخاباتی علیه سایر کاندیداها دعوت کند. 

۴.اطلاعات نادرست و اخبار دروغین به هیچ وجه نباید توسط پیامک برای مردم ارسال شود. 

۵.پیامک ارسالی نباید حاوی محتوایی باشد که باعث تشویش اذهان عمومی شده یا عده زیادی از مردم را فریب دهد. 

۶.هر جامعه دارای نظم و قوانین خاصی است. به همین دلیل محتوای پیامک ارسالی نباید حاوی اطلاعاتی باشد که نظم جامعه را برهم زده و قوانین حاکم بر جامعه را مختل کند.

۷.پیامک ارسال شده توسط کسب و کارها برای مردم نباید حاوی محتوایی باشد که امنیت و آرامش مردم را برهم بزند. مردم می‌توانند این دسته از پیامک‌ها را به صورت کاملاً قانونی پیگیری کرده و باعث مسدود شدن پنل پیامکی شوند. 

۸.پیامک‌های حاوی ناسزا، فحش و کلمات نامتعارف نباید به هیچ وجه برای مردم ارسال شود. 

۹. جوک‌های غیر اخلاقی و نامناسب، نباید توسط کسب و کار‌ها یا سایر نهادها برای مردم فرستاده شود. 

همچنین محتوای پیامک نباید شامل موارد زیر باشد:

  • نرم افزارهایی که برای انجام تخلف یا اعمال مجرمانه مورد استفاده قرار می‌گیرند، به هیچ وجه نباید توسط پیامک انتشار داده شوند. 
  • اطلاعات مربوط به سازمان‌ها یا نهادهای بزرگ، نباید توسط پیامک به مردم منتقل شود. در صورتی که رمز عبور یا اطلاعات خصوصی برخی از سازمان‌ها توسط کسب و کارها یا نهادهای خاص برای مردم ارسال شود، امکان پیگرد قانونی توسط شاکی وجود دارد. 
  • پیامک‌هایی با موضوع آموزش نفوذ و شنود اطلاعات از مراکز رایانه‌ای و مخابراتی نباید توسط پنل پیامکی منتشر شود. 
  • پیامک‌های مربوط به لینک فیلتر شکن و روش‌های دور زدن فیلترینگ نباید توسط پنل اس ام اس برای مردم فرستاده شود. 
  • پیامک‌هایی با محتوای آموزش قمار در فضای مجازی، به هیچ وجه نباید توسط کسب و کارها منتشر شده یا تبلیغ شود. 
عواقب عدم رعایت قوانین ارسال پیامک سیگنال

عواقب عدم رعایت قوانین ارسال پیامک 

تمامی کسب و کارها موظف هستند قوانین مربوط به ارسال پیامک را رعایت کنند. در غیر این صورت، باید منتظر عواقب ناگوار آن باشند. عواقب عدم رعایت قوانین ارسال پیامک شامل موارد زیر هستند: 

  • مسدود شدن پنل پیامکی 

در صورتی که کسب و کارها بدون توجه به قوانین ارسال پیامک؛ محتوایی با موضوعات نامناسب یا جملات نامتعارف برای مردم ارسال کنند، ابتدا از طرف مدیریت سامانه به آنها تذکر داده می‌شود. در صورتی که این خطا چندین بار تکرار شود، پنل پیامکی آنها مسدود خواهد شد. مسدود شدن پنل پیامکی آسیب بسیار زیادی به کسب و کارها وارد می‌کند. بسیاری از کسب و کارها از طریق پنل پیامکی می‌توانند فعالیت تجاری خود را توسعه دهند. بنابراین، رعایت قوانین مربوط به ارسال پیامک برای حفظ فعالیت کسب و کار ضروری است. 

  • پیگیری قانونی 

در صورتی که اطلاعات نامناسب و دروغین توسط کسب و کارها منتشر شود، مردم یا سازمان‌های خاص می‌توانند از این کسب و کارها شکایت کرده و مشکل را به صورت قانونی پیگیری کنند. این پیگرد قانونی ممکن است در نهایت منجر به مراجعه مالک کسب و کار به سازمان‌های قضایی شده یا محل اصلی فعالیت کسب و کار برای مدتی پلمپ شود.

قوانین ارسال پیامک سامانه پیامکی سیگنال

قوانین ارسال پیامک پنل پیامکی سیگنال 

در صورتی که برای ارسال پیام انبوه یا سایر خدمات از سامانه پیامکی سیگنال استفاده می‌کنید، ابتدا باید قوانین ارسال پیامک را در این سامانه مطالعه کرده و در مرحله بعد محتوایی کاملا مطابق با قوانین پنل پیامکی سیگنال آماده کنید. در ادامه مهم‌ترین قوانین ارسال پیامک پنل پیامکی سیگنال را برای شما معرفی می‌کنیم:

۱.همه پیامک‌های ارسالی توسط کسب و کارها به دقت توسط مدیریت سازمان مورد بررسی قرار می‌گیرد. بنابراین رعایت قوانین ارسال پیامک در پنل پیامکی سیگنال الزامی است. 

۲.هرگونه پیامک‌هایی با موضوعات نامتعارف و شوخی‌های نامناسب که خلاف عرف جامعه باشد، منجر به مسدود شدن پنل پیامکی می‌شود. همچنین هویت و اطلاعات کسب و کار در اختیار پلیس فتا قرار می‌گیرد. 

۳.پیامک‌های ارسالی باید کاملا مطابق با شرح و قوانین اخلاقی باشند.

۴.پیامک‌هایی با موضوع برنده شدن یا دریافت جوایز به هیچ وجه نباید برای کاربران ارسال شود. 

۵.در پیامک‌های ارسالی، نباید اطلاعاتی درباره سایت‌های شرط بندی و قمار بیان شود. همچنین تبلیغ این سایت‌ها کاملا ممنوع است.

۶.تبلیغات سایت‌های مربوط به ارز دیجیتال تنها زمانی امکان پذیر است که سایت مورد نظر دارای نماد اعتماد الکترونیکی باشد. 

۷.قیمت‌های موجود در پنل پیامکی سیگنال به صورت مرتب به روز رسانی می‌شوند. بنابراین کسب و کارها موظف هستند به صورت دوره‌ای قیمت‌ها را مورد بررسی قرار دهند.

۸.کسب و کار موظف است پیام‌هایی کاملاً مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران ارسال کند.

۹.خسارات و ضررهای مالی ناشی از ارسال پیامک توسط کسب و کارها برای مردم، بر عهده فرستنده پیامک است.

۱۰.گاهی اوقات ممکن است به دلیل شرایط بحرانی کشور یا قوانین تغییر یافته توسط سازمان‌های بالاتر، زمانبندی ارسال پیامک تغییر کند. در این حالت کسب و کارها موظف هستند قوانین سامانه را رعایت کرده و پیام‌ها را در زمان بندی مشخص شده ارسال کنند. 

۱۱.کسب و کارها موظف هستند قوانین دولت الکترونیک مثل قوانین امنیتی اینترنت، قوانین امنیتی سیستم‌های اطلاعاتی کامپیوتر و قوانین محرمانگی اینترنت را رعایت کنند. 

۱۲.کسب و کار موظف است تمامی قوانین مربوط به مشتری مداری را رعایت کند.

۱۳.مبلغ خریداری شده از پنل پیامکی سیگنال بابت افزایش اعتبار، به هیچ وجه باز گردانده نمی شود.

۱۴.مسئولیت نگهداری و حفظ اطلاعات هویتی کسب و کارها بر عهده خود آنها است. بنابراین کسب و کارهای خریدار موظف هستند به صورت روزانه اطلاعات خود را در پنل پیامک پشتیبانی کنند. 

۱۵.نام کاربری و رمز عبور خریدار یا کسب و کارها نباید در اختیار افراد دیگر قرار بگیرد. ارسال پیام یا استفاده از سایر خدمات پیامکی بر عهده خریدار است.

۱۶.با توجه به اینکه بسیاری از پیام‌های شرکت مخابراتی فیلتر هستند، خریدار یا کسب و کار موظف است ابتدا یک بار به عنوان آزمایش پیامک خود را برای گوشی تلفن همراه خود ارسال کند و سپس آن را به صورت انبوه برای مردم بفرستد. 

۱۷.هزینه ارسال پیام برای شماره تلفن‌های سوخته یا شماره تلفن‌هایی که مدتی غیر قابل استفاده بوده و از سرویس خارج شده‌اند، کاملا بر عهده خریدار است. علاوه بر این، در صورتی که کسب و کار یا خریدار ناآگاهانه پیام‌هایی را برای این شماره تلفن‌ها ارسال کند، هزینه آن بازگشت داده نمی‌شود.

۱۸.هزینه ارسال پیام به شماره‌های بلک لیست و مسدود شده، به کسب و کارهای خریداران بازگردانده می‌شود. 

قوانین خط های خدماتی پیامک

قوانین خط خدماتی 

پیامک‌های تبلیغاتی با پیامک‌های خدماتی کاملاً متفاوت هستند. شما می‌توانید با استفاده از یک پنل پیامکی، پیامک تبلیغاتی یا خدماتی ارسال کنید. برای ارسال پیامک خدماتی، ابتدا باید خط خدماتی دریافت کنید. ارسال پیامک‌های خدماتی نیز قوانین خاص خود را دارد که در ادامه برخی از آنها را برای شما بیان می‌کنیم: 

۱.برای دریافت خط خدماتی، ابتدا باید یک نمونه پیامک آماده کرده و برای شرکت‌های مخابراتی ارسال کنید. در صورتی که نمونه پیامک شما تایید شد، خط خدماتی به شما تعلق می‌گیرد. بنابراین، بعد از تایید خط خدماتی به هیچ وجه نباید پیامکی مغایر با نمونه پیامک خود برای مردم ارسال کنید. 

۲.کاربر موظف است پیامک خدماتی را فقط برای شماره‌هایی که توسط شرکت‌های مخابراتی در اختیار او قرار می‌گیرد ارسال کند. 

۳.باید روش‌های لغو دریافت پیامک خدماتی همراه با محتوای پیامک برای مردم ارسال شود. در غیر این صورت، دریافت کننده پیام می‌تواند از شما شکایت کند. 

۴.کاربر موظف است به تمامی تعهدات خود در قبال شماره‌های خدماتی عمل کند. 

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

سخن پایانی 

در این مقاله به طور کامل درباره مسدود شدن پنل اس ام اس صحبت شد. بعد از خرید پنل پیامکی، قوانین و مقررات سامانه موردنظر در اختیار شما قرار می‌گیرد. بنابراین، موظف هستید پیامک خود را مطابق با قوانین برای کاربران ارسال کنید. در صورتی که مقررات ارسال پیامک در هر سامانه را نادیده بگیرید، پنل پیامکی شما مسدود می‌شود. حتی ممکن است فعالیت کسب و کار شما به صورت قانونی از طرف مشترکین یا سازمان‌های مشخص پیگیری شود. 

سوالات متداول قوانین پنل پیامکی

چرا باید قوانین سامانه پیامکی را رعایت کرد؟

عدم رعایت قوانین منجر به مسدود شدن پنل پیامکی شده و عواقب خطرناکی برای کسب و کار به دنیا خواهد داشت. 

در چه صورت دریافت کننده پیام می‌تواند از شما شکایت کند؟

در صورتی که پیام‌های نامتعارف یا توهین برای کاربران ارسال شود. همچنین پیام‌های تبلیغاتی که کد لغو ندارند. 

پشتیبانی از سامانه باید به چه صورت انجام شود؟

کسب و کارها باید به صورت روزانه اطلاعات پنل پیامکی را بروزرسانی کرده و پشتیبانی لازم را به عمل آورند. 

ارسال چه نوع لینک ‌هایی از طریق پیامک ممنوع است؟

ارسال لینک‌های مربوط به فیلترشکن یا سایت‌های قمار از طریق پیامک ممنوع است.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *