روش های ارسال پیامک انبوه همراه اول

روش های ارسال پیامک انبوه همراه اول

تقریباً تمامی کسب و کارهایی که برای خرید پنل پیامکی اقدام می‌کنند، برای ارتباط بهتر با مشتریان خود نیاز به ارسال پیامک انبوه دارند. ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه، انجام فرایند بازاریابی پیامکی را تا حد زیادی ساده می‌سازد. با توجه به اینکه بسیاری از مردم از از سیم کارت همراه اول استفاده می‌کنند بنابراین آگاهی از روش ارسال پیامک انبوه همراه اول می تواند نقش موثری در توسعه فعالیت‌های بازاریابی پیامکی یک کسب و کار داشته باشد. روش‌های مختلفی برای ارسال پیامک انبوه همراه اول مورد استفاده قرار می‌گیرد که در ادامه به طور کامل درباره آن توضیح داده خواهد شد. 

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

ارسال پیامک انبوه همراه اول چیست؟

ارسال پیامک انبوه چیست؟

هر کسب و کار، بعد از خرید پنل پیامکی می‌تواند پیامک تبلیغاتی را از روش‌های مختلفی برای مخاطبین و مشتریان ارسال کند. به عنوان مثال، می‌توان پیامک تبلیغاتی را به صورت یک به یک برای مشتریان خاص ارسال کرد. اما اغلب کسب و کارها ترجیح می‌دهند یک پیام تبلیغاتی یکسان آماده کرده و در یک زمان مشخص برای تعداد زیادی از کاربران ارسال کنند. با کمک این قابلیت، کسب‌وکارها اخبار و اطلاعات مهم را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به اطلاع بسیاری از مشتریان خواهند رساند. 

به عنوان مثال، فرض کنید یک آموزشگاه کنکور قصد داشته باشد ساعت هفت شب وبینار «آموزش روش.های یادگیری و مطالعه دروس کنکور» را برگزار کند. این آموزشگاه می‌تواند پیامک تبلیغاتی مبنی بر ساعت و موضوع وبینار را حدود نیم ساعت تا چهل دقیقه قبل از شروع وبینار برای تمامی داوطلبان کنکور بفرستد. بدیهی است که بسیاری از متقاضیان با مشاهده پیامک تبلیغاتی در وبینار شرکت می‌کنند. بنابراین، ارسال پیامک انبوه لازمه توسعه هر کسب و کاری است.

اینفوگرافیک مراحل ارسال پیامک انبوه همراه اول

مراحل ارسال پیامک انبوه همراه اول

ارسال پیامک انبوه همراه اول با استفاده از چند مرحله انجام می‌شود که در ادامه مراحل آن را به طور کامل برای شما توضیح خواهیم داد. 

  • خرید پنل اس ام اس 

اولین و مهم‌ترین قدم برای ارسال پیامک انبوه همراه اول، خرید پنل اس ام اس است. هیچ کسب و کاری نمی‌تواند با استفاده از سیم کارت‌های عادی برای مشتریان خود پیامک انبوه ارسال کند. با استفاده از پنل پیامکی، می‌توان نوع مشتریان را مشخص کرد و پیام تبلیغاتی را در یک بازه زمانی مشخص برای تعداد زیادی از مشتریان فرستاد. حتی پنل پیامکی به کسب و کارها اجازه می‌دهد زمان خاصی را برای ارسال پیام مشخص کنند. 

در مرحله بعد، خود پنل اس ام اس راس ساعت مشخص پیامک تبلیغاتی انبوه را برای تمامی کاربران همراه اول ارسال خواهد کرد. انتخاب پنل پیامکی اهمیت بسیار زیادی دارد. مجموعه‌های مختلفی در داخل کشور وجود دارند که پنل پیامکی با خدمات گوناگون به مشتریان ارائه می‌دهند. اگر قصد دارید یک پنل پیامکی برای ارسال پیامک انبوه همراه اول خریداری کنید، باید به برخی از مسائل خاص توجه داشته باشید. 

به عنوان مثال، یکی از ویژگی‌های پنل پیامکی این است که باید با کسب و کار شما سازگاری داشته باشد. مثلاً ممکن است برخی از پنل‌های اس ام اس امکان ارسال پیامک مناسبتی نداشته باشند. امروز برخی از سامانه‌ها پنل های پیامکی رایگان به مشتریان ارائه می‌دهند. این پنل‌های پیامکی صرفاً در دفعات محدود مورد استفاده قرار می‌گیرند. علاوه بر این، بسیاری از آن‌ها با اختلال مواجه هستند. یعنی ممکن است پیام‌های تبلیغاتی برای همه مشتریان ارسال نشود یا هنگام ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه، اختلالاتی رخ دهد. 

  • دریافت بانک شماره 

بعد از اینکه پنل پیامکی دریافت کردید، باید بانک شماره مورد نظر خود را از شرکت‌های مخابراتی دریافت کنید. به عنوان مثال، لازم است بانک شماره تمامی کاربران همراه اول در اختیار شما قرار بگیرد. به این ترتیب، می‌توانید پیامک تبلیغاتی انبوه را برای مشتریان بفرستید. بانک شماره، لیست شماره تلفن مخاطبین همراه اول یا ایرانسل است. بخشی از کاربران موجود در لیست ممکن است دریافت پیامک تبلیغاتی را مسدود کرده باشند. در این حالت، هزینه ارسال پیامک تبلیغاتی به کاربران مسدود به حساب شما بازگردانده خواهد شد. 

اینفوگرافیک روش های ارسال پیامک انبوه همراه اول

روش های ارسال پیامک انبوه همراه اول 

برای ارسال پیامک انبوه همراه اول، می‌توان از روش‌های مختلف استفاده کرد. یکی از ساده‌ترین روش‌ها دریافت پنل پیامکی است که به طور کامل درباره آن توضیح داده شد. در ادامه برخی دیگر از روش‌های ارسال پیامک انبوه همراه اول را برای شما بیان می‌کنیم: 

  • سامانه پیامک انبوه تعاملی (ECP)

یکی از روش‌های ارسال پیامک انبوه همراه اول، استفاده از سامانه پیامک انبوه تعاملی است. این سامانه به کسب و کار‌ها اجازه می‌دهد که پیامک تبلیغاتی خود را برای تعداد زیادی از مشتریان ارسال کنند. سامانه پیامک انبوه تعاملی نه تنها برای کاربران همراه اول، بلکه برای کاربران ایرانسل نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

حتی امکان ارسال ایمیل از طریق سامانه پیامک انبوه تعاملی وجود دارد. عملکرد این سامانه تا حدودی شبیه به پنل‌های پیامکی است. یعنی می‌تواند مشتریان را بر اساس ویژگی‌های مختلف دسته بندی کند. همین موضوع به کسب و کارهای جدید اجازه می‌دهد تا قادر به ارسال پیامک تبلیغاتی هدفمند برای مشتریان خود باشند. به عبارت دیگر، سامانه پیامک انبوه تعاملی علاوه بر امکان ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه، قادر به دسته بندی و هدف گذاری مشتریان نیز است. 

ارسال انبوه پیامک با دکل بی تی اس همراه اول
  • دکل بی تی اس

یکی دیگر از روش‌های ارسال پیامک انبوه همراه اول، استفاده از دکل بی تی اس است. این دکل به صورت خودکار با شرکت‌های مخابراتی در ارتباط است و می‌تواند به لیست کاملی از مخاطبین اپراتور همراه اول و ایرانسل دسترسی داشته باشد. بنابراین، کسب و کارها قادر خواهند بود با استفاده از دکل بی تی اس پیامک تبلیغاتی خود را برای تمامی کاربران همراه اول ارسال کنند. یکی از مهم‌ترین مزایای ارسال پیامک انبوه همراه اول از طریق دکل بی تی، اس این است که پیامک تبلیغاتی مستقیماً برای شماره‌های فعال یا شماره‌هایی که به تازگی سرویس دریافت کرده‌اند ارسال می‌شود. 

در نتیجه، دیگر نیازی نیست کسب و کار از شرکت‌های مخابراتی بانک شماره دریافت کند. برای ارسال پیامک تبلیغاتی، ابتدا کسب و کار باید محتوای پیامک را آماده کرده و برای اپراتور دکل ارسال کند. دکل بی تی اس به صورت خودکار پیامک را برای مخاطبین مورد نظر کسب و کار ارسال خواهد کرد.

  • سیم کارت همراه اول

یکی از سوالاتی که برای بسیاری از کسب و کارها ایجاد می‌شود این است که آیا می‌توان از طریق سیم کارت همراه اول و بدون خرید پنل پیامکی برای ارسال پیامک انبوه همراه اول اقدام کرد؟ طی چند سال گذشته، بسیاری از کسب‌وکارها تلاش کرده‌اند تا هزینه اضافی بابت خرید پنل پیامکی پرداخت نکنند و پیامک تبلیغاتی را از طریق سیم کارت برای مخاطبین همراه اول و ایرانسل بفرستند. امروزه، قوانین جدیدی وضع شده است که به کسب و کارها هشدار می‌دهد از سیم کارت برای ارسال پیامک انبوه استفاده نکنند. 

بنابراین امکان ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه از طریق سیم کارت همراه اول و ایرانسل وجود ندارد و هر کاربر می‌تواند به صورت روزانه تعداد محدودی پیامک برای مشتریان خود ارسال کند. علاوه بر این، ارسال پیامک تبلیغاتی از طریق سیمکارت محدودیت‌های بیشتری دارد.

 به عنوان مثال، کسب و کارها نمی‌توانند از تعداد کاراکتر مشخصی فراتر روند یا هر لینکی را برای مشتریان ارسال کنند. به عبارت دیگر، ارسال پیامک انبوه همراه اول باید زیر نظر سامانه‌های پیامکی و شرکت‌های مخابراتی انجام شود. همچنین شرکت‌های مخابراتی از کاربران همراه اول خواسته‌اند تا با شماره گیری برخی از کدهای خاص، پیامک تبلیغاتی کسب و کارها را مسدود کنند.

مزیت های استفاده از ارسال انبوه پیامک همراه اول

مزایای ارسال پیامک انبوه همراه اول 

ارسال پیامک انبوه همراه اول، مزایای خاص خود را دارد که در ادامه برخی از آن‌ها را بررسی می‌کنیم. 

  • دسترسی به پیش شماره های خاص 

همانطور که می‌دانید، اکثر مردم جامعه از سیمکارت ایرانسل برای تعامل و ارتباط با یکدیگر استفاده می‌کنند. در این میان، درصد خاصی نیز از سیم کارت همراه اول استفاده می‌کنند. دسترسی به کاربران فعال همراه اول می‌تواند نقش موثری در توسعه بازاریابی پیامکی و پیشرفت یک کسب و کار داشته باشد. معمولا پیش شماره‌های همراه اول توسط افراد خریداری می‌شوند که توانایی مالی کافی برای پرداخت هزینه قبوض دائمی سیم کارت همراه اول را دارند. 

در نتیجه، این دسته از مخاطبان می‌توانند کاندیدای مناسبی برای ارسال پیام‌های تبلیغاتی باشند و برای خرید محصولات و خدمات گران‌قیمت اقدام کنند. با استفاده از ارسال پیامک انبوه همراه اول، کسب و کارها به صورت هم زمان به صدها یا هزاران نفر از کاربران همراه اول دسترسی خواهند داشت. در این میان، بسیاری از این کاربران ممکن است برای خرید محصول و خدمات علاقه نشان دهند. 

تبلیغات هدفمند با ارسال انبوه پیامک همراه اول میسر می باشد
  • تبلیغات هدفمند

هدفمندسازی بازاریابی پیامکی اهمیت بسیار زیادی دارد و باعث صرفه جویی در هزینه و زمان می‌شود. برای انجام این کار، کسب و کارها می.توانند مشتریان خود را بر اساس نوع اپراتور دسته بندی کنند. به این ترتیب، کاربران اپراتورهای همراه اول و ایرانسل و رایتل از یکدیگر جدا خواهند شد. ارسال پیامک انبوه برای هر دسته از این کاربران باعث افزایش بازدهی بازاریابی پیامکی می‌شود. 

  • هزینه کم 

ارسال پیامک انبوه همراه اول از طریق دکل بی تی اس پنل پیامکی، هزینه بسیار کمتری نسبت به ارسال پیامک انبوه از طریق سیم کارت دارد. به عنوان مثال، فرض کنید هر کاربر بتواند حدود ۸۰ یا ۱۰۰ پیامک در روز از طریق سیم کارت همراه اول و ایرانسل برای دیگران ارسال کند.

 در این حالت، یک کسب و کار برای ارتباط با تعداد زیادی از مشتریان خود مجبور است چندین سیم کارت همراه اول بخرد. علاوه بر این، هزینه ارسال پیامک از طریق سیم کارت با هزینه ارسال پیامک از طریق پنل پیامکی و دکل بی تی اس کاملاً متفاوت است. پنل‌های پیامکی به کسب و کارها اجازه می‌دهند تا پیامک انبوه را با هزینه کمتری برای مشتریان بفرستند. 

ارسال پیامک به همه نقاط ایران با همراه اول
  • دسترسی به مشتریان تمامی مناطق جغرافیایی

یکی دیگر از مزایای ارسال پیامک انبوه همراه اول، دسترسی به مشتریان تمام مناطق جغرافیایی است. اگر یکی از کسب و کارها بخواهد پیامک تبلیغاتی را به صورت یک به یک برای مشتریان خود ارسال کند، مجبور به پرداخت هزینه بیشتری خواهد بود و در عین حال، نمی‌تواند به مشتریان تمامی مناطق جغرافیایی دسترسی داشته باشد.

 اما با کمک پنل پیامکی، یک کسب و کار قادر خواهد بود پیامک تبلیغاتی را برای مردم شهر تهران یا سایر شهرستان‌ها بفرستد. به این طریق، کسب و کار می‌تواند محصولات خود را به تمامی کشور عرضه کند. 

اینوفگرافیک معایب ارسال انبوه پیامک با دکل بی تی اس همراه اول

معایب ارسال پیامک انبوه همراه اول با دکل بی تی اس

ارسال پیامک انبوه همراه اول با استفاده از دکل بی تی اس دارای معایبی است که در ادامه برخی از آن‌ها را برای شما بیان می‌کنیم: 

1.  یکی از مهم‌ترین معایب ارسال پیامک انبوه همراه اول با استفاده از دکل بی تی اس، محدودیت در تعداد ارسال پیام است. یک پنل پیامکی به کسب و کار اجازه می‌دهد تا صدها یا هزاران پیامک را برای مشتریان بفرستد. در حالی که ارسال پیامک تبلیغاتی از طریق دکل بی تی اس دارای محدودیت است و نمی‌توان پیامک را برای دسته‌های گوناگونی از مشتریان فرستاد. 

۲. دومین محدودیت ارسال پیامک انبوه همراه اول با استفاده از دکل بی تی اس، مربوط به محدودیت زمانی است. در این حالت، ارسال پیامک انبوه همراه اول در هر بازه زمانی امکان پذیر نیست. به عنوان مثال، ممکن است بازه زمانی ارسال پیامک از ۸ صبح تا ۸ شب باشد. کسب و کارهایی که قصد دارند در خارج از این بازه زمانی برای مشتریان پیامک تبلیغاتی بفرستند، باید از روش‌های دیگر را مثل پنل پیامکی استفاده کنند. 

۳. پیامک تبلیغاتی همراه اول از طریق دکل بی تی اس، صرفا برای کاربران فعال که سیم کارت آن‌ها روشن است ارسال می‌شود. همچنین بعد از ارسال پیام، گزارش تحویل دریافت نخواهد شد. بنابراین مبلغی به حساب شخص بازگردانده نمی‌شود.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

سخن پایانی

در این مقاله به طور کامل درباره ارسال پیامک انبوه همراه اول صحبت شد. با توجه به اینکه همه کسب و کارها برای توسعه فعالیت‌های بازاریابی پیامکی باید از خدمات ارسال پیامک انبوه استفاده کنند، بهترین گزینه برای آن‌ها استفاده از دکل بی تی اس یا پنل پیامکی خواهد بود. متاسفانه امکان ارسال پیامک انبوه همراه اول از طریق سیم کارت وجود ندارد. اما پنل‌های پیامکی می‌توانند بانک شماره تمامی کاربران همراه اول را در اختیار کسب و کارها قرار دهند. به این ترتیب، پیامک تبلیغاتی در کوتاه ترین زمان ممکن برای تعداد زیادی از کاربران همراه اول ارسال می‌شود.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *