کاربرد ارسال اس ام اس هدفمند

کاربرد ارسال اس ام اس هدفمند

همانطور که می‌دانید، امروزه کسب و کارها برای تبلیغات و بازاریابی از سامانه‌های پیامکی استفاده می‌کنند. استراتژی بازاریابی پیامکی طی چند سال گذشته به یکی از بهترین روش‌های تبلیغات برای مشاغل نوپا تبدیل شده است. برای انجام این نوع بازاریابی، یک پیام با محتوای یک اماده شده توسط کسب و کار برای تعداد زیادی از کاربران ارسال می‌شود. به این نوع پیام، پیام انبوه گفته می‌شود. لیست مخاطبینی که پیامک کسب و کارها را دریافت می‌کنند، به صورت رندوم و تصادفی از شرکت‌های مخابراتی دریافت می‌شود.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

 با وجود اینکه این روش بازاریابی و تبلیغات سود بسیار زیادی دارد، اما اخیراً متخصصین بازاریابی متوجه شده‌اند که بهترین روش برای بازدهی بیشتر استراتژی بازاریابی پیامکی، ارسال پیامک هدفمند است. پیامک هدفمند پیامکی است که برای یک گروه از افراد خاص ارسال می‌شود. با کمک پیامک هدفمند، دیگر کسب و کار نیازی به پرداخت هزینه اضافی نخواهد داشت. زیرا فقط برای مخاطبین کسب و کار خود پیام ارسال می‌کند. در ادامه این مقاله قصد داریم بیشتر درباره ارسال پیامک هدفمند صحبت کنیم. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید. 

ارسال پیامک هدفمند بر اساس منطقه

ارسال پیامک هدفمند بر اساس منطقه

یکی از روش‌های ارسال پیامک هدفمند، دسته بندی مشتریان بر اساس منطقه است. زمانی که وارد یک سامانه شده و از پنل پیامک آن استفاده می‌کنید، به صورت معمول تعدادی شماره ازطرف سامانه دریافت خواهید کرد. این شماره‌ها به شکل کاملاً پیش فرض و تصادفی انتخاب می‌شوند و هدف خاصی پشت انتخاب آنها وجود ندارد. با این وجود، برخی از سامانه‌ها برای افزایش بازدهی کسب و کار از پیامک هدفمند بر اساس منطقه استفاده می‌کنند. یعنی تعدادی شماره بر اساس منطقه و موقعیت محل کسب و کار، در اختیار شما قرار می‌دهند. 

اینفوگرافی روش های ارسال پیامک هدفمند

این مسئله تاثیر بسیار زیادی بر صرفه جویی در وقت و هزینه خواهد داشت و می‌تواند بازدهی و سودآوری کسب و کار شما را توسعه دهد. به عنوان مثال، فرض کنید شما یک کسب و کار در زمینه تولید لوازم چرمی هستید و به تازگی کارگاه کوچک خود را در یکی از مناطق شهر تهران راه اندازی کرده‌اید. برای ارسال پیامک انبوه، می‌توانید لیستی از شماره مشتریان در تمامی شهرهای کشور دریافت کنید. ولی کاملا مشخص است که ارسال پیامک انبوه برای مشتریان شهرهای دیگر مثل شیراز و اصفهان چند مقرون به صرفه نیست یا می‌تواند در اولویت بعدی قرار بگیرد. در ابتدا شما باید لیست شماره تماس مشتریان منطقه یا شهر خود را داشته باشید. 

بنابراین، یکی از روش‌های ارسال پیامک هدفمند، دسته بندی مشتریان با توجه به موقعیت مکانی زندگی آنها است. این مسئله تاثیر بسیار زیادی بر کاهش هزینه‌ها خواهد داشت. در نتیجه دیگر شماره مخاطبین در پنل پیامکی شما بی‌نظم و نامرتب نخواهد بود و بر اساس یک اصول خاص دسته بندی می‌شود. علاوه بر این، ارسال پیامک هدفمند از طریق منطقه، به افزایش شهرت شما در یک منطقه خاص کمک خواهد کرد. زمانی که مردم یک منطقه شهر به طور کامل با خدمات و فعالیت شما شوند، کسب و کار شما به یک برند خاص تبدیل خواهد شد.

ارسال پیامک هدفمند بر اساس شغل و صنف

ارسال پیامک هدفمند بر اساس شغل و صنف

یکی دیگر از روش‌های ارسال پیامک هدفمند، دسته بندی مخاطبین بر اساس شغل و صنف است. این روش معمولاً زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که بیشتر مخاطبان و مشتریان شما در میان اصناف و مشاغل خاص قرار بگیرند. به عنوان مثال، اگر یک شرکت کوچک پخش و توزیع دارو هستید، قطعا مخاطبین شما مردم عادی نخواهند بود. زیرا مردم معمولا با داروخانه‌ها و مراکز درمانی سر و کار دارند و به صورت مستقیم دارو را از شرکت‌ها خریداری نمی‌کنند. بنابراین، اکثر مشتریان شما اصناف خاصی مثل داروخانه‌ها و کلینیک‌های درمانی هستند که می‌توانند داروهای مورد نیاز خود را با قیمت پایین‌تری خریداری کنند.

 بنابراین اگر قصد داشته باشید از پنل پیامکی برای ارسال پیامک انبوه به مشتریان خود استفاده کنید، می‌توانید ارسال پیامک هدفمند بر اساس شغل و صنف را انتخاب کنید.  برخی از سامانه‌های ارسال اس ام اس، قادر هستند مشتریان شما را بر اساس منطقه، سن و سال یا شغل و صنف دسته بندی کنند. به این ترتیب مخاطبین پنل پیامکی، لیستی از از شماره تلفن‌های داروخانه‌ها و کلینیک‌های درمانی کل منطقه و کل کشور خواهد بود.

 ارسال پیامک هدفمند بر اساس شغل و صنف شما کمک می‌کند که از پرداخت هزینه بیهوده برای مشتریانی که به هیچ وجه تمایلی به خرید محصولات شما ندارند جلوگیری کنید. شما می‌توانید با پرداخت هزینه کمتر، در مدت زمان کوتاه‌تر بازدهی بیشتری داشته باشید. زیرا تمامی اصناف منطقه از راه اندازی کسب و کار شما آگاه شده و راحت‌تر برای خرید محصولات اقدام می‌کنند. 

ارسال پیام از طریق دکل مخابرات

ارسال پیام از طریق دکل مخابرات

یکی از روش‌های ارسال پیام هدفمند، از طریق دکل مخابرات است. دکل‌های مخابراتی با تعداد زیادی شماره همراه هستند. به همین دلیل می‌توانند پیام‌های تبلیغاتی شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای مسافت‌های دور ارسال کنند. معمولا ارسال پیامک هدفمند از طریق دکل مخابرات برای شماره.های فعال انجام می‌شود. یعنی شماره‌های خاموش و شماره‌هایی که مدتی است غیرفعال شده‌اند، هدف دکل‌های مخابراتی نیستند.

 همچنین شماره‌هایی که طی ۱۴ روز گذشته از یک دکل مخابراتی خدمات دریافت کرده باشند، می‌توانند پیام‌های تبلیغاتی کسب و کار شما را مشاهده کنند. برای ارسال پیامک هدفمند از طریق دکل مخابراتی، نیازی به دریافت شماره موبایل مشترکین نیست. چرا که وظیفه ارسال پیام انبوه برعهده کسب و کار شما نخواهد بود. دکل مخابراتی به صورت خودکار پیام‌های تبلیغاتی را برای کاربران ارسال می‌کند. برای انجام این کار، لازم است که درخواست ارسال پیامک از طریق دکل مخابراتی را به اپراتور‌های ایرانسل یا همراه اول بفرستید.

 سپس اپراتور درخواست شما را به یک دکل مخابراتی فعال که از خدمات آن استفاده می‌کنید خواهد رساند. با توجه به اینکه دکل‌های مخابراتی به شکل مستقیم با گوشی تلفن همراه مرتبط هستند، می‌توانند پیام را در فاصله بین ۲۰ تا ۶۰ کیلومتر منتقل کنند. بنابراین اگر مخاطبین شما در شهرهای مجاور قرار دارند، استفاده از دکل مخابراتی برای ارسال پیامک هدفمند بهترین گزینه خواهد بود. 

ارسال پیامک هدفمند براساس فایل یا دفترچه تلفن 

ارسال پیامک هدفمند براساس فایل یا دفترچه تلفن 

یکی دیگر از روش‌های ارسال پیامک هدفمند، بر اساس فایل یا دفترچه تلفن است. همانطور که می‌دانید، هر سامانه پیامکی دارای یک دفترچه تلفن است که شماره تماس مخاطبین شما در آن قرار دارد. برای اینکه بتوانید از طریق دفترچه تلفن پیامک هدفمند ارسال کنید، ابتدا باید شماره تلفن‌هایی که از طرف مخابرات در اختیار شما قرار می‌گیرد را دسته بندی کنید. دفترچه تلفن پنل پیامکی درست مانند دفترچه تلفن‌های کاغذی است. با این تفاوت که خدمات بسیار بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد و کار کردن با آن راحت‌تر است. به عنوان مثال، دفترچه تلفن پنل پیامکی به شما امکان می‌دهد که اطلاعاتی مثل ایمیل، تاریخ تولد و مشخصات مشتریان را همراه با شماره تلفن ذخیره کنید. بنابراین هنگامی که قصد ارسال یک پیام دارید، راحت‌تر می‌توانید مشتریان خود را انتخاب کنید.

 به عنوان مثال، فرض کنید قصد دارید آگهی تخفیف ۵۰ درصدی فروش لباس‌های بچه گانه را برای بانوان منطقه یا شهر خود ارسال کنید. بدیهی است که در این حالت دختران بین ۷تا ۱۷ سال و آقایان، مخاطبین اصلی شما نیستند. با توجه به اینکه قبلا اطلاعاتی مثل شماره تماس، ایمیل و تاریخ تولد مشتریان در دفترچه تلفن ذخیره شده است، بعد از آماده سازی پیام می‌توانید صرفاً مخاطبین خانم با تاریخ تولد مشخصی را تعیین کرده و پیام تبلیغاتی خود را برای آنها ارسال کنید. 

ارسال پیامک هدفمند بر اساس بانک شماره

ارسال پیامک هدفمند بر اساس بانک شماره

یکی از روش‌های ارسال پیامک هدفمند، بر اساس بانک شماره است. بانک شماره لیستی از شماره تلفن مخاطبین خاص است. به عنوان مثال، بانک شماره اصناف پزشکان با بانک شماره اصناف رستوران داران متفاوت است. زمانی که پنل پیامکی خود را از این سامانه دریافت می‌کنید، سامانه مورد نظر اطلاعاتی درباره کسب و کار شما جمع آوری می‌کند. سپس مناسب با آن، می‌تواند چندین بانک شماره در اختیار شما قرار دهد. 

به عنوان مثال، بانک شماره مربوط به بانوان خانه دار بین ۲۰ تا ۳۰ سال، برای افرادی که در زمینه پوشاک و فروش لباس زنانه فعالیت می‌کنند کاملا مناسب است. از طرفی، این دسته از کسب و کارها می‌توانند با سایر اصناف مثل تولیدی‌ها نیز در ارتباط باشند. بنابراین سامانه پنل پیامکی، بانک شماره خیاطی‌ها و فروشگاه‌های پوشاک سراسر منطقه را نیز در اختیار شما قرار خواهد داد. در نتیجه، شما می‌توانید هر بار یک پیامک با محتوای مشخص برای هر دسته از مخاطبین بانک شماره ارسال کنید. برخی از رایج‌ترین بانک‌های شماره که در اکثر پنل‌های پیامکی یافت می‌شوند شامل موارد زیر هستند: 

 • بانک شماره موبایل آتلیه عکاسی
 • بانک شماره موبایل اتوبار
 • بانک شماره موبایل چاپ و تبلیغات
 • بانک شماره موبایل تاکسی سرویس های تهران
 • بانک شماره موبایل خرید و فروش کامپیوتر
 • بانک شماره موبایل حجره داران بازار
 • بانک شماره موبایل بازارکار و سرمایه
 • بانک شماره موبایل بازنشسته ها
 • بانک شماره موبایل تشریفات مجلس
 • بانک شماره موبایل مبل فروشان
 • بانک شماره موبایل حمل ونقل و کامیون داران
 • بانک شماره موبایل مترجمین
 • و غیره.
ارسال هدفمند پیامک از طریق سن و جنسیت

ارسال هدفمند پیامک از طریق سن و جنسیت

یکی دیگر از روش‌های ارسال پیامک هدفمند، بر اساس سن و جنسیت است. دسته بندی مشتریان بر اساس سن و جنسیت کار بسیار راحتی است. مهم‌ترین مسئله هنگام بازاریابی پیامکی، حفظ بودجه و صرفه جویی در وقت است. با توجه به اینکه هزینه ارسال بیش از ۲ تا ۳ هزار پیامک به شکل روزانه کم نیست، باید توجه داشته باشید که کدام مخاطبین را برای دریافت پیامک تبلیغاتی انتخاب می‌کنید. همانطور که می‌دانید، در یک سامانه پیامکی تعداد زیادی شماره مختلف وجود دارد. بنابراین سعی نکنید بدون دسته بندی مخاطبین، به سرعت پیام کسب و کار خود را برای تمامی بانک‌های شماره در سامانه پیامکی ارسال کنید. 

زیرا در این حالت بودجه خود را هدر می‌دهید و به نتیجه لازم نیز نخواهید رسید. تفکیک مخاطبین بر اساس سن و جنسیت، بهترین راه حل برای صرفه جویی در بودجه ارسال پیامک انبوه است. ممکن است مشتریان شما صرفاً در میان آقایان یا بانوان قرار داشته باشند، به همین دلیل ابتدا لازم است نوع مخاطبین خود را مشخص کنید. شاید برای شما سوال ایجاد شود که سامانه پیامکی چگونه مخاطبین را بر اساس سن و جنسیت تفکیک می‌کند؟ 

زمانی که شما یک سیم کارت می‌خرید، اطلاعاتی مثل تاریخ تولد، جنسیت و سایر مشخصات را وارد فرم ثبت نام کنید. بنابراین اپراتورهای تلفن همراه همیشه به اطلاعات هویتی شما دسترسی دارند و می‌توانند بر اساس آن شماره تلفن مخاطبین خاصی را انتخاب کرده و در اختیار کسب و کارها قرار دهند.

ارسال هدفمند پیامک بر اساس کد پستی

بهترین راه حل برای کسب و کارهایی که توانایی زیادی برای پرداخت هزینه اولیه ارسال پیامک انبوه ندارند، ارسال هدفمند پیامک بر اساس کد پستی است. ارسال پیامک بر اساس کد پستی به شما امکان می‌دهد تا مخاطبین خود را در چند دسته کوچک تجزیه کنید. به عنوان مثال، اگر نمی‌توانید روزانه دو یا سه هزار پیامک برای مردم تمامی مناطق شهر خود ارسال کنید، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا شهر خود را به چند منطقه تقسیم بندی کرده و بر اساس اولویت، هر روز یک منطقه را برای ارسال پیامک هدفمند انتخاب کنید. 

به این ترتیب، روزانه پیامک شما برای ۶۰۰ الی ۷۰۰ نفر از اصناف یا منازل ارسال خواهد شد و افراد بیشتری با کسب و کار شما آشنا می‌شوند. علاوه بر این، ارسال هدفمند پیامک بر اساس کد پستی مزایای دیگری نیز دارد. به عنوان مثال، اگر محتوای پیام شما ارسال کد تخفیف است، در هر روز می‌توانید برای تعداد محدودی از متقاضیان کد تخفیف ارسال کنید. سعی کنید این کار را سه الی چهار روز انجام دهید و اگر ارسال کد تخفیف بازدهی لازم را داشت، می‌توانید آن را به شکل انبوه برای تمامی مناطق بفرستید. 

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

سخن پایانی

در این مقاله به طور کامل درباره ارسال پیامک هدفمند صحبت شد. پیامک هدفمند تنها برای یک گروه خاص فرستاده می‌شود. پیامک هدفمند به صرفه جویی در زمان و هزینه کمک می‌کند. علاوه بر این، راه حل مناسبی برای درآمدزایی در کوتاه‌ترین زمان ممکن خواهد بود. روش‌های مختلفی برای ارسال پیامک هدفمند وجود دارد. به عنوان مثال، شما می‌توانید مشتریان خود را بر اساس سن، جنسیت، منطقه، کد پستی، بانک شماره و مواردی مانند این دسته بندی کنید. بسیاری از کسب و کارها چندین بار مشتریان خود را در دستگاه‌های مختلف قرار می‌دهند و با آزمون و خطا به یک نتیجه مطلوب می‌رسند. بنابراین، به جای اینکه بودجه خود را صرف ارسال پیامک برای مشتریانی کنید که به هیچ وجه مخاطب کسب و کار شما نیستند، باید با برنامه‌ریزی پیش بروید تا به درآمد بالایی برسید.

سوالت متداول 

روش ‌های رایج برای ارسال پیامک هدفمند چیست؟

ارسال پیامک هدفمند از طریق منطقه، سن و جنسیت، کد پستی، بانک شماره و دفترچه تلفن. 

چرا باید کاربران را در پنل پیامکی دسته بندی کرد؟

به منظور صرفه جویی در زمان و هزینه، لازم است تمامی مخاطبین دسته بندی شوند. 

کدام نوع دسته بندی برای ارسال پیامک هدفمند مناسب است؟

انتخاب نوع دسته بندی بر اساس فعالیت کسب و کار انتخاب می‌شود. با این حال، با چند بار آزمون و خطا می‌توان نوع دسته بندی را مشخص کرد. 

چرا ارسال هدفمند پیامک از طریق کد پستی روش مناسبی است؟

این روش هزینه کمتری نیاز دارد. علاوه بر این، شما قادر خواهید بود در هر روز برای مخاطبین برخی مناطق پیام بفرستید.‌ بنابراین امکان بررسی تمام مناطق شهری را خواهید داشت.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *