نحوه اجرای کمپین تخفیف با پیامک تبلیغاتی

نحوه اجرای کمپین تخفیف با پیامک تبلیغاتی

صاحبان کسب و کار همیشه به دنبال روش‌هایی برای افزایش میزان فروش و افزایش تعداد مشتریان وفادار هستند. برای توسعه فعالیت‌های یک کسب و کار، می‌توان از استراتژی‌ها یا فرایند بازاریابی کمک گرفت. اما نکته مهم این است که بسیاری از کسب و کارها نمی‌دانند دقیقا باید از کدام استراتژی یا کدام روش بازاریابی کمک بگیرند. در عصر امروز، بازاریابی مجازی جایگاه ویژه‌ای در بین کسب و کارها پیدا کرده است.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

 اما همه مردم به صورت پیوسته از فضای مجازی استفاده نمی‌کنند. با این حال، تحقیقات نشان می‌دهد اکثر مردم پیامک‌های تبلیغاتی خود را باز کرده و محتوای آن را مطالعه می‌کنند. بنابراین بازاریابی پیامکی نتیجه بهتری برای افزایش فروش خواهد داد. در این میان، تخفیف‌ها روش عالی برای افزایش تعداد مشتریان وفادار هستند. تخفیف گذاری روی محصولات و ادغام آن با روش بازاریابی پیامکی، در ظاهر بسیار ساده به نظر می‌رسد. 

در واقعیت، می‌توان استراتژی‌های مختلفی را برای راه اندازی و طراحی کمپین‌های تخفیفی به کار گرفت. تخفیف بیش از حد، می‌تواند میزان سود شما را نیز کاهش دهد. بنابراین بهتر است قبل از راه اندازی این کمپین، اطلاعاتی درباره کمپین تخفیف با پنل پیامکی داشته باشید. در ادامه این مقاله قصد داریم به طور کامل درباره کمپین تخفیف با پنل پیامکی صحبت کنیم. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. 

کمپین تخفیف چیست؟

اینفوگرافی مزایای برگزاری کمپین تخفیف با پیامک تبلیغاتی

یکی از بهترین روش‌هایی که به افزایش فروش و رشد فعالیت‌های یک کسب و کار کمک می‌کند، راه اندازی کمپین تخفیف است. راه اندازی کمپین تخفیف و اجرای آن بسیار ساده است. تنها کاری که کسب و کارها باید انجام دهند این است که به شکل استاندارد روی محصولات و خدمات خود تخفیف بگذارند و سپس پیامک تبلیغاتی مرتبط با کمپین را برای مشتریان هدف خود ارسال کنند. کمپین تخفیفی یکی از قدیمی‌ترین کمپین‌هایی است که در میان کسب و کارها برای جذب مشتریان بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 اکثر مشتریان بالقوه یا مشتریان جدید، به تخفیف گذاری روی محصولات و خدمات واکنش نشان می‌دهند.‌ پژوهش‌ها نشان می‌دهد تعداد زیادی از مشتریانی که پیامک تبلیغاتی مرتبط با کمپین تخفیفی دریافت می‌کنند، در برخی از مواقع حتی بدون اینکه به محصولات و خدمات مورد نظر نیاز داشته باشند برای خرید اقدام خواهد کرد. همانطور که گفته شد، راه اندازی کمپین تخفیفی در ظاهر بسیار ساده به نظر می‌رسد. 

اما در واقعیت، باید از استراتژی‌های گوناگونی برای طراحی یک کمپین تخفیفی استفاده کرد. به عنوان مثال، یکی از ساده‌ترین استراتژی‌های طراحی کمپین تخفیف با پنل پیامکی، این است که کسب و کار بهترین روز خاص را برای تخفیف گذاری روی محصولات و خدمات در نظر بگیرد. تخفیف گذاری روی محصولات و خدمات باید با مناسبت خاصی همراه باشد. در غیر این صورت، ممکن است کمپین تخفیف با پنل پیامکی نتیجه‌بخش نباشد. در ادامه بیشتر درباره کمپین تخفیف و ویژگی‌های آن توضیح خواهیم داد.

اجرای کمپین تخفیف با پنل پیامکی

کمپین تخفیف برای چه مشاغلی مفید است؟

کمپین تخفیف می‌تواند برای همه مشاغل مفید باشد. زیرا هر کسب و کاری قادر است چندین بار در سال کمپین تخفیف راه اندازی کند. البته کسب و کارهایی که در ادامه معرفی می‌شوند، بیشتر از باقی کسب و کارها برای برگزاری کمپین تخفیف با پنل پیامکی مناسب هستند: 

  • کسب و کارهای نوپا 

یکی از کسب و کارهای مناسب برای راه اندازی کمپین تخفیف با پنل پیامکی، کسب و کارهای نوپا هستند. زمانی که یک کسب و کار به تازگی فعالیت خود را شروع می‌کند، نیاز دارد که با استفاده از فرآیند بازاریابی پیامکی عملکرد و فعالیت خود را به مردم معرفی کند. بهترین راه حل برای انجام این کار این است که کسب و کار مورد نظر با نزدیک شدن به یک مناسبت خاص، کمپین تخفیف راه اندازی کند.

 البته این دسته از کسب و کارها باید توجه داشته باشند که میزان تخفیف باید محدود باشد. زیرا در ابتدای کار درآمد حاصل از فروش محصولات و خدمات زیاد نیست و نمی‌توان تخفیف‌های چشمگیری روی کالا یا خدمات گذاشت. 

  • کسب و کارهایی که فروش کمی دارند

بسیاری از کسب و کارها ممکن است بعد از گذشت چندین ماه یا چندین سال، درآمد زیادی از فروش محصولات و خدمات خود نداشته باشند. مشکل این دسته از کسب و کارها عدم جذب مشتریان جدید و مشتریان بالقوه است. کسب و کارهایی که توسعه یافته و پرفروش هستند، معمولاً تمایلی برای برگزاری کمپین تخفیف ندارند.

 زیرا این دسته از کسب و کارها در حالت عادی فروش بالایی دارند. البته ممکن است برگزاری این کمپین‌ها به صورت سالانه برای آن‌ها سودمند باشد. اما کسب و کارهایی که با درآمد بالا و فروش زیادی همراه نیستند، بهتر است چندین بار در سال کمپین تخفیف با پنل پیامکی برگزار کنند. به این دسته از کسب و کارها نیز پیشنهاد می‌شود تخفیف زیادی برای فروش محصولات و خدمات خود در نظر نگیرند. در غیر این صورت، ممکن است به طور کامل سرمایه اولیه خود را از دست بدهند و به سود چندانی نرسند. 

بهترین روز برای اجرای کمچپین تخفیف چه روزی است؟

بهترین روز برای اجرای کمپین تخفیف چه روزی است؟

تمامی مناسبت‌های سال می‌توانند برای برگزاری کمپین تخفیف با پنل پیامکی مناسب باشند. کسب و کارها با نزدیک شدن به اعیاد و روزهای خاص می‌توانند لیستی از شماره تلفن مشتریان هدف خود را از شرکت‌های مخابراتی دریافت کنند. در مرحله بعد، کافی است یک پیامک تبلیغاتی آماده شده و برای مشتریان هدف ارسال شود. بهترین روزها برای اجرای کمپین تخفیف، مناسبت‌های زیر هستند: 

  • عید نوروز 

حتما با پیامک‌های تبلیغاتی که نزدیک به عید نوروز برای شما ارسال می‌شوند برخورد داشته‌اید. عید نوروز بهترین مناسبت برای راه اندازی کمپین تخفیف با پنل پیامکی است. زیر با نزدیک شدن به عید نوروز، تمامی خانواده‌ها مشغول خرید کردن هستند و به شدت از کمپین تخفیف شما استقبال می‌کنند. به عنوان مثال، اگر شما یک فروشنده پوشاک زنانه و مردانه هستید، می‌توانید در نزدیک عید نوروز تخفیف خوبی روی محصولات خود بگذارید. 

زیرا اکثر مردم با نزدیک شدن به عید نوروز، به دنبال خرید لباس‌های جدید هستند. نمونه پیامک تخفیفی متناسب با عید نوروز به صورت زیر است: 

«مریم عزیز!

۲۵٪ تخفیف شگفتانه خرید مانتو عید نوروز فقط تا روز جمعه. تخفیف ویژه بوتیک پرنیان رو از دست نده!»

  • شب یلدا 

یکی دیگر از روش‌های مناسب برای راه اندازی کمپین تخفیف با پنل پیامک، شب یلدا است. شب یلدا از دوران باستان برای مردم ایران دارای اهمیت است و اکثر مردم در این زمان دور یکدیگر جمع می‌شوند. همان طور که می‌دانید، پذیرایی و مهمان نوازی در میان مردم ایران اهمیت بسیار زیادی دارد. به همین دلیل فروشگاه‌های پوشاک و فروشگاه‌های ارائه دهنده محصولات پذیرایی و خشکبار می‌توانند تخفیفات خوبی روی محصولات خود بگذارند. نمونه پیامک تخفیف شب یلدا به صورت زیر است:

«کاربر گرامی!

به مناسبت فرا رسیدن شب یلدا ۱۵ درصد تخفیف خرید آجیل و خشکبار تا ساعت ۸ شب به شما تعلق می‌گیرد. با تشکر، فروشگاه بزرگ آریایی»

  • عیدهای مذهبی 

عیدهای بزرگ مذهبی نیز روزهای مناسبی برای راه اندازی کمپین تخفیف با پنل پیامکی هستند. با نزدیک شدن به این روزها، می‌توانید یک پیام تبلیغاتی شگفت انگیز با تخفیف مناسب آماده کرده و برای مشتریان هدف خود ارسال کنید. اعیاد بزرگ مذهبی معمولاً شامل عید فطر، عید قربان، عید غدیر و مواردی مانند این هستند. نمونه پیامک اعیاد مذهبی به صورت زیر است: 

«روز عید فطر داره نزدیک میشه و ماه میهمانی خدا به پایان میرسه. 

در روز بزرگ عید فطر تخفیف ۳۰ درصدی شیرینی فروشی باباعلی رو از دست نده!»

علاوه بر این، کمپین‌های فصلی و روزهای تعطیل مثل بلک فرایدی نیز می‌توانند روزهای مناسبی برای راه اندازی کمپین تخفیف با پنل پیامکی باشند. 

مزایای اجرای کمپین تخفیف با تبلیغات پیامکی

مزایای برگذاری کمپین تخفیف با پیامک تبلیغاتی چیست؟

برگزاری کمپین تخفیف با پیامک تبلیغاتی یکی از بهترین راه‌ها افزایش سود و درآمد کسب و کارها است. در ادامه برخی از مزایای برگزاری این کمپین را برای شما بیان می‌کنیم: 

۱. دعوت همه اقشار جامعه 

کمپین تخفیف بهترین گزینه برای دعوت همه اقشار جامعه برای خرید محصولات و خدمات است. ممکن است برخی از خانواده‌ها توانایی مالی کافی برای خرید برخی از محصولات و خدمات نداشته باشند. اما در روزهای برگزاری کمپین تخفیف، تقریباً تمامی افراد جامعه قادر به خرید این محصولات و خدمات هستند. 

۲.جذب مشتریان جدید 

همانطور که گفته شد، در روزهای برگزاری کمپین تخفیف با پنل پیامکی، دسته‌های مختلفی از افراد جامعه مثل مشتریانی که توانایی مالی کافی برای خرید محصولات ندارند نیز برای خرید محصولات و خدمات اقدام خواهند کرد. همین موضوع باعث می‌شود کمپین تخفیف با پنل پیامکی گزینه مناسبی برای جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان بالقوه باشد. 

۳. فروش سریع‌ تر 

زمانی که محصولات و خدمات شما فقط در روز برگزاری کمپین دارای تخفیف باشند، نوعی احساس فوریت و عجله در بین گیرندگان پیام ایجاد خواهد شد. این مسئله باعث می‌شود تا بسیاری از مشتریان بلافاصله بعد از دریافت پیام برای خرید محصول اقدام کنند. حتی اگر به آن نیازی نداشته باشند. بنابراین، محصولات و خدمات کسب و کار سریع‌تر از زمان گذشته به فروش می‌رسند. 

۴.یک فروش برد_برد

از دیگر مزایای راه اندازی کمپین تخفیف با پنل پیامکی این است که نه تنها خریداران، بلکه صاحبین کسب و کار نیز از فروش خود راضی خواهند بود. در روز برگزاری کمپین، مشتریان می‌توانند محصولات و خدمات مورد نظر خود را با هزینه دلخواه خود خریداری کنند و صاحبان کسب و کار نیز فروش بیشتری نسبت به باقی روزهای سال خواهند داشت.

نکات اجرای کمپین تخفیف با پنل پیامکی

اگر قصد راه اندازی کمپین تخفیف با پنل پیامکی را دارید، بهتر است به برخی از نکات زیر توجه داشته باشید:

۱.کسب و کارهایی که به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده‌اند، باید با دقت بیشتری برای تخفیف گذاری روی محصولات و خدمات اقدام کنند. تخفیفی که روی محصولات و خدمات گذاشته می‌شود باید کاملا استاندارد باشد و به گونه‌ای در نظر گرفته شود که کسب و کار بتواند به حداقل سود مناسبی دست پیدا کند. در غیر این صورت، فرایند راه اندازی کمپین تخفیف با پنل پیامکی بازدهی زیادی برای کسب و کار نخواهد داشت.

۲.از ارسال پیامک انبوه برای مشتریان بیهوده بپرهیزید و صرفاً پیامک تبلیغاتی مرتبط با کمپین تخفیف را برای مشتریان هدف خود ارسال کنید. اولین دسته از مشتریان، مشتریان بالقوه هستند که قبلا برای خرید محصولات و خدمات شما اقدام کرده‌اند. این دسته از افراد ممکن است با مشاهده تخفیف مجدد برای خرید اقدام کنند. دسته دوم، مشتریان نزدیک به محل کسب و کار شما هستند و دسته سوم مشتریانی که در فضای مجازی به محصولات و خدمات شما علاقه نشان داده‌اند. 

۳.تمامی مناسبت‌های سال برای برگزاری کمپین تخفیف مناسب هستند. اما اگر قصد دارید صرفاً یک یا دو بار در سال این کمپین‌ها را برگزار کنید بهتر است مناسبتی کاملاً متناسب با نوع فعالیت خود انتخاب کنید. به عنوان مثال، برای فروشندگان آجیل و خشکبار شب یلدا گزینه مناسب‌تری نیز به عید غدیر خواهد بود. 

بهترین پنل پیامکی برای کمپین تخفیف

بهترین پنل پیامک برای اجرای کمپین تخفیف کدام پنل است؟

با توجه به اینکه در کمپین تخفیف محصولات و خدمات با قیمت کمتری نسبت به قیمت عادی خود به فروش می‌رسند، لازم است یک پنل پیامکی مقرون به صرفه و کم هزینه انتخاب شود تا کسب و کار بتواند به حداقل درآمد مناسبی  دست پیدا کند. هزینه ارسال پیامک انبوه در بسیاری از پنل‌های پیامکی بالا است. اما مجموعه سیگنال پنل پیامکی خود را با حداقل هزینه ارسال پیامک تبلیغاتی در اختیار کسب و کارها قرار می‌دهد تا به راحتی امکان توانایی برگزاری کمپین تخفیف داشته باشند. علاوه‌ بر این، پنل پیامکی سامانه سیگنال قابلیت‌های گوناگونی مثل دسته بندی مشتریان بر اساس شهر و استانی یا سن و جنسیت را دارد و می‌تواند بر کاهش هزینه‌های بازاریابی پیامکی موثر باشد. 

مراحل اجرای کمپین تخفیف با پیامک تبلیغاتی چیست؟

برای اجرای کمپین تخفیف با پیامک تبلیغاتی بهتر است به صورت زیر عمل کنید: 

۱.اولین و مهم‌ترین کاری که برای اجرای کمپین تخفیف با پیامک تبلیغاتی باید انجام دهید، خرید یک پنل پیامکی مناسب است. همانطور که گفته شد، پنل پیامکی سیگنال کاملاً برای برگزاری کمپین تخفیف مناسب است.

۲.در مرحله بعد باید میزان سود و زیان ماهانه خود را مشخص کرده و مناسب‌ترین تخفیف برای برگزاری کمپین تخفیف با پنل پیامکی را در نظر بگیرید.

۳.لیستی از بانک شماره‌های مشتریان هدف خود را از شرکت‌های مخابراتی دریافت کنید. بهتر است مشتریان هدف را به دسته‌های جزئی‌تر تقسیم کنید تا در هزینه‌های بازاریابی پیامکی صرفه‌جویی شود.

۴.نگاهی به تقویم بیندازید و بهترین روز برای برگزاری این کمپین تخفیف با پنل پیامکی را در نظر بگیرید. سپس حدود سه الی چهار روز قبل از برگزاری کمپین، پیامک تبلیغاتی را به شکل انبوه برای مشتریان هدف خود ارسال کنید. 

۵.بعد از برگزاری کمپین تخفیف با پنل پیامکی، اطلاعات مربوط به مشتریان جدیدی که وارد وبسایت شده و برای خرید اقدام کرده‌اند یا به صورت حضوری به محل کسب و کار مراجعه کرده‌اند را ثبت کنید. زیرا این دسته از مشتریان، ممکن است مخاطبین بعدی شما برای ارسال پیامک تبلیغاتی باشند. 

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

سخن پایانی

در این مقاله به طور کامل درباره برگزاری کمپین تخفیف با پنل پیامکی صحبت شد. با توجه به اینکه مردم همیشه از تخفیفات محصول و خدمات استقبال می‌کنند، بنابراین برگزاری کمپین تخفیف و پنل پیامکی می‌تواند یک گزینه مناسب برای توسعه فعالیت‌های کسب و کار و رشد بیشتر باشد. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، این است که تخفیفات مناسبی برای محصولات و خدمات خود در نظر بگیرید و از مناسبت‌های مختلف برای جذب بیشتر مشتریان و مخاطبین استفاده کنید.

سوالات متداول

۱.چند درصد تخفیف برای محصولات و خدمات مناسب است؟

برای تخفیف گذاری ابتدا به بودجه و درآمد ماهانه خود توجه داشته باشید. در هر صورت بهتر است میزان تخفیف استاندارد باشد. 

۲.روی کدام محصولات و خدمات باید تخفیف گذاشت؟

بهتر است برای راه اندازی کمپین تخفیف با پنل پیامکی، پر فروش‌ترین محصولات و خدمات را انتخاب کنید. 

۳.چگونه باید مخاطبین را از کمپین تخفیف مطلع کرد؟

از طریق ارسال پیامک، انتشار خبر در فضای مجازی و وبسایت یا تماس تلفنی می‌توان مشتریان را از کمپین تخفیف مطلع ساخت. 

۴.هدف از برگزاری کمپین تخفیف چیست؟

افزایش تعداد مشتریان و جذب مخاطبین بیشتر و همچنین فروش بالاتر در مدت زمان محدود از جمله اهداف برگزاری کمپین تخفیف است.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 نظر برای “ نحوه اجرای کمپین تخفیف با پیامک تبلیغاتی

سیدحسین موسوی

پاسخ

من نمایندگی فرش های چاپی برداشتم میخواستم متن دلخواه و در چه سنی و جنسیت باشه کمکم کنید