کاربرد بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی برای مشاغل توریستی

کاربرد بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی برای مشاغل توریستی

راه‌های مختلفی برای تبلیغ و افزایش فروش مشاغل وجود دارد. یکی از بهترین روش‌ها برای بازاریابی استفاده از بازاریابی پیامکی است. با توجه به بازدهی بالای این نوع بازاریابی، در میان مشاغل و کسب و کارها محبوبیت زیادی پیدا کرده است. می‌توان گفت تمامی مشاغل می‌توانند از این روش برای گسترش کسب و کار خود و شناساندن آن به مردم استفاده کنند. مشاغل توریستی نیز از این امر مستثنی نیستند. در این مقاله قصد داریم به بررسی کاربرد بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی برای مشاغل توریستی بپردازیم. با ادامه این مطلب ما را همراهی کنید.

باکمترین هزینه، خدمات یا محصولتو تبلیغ کن!!

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی

منظور از بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی چیست؟

در بازاریابی پیامکی از پیامک‌ها یا همان اس ام اس برای تبلیغ و افزایش فروش، هماهنگی‌ها و انجام برنامه‌ریزی کارها، تخفیف و پیشنهادات ویژه و… استفاده می‌شود. برای اینکه کسب و کارها بتوانند این روش را اجرایی کنند باید از پنل پیامکی استفاده کنند. پنل پیامکی یک سیستم نرم‌افزاری مدیریتی است که این امکان را برای کسب و کارها فراهم می‌کند تا پیامک‌های خود را مدیریت کنند و آنها را به شکل دلخواه و به صورت انبوه برای مخاطبان هدف خود ارسال کنند. با پنل پیامکی نه تنها می‌توان به مخاطبان پیام کوتاه ارسال کرد، بلکه می‌توان پاسخ‌های آنان را نیز دریافت کرد. در کنار این موارد پنل پیامکی ویژگی‌های خاصی را دارد که انجام این بازاریابی را برای شما راحت می‌کند.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

مشاغل توریستی

منظور از مشاغل توریستی چیست؟

منظور از مشاغل توریستی کسب و کارهایی است که باعث پیشبرد کارهای توریست‌ها می‌شوند. خدمات حمل و نقل، خدمات گردشگری، خدمات اقامتی و خدمات راهنمایی از جمله مشاغل توریستی محسوب می‌شوند.

منظور از خدمات اقامتی مواردی است که مربوط به هتل، مهمان‌سرا، بوم‌گردی و… می‌شود. منظور از خدمات حمل و نقل نیز مواردی همچون اجاره خودرو، بلیت هواپیما و قطار، تورهای شهری و… می‌شود. خدمات گردشگری هم شامل تور، رزرو آنلاین، بسته‌های تفریحی و… می‌شود. منظور از خدمات راهنمایی نیز لیدرهایی هستند که کمک می‌کنند تورها به درستی پیش بروند و مشتریان مکان‌های دیدنی را ببینند.

انجام همه این کارها نیاز به هماهنگی‌هایی دارد که با تماس تلفنی و ایمیل نمی‌توان آنان را پیش برد. بهترین راه استفاده از پیامک است.

هنوز برای کسب و کارت پنل پیامکی نداری؟

همین حالا تماس بگیرید (داخلی یک)

مزایای استفاده از پنل پیامکی برای مشاغل توریستی

مزایای استفاده از پنل پیامکی در بازاریابی مشاغل توریستی

بازاریابی پیامکی و به دنبال آن پنل پیامکی مزایای زیادی برای مشاغل توریستی دارند که در این بخش آنان را بررسی می‌کنیم.

افزایش فروش و ثبت سفارش

یکی از مهم‌ترین مزایای پنل پیامکی این است که باعث افزایش فروش شما می‌شود. با توجه به ویژگی‌های بازاریابی پیامکی، مخاطبان هدف می‌توانند بهتر به کسب و کار شما اعتماد کنند و از آنجایی که متوجه توجه شما به آنها می‌شوند، به خرید بیشتر تشویق می‌شوند.

افزایش اعتماد مخاطبان هدف

وقتی مخاطب می‌بیند که پیامک‌های شما با نام او شخصی‌سازی شده اند، با توجه به نیازهای وی ارسال می‌شوند و روند پیگیری سفارشات را راحت‌تر می‌کنند، بیشتر به شما و کسب و کارتان اعتماد خواهد کرد. مخاطب متوجه می‌شود که شما برای وقت و جلب اعتماد و ارزش قائل هستید. پس در نتیجه می‌تواند در خریدهای بعدی روی شما حساب کند و دوباره از تور شما یا خدمات مربوط به سفر شما استفاده کند.

امکان شخصی‌سازی پیامک‌ها

منظور از شخصی‌سازی پیامک‌ها این است که شما پیام‌های خود را بر اساس مخاطبان تنظیم می‌کنید. به عنوان مثال پیامک خود را با نام مشتری آغاز می‌کنید. همچنین می‌توانید برای ارسال پیامک‌ها از دسته‌بندی‌های استفاده کنید و پیامک‌های مخصوص هر گروه را برای آنان ارسال کنید. به عنوان مثال، شما می‌توانید پیامک‌های تخفیفات ویژه بلیت هواپیما را برای آن دسته از مخاطبان خود ارسال کنید که در تورهای قبلی تمایل داشتند با هواپیما سفر کنند.

امکان ارسال تخفیفات و پیشنهادات ویژه

با کمک پنل پیامکی می‌توانید به سادگی تخفیفات و پیشنهادات ویژه خود را برای مخاطبین هدف ارسال کنید. ممکن است بسیاری از مشتریان شما از این تخفیفات استقبال کنند و با خرید موجب افزایش فروش شما شوند. فرض کنید برای ایام نوروز بلیت قطار یا رزرو هتل در شهر خاصی را با تخفیف ارائه می‌دهید. با  ارسال پیامک حاوی تخفیفات ویژه می‌توانید به مشتریان خود اطلاع دهید که می‌توانند سفر نوروزی خود را با قیمت بهتری پیش ببرند. این کار شما ممکن است حتی آن دسته از مخاطبان را که قصد انجام سفر را در این ایام نداشتند، تشویق کند که با هزینه بهتر سفر کنند.

نظرسنجی از مشتریان

از نکات مثبت پنل پیامکی این است که به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید از مشتریان خود پیامک دریافت کنید و صرفاً ارسال‌کننده نباشید. به عنوان مثال پس از پایان اقامت مشتریان در مهمان‌سرا یا پس از پایان سفر آنها با قطار، می‌توانید پیامکی به این افراد ارسال کنید و از آنها بخواهید تا در نظرسنجی شرکت کنند و تجربه خود را بیان کنند. به عنوان مثال:

مریم عزیز

امیدواریم تجربه خوبی را در هتل ؟؟؟ برای شما فراهم کرده باشیم. با شرکت در نظرسنجی میزان رضایت خود را با ما در میان بگذارید.

لینک نظرسنجی 

در مجموع پنل پیامکی مزایای زیادی دارد که مهم‌ترین آن افزایش فروش و جلب رضایت مشتریان است. اگر بازاریابی پیامکی خود را به درستی انجام دهید، می‌توانید بهترین نتیجه را بگیرید.

هنوز برای کسب و کارت پنل پیامکی نداری؟

همین حالا تماس بگیرید (داخلی یک)

چگونه می‌توان به شماره مخاطبین هدف دسترسی پیدا کرد؟

روش‌های مختلفی برای دسترسی به شماره مخاطبان هدف وجود دارد. ساده‌ترین راه ثبت شماره و کسب رضایت از مشتریان برای ارسال خبرنامه پیامکی، استفاده از فرم ثبت نام است. وقتی افراد برای خدمات شما ثبت نام می‌کنند، شماره تماسی را ارائه می‌دهند. شما می‌توانید بخشی را برای کسب رضایت ارسال خبرنامه قرار دهید تا افرادی که تمایل دارند پیامک دریافت کنند، آن بخش را پر کند.

روش دیگر ارسال پیامک معرفی است. شما می‌توانید از بانک شماره‌های پنل‌های پیامکی استفاده کنید و اس ام اسی را مبنی بر معرفی خدمات خود به افراد ارسال کنید. توجه داشته باشید که این کار را تنها یک بار انجام دهید و در انتهای پیامک از این افراد بخواهید که با ارسال عدد رضایت خود را برای دریافت خبرنامه اعلام کنند. به عنوان مثال:

با سلام

ما در شرکت ؟؟؟ بسته‌های تفریحی ویژه‌ای را برای تعطیلات تابستان ارائه می‌دهیم.

برای اطلاع از تخفیفات و برنامه‌های ویژه سفر در این ایام به سایت ما سر بزنید.

لینک سایت

عضویت در خبرنامه: ۱

از سایت‌های پاپ‌آپ و تبلیغاتی نیز می‌توانید برای دریافت شماره مخاطبین استفاده کنید. اگر چنین تبلیغاتی دارید، بخشی را برای عضویت در خبرنامه و دریافت پیامک قرار دهید تا وقتی که افراد روی تبلیغات کلیک می‌کنند، بتوانند این بخش را ببینند و در صورت تمایل در خبرنامه عضو شوند.

نکته مهمی که وجود دارد این است که همیشه باید بخشی را برای لغو خبرنامه نیز قرار دهید. به عنوان مثال در انتهای پیامک‌های خود چنین چیزی را قرار دهید:

لغو: ۲

این گونه هر زمان افرادی که تمایل به دریافت پیامک ندارند، می‌توانند با ارسال عدد عضویت خود را لغو کنند.

باکمترین هزینه، خدمات یا محصولتو تبلیغ کن!!

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

پنل پیامکی برای مشاغل توریستی

نکاتی در رابطه با استفاده از پنل پیامکی برای مشاغل توریستی

درست است که بازاریابی پیامکی مزایای بسیار زیادی دارد و در اکثر مواقع جواب می‌دهد، اما این در صورتی است که شما از آن به درستی استفاده کنید. حریم شخصی مخاطبان خود را حفظ کنید. در ارسال پیامک زیاده‌روی نکنید. تنها زمانی پیامک ارسال کنید که محتوای جذاب و مفیدی برای ارائه دادن داشته باشید. همچنین باید به زمان ارسال پیامک‌ها نیز توجه کنید و در ساعاتی همچون سر صبح پیامک ارسال نکنید.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

کلام آخر

در این مقاله به بررسی کاربردهای پنل پیامکی برای مشاغل توریستی پرداختیم. با توجه به هزینه پایین این نوع بازاریابی نسبت به دیگر انواع بازاریابی و در عین حال بازدهی بالای آن، می‌توانید بهترین استفاده را از این شیوه داشته باشید. با این روش می‌توانید در زمان، انرژی و هزینه صرفه‌جویی کنید و با مدیریت درست پیامک‌ها بهترین نتیجه را بگیرید. نظر شما در این باره چیست؟ لطفاً نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *