کاربرد پنل پیامکی برای فروشگاه ها

کاربرد پنل پیامکی برای فروشگاه ها

پیامک تبلیغاتی فروشگاهی یک راه پربازده برای افزایش مشتری فروشگاه‌های زنجیره‌ای و فروشگاه‌های کوچک‌تر است. شما چگونه فروشگاه خود را در یک منطقه معرفی می‌‌کنید؟ چگونه مراسم افتتاح فروشگاه خود را تبلیغ می‌‌کنید؟ با چه روش‌هایی مشتریان خود را جذب می‌‌کنید؟ آیا فروش با پیامک امکان‌پذیر است؟ متن تبلیغاتی فروشگاه باید چگونه باشد تا مخاطب را به خرید ترغیب کند؟ یکی از ساده‌ترین روش‌ها، استفاده از یک پنل پیامکی معتبر مانند سیگنال و ارسال پیامک تبلیغاتی فروشگاهی است.

افزایش فروش، تبلیغات پیامکی، خرید پنل

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

چرا پیامک برای تبلیغات فروشگاه مهم است؟

فروشگاه‌‌ها به ویژه فروشگاه‌های مواد غذایی و زنجیره‌ای، مخاطبین زیادی دارند و برای این که در بین رقبا در یک محله یا منطقه از شهر، مشتری بیشتری جذب کنند، باید از روش‌های مختلف تبلیغاتی استفاده کنند که مهم‌ترینش اس ام اس تبلیغاتی است. یک روش بازاریابی مناسب برای تمامی فروشگاه‌ها. چرا؟ چون ۹۹% از پیامک‌های تبلیغاتی، ظرف ۵ دقیقه ابتدایی پس از ارسال، توسط مخاطبان خوانده می‌‌شوند و مثل تراکت نیست که ممکن است به دست مخاطب نرسد و در کوچه و خیابان روی زمین یا در سطل زباله پخش شود. در ادامه به طور مفصل به مزایای تبلیغات پیامکی برای فروشگاه‌ها می‌پردازیم.

کاربرد پیامک تبلیغاتی برای فروشگاه‌ها چیست؟

اگر صاحب یک فروشگاه زنجیره‌ای یا فروشگاه پوشاک و …هستید، به شما توصیه می‌کنیم از پیامک تبلیغاتی استفاده کنید. پیامک تبلیغاتی فروشگاهی بسیار کم‌هزینه‌تر از چاپ و پخش بنر و تراکت است و سرعت عمل آن، باعث می‌شود زودتر به نتیجه برسید. در این قسمت به کاربرد‌های پیامک تبلیغاتی برای فروشگاه‌ها می‌پردازیم:

1.ارسال پیامک زمان افتتاح فروشگاه و فروش ویژه به مناسبت بازگشایی

2.ارسال پیامک برای اطلاع‌رسانی فروش ویژه فصل یا آخر ماه

3.ارسال پیامک تخفیف برای مشتریان خوش حساب و دائمی‌ فروشگاه

4.ارسال پیامک نظرسنجی (کدام محصول یا برند خریدار بیشتری دارد)

5.قرار دادن لینک سایت یا پیج اینستاگرام فروشگاه در پیامک به منظور جذب مشتری بیشتر و خرید آنلاین

6.ارسال پیامک یادآوری فروش ویژه در مناسبت ها و…

7.ارسال پیامک تشکر از خرید

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 1000 پیامک رایگان

8.ارسال پیامک نظرسنجی درباره کالاها و خدمات و رفتار پرسنل فروشگاه

9.اعلام ورود کالاهای جدید به فروشگاه

10.پیامک عضویت در باشگاه مشتریان فروشگاه

11.ارسال پیامک اطلاع رسانی استخدام در فروشگاه

12.اطلاع رسانی قرعه کشی دوره‌ای فروشگاه. برای انجام این کار ابتدا باید در پنل پیامکی که عضو هستید، یک سیستم کدخوان دریافت کنید. در این سیستم کدخوان، کدهایی را تعریف کنید. در مرحله بعدی این کدها را روی محصولات و کالاهایی که برای قرعه کشی انتخاب کرده‌اید، درج کنید. به این ترتیب مشتری بعداز خرید محصول، کد را به شماره فروشگاه ارسال و در قرعه کشی شرکت می‌‌کند.

بازاریابی پیامکی روشی کارآمد برای جذب و حفظ مشتریان است. در این روش، پیامک‌های تبلیغاتی و اعلامیه‌های مرتبط با فروشگاه به مخاطبان ارسال می‌شوند. این روش، امکان ارتباط سریع و آسان با مشتریان را برای فروشگاه‌ها فراهم می‌کند و به کمک آن، فروشگاه می‌تواند تخفیف‌ها، جشنواره‌ها، محصولات جدید و خدمات مرتبط را به مشتریان خود اعلام کند.

پنل پیامکی همچنین، به فروشگاه‌ها امکان می‌دهد تا پیامک‌ها را به طور مستقیم و به صورت گروهی برای مشتریان خود ارسال کنند. این روش نه تنها زمان صرف شده برای ارتباط با مشتریان را کاهش می‌دهد، بلکه از هزینه‌های تبلیغاتی نیز می‌کاهد.

همچنین، با استفاده از پنل پیامکی، فروشگاه‌ها می‌توانند به صورت خودکار به مشتریان پاسخ دهند و از طریق ارسال پیامک‌های اعلامیه، به‌روزرسانی‌های محصولات، برگزاری جشنواره‌ها و تخفیف‌ها را به مشتریان اعلام کند. به طور کلی، بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی یکی از بهترین روش‌های ارتباطی با مشتریان در دنیای دیجیتال است و برای فروشگاه‌ها می‌تواند بسیار مؤثر باشد. در ادامه کاربردهای مختلف پنل پیامکی برای فروشگاه‌ها را بهتر توضیح می‌دهیم. با ادامه این مطلب ما را همراهی کنید.

ارتباط مستقیم با کارشناسان سیگنال

همین حالا تماس بگیرید (داخلی یک)

ارسال پیامک تبلیغاتی

ارسال پیامک تبلیغاتی یکی از متداول‌ترین راهبردهای فروشگاه ها در بازاریابی پیامکی است. با ارسال مستقیم پیام‌های تبلیغاتی به تلفن مشتریان، فروشگاه ها می‌توانند محصولات و خدمات جدید را تبلیغ کنند، تخفیف‌ها و پیشنهادات ویژه و فروش‌های آتی را اعلام کنند. کلید موفقیت در تبلیغات پیامکی، ایجاد پیام‌هایی است که شخصی، مرتبط و جذاب باشند. این به معنای در نظر گرفتن علایق، ترجیحات و سابقه خرید مشتریان است. یعنی بهتر است تبلیغات را بر اساس خریدهای قبلی مشتری خود انتخاب کنید. 

ارائه محصولات و خدمات جدید

ارائه محصولات و خدمات جدید از طریق بازاریابی پیامکی یکی دیگر از استراتژی‌های مؤثر فروشگاه ها است. ارسال پیام‌های هدفمند به مشتریانی که به انواع خاصی از محصولات یا خدمات علاقه نشان داده‌اند، می‌تواند باعث شود در مورد پیشنهادات جدید زودتر اطلاع پیدا کنند و آنها را تشویق به خرید کند. فروشگاه‌ها همچنین می‌توانند تصاویر، توضیحات و لینک‌های محصول را در پیامک‌های خود قرار دهند تا اطلاعات بیشتری را ارائه دهند و خرید را برای مشتریان آسان‌تر کنند.

تخفیف‌ها و پیشنهادهای ویژه

تخفیف‌ها و پیشنهادات ویژه همیشه مورد استقبال مشتریان قرار می‌گیرد و بازاریابی پیامکی راهی عالی برای تبلیغ آنهاست. فروشگاه‌ها می‌توانند کدهای تخفیف انحصاری ارسال کنند و به مشتریانی که برای دریافت تبلیغات پیامکی شرکت می‌کنند، معاملات با زمان محدود ارائه دهند. این نه تنها به افزایش فروش کمک می‌کند، بلکه مشتریان را تشویق می‌کند تا در کمپین‌های بازاریابی پیامکی آینده ثبت نام کنند.

اعلام فروش و پایان فروش

اعلام شروع و پایان فروش یکی دیگر از کاربردهای مؤثر بازاریابی پیامکی برای فروشگاه‌هاست. با ارسال یادآوری به مشتریان در مورد فروش‌های آتی، می‌توان هیجان و انتظار را حول محور رویداد ایجاد کرد. به طور مشابه، با ارسال پیام به مشتریان در پایان فروش، فروشگاه‌ها می‌توانند احساس فوریت ایجاد کنند و مشتریان را تشویق کنند تا قبل از اتمام از تخفیف‌ها از آنها استفاده کنند.

ارسال پیامک به مشتریان فعلی

یکی از مؤثرترین کاربردهای بازاریابی پیامکی ارسال پیام به مشتریان فعلی است. با ارسال پیام‌های متنی منظم به مشتریان خود، می‌توانید آنها را در جریان محصولات جدید، پیشنهادات ویژه و فروش‌های آتی قرار دهید. این امر می‌تواند به ایجاد رابطه با مشتریان و ایجاد اعتماد کمک کند و منجر به افزایش وفاداری و تکرار خرید شود.

یکی از راه‌های استفاده از بازاریابی پیامکی برای ارتباط با مشتریان فعلی، ارسال پیام‌های شخصی سازی شده است. به عنوان مثال، اگر مشتری در گذشته خریدی انجام داده است، می‌توانید برای خرید بعدی یک پیام تشکر همراه با کد تخفیف برای او و حتی با نام او ارسال کنید. این کار نه تنها قدردانی شما را نشان می‌دهد، بلکه آنها را به خرید کردن مجدد تشویق می‌کند.

ارسال فاکتور فروش

یکی دیگر از راه‌های استفاده از بازاریابی پیامکی توسط فروشگاه ها و مغازه‌ها ارسال فاکتور فروش است. به جای ارسال فاکتورها یا تکیه بر ایمیل، فروشگاه‌ها می‌توانند فاکتورها را از طریق پیامک ارسال کنند. این امر می‌تواند برای مشاغل کوچک مفیدتر هم باشد که می‌خواهند راهی سریع و آسان برای ارسال فاکتور به مشتریان خود داشته باشند. بعلاوه، از آنجایی که اکثر مردم به طور مکرر تلفن‌های خود را چک می‌کنند، احتمالاً فاکتور را به سرعت می‌بینند و سریع‌تر پرداخت می‌کنند.

ارسال اطلاعات پرداخت

علاوه بر ارسال فاکتور می‌توان از بازاریابی پیامکی برای ارسال اطلاعات پرداخت نیز استفاده کرد. وقتی سررسید پرداخت فرامی‌رسد، کسب‌وکارها می‌توانند یک پیامک همراه با دستورالعمل‌های پرداخت به شماره همراه مشتری ارسال کنند. این کار می‌تواند راهی راحت برای مشتریان باشد تا صورت‌حساب‌های خود را بدون نیاز به ورود به وب‌سایت پرداخت کنند.

ارسال اعلامیه پستی

اگر فروشگاهی فروش آنلاین یا ارسال پستی دارد، می‌تواند از پیامک برای اطلاع‌رسانی روند ارسال استفاده کند. ثبت سفارش، فرایند پردازش سفارش، نهایی شدن آن، ارسال سفارش و کد ارسال را می‌توان با کمک پنل پیامکی ارسال کرد. به عنوان مثال:

فروشگاه ؟؟؟

سلام محمد عزیز
سفارش شما ثبت شد و در حال پردازش آن هستیم. لینک پیگیری سفارش: ؟؟؟
شماره سفارش: ؟؟؟
کد پیگیری: ؟؟؟

در پیامک بعدی می‌توان موارد زیر را ارسال کرد:

فروشگاه ؟؟؟

سلام محمد عزیز
سفارش شما در چند ساعت آینده به دستتان خواهد رسید. لطفا کد پیگیری را در هنگام دریافت سفارش به مامور ارسال ارائه کنید.
شماره سفارش: ؟؟؟
کد پیگیری: ؟؟؟
شماره مرسوله: ؟؟؟

ارتباط مستقیم با کارشناسان سیگنال

همین حالا تماس بگیرید (داخلی یک)

ارسال پیامک به کارمندان و پرسنل

از دیگر کاربردهای پنل پیامکی برای فروشگاه ها ارسال پیامک به کارکنان و پرسنل است. شما می‌توانید پنل پیامکی مخصوص کارکنان خود را داشته باشید و از این طریق موارد زیر را به آنها اطلاع‌رسانی کنید:

یادآوری وقت شیفت کاری

امکان تغییر ساعات و شیفت کاری در فروشگاه ها وجود دارد. با کمک پنل پیامکی می‌توان این تغییرات را به کارکنان اطلاع‌رسانی کرد. به عنوان مثال ممکن است در تعطیلات نوروز برنامه شیفت کاری تغییر پیدا کند. چگونه می‌توان به راحتی به تمام کارکنان نان اطلاع‌رسانی کرد. به عنوان مثال:

تغییر ساعت کاری پرسنل انبار فروشگاه ؟؟؟ در تعطیلات نوروز:

شیفت صبح: 5:30 تا 13
شیفت شب: 13:30 تا 23

ارسال اعلامیه‌های جدید

در صورت وجود اعلامیه یا ابلاغیه جدید، می‌توان به سادگی با پیامک و در زمانی کوتاه تمامی کارکنان را باخبر کرد. برخی از اعلامیه‌ها را می‌توان به صورت بنر به بخش‌های مختلف چسباند؛ اما برخی از موارد خصوصی هستند و نباید در دید مشتریان قرار بگیرند. در نتیجه با پیامک تنها به کارکنان اطلاع داده می‌شود. 

اطلاع‌رسانی جلسات و مهمانی‌های رسمی

در صورت برگزاری جلسات و مهمانی‌های رسمی نیز می‌توان با پیامک به پرسنل فروشگاه اطلاع‌رسانی کرد و زمان و محل دقیق آن را یادآوری کرد. این گونه مطمئن می‌شوید که کسی جلسات را از دست نمی‌دهد. 

ارسال پیامک برای کد فعال‌سازی ورود به سایت و اپلیکیشن فروشگاه

معمولاً اکثر فروشگاه ها دارای سایت و اپلیکیشن هستند. مشتریان می‌توانند در سایت یا اپلیکیشن ثبت نام کنند و به این ترتیب از خدمات آنها استفاده کنند. اصولاً برای ثبت نام باید شماره موبایل یا ایمیل ثبت شود. یکی از کاربردهای پنل پیامکی برای فروشگاه ارسال پیامک تأییدیه و کد فعال‌سازی ورود به سایت یا اپلیکیشن فروشگاه است. وقتی که مشتری در سایت یا اپلیکیشن ثبت نام می‌کند و شماره خود را وارد می‌کند، کدی برای تأیید هویت به شماره موبایل ثبت شده در سایت ارسال می‌شود. وقتی که فرد کد را وارد کند می‌تواند وارد فروشگاه شود و به خرید خود ادامه دهد. 

ارسال پیامک جهت جذب مشتریان جدید

از دیگر کاربردهای بازاریابی و پنل پیامکی برای فروشگاه ها امکان ارسال پیامک جهت جذب مشتریان جدید است. شما می‌توانید پیامک تبلیغاتی فروشگاه خود را به شماره‌های جدید ارسال کنید. پیامک باید کوتاه، جذاب و دارای نکات مفید در مورد فروشگاه باشد. به عنوانی مثال:

خرید انواع محصولات غذایی با بهترین کیفیت و قیمت در فروشگاه ؟؟؟ با تخفیف ویژه برای مشتریان جدید

کسب اطلاعات بیشتر: ارسال عدد ۱ 

شیوه دیگر استفاده از پنل پیامکی برای ارسال کد تخفیف به مشتریان جدید است. وقتی مشتریان جدید برای اولین بار از فروشگاه خرید می‌کنند، می‌توانند در زمان پرداخت کردن شماره خود را در سیستم فروشگاه ثبت کنند. می‌توان به شماره‌های ثبت شده جدید کد تخفیف ارسال کرد تا مشتریان تشویق به خرید مجدد از فروشگاه شوند. به عنوان مثال:

با سپاس از خرید شما از فروشگاه ؟؟؟

کد تخفیف ۲۰ درصدی برای خرید مجدد از فروشگاه: ؟؟؟

حداقل سفارش: ؟؟؟

اعتبار: ۳۰ خرداد

برای سفارش روی لینک زیر بزنید:

؟؟؟ 

علاوه بر موارد ذکر شده ۱۰ فروشگاه ها می‌توانند از پنل پیامکی برای اعلام خدمات ویژه به مشتریان جدید استفاده کنند. به عنوان مثال سال یک فروشگاه می‌تواند کد تخفیفی را برای خرید سر ماه به مشتریان جدید ارائه دهد یا ۲ ارسال رایگان برای مشتریان جدید ثبت کند. تمامی این اطلاعات را می‌توان آن با پیامک به مشتریان جدید ارسال کرد. به عنوان مثال:

گردونه شانس ویژه مشتریان جدید فروشگاه ؟؟؟

شانست رو امتحان کن و تا ۷۰ درصد تخفیف بگیر

مهلت استفاده تا ۳۰ خرداد

برای استفاده از گردونه شانس روی لینک زیر بزن:

؟؟؟ 

ارسال پیامک برای ارتقا اعتبار برند

فروشگاه ها می‌توانند برای ارتقای اعتبار خود از مشتریان از بازاریابی پیامکی استفاده کنند. به عنوان مثال سال می‌توان پیامک‌های مناسبتی را به مشتریان ارسال کرد. تبریک روز پدر، تبریک روز معلم، تبریک عید فطر، تبریک عید نوروز و… از جمله مواردی هستند که فروشگاه ها می‌توانند از طریق پیامک به مشتریان خود ارسال کنند. علاوه بر این می‌توان تخفیفات ویژه این روزها را نیز در پیامک قرار داد. به عنوان مثال:

ولادت حضرت فاطمه و روز مادر مبارک

تخفیف ۲۰ درصدی ویژه بانوان روی تمامی محصولات در فروشگاه ؟؟؟

اعتبار: ۳۰ خرداد

شیوه دیگری که فروشگاه ها می‌توانند از بازاریابی پیامکی استفاده کنند، بهبود ارتباط با مشتریان است. به عنوان مثال فروشگاه ها می‌توانند پس از خرید لینک پرسش‌نامه همه را برای مشتری ارسال کنند و میزان رضایت وی را از خرید بسنجند. علاوه بر این می‌توان نظرات و پیشنهادات مشتریان را از طریق پیامک جویا شد و لینک انتقادات و پیشنهادات را برای آنان ارسال کرد. به عنوان مثال:

؟؟؟ عزیز،

با شرکت در نظرسنجی زیر ما را در ارائه خدمات بهتر یاری رسانید و در قرعه‌کشی اعتبار ۵۰۰ هزار تومانی فروشگاه ؟؟؟ شرکت کنید.

لینک نظرسنجی

افزایش فروش، تبلیغات پیامکی، خرید پنل

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

14 نکته مهم در پیامک تبلیغاتی فروشگاهی

فروش با پیامک به راحتی امکان‌پذیر است اگر به نکات مهم ارسال اس ام اس فروشگاهی توجه کنید. متن تبلیغاتی فروشگاه خود را با دقت بنویسید و هدفمند پیامک ارسال کنید :

1.برای این که در یک محله یا منطقه سرآمد فروشگاه‌ها و مراکز خرید و سوپرمارکت‌ها باشید، می‌‌توانید پیامک‌ تبلیغاتی رقبای منطقه خود را بررسی و تحلیل کنید. اگر بالاتر از شما هستند، از تجربه آن‌ها استفاده کنید و اگر پایین‌تر هستند، اشتباهات آن‌ها را تکرار نکنید.

2.به نیازهای مردم منطقه خود توجه کنید. این کار به راحتی از طریق نظرسنجی امکان پذیر است.

3.پشتیبانی تمام وقت از مخاطبین فروشگاه داشته باشید.

4.روش‌های پرداخت را بیشتر کنید و آن را از طریق پیامک، اطلاع رسانی کنید.

5.قرار دادن شماره فروشگاه به همراه پیش شماره، در پیامک تبلیغاتی فروشگاهی برای دسترسی راحت‌تر مشتریان

6.می‌‌توانید برای تعامل بیشتر با مشتریان، پیامک آموزشی و دانستنی درباره محصولات فروشگاه خود ارسال نمایید.

7.امروزه بیشتر فروشگاه‌ها شماره تلفن مشتریان خود را در هنگام خرید دریافت می‌‌کنند تا در مواقع لزوم درباره محصولات فروشگاه به آن‌ها اطلاع رسانی کنند. اگر مشتری مایل به این کار نیست، اصرار نکنید. اخلاق خوشی و احترام به نظر مشتریان، موجب می‌‌شود در ذهن مشتری ماندگار شوید حتی اگر دیگر پیامکی دریافت نکنند.

8. حتما از اعضای خانواده، دوستان و افرادی که به طور بالقوه مشتری شما هستند، بخواهید که شماره همراه‌شان را در اختیار شما قرار دهند تا با ارسال پیامک، آن‌ها در جریان کارهای فروشگاه قرار دهید. این مشتریان به راحتی می‌‌توانند موجب تبلیغ فروشگاه شما شوند.

9.نکته مهم دیگر در ارسال اس ام اس فروشگاهی این است که بیش از حد یا در زمان نامناسب، پیامک تبلیغاتی ارسال نکنید. این کار موجب از دست دادن مشتری می‌‌شود.

10.می‌‌توانید به منظور ترغیب مشتریانی که فقط یک بار از شما خرید کرده‌اند، پیامک کد تخفیف بفرستید.

11.تبلیغات پیامکی شما باید کوتاه، دارای کلمات کلیدی و جذاب باشد.

12.لینک سایت یا پیج اینستاگرام فروشگاه را در پیامک قید کنید.

13.پیامک فروش آخر فصل یا فروش ویژه ارسال کنید.

14.پیامک نظرسنجی درباره محصولات فروشگاه ارسال کنید.

افزایش فروش، تبلیغات پیامکی، خرید پنل

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

جمع‌بندی

در این مقاله به بررسی کاربرد بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی برای فروشگاه ها پرداختیم و تمامی این کاربردها را بررسی کردیم. پنل‌های پیامکی می‌توانند مزایای زیادی برای فروشگاه‌ها داشته باشند و فروش را دوچندان کنند. به طور کلی، بازاریابی پیامکی ابزار بسیار موثری برای فروشگاه‌هایی است که به دنبال ارتباط با مشتریان خود و افزایش فروش هستند. بازاریابی پیامکی با قابلیت ارسال پیام‌های شخصی‌سازی‌ شده، سریع و به ‌طور مستقیم به موبایل‌های مشتریان، سطحی از تعامل را ارائه می‌کند که سایر کانال‌های بازاریابی به سادگی نمی‌توانند این کار را انجام دهند. با استراتژی و پیام‌های مناسب، فروشگاه‌ها می‌توانند از بازاریابی پیامکی برای ایجاد روابط قوی با مشتریان، افزایش فروش و رشد کسب و کار خود استفاده کنند. نظر شما در این باره چیست؟ لطفاً نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید. 

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *